Σκληρές αλήθειες

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:-(
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:-( :-( @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

:-( :-(
Μου θυμισε ενα παλιο συνθηματάκι που ελεγε "ίδια είναι τα αφεντικά δεξια και αριστέρα". Το δεξια και αριστερα μπορούμε να το δούμε είτε ιδεολογικά , είτε τα αφεντικά σπαρμένα δεξια και αριστερά στον πλανητη.

Ομως και αυτό δεν είναι όλη η αλήθεια. Ειχα καποτε κατι ακροδεξιούς εργοδότες (διαβαζαν εστία) που θυμάμαι ήταν "κύριοι", δεν σου εκλεβαν λέπτό. Καποτε περιμενα σε μια ουρα τράπεζας και ήρθε το "αφεντικό" να με αντικαταστήσει για να φύγω καθώς είχε τελειώσει το ωράριο μου!!

Υπάρχουν όλα μαζί, το λέει και το άρθρο αυτό και γιατί οι Ελληνοαυστραλοί να είναι διαφορετικοί;
Εθισμός για το χρήμα που σε κάνει να ξεχνας να κοιτάς γυρω.

@};- @};- @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από nondas »

Τα ίδια παντού :-( :-(
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:-(
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Εικόνα


Giorgos Ierodiakonos

Ντροπή σου, άθλιε τραγόπαπα! Ντροπή σου για τις κατάρες σου και για την κατάμαυρη ψυχή σου!
Ώστε Θεία δίκη η πυρκαγιά, ε; Θεία δίκη λόγω το άθεου πρωθυπουργού μας. Και οι νεκροί τι φταίνε, ρε άθλιε; Τα αθώα παιδάκια που βρήκαν φρικτό θάνατο μέσα στην μανία της φωτιάς; Θεία δίκη και γι’ αυτά; Θεία δίκη και για τους γονείς τους; Και για τα ζώα του δάσους; Και για τα δέντρα; Και για το κατεστραμμένο βιος χιλιάδων συνανθρώπων μας; Και για την ανείπωτη οικολογική καταστροφή;
Σ’ αυτό τον Θεό μας καλείς να δώσουμε ομολογία πίστης, σιχαμερέ Αμβρόσιε; Να υποταχθούμε για να μην μας πλήξει, όπως λες, “...με διάφορα φυσικά καταστροφικά φαινόμενα, όπως για παράδειγμα σεισμοί, πείνα, επιδημίες και αρρώστιες λοιμικές, αιματοχυσίες, εγκληματικότης, καταστροφικές φωτιές, σύννεφα καπνού, που θα ανεβαίνουν μέχρι τόν ουρανό”;
Αυτός είναι ο Θεός σου, ρε θεομπαίχτη τραγόπαπα; Αυτός είναι ο Θεός της αγάπης; Τι κι αν πήρε αμέσως μετά αποστάσεις από το παραλλήρημά σου ο αρχιεπίσκοπος, ότι “εκφράζεις αποκλειστικά και μόνο τις προσωπικές σου απόψεις»;
Είσαι εκπρόσωπος του Θεού; Ναι ή όχι; Κι αν είσαι, πες μας τελοσπάντων. Ποίου Θεού; Του ίδιου που πρεσβεύει και ο Ιερώνυμος, που έσπευσε αμέσως να σε “αδειάσει”; Του ίδιου που πιστεύει και το “ποίμνιον” σου; Άλλο Θεό έχεις εσύ; Ή μήπως δεν έχεις τον ...Θεό σου;
Ας μιλήσουμε για τον Θεό λοιπόν, κύριε με τα τρία χιλιάρικα τον μήνα αργομισθία. Ή μάλλον, καλύτερα για εσάς που τον πλάσατε κατ΄εικόνα και καθ’ ομοίωσίν σας. Κι ας μιλήσουμε και για τους εμπρησμούς.
Όχι! Δεν είναι ο Θεός που τις βάζει λόγω του “άθεου πρωθυπουργού” μας, ούτε επειδή ζούμε, τάχα, σε “καιρούς αποστασίας”, όπως λες. Διότι δεν είναι ο Θεός που σπεύδει να πουλήσει οικόπεδα πάνω στα καμένα. Εσείς είστε!
Σου λέει κάτι η μονή Πεντέλης; Του Ιερώνυμου του λέει κάτι;
Άι στο διάολο λοιπόν! Κι εσείς, οι θεοπλάστες και μαζί σας και οι “άθεοι” του Τσίπρα.
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν ιδρώνςι το αυτί του, γιατί ποτέ δεν πλήρωσε τις πράξεις του...Έτσι νομίζει δηλαδή...Οι κοαμικοί νόμοι δεν είναι όμως αυτοί που ρυθμίζουν την Δικαιοσύνη

:-%
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:-% :-%
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από Fotinoula »

:obscene-tolietclaw: :violence-smack:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από Sofoula »

Fotinoula έγραψε: 26 Ιούλ 2018 11:22 am :obscene-tolietclaw: :violence-smack:
Μες την ψυχή μου μίλησες :D
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:-% :-%
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:-%
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:-% :-%
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από Μάνος »

:-% :-% :-%
Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις Δημητρούλα μου...
όμως οφείλω να ομολογήσω πως διαβάζοντας σε σκιάχτηκα λίγο!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Σκληρές αλήθειες

Δημοσίευση από Ellaki »

:-% :-%
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”