ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ

Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4565
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Evoula έγραψε:Να μην υπήρχαν και οι μαλάκες και θα ήταν παράδεισος...
Υπάρχουν; Εγώ δεν τους βλέπω. ;;)
Εξαρτάται που κοιτάζεις κάθε φορά μάλλον.
Ισως να πηγαίνω και τις λάθος μέρες στο Συνταγμα! ;)

:x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21676
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ

Δημοσίευση από Evoula »

Παναγιώτης έγραψε:
Evoula έγραψε:Να μην υπήρχαν και οι μαλάκες και θα ήταν παράδεισος...
Υπάρχουν; Εγώ δεν τους βλέπω. ;;)
Εξαρτάται που κοιτάζεις κάθε φορά μάλλον.
Ισως να πηγαίνω και τις λάθος μέρες στο Συνταγμα! ;)

:x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Αν δεν τους βλέπεις Παναγιώτη, δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν.
Και η απάντησή σου με παραξενεύει. Αντιλαμβάνομαι πως κατάλαβες κάτι λάθος στο δικό μου σχόλιο αλλά και πάλι μου φαίνεται ακατανόητη.
Εγώ τους βλέπω όλους, όχι γιατί είμαι στην λάθος μεριά αλλά επειδή δεν φοβάμαι να βρίσκομαι και να κοιτάζω προς όλες τις πλευρές, χωρίς να μετακινούμαι στο ελάχιστο από εκεί που έχω θέσει τον εαυτόν μου.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4565
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Evoula έγραψε:
Εγώ τους βλέπω όλους, όχι γιατί είμαι στην λάθος μεριά αλλά επειδή δεν φοβάμαι να βρίσκομαι και να κοιτάζω προς όλες τις πλευρές, χωρίς να μετακινούμαι στο ελάχιστο από εκεί που έχω θέσει τον εαυτόν μου.
Πολύ ωραίο αυτό:x :x :x

Απλά αυτή την φορά το έχω πάρει με πολύ μεγάλη απαλότητα. Τους ανθρώπους που λένε ναι δεν τους εντιμετωπίζω σαν εχθρούς μου αλλά με μια μεγάλη συγκατάβαση. Τους νιώθω και λίγο μες τον φόβο τους. Οπως και το αποτέλεσμα που δεν νιώθω ότι θα είναι δικια μου νίκη ή δικιά μου ήττα.

Δεν μιλάω φυσικά για Λοβερδους, Σαμαράδες κλπ που ούτε τους εχω δει ούτε τους έχω ακούσει, αλλά για τους κανονικούς ανθρώπους.

Ακόμα και την Δευτέρα στο Συνταγμα περασαα πιο ωραία απο κάθε άλλη φορά γιατί δεν υπήρχε αναγκη να έρθει κάτι.

Ελπίζω να απαντάω και να μην είναι αλλα αντι άλλων αυτά.

:x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21676
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ

Δημοσίευση από Evoula »

Μια χαρά μου απαντάς Παναγιωτάκο είσαι απολύτως κατανοητός. :x
Δεν μιλάω φυσικά για Λοβερδους, Σαμαράδες κλπ που ούτε τους εχω δει ούτε τους έχω ακούσει, αλλά για τους κανονικούς ανθρώπους.
Ε, μα εγώ γι' αυτούς μιλάω και το συνάφι τους. Για ποιόν θα μιλήσω; Για τον παππού που φοβάται;
Χαίρομαι όμως που νοιώθεις έτσι. Μεγάλο πράγμα να κάνεις αυτό που θεωρείς εσύ σωστό, χωρίς να έχεις κάτι να προσδοκάς από τους άλλους.

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4565
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

:x :x :x :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Υπογραφές για Όχι! στην Avaaz...


https://secure.avaaz.org/el/support_greece_pa/


Υπέγραψα @};-
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27230
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

κι εγώ @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Γάλλος ΥΠΟΙΚ: Ακόμη κι αν κερδίσει το "όχι", θα πρέπει να συνεχίσουμε τις διαπραγματεύσεις - Ας μην αναστήσουμε τη Συνθήκη των Βερσαλλιών

Εικόνα

το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος της Κυριακής αναφέρθηκε ο Γάλλος υπουργός Οικονομίας Εμανουέλ Μακρόν, ο οποίος δήλωσε: «Εάν επικρατήσει το "Όχι" στο ελληνικό δημοψήφισμα, ας μην αναστήσουμε τη Συνθήκη των Βερσαλλιών».

Η Συνθήκη των Βερσαλλιών υπεγράφη μετά το τέλος του Α' Παγκοσμίου Πολέμου, τιμωρούσε τη Γερμανία και τη θεωρούσε απολύτως υπεύθυνη για τον πόλεμο.

Ο Γάλλος υπουργός είπε ότι η Ελλάδα και οι πιστωτές της θα πρέπει να καταλήξουν σε έναν συμβιβασμό, κάνοντας το χρέος της χώρας βιώσιμο, και ότι δεν γίνεται να βασίζονται μόνο στη στήριξη της ΕΚΤ.

«Όποιο και αν είναι το αποτέλεσμα, πρέπει να ξεκινήσουμε αύριο, απαντώντας με πολιτικές συνομιλίες, προκειμένου να δημιουργηθεί ένα πλαίσιο συνομιλιών» είπε.

«Το ζήτημα δεν είναι να βρίσκει κανείς καταφύγιο στην ΕΚΤ και άλλους που έχουν ήδη κάνει περισσότερα από όσα ήταν απαραίτητα» πρόσθεσε.

"Το κουτί της Πανδώρας"
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”