ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88467
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Ellaki έγραψε:αυτό που μου έμαθε η Βασούλα είναι η μαγικότερη φρασούλα

<ήρθα για να ζήσω και, σαν Έλλη θα ζήσω μόνο μια φορά> @};-

Ναι ήρθα για να Ζήσω...αυτό είναι το μόνο σίγουρο...
Αν όμως δεν ξέρεις ότι είναι δική σου η Ζωή, τότε αφήνεσαι χρεωμένος, σε εκείνους που στην έδωσαν...

Έτσι όπως γίνεται, όλοι οι άνθρωποι να είναι πλέον χρεωμένοι, μπορεί να δημιουργεί την οικονομική κρίση εξωτερικά, όμως εσωτερικά έχει ήδη δημιουργηθεί η Ψυχικοπνευματική κρίση...

Δίνεις και παίρνεις εδώ στον Φυσικό Κόσμο και έτσι χρεώνεσαι και χρεώνεις παράλληλα...Αυτό οι άνθρωποι το ονομάζουν αγάπη...
Μα η Ψυχή μας δεν μπορεί να κάνει εμπορικές συναλλαγές...Δίνει και παίρνει μόνο από τον Θεό...
Και όσο αυτό το επίπεδο έχει απολεσθεί, η Ψυχή διασπάται...ένα μέρος της είναι στον Θεό, ένα μέρος της είναι στον ανθρωπάκο, με μεγαλύτερη βαρύτητα στο δεύτερο, μια και είμαστε στο Φυσικό πεδίο και όχι στο Πνευματικό...
Ο μη συνειδητός άνθρωπος είναι αυτός που ζει στον Φυσικό Κόσμο έχοντας τον Θεό σαν τίποτα...Και όταν για την Συνείδησή μας ο Θεός είναι τίποτα, τότε και η αγάπη γίνεται παρε-δώσε...
Σου δίνω κερί, μου δίνεις ζωή...

:cry: @};- @};- @};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33462
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Annoula »

:-( @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17528
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Ο μη συνειδητός άνθρωπος είναι αυτός που ζει στον Φυσικό Κόσμο έχοντας τον Θεό σαν τίποτα...Και όταν για την Συνείδησή μας ο Θεός είναι τίποτα, τότε και η αγάπη γίνεται παρε-δώσε...
Σου δίνω κερί, μου δίνεις ζωή...
:cry:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29892
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:cry: @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27230
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Ellaki »

Ο μη συνειδητός άνθρωπος είναι αυτός που ζει στον Φυσικό Κόσμο έχοντας τον Θεό σαν τίποτα...Και όταν για την Συνείδησή μας ο Θεός είναι τίποτα, τότε και η αγάπη γίνεται παρε-δώσε...
Σου δίνω κερί, μου δίνεις ζωή...
=(( =((
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23366
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:-( @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ο μη συνειδητός άνθρωπος είναι αυτός που ζει στον Φυσικό Κόσμο έχοντας τον Θεό σαν τίποτα...Και όταν για την Συνείδησή μας ο Θεός είναι τίποτα, τότε και η αγάπη γίνεται παρε-δώσε...
Σου δίνω κερί, μου δίνεις ζωή...
:cry: @};-
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16479
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από margaritarenia »

Vaso έγραψε: Η καθημερινή ζωή είναι η αρένα του ειρηνικού πολεμιστή. Το πνεύμα σου δίνει ό,τι χρειάζεσαι εδώ και τώρα. Εξελίσσεσαι, όχι προσπαθώντας να βρεθείς κάπου αλλού, αλλά δίνοντας προσοχή και αγκαλιάζοντας αυτό που βρίσκεται μπροστά σου. Μόνο τότε μπορείς να κάνεις το επόμενο βήμα, σ'όποιο επίπεδο και αν εργάζεσαι..."
:-( @};-
Μα η Ψυχή μας δεν μπορεί να κάνει εμπορικές συναλλαγές...Δίνει και παίρνει μόνο από τον Θεό...
@};-

Παιδάκια...... >:d< >:d< >:d<
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Φυσικά το να προχωράς με τόσα βάρη στην Ζωή, ποιός θα το ήθελε? Κοίτα όμως...οι άνθρωποι συνεχίζουν και τα κουβαλάνε, όσα τους φόρτωσαν οι άλλοι σαν ζωή...Και κάνουν και τους χαρούμενους κιόλας!
Βάσω έγραψε:Δίνεις και παίρνεις εδώ στον Φυσικό Κόσμο και έτσι χρεώνεσαι και χρεώνεις παράλληλα...Αυτό οι άνθρωποι το ονομάζουν αγάπη...
Μα η Ψυχή μας δεν μπορεί να κάνει εμπορικές συναλλαγές...Δίνει και παίρνει μόνο από τον Θεό...
Βάσω έγραψε:Ο μη συνειδητός άνθρωπος είναι αυτός που ζει στον Φυσικό Κόσμο έχοντας τον Θεό σαν τίποτα...Και όταν για την Συνείδησή μας ο Θεός είναι τίποτα, τότε και η αγάπη γίνεται παρε-δώσε...
Σου δίνω κερί, μου δίνεις ζωή...
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33484
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ο μη συνειδητός άνθρωπος είναι αυτός που ζει στον Φυσικό Κόσμο έχοντας τον Θεό σαν τίποτα...Και όταν για την Συνείδησή μας ο Θεός είναι τίποτα, τότε και η αγάπη γίνεται παρε-δώσε...
Σου δίνω κερί, μου δίνεις ζωή...
@};- :cry:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από eirini »

:cry: @};-
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33462
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Annoula »

Εφημερίδα Libération: "Μαστουρώστε υπεύθυνα"
Η εφημερίδα παίρνει θέση υπέρ της απελευθέρωσης, με αφορμή έρευνα

«Αφιερωμένη» στα ναρκωτικά είναι η σημερινή έκδοση της γαλλικής εφημερίδας Liberation, η οποία προκαλεί με τον τίτλο της «Droguez-vous avec modération»- " "Μαστουρώστε υπεύθυνα". Η εφημερίδα παίρνει θέση υπέρ της απελευθέρωσης των ναρκωτικών, με αφορμή έρευνα γύρω από το ζήτημα. Στο κύριο άρθρο του, ο αναπληρωτής εκδότης της Libération υποστηρίζει ότι το κατασταλτικό κλίμα γύρω από τα ναρκωτικά αποτρέπει κάθε συζήτηση γύρω από τη χρήση και πως η ορθολογική χρήση κάνει καλό, κάτι που συμπεραίνει η έρευνα.
Η εφημερίδα προβάλλει έρευνα του Adam Winstock, ψυχιάτρου του Λονδίνου ο οποίος έχει ξεκινήσει εδώ και αρκετά χρόνια μια Παγκόσμια Έρευνα για τα ναρκωτικά (GDS παγκόσμια έρευνα σχετικά με τα ναρκωτικά) με τη συμμετοχή εθελοντών χρηστών. Ο ψυχίατρος υποστηρίζει ότι κίνητρο για τη χρήση δεν είναι η εξάρτηση, αλλά η διασκέδαση. Σημειώνει ότι πρόκειται για ένα μαζικό φαινόμενο, που δεν τεκμηριώνεται επαρκώς και για να αντιμετωπιστεί αυτή η κατάσταση, «πρέπει να πάμε σε αυτούς που γνωρίζουν καλύτερα:. Τους καταναλωτές" Σε αυτή την έρευνα η Γαλλία συμμετέχει με δεκαεπτά άλλες χώρες. Όπως σημειώνει η εφημερίδα, « η έρευνα αυτή δεν παρέχει αντιπροσωπευτικά αποτελέσματα αλλά φωτίζει το φαινόμενο...»

Πηγή: http://www.lifo.gr" onclick="window.open(this.href);return false;


:-( :-(
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31504
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Fotinoula »

Anna έγραψε:
Η εφημερίδα προβάλλει έρευνα του Adam Winstock, ψυχιάτρου του Λονδίνου ο οποίος έχει ξεκινήσει εδώ και αρκετά χρόνια μια Παγκόσμια Έρευνα για τα ναρκωτικά (GDS παγκόσμια έρευνα σχετικά με τα ναρκωτικά) με τη συμμετοχή εθελοντών χρηστών. Ο ψυχίατρος υποστηρίζει ότι κίνητρο για τη χρήση δεν είναι η εξάρτηση, αλλά η διασκέδαση.
:obscene-hanged: και Εγγλέζος και ψυχίατρος
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88467
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

τέλεια! όλα υπέρ του Ανθρώπου, παιδάκια...

πάρτε ναρκωτικά,γιατί χανόμαστε....

:pale: @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25978
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Βικούλα »

8-x :-( :-(
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”