ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88467
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι Μάνο μου...έχεις απόλυτο δίκιο...
Η λογική ποτέ δεν είναι αντικειμενική...Γιατί αφορά πολλά πράγματα που έχουν περιοριστική μορφή μέσα στον νου μας.
Είναι τόσο υποκειμενική η λογική και η οπτική της, που ακόμα και στο χρώμα που βλέπουν δεν μπορούν οι άνθρωποι να συμφωνήσουν μεταξύ τους...
Η λογική εκφράζεται μέσω των διαφόρων πεποιθήσεων, θεωριών και πίστεων του καθενός και αφορά τον τρόπο που ο καθένας έχει χτίσει τον Εαυτό του μέσα στην οικογένειά του, την κοινωνία του και την θρησκεία του.
Μετά σ' αυτήν την λογική παίζει ρόλο η μόρφωση, η καταπίεση και τα όρια, που μας έχουν επιβληθεί από το περιβάλλον μας, έτσι ώστε ο καθένας μας να αποκτά προσωπική άποψη για το καλό και το κακό, το αρνητικό και το θετικό και γενικά για τις ερμηνείες, που αφήνουν πολλά περιθώρια παρεξηγήσεων μεταξύ μας.

Όμως υπάρχει και μια ευρύτερη Λογική, που προέρχεται από το πνευματικό πεδίο μας και αφορά Αλήθειες που δεν μπορούν να αμφισβητηθούν, γιατί δεν περιορίζονται από τον νου μας. Η πνευματική Λογική αφορά την αληθινή μας ενορατική Φύση, που δεν υπάγεται σε περιορισμούς ερμηνειών και συγκεκριμένης ηθικής καλού ή κακού, αλλά διευρύνεται από μια πνευματική αντιληπτικότητα, που αφορά βαθύτερα την Ζωή και υπερβαίνει τις συναισθηματικές μας αγκυλώσεις, που ορίζουν και τις προτιμήσεις ή επιθυμίες μας.

γι' αυτήν την Λογική μιλάμε...η άλλη λογική, απλά, μας δίνει τρόπους να ζούμε, ο καθένας μέσα στον περιορισμένο του από τα ήθη και τα έθιμα, υποκειμενικό και συναισθηματικά στενό, χώρο μας, γι' αυτό άλλωστε οι μεγάλες και αδιαμφισβήτητες Αλήθειες της Ζωής δεν μπορούν να εφαρμοστούν, ακόμα και αν τις πιστεύουμε...

Μέσα στην Συνείδηση κάθε ανθρώπου υπάρχει ένα πεδίο που εμπνέει (πνευματικό), ένα πεδίο που συλλαμβάνει την έμπνευση (νοητικό), ένα πεδίο που ενθουσιάζεται με την σύλληψη (συναισθηματικό) και ένα πεδίο που εφαρμόζει (φυσικό)...Αν κάπου μεταξύ αυτών των πεδίων παρεμβάλλονται μπλοκαρίσματα από τους συναισθηματικούς περιορισμούς, τα νοητικά δόγματα και τους κανόνες και της επιφανειακές ερμηνείες της ζωής, τότε η εφαρμογή είναι αδιανόητη...Εκεί ποντάρει και η θρησκεία...Να μπλοκάρει το πεδίο της σύλληψης και των πιο βαθιών ερμηνειών, ώστε να μπορεί να εξουσιάζει τα παρακάτω πεδία, σαν ο μόνος εμπνευστής της θεότήτας...Η πληροφορία από το Πνευματικό μας πεδίο, δεν μπορεί να διευρύνει την αντίληψή μας, γιατί σταματά στην υποκειμενικότητα της πληροφορίας που έχουμε ήδη γεμίσει τον εσωτερικό μας κόσμο.

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17528
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Vaso έγραψε: Μέσα στην Συνείδηση κάθε ανθρώπου υπάρχει ένα πεδίο που εμπνέει (πνευματικό), ένα πεδίο που συλλαμβάνει την έμπνευση (νοητικό), ένα πεδίο που ενθουσιάζεται με την σύλληψη (συναισθηματικό) και ένα πεδίο που εφαρμόζει (φυσικό)...Αν κάπου μεταξύ αυτών των πεδίων παρεμβάλλονται μπλοκαρίσματα από τους συναισθηματικούς περιορισμούς, τα νοητικά δόγματα και τους κανόνες και της επιφανειακές ερμηνείες της ζωής, τότε η εφαρμογή είναι αδιανόητη...Εκεί ποντάρει και η θρησκεία...Να μπλοκάρει το πεδίο της σύλληψης και των πιο βαθιών ερμηνειών, ώστε να μπορεί να εξουσιάζει τα παρακάτω πεδία, σαν ο μόνος εμπνευστής της θεότήτας...Η πληροφορία από το Πνευματικό μας πεδίο, δεν μπορεί να διευρύνει την αντίληψή μας, γιατί σταματά στην υποκειμενικότητα της πληροφορίας που έχουμε ήδη γεμίσει τον εσωτερικό μας κόσμο.
:x :x :x :x
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Βασουλα, παιδακια.. @};- :x :x
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29892
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33461
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από Annoula »

.Εκεί ποντάρει και η θρησκεία...Να μπλοκάρει το πεδίο της σύλληψης και των πιο βαθιών ερμηνειών, ώστε να μπορεί να εξουσιάζει τα παρακάτω πεδία, σαν ο μόνος εμπνευστής της θεότήτας...Η πληροφορία από το Πνευματικό μας πεδίο, δεν μπορεί να διευρύνει την αντίληψή μας, γιατί σταματά στην υποκειμενικότητα της πληροφορίας που έχουμε ήδη γεμίσει τον εσωτερικό μας κόσμο.
:? :?
Όμως υπάρχει και μια ευρύτερη Λογική, που προέρχεται από το πνευματικό πεδίο μας και αφορά Αλήθειες που δεν μπορούν να αμφισβητηθούν, γιατί δεν περιορίζονται από τον νου μας. Η πνευματική Λογική αφορά την αληθινή μας ενορατική Φύση, που δεν υπάγεται σε περιορισμούς ερμηνειών και συγκεκριμένης ηθικής καλού ή κακού, αλλά διευρύνεται από μια πνευματική αντιληπτικότητα, που αφορά βαθύτερα την Ζωή και υπερβαίνει τις συναισθηματικές μας αγκυλώσεις, που ορίζουν και τις προτιμήσεις ή επιθυμίες μας.
:) :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Μέσα στην Συνείδηση κάθε ανθρώπου υπάρχει ένα πεδίο που εμπνέει (πνευματικό), ένα πεδίο που συλλαμβάνει την έμπνευση (νοητικό), ένα πεδίο που ενθουσιάζεται με την σύλληψη (συναισθηματικό) και ένα πεδίο που εφαρμόζει (φυσικό)...Αν κάπου μεταξύ αυτών των πεδίων παρεμβάλλονται μπλοκαρίσματα από τους συναισθηματικούς περιορισμούς, τα νοητικά δόγματα και τους κανόνες και της επιφανειακές ερμηνείες της ζωής, τότε η εφαρμογή είναι αδιανόητη...Εκεί ποντάρει και η θρησκεία...Να μπλοκάρει το πεδίο της σύλληψης και των πιο βαθιών ερμηνειών, ώστε να μπορεί να εξουσιάζει τα παρακάτω πεδία, σαν ο μόνος εμπνευστής της θεότήτας...Η πληροφορία από το Πνευματικό μας πεδίο, δεν μπορεί να διευρύνει την αντίληψή μας, γιατί σταματά στην υποκειμενικότητα της πληροφορίας που έχουμε ήδη γεμίσει τον εσωτερικό μας κόσμο.
Σε αυτή την παράγραφο έπαθα κοκομπλόκο Βασούλα μου... Δεν καταλαβαίνω τί εννοείς...
Κάτι εννοείς για την θρησκεία που με κάποιον τρόπο "κατευθύνει" το κοπάδι... ...Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω τις λεπτομέριες... Ξέρω... Θα χρειαστώ λίγο ακόμα χρόνο προσαρμογής... Προσπαθώ να αντιληθφώ όμως κάποιες φορές τα πράγματα είναι δύσκολά για μένα... Ευχαριστώ για την κατανόηση... @};- :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:Όμως υπάρχει και μια ευρύτερη Λογική, που προέρχεται από το πνευματικό πεδίο μας και αφορά Αλήθειες που δεν μπορούν να αμφισβητηθούν, γιατί δεν περιορίζονται από τον νου μας. Η πνευματική Λογική αφορά την αληθινή μας ενορατική Φύση, που δεν υπάγεται σε περιορισμούς ερμηνειών και συγκεκριμένης ηθικής καλού ή κακού, αλλά διευρύνεται από μια πνευματική αντιληπτικότητα, που αφορά βαθύτερα την Ζωή και υπερβαίνει τις συναισθηματικές μας αγκυλώσεις, που ορίζουν και τις προτιμήσεις ή επιθυμίες μας.
Vaso έγραψε: Μέσα στην Συνείδηση κάθε ανθρώπου υπάρχει ένα πεδίο που εμπνέει (πνευματικό), ένα πεδίο που συλλαμβάνει την έμπνευση (νοητικό), ένα πεδίο που ενθουσιάζεται με την σύλληψη (συναισθηματικό) και ένα πεδίο που εφαρμόζει (φυσικό)...Αν κάπου μεταξύ αυτών των πεδίων παρεμβάλλονται μπλοκαρίσματα από τους συναισθηματικούς περιορισμούς, τα νοητικά δόγματα και τους κανόνες και της επιφανειακές ερμηνείες της ζωής, τότε η εφαρμογή είναι αδιανόητη...Εκεί ποντάρει και η θρησκεία...Να μπλοκάρει το πεδίο της σύλληψης και των πιο βαθιών ερμηνειών, ώστε να μπορεί να εξουσιάζει τα παρακάτω πεδία, σαν ο μόνος εμπνευστής της θεότήτας...Η πληροφορία από το Πνευματικό μας πεδίο, δεν μπορεί να διευρύνει την αντίληψή μας, γιατί σταματά στην υποκειμενικότητα της πληροφορίας που έχουμε ήδη γεμίσει τον εσωτερικό μας κόσμο.
:x :x :x :x :x :x :x :x
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88467
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Όλοι οι προγραμματισμοί Μάνο μου λειτουργούν σε ένα ασυνείδητο επίπεδο...
Πιστεύω να ξέρεις ότι δεν είναι οι άνθρωποι εντελώς συνειδητά όντα...
Αυτό λοιπόν το ασυνείδητο επίπεδο ορίζει και τις συμπεριφορές μας και τις επιθυμίες μας και διαφοροποιεί τις σκέψεις μας, από τα θέλω μας και παραπέρα τις πράξεις μας...

αρκεί να σκεφτείς μόνο, γιατί ο άνθρωπος άλλα σκέφτεται, άλλα θέλει και άλλα κάνει τελικά, για να έχεις μια αρχική αντίληψη της μερικής του συνειδησιακής του κατάστασης...'Ενα μεγάλο μέρος του, του είναι άγνωστο...

Πάντως ναι, σε καταλαβαίνω απόλυτα...Πάρε χρόνο και ερεύνησε λίγο περισσότερο κάθε νέα γνώση...

Σοκ είναι για τον νου μας κάθε νέα γνώση, αλλά μην μασάς... :)) >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Πάντως ναι, σε καταλαβαίνω απόλυτα...
Kι εμείς Μάνο μου! :lol: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Σοκ είναι για τον νου μας κάθε νέα γνώση, αλλά μην μασάς...
Ευχαριστώ πολύ Βασούλα μου!!!
Για την ώρα στέκομαι στο "μη μασάς" και συνεχίζω να πορεύομαι...
>:d< >:d< >:d<

Ευχαριστώ Αrtyadis επίσης!!!
@};- @};- @};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23366
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Μέσα στην Συνείδηση κάθε ανθρώπου υπάρχει ένα πεδίο που εμπνέει (πνευματικό), ένα πεδίο που συλλαμβάνει την έμπνευση (νοητικό), ένα πεδίο που ενθουσιάζεται με την σύλληψη (συναισθηματικό) και ένα πεδίο που εφαρμόζει (φυσικό)..
Βασούλα, τι ωραία εξήγηση :x :x O:-) >:d<



Μάνο, μη μασάς >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Ναι Θοδωράκο!!!!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25978
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:Μέσα στην Συνείδηση κάθε ανθρώπου υπάρχει ένα πεδίο που εμπνέει (πνευματικό), ένα πεδίο που συλλαμβάνει την έμπνευση (νοητικό), ένα πεδίο που ενθουσιάζεται με την σύλληψη (συναισθηματικό) και ένα πεδίο που εφαρμόζει (φυσικό)...Αν κάπου μεταξύ αυτών των πεδίων παρεμβάλλονται μπλοκαρίσματα από τους συναισθηματικούς περιορισμούς, τα νοητικά δόγματα και τους κανόνες και της επιφανειακές ερμηνείες της ζωής, τότε η εφαρμογή είναι αδιανόητη...Εκεί ποντάρει και η θρησκεία...Να μπλοκάρει το πεδίο της σύλληψης και των πιο βαθιών ερμηνειών, ώστε να μπορεί να εξουσιάζει τα παρακάτω πεδία, σαν ο μόνος εμπνευστής της θεότήτας...Η πληροφορία από το Πνευματικό μας πεδίο, δεν μπορεί να διευρύνει την αντίληψή μας, γιατί σταματά στην υποκειμενικότητα της πληροφορίας που έχουμε ήδη γεμίσει τον εσωτερικό μας κόσμο.
@};- :x :x :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Εικόνα


Μια παρατήρηση που θα μπορούσε να κάνει κάποιος για τον σημερινό άνθρωπο είναι πως ξέρει περισσότερο τι δεν είναι παρά τι είναι ή τι θέλει να είναι.

Ο ετεροπροσδιορισμός είναι συνεχής.

Παράδειγμα: «είμαι αντιφασίστας».

Προσοχή, δεν είμαι δημοκράτης, είμαι αντιφασίστας.

Αυτό σημαίνει πως αυτοπροσδιορίζομαι, ετεροπροσδιοριζόμενος.

Δηλαδή, έχω ανάγκη τον φασίστα για να προσδιοριστώ.

Άρα, θα έχω πάντα ανάγκη τον φασίστα, γιατί πάντα υπάρχουν θα φασίστες.

Τους φασίστες δεν μπορείς να τους εξολοθρεύσεις, γιατί αυτό θα ήταν φασιστικό.

Κι εσύ είσαι αντιφασίστας.

Βέβαια, όταν αυτοπροσδιορίζεσαι ως αντιφασίστας -και ουσιαστικά ετεροπροσδιορίζεσαι-, δεν είναι καθόλου απίθανο να χρησιμοποιήσεις τις μεθόδους αυτού στον οποίο δηλώνεις πως είσαι αντίθετος.

Και τότε έχεις γίνει σαν αυτόν.

Πάντως, ως αντιφασίστας, διαιωνίζεις τον φασισμό, επειδή τον χρειάζεσαι, για να αυτοπροσδιοριστείς.

Η παγίδα του «αντι-» είναι τεράστια και όλο και περισσότεροι άνθρωποι μοιάζουν διατεθειμένοι να πέσουν σε αυτήν.

Αντιφασίστας, αντιρατσιστής, αντικομμουνιστής, αντιφιλελέ, και πάει λέγοντας.

Αυτά, όμως, δεν δηλώνουν τι είσαι αλλά τι δεν είσαι.

Και έχεις ανάγκη όλα αυτά, για να αυτοπροσδιοριστείς σε σχέση με αυτά.

Σε περιβάλλον παγκοσμιοποίησης, ο σύγχρονος άνθρωπος βάλλεται από παντού και είναι σε διαρκή θέση άμυνας, ενώ τον πλημμυρίζει ο φόβος.

Οι σταθερές -τις οποίες χρειάζεται κάθε άνθρωπος αλλά και η κοινωνία- μεταβάλλονται διαρκώς, οπότε δεν έχει από πού να πιαστεί.

Ο «εχθρός» μετατρέπεται σε ένα σταθερό σημείο, ένα σημείο αναφοράς. Ο «εχθρός» γίνεται σωσίβιο. Τι καλά που υπάρχει και ο «εχθρός».

Ο άνθρωπος ξεχνάει πως και ο «εχθρός» βάλλεται όπως αυτός και δεν έχει από πού να πιαστεί, ενώ και ο «εχθρός» νιώθει φόβο· μπορεί ο φόβος να κάνει έναν άνθρωπο να ασπαστεί φασιστικές απόψεις, μπορεί να μην είναι φασίστας.

Και τελικά, έχουμε το φαινόμενο να στρέφεται ο ένας εναντίον του άλλου, ενώ, παράλληλα, τον έχει ανάγκη για να αυτοπροσδιοριστεί.

«Είμαι εναντίον σου και αυτό μου λέει ποιος είμαι».

Επειδή αυτό είναι η παράνοια, καλό είναι να αυτοπροσδιορίζεσαι και να λες ακριβώς αυτό που θέλεις.

Εγώ θα το πω:

Δεν είμαι αντιφασίστας, είμαι δημοκράτης.

Δεν θέλω να μην ζήσω σαν δούλος, θέλω να ζήσω ελεύθερος.

Καλό θα ήταν να αρχίσουμε να λέμε αυτό που θέλουμε και όχι αυτό που δεν θέλουμε ή αυτό στο οποίο είμαστε αντίθετοι.

Αυτό είναι ένα καλό πρώτο βήμα για να πετύχουμε αυτό που θέλουμε.

Επίσης, είναι ένα καλό βήμα, για να μάθουμε ποιοι πραγματικά είμαστε.

Για να φτάσεις στον προορισμό σου, πρέπει να ξέρεις το όνομα του προορισμού σου.

@};-


http://pitsirikos.net/2016/05/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23366
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΟΓΙΚΗ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft:
Ο «εχθρός» μετατρέπεται σε ένα σταθερό σημείο, ένα σημείο αναφοράς. Ο «εχθρός» γίνεται σωσίβιο. Τι καλά που υπάρχει και ο «εχθρός».
@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”