Φωνές...

Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21676
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από Evoula »

Ένα πολύ καλό θεατρικό, κατευθείαν από την γερμανική τηλεόραση που αξίζει να το δείτε. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το ανεβάσω οπότε ακολουθείστε τον σύνδεσμο. Αν μπορεί κάποιος να βάλει το βίντεο, θα διευκόλυνε :x

"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24498
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Μια χαρά ανέβασες το βιντεο Ευάκι :* >:d< >:d< >:d<

Βάζω κάποιες πληροφορίες γιαυτό @};-

Είναι ένα εκπληκτικό σκετς στη γερμανική τηλεόραση για τις πολεμικές αποζημιώσεις και λέγεται
«Η τρόικα στην ταβέρνα»

Ισως η γερμανική τηλεόραση (και δη η κρατική ARD) θα ήταν το τελευταίο μέρος όπου θα περιμέναμε να δούμε κάποιο θέμα υπέρ της διεκδίκησης των ελληνικών αποζημιώσεων. Κι όμως.

Σε ένα εξαιρετικό σκετς στη σατιρική εκπομπή Die Anstalt, οι συντελεστές θέτουν με έξυπνο τρόπο το θέμα των πολεμικών αποζημιώσεων, του κατοχικού δανείου, αλλά και των αντιφατικών απαιτήσεων της «τρόικας», και αν έστω και ένας Γερμανός το ξανασκέφτηκε βλέποντας την εκπομπή, τότε σίγουρα είναι μία νίκη για τη χώρα μας.

Στο σκετς εμφανίζεται μάλιστα και ο Έλληνας Αργύρης Σφοντούρης, επιζών της σφαγής του Διστόμου, που δίνει μία άλλη διάσταση στο θέμα.

"Ηταν πολύ συγκινητική στιγμή" λέει ο κύριος Αργύρης και προσθέτει "δεν περίμενα να κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση. Είναι πολύ σημαντικό μετά από 70 χρόνια που δεν ακούγαμε τίποτα από τη Γερμανία, να μιλάνε για τις γερμανικές αποζημιώσεις. Είναι πρωτοφανές, κακά τα ψέμματα. Αυτός ήταν ο λογος που δέχθηκα να πάω. Το θέμα των αποζημιώσεων έχει σοκάρει τους Γερμανούς γιατί οι περισσότεροι δεν είχαν ιδέα. Και όταν η κυβέρνηση τους είπε οτι το θέμα το έλυσε ο χρόνος, ορισμένοι σκεφτόμενοι άνθρωποι εξοργίστηκαν. Από αυτή την άποψη ήταν πολύ ψυχρή η στάση της γερμανικής κυβέρνησης με το "διατάζω και αποφασίζω".

Μόλις είπα εγώ, ότι είμαι αυτό το παιδί της φωτογραφίας, χειροκρότησαν όλοι γιατί συγκινήθηκαν. Γιατί κατάλαβαν οτι η σάτυρα αγγίζει την πραγματικότητα. Κατάλαβαν οτι εγώ τα έζησα αυτά. Και εμένα παραλίγο να με πάρουν τα δάκρυα. Δεν ήξερα τι να κάνω εκείνη τη στιγμή. Τα χειροκροτήματα ήταν τόσο ζεστά και ζωντανά που είπα "έγιναν άνθρωποι όλοι οι Γερμανοί".

Για εμένα είναι πολύ σημαντικό που άνοιξε η αυτή η συζήτηση για τις γερμανικές αποζημιώσεις. Εχω κάνει μεγάλο αγώνα με πολύ κόπο για να αποκατασταθεί η ιστορική αλήθεια στη Γερμανία. Πρώτη φορά ελπίζω οτι θα υπάρξει έντονη μεταλλαγή στη γερμανική κοινωνία, εως τώρα δεν τολμούσα να ελπίζω γιατι έβλεπα αποστροφή παρά συμπάθεια.

Εγώ πιστεύω οτι οι Γερμανοί είναι τόσο σκληρός λαός γιατί ποτέ δεν συζήτησαν για αυτά που έκαναν στον πόλεμο. Γι΄αυτό και είναι τόσο σκληροί με την Ελλάδα".

Η ζωή του Αργύρη Σφουντούρη είναι σαν παραμύθι, σαν ταινία...γι΄αυτό και έγινε ντοκιμαντέρ από τον Stefan Haupt, υπό τον τίτλο "Ενα τραγούδι για τον Αργύρη. Απέσπασε μάλιστα το βραβείο κοινού στο 9ο Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης.

Ποιος είναι ο επιζώντας του Διστόμου που τρέλανε τους Γερμανούς



Ο Αργύρης Σφουντούρης γεννήθηκε το 1940 στο Δίστομο και έχει 3 μεγαλύτερες αδελφές. Αυτός είναι το στερνοπούλι της οικογένειας. Στις 10 Ιουνίου του 1944 χτυπάει το χωριό μια απρόσμενη συμφορά. Στρατιώτες μιας γερμανικής ειδικής μεραρχίας των Ες-Ες επιτίθεται στο Δίστομο ως εκδίκηση για το θάνατο μερικών συμπατριωτών τους σε μία μάχη με Έλληνες αντάρτες κοντά στο διπλανό χωριό.

Οι Γερμανοί στρατιώτες σκοτώνουν πρώτα 12 αγρότες και μετά σφάζουν ολόκληρο τον πληθυσμό του χωριού. Σκοτώνουν πάνω από 200 κατοίκους, βρέφη, παιδιά, εγκύους γυναίκες, ακόμη και τους ηλικιωμένους. Ο μικρός Αργύρης χάνει τους γονείς του και άλλους 30 συγγενείς. Η σφαγή, που γίνεται μόλις τέσσερις μέρες μετά την εισβολή των συμμάχων στη Νορμανδία, στις 6 Ιουνίου του 1944, θεωρείται μία από τις μεγαλύτερες θηριωδίες των ναζί.

Η περιγραφή του 75χρονου πια, Αργύρη Σφουντούρη στο Νewsit είναι συγκλονιστική. "Είμασταν κρυμμένοι μέσα στο σπίτι με τις αδελφές μου και τον πατέρα μου. Οταν πήγαμε να φύγουμε για να μη μας κάψουν οι Γερμανοί, έπιασαν τον πατέρα μου και τον εκτέλεσαν λίγα μέτρα πέρα από το σπίτι. Εγώ και οι αδελφές μου σωθήκαμε επειδή ένας απο τους καλούς Γερμανούς μας έκανε νόημα να μην βγούμε από το σπίτι".

Στη συνέχεια ο μικρός Αργύρης καταλήγει μαζί με τις αδελφές του σε ένα ορφανοτροφείο του Πειραιά μαζί με περισσότερα από χίλια ακόμη ορφανά του πολέμου. Λόγω της ευάλωτης υγείας του μεταφέρεται σε ένα μικρότερο ορφανοτροφείο της Αθήνας, στην Εκάλη. Στην ηλικία των οχτώμισι ετών καταλήγει στην Ελβετία, στο παιδικό χωριό Πεσταλότσι του Τρόγκεν, μέσω μιας αποστολής του Ερυθρού Σταυρού.

Μεγαλώνει διαβάζοντας διαρκώς και μόλις τελειώνει το λύκειο στο Τρόγκεν πηγαίνει στη Ζυρίζη όπου σπουδάζει στο Πολυτεχνείο (ΕΤΗ) μαθηματικά, πυρηνική φυσική και αστροφυσική. Κατα τη διάρκεια της μαύρης επταετίας στην Ελλάδα μπαίνει στη μαύρη λίστα της Χούντας καθώς δεν σταματά να αρθρογραφεί υπέρ της ελευθερίας.

Το 1994, με αφορμή την 50η επέτειο της σφαγής του Διστόμου ο Αργύρης Σφουντούρης διοργανώνει σε συνεργασία με την κοινότητα του Διστόμου στο Ευρωπαϊκό κέντρο πολιτισμού στους Δελφούς ένα "Συνέδριο για την Ειρήνη".

Το 1995 μαζί με τις τρεις αδελφές του καταθέτει αγωγή στη Γερμανία. Μαζί του καταθέτουν αγωγή και ακόμη 290 Ελληνες ζημιωθέντες, συγγενείς και επίγονοι από το Δίστομο. Εκτοτε ο κύριος Σφουντούρης αγωνίζεται για το θέμα των γερμανικών αποζημιώσεων.

Ετσι βρέθηκε και καλεσμένος στη σατυρική εκπομπή του ZDF όπου αποθεώθηκε!

Πηγές : koutipandoras , newsit
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Όποιος δεν λύνει τις εκκρεμότητές του με το παρελθόν, θα έρθει η στιγμή που θα αναγκαστεί να το κάνει..!

Το ίδιο ισχύει και για τους Γερμανούς.

Ποιος είπε ότι δεν υπάρχει ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ σ' αυτόν τον κόσμο? Οι κοινωνίες μπορεί να είναι άδικες, η Ζωή όμως δεν είναι ποτέ!

Ότι μένει πίσω μας, σαν "εκκρεμότητα", σαν "χρέος", σαν "υποχρέωση", σαν "συναίσθημα" θα έρθει η ώρα που θα βρεθεί μπροστά μας.. για να "καθαρίζουμε" με αυτό.

Το ίδιο ισχύει και για τους Γερμανούς.

Δεν είναι τυχαίο ότι τα λεφτά που χρωστάνε από τις φρικαλεότητες που διέπραξαν είναι σχεδόν τα ίδια με το δικό μας "χρέος"!

Γιατί άραγε?

Πώς τα έφερε η Ζωή έτσι?

Κοντά στο νου και η γνώση.

Κοντά στην γνώση και το Πνεύμα (προσθέτω εγώ)

Εάν δεν ξεμπερδέψουν με τα χρωστούμενα και μεν και οι δε, μέλλον ευνοϊκό και καθάριο δεν θα υπάρξει.

Ήρθε η ώρα του ξεκαθαρίσματος!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από Stefanos »

:cry: @};- @};-
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21676
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από Evoula »

Μια χαρά ανέβασες το βιντεο Ευάκι :* >:d< >:d< >:d<
:-o
Πώς έγινε αυτό; Αφού μόνο το λινκ μου έδειχνε... Έβαλε κάποιος από τους admin το χεράκι του;

Ισως η γερμανική τηλεόραση (και δη η κρατική ARD) θα ήταν το τελευταίο μέρος όπου θα περιμέναμε να δούμε κάποιο θέμα υπέρ της διεκδίκησης των ελληνικών αποζημιώσεων. Κι όμως.
Πληροφοριακά να σου πω, πως εκεί η κρατική τηλεόραση λειτουργεί εντελώς διαφορετικά από την δική μας, όπως και το BBC. Είναι δημόσιες και όχι κρατικές και απολαμβάνουν αρκετή αυτονομία (πόση δεν ξέρω να σου πω) από την εκάστοτε κυβέρνηση. Πριν από λίγο καιρό μάλιστα, είχε προβάλει το AGORA του Αυγερόπουλου, προκαλώντας μεγάλες συζητήσεις, κάτι που δεν έχει κάνει για παράδειγμα, το δικό μας κακέκτυπο η ΝΕΡΙΤ.
Δεν είναι τυχαίο ότι τα λεφτά που χρωστάνε από τις φρικαλεότητες που διέπραξαν είναι σχεδόν τα ίδια με το δικό μας "χρέος"!
Όχι, δεν είναι το ίδιο. Το δικό μας "χρέος" είναι οικονομικό. Το δικό τους έχει βουτηχθεί στο αίμα και δεν νομίζω πως υπάρχει ποσό στον κόσμο που μπορεί να ξεχρεώσει εκείνα τα εγκλήματα και όσα ακόμα γίνονται από άλλες "δημοκρατικές" κυβερνήσεις στον κόσμο.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Όχι, δεν είναι το ίδιο. Το δικό μας "χρέος" είναι οικονομικό. Το δικό τους έχει βουτηχθεί στο αίμα και δεν νομίζω πως υπάρχει ποσό στον κόσμο που μπορεί να ξεχρεώσει εκείνα τα εγκλήματα και όσα ακόμα γίνονται από άλλες "δημοκρατικές" κυβερνήσεις στον κόσμο.
Εννοείται Ευούλα...! Δεν είπα όμως τίποτα για να μη μου καταλογίσεις πάλι θυμό! :* :)) :)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21676
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από Evoula »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Έλα ρε. Ποτέ δεν είπα να κρύβουμε τις αλήθειες κάτω από το χαλί. Ούτε ωραιοποίησα ποτέ πράγματα. Μάλλον με έχεις παρεξηγήσει... :) :* >:d< >:d< >:d<
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21676
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από Evoula »

Φίλοι μου, που αναγκάστηκαν πριν ένα χρόνο να μεταναστεύσουν στην Γερμανία, μου έλεγαν πόσο έχει αλλάξει η συμπεριφορά των Γερμανών, μετά την εκλογή της νέας κυβέρνησης και την δημοσιοποίηση της πραγματικής κατάστασης στην Ελλάδα. Σε κάποιες περιπτώσεις προς το χειρότερο. Κρούσματα δασκάλων στα σχολεία να σχολιάζουν τον Βαρουφάκη και τα διάφορα δημοσιεύματα, στοχοποιώντας τα ελληνάκια. Στην πλειοψηφία όμως, είναι προβληματισμένοι και ρωτούν διάφορα για την κατάσταση, διότι η εικόνα που είχαν ήταν εντελώς διαφορετική και προσπαθούν να βρουν άκρη ανάμεσα σε αντικρουόμενες δηλώσεις και δημοσιεύματα, ρωτώντας τους Έλληνες που η κρίση τους έφερε στην χώρα τους, για την πραγματική κατάσταση. Μου έλεγαν λοιπόν πως υπάρχουν πολλές εφημερίδες, δημοσιογράφοι και εκπομπές που στηλιτεύουν την στάση της Γερμανίας και εξηγούν την πραγματική κατάσταση στην Ελλάδα, μιλώντας ανοιχτά πια εκτός όλων των άλλων των σχετικών με την κρίση και την διαφθορά και για τα εγκλήματα των Ναζί στην χώρα μας, κάτι που δεν ήταν καθόλου γνωστό έως τώρα. Μεταξύ άλλων, μου είπαν πως το περίεργο που έχει διαμορφωθεί, είναι πως οι πωλήσεις της BILD, πέφτουν συνεχώς, μια πληροφορία στην οποία δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία, μέχρι που διάβασα αυτό σήμερα.


Γερμανία: Ξεκίνησε μποϊκοτάζ κατά της εφημερίδας BILD

Όλο και περισσότερα καταστήματα στη Γερμανία αρνούνται να προμηθευτούν τη σκανδαλοθηρική εφημερίδα BILD.
Σχεδόν 2,1 εκατομμύρια αντίτυπα φεύγουν κάθε μέρα από τα πιεστήρια της BILD.Ωστόσο κανείς δεν ξέρει μέχρι πότε η BILD θα μπορέσει να κρατήσει αυτά τα υψηλά ποσοστά; Όλο και περισσότερα καταστήματα λιανικής αρνούνται να προμηθευτούν το εν λόγω έντυπο συμμετέχοντας στο #BILDBOYKOTT.

Τα πρατήρια καυσίμων ARAL Bendorf δηλώσαν πριν από τρεις ημέρες με ανακοίνωσή τους:

" Αγαπητοί πελάτες, σαν ενημερώνουμε ότι σήμερα δεν θα προμηθευτούμε την εφημερίδα BILD καθώς δεν στηρίζουμε αυτή την εκστρατεία λασπολογίας. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας".

Η ανακοίνωση στο facebook είχε 100.000 like και 13.000 share.

Kαι το ταχυδρομείο της πόλης Rutesheim απέσυραν την κυκλοφορία της BILD από τα ράφια τους:

"Αγαπητοί πελάτες,

μετά από μια μικρή διαβούλευση καταλήξαμε να ακολουθήσουμε το παράδειγμα της ARAL και να προχωρήσει ένα βήμα παραπέρα: Από σήμερα αποσύρουμε ολοκληρωτικά την κυκλοφορία της BILD από τα ράφια μας".

Παρόμοια θέση παίρνει και το κατάστημα Edeka στην πόλη Chemnitz...
diefreiheitsliebe.de
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31504
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Evoula έγραψε:
Μια χαρά ανέβασες το βιντεο Ευάκι :* >:d< >:d< >:d<
:-o
Πώς έγινε αυτό; Αφού μόνο το λινκ μου έδειχνε... Έβαλε κάποιος από τους admin το χεράκι του;

;))

πολύ καλό το βιντεάκι @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Έλα ρε. Ποτέ δεν είπα να κρύβουμε τις αλήθειες κάτω από το χαλί. Ούτε ωραιοποίησα ποτέ πράγματα. Μάλλον με έχεις παρεξηγήσει...
Ζουζούνι μου εσύ! :romance-kisscheek: >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

οι πωλήσεις της BILD, πέφτουν συνεχώς
Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του! :cheers:

Α, ρε Ελλαδίτσα, θες δεν θες, πάλι το ΦΩΣ σκορπάς!! @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21676
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από Evoula »

:)) :)) :))

:silent:

Σκεφτόμουν χθες, πως επειδή ήταν πρωταπριλιά, μήπως η είδηση δεν είναι αληθής. Μου φαίνεται περίεργο μποϋκοτάζ στην ΒILD. :-? Πάντως τα προσωπικά σχόλια πάνω από το άρθρο είναι πραγματικά.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27230
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από Ellaki »

@};- @};- @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Εγώ Ευούλα μου το πιστεύω.. γιατί όπως κι εμείς, έτσι και οι περισσότεροι Γερμανοί έχουν φάει στη μάπα πολλή μαύρη προπαγάνδα! Και τώρα ξυπνάνε κι αυτοί!

Σκεφτόμουν κάτι εχθές και θέλω να σας το πω κι εσάς..

Η κυβέρνησή μας αυτή τη στιγμή κάνει ό,τι μπορεί για να ανταποκριθεί στις δηλώσεις της και να εφαρμόσει το πρόγραμμά της. Ξέρουμε ότι βούλησή της είναι να βάλει τα βρωμοκάναλα να πληρώσουν.

Απ' την άλλη, πρέπει να πάψουμε επιτέλους να τα περιμένουμε όλα έτοιμα. Πρέπει να συμμετέχουμε κι εμείς ΕΝΕΡΓΑ!

Γι' αυτό παιδάκια η "εξουσία των βρωμοκάναλων" πρέπει να ΠΕΣΕΙ!

ΕΜΠΑΡΓΚΟ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ! ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΤΕ, ΜΗ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΤΕ, ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΟΥΜΕ!

ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ, ΣΤΟΜΑ ΜΕ ΣΤΟΜΑ!

:) :) :)
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Φωνές...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Πήγαν για μαλλί και βγήκαν κουρεμένοι Τρέμη και Ευαγγελάτος, από τη Ραχήλ Μακρή

Εικόνα

Για τα καλά φαίνεται πως στρίμωξε τους ΜΕΓΑλους τηλε-παρουσιαστές η βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Ραχήλ Μακρή στην εκπομπή “On Line” της Τετάρτης.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα "Τυπολογίες", η Όλγα Τρέμη και ο Νίκος Ευαγγελάτος της παρουσίασαν ερώτηση στο twitter για το αν θα τυπωθούν χρήματα, ερώτηση προφανώς ειρωνική αφού η βουλευτής προεκλογικά είχε αναφερθεί σε αυτή τη δυνατότητα που δίνουν οι κανόνες της Ευρωζώνης στα κράτη-μέλη σε έκτακτες περιπτώσεις. Η Ραχήλ Μακρή απάντησε πως αυτού του είδους τα μηνύματα προέρχονται “από την ομάδα των troll του Γιώργου Μουρούτη”.

Ωστόσο φαίνεται πως δε σταμάτησε εκεί αλλά προχώρησε στην υπενθύμιση του δανείου που έλαβε η Τηλέτυπος κάνοντας λόγο για 100 εκατ. ευρώ (σ.σ. είναι ομολογιακό 92 εκατ. ευρώ) ενώ η εταιρεία είναι σε επιτήρηση από το χρηματιστήριο. Στο πάνελ έπεσε αμηχανία και σιωπή, ενώ με καθυστέρηση ο Ν.Ευαγγελάτος της απάντησε πως αυτή η αναφορά αφορά τους μετόχους και τη διοίκηση και όχι τους δημοσιογράφους. “Είμαστε υπάλληλοι”, είπε, αναγκάζοντας την Όλγα Τρέμη να αναλάβει τα ηνία και να επιβάλει την τάξη ανάμεσα στον Α. Γεωργιάδη, ο οποίος υπερηφανευόταν για απόφαση του, με την οποία χαρίστηκε 1 δισ. ευρώ σε επιχειρηματίες και την Ρ. Μακρή να προαναγγέλλει την κατάθεση τροπολογίας με την οποία θα επιστραφούν

"Το Κουτί της Πανδώρας"
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”