Σ' ΑΓΑΠΩ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Vasoula »

Πως θα αγαπήσεις έναν άνθρωπο, αν δεν εκφράζεις τα συναισθήματά σου?

Η άποψη των ανθρώπων γενικά, είναι ότι δεν χρειάζεται να εκφράζεις με λόγια την αγάπη σου και ότι οι πράξεις αρκούν...Λόγια και πράξεις όμως πρέπει να είναι ένα, να έχουν ίδια κατεύθυνση και ίδια αξιοπιστία. Πράξεις χωρίς λόγια και λόγια χωρίς πράξεις είναι ακριβώς το ίδιο και μας φτάνουν στο ίδιο αποτέλεσμα της αποξένωσης μεταξύ μας.

Νομίζω ότι εκεί χάνονται οι σχέσεις μεταξύ μας... Δύο άνθρωποι παντρεύονται και αυτό, λένε, αρκεί για να δηλώσει την αγάπη μεταξύ τους.
Εντελώς λανθασμένη είναι η πεποίθηση αυτή. Εξυπηρετεί τους σκοπούς των γονιών που σαν παιδιά δεν μας άφηναν να εκφράσουμε τα συναισθήματά μας. Το έκαναν σε όλα τα παιδιά τους, ανεξαρτήτως φύλου, στα αγόρια όμως ήταν αυτή η εκπαίδευση ένα τσικ παραπάνω...
Είναι τρία πράγματα, που πρέπει να μάθουν οι άνθρωποι από την αρχή... Να εκφράζονται, να μην σταμπάρουν, να μην εκμεταλλεύονται...

Δύο άνθρωποι παντρεύονται για να μοιραστούν λόγια και πράξεις αγάπης, αλλιώς μοιράζονται μόνο τις ευθύνες και τις υποχρεώσεις που έχει μια κοινή συμβίωση και τίποτα άλλο.
Στο τέλος, σε κανέναν δεν αρέσει τούτο... και δεν ξέρουν τι τους φταίει... αποξενώνονται και δεν ξέρουν τι τους φταίει... Απλά το συνηθίζουν... "έτσι είναι"...
Δύο άνθρωποι παντρεύονται και είναι ξένοι.. .και αν δεν εκφραστούν τα συναισθήματα, θα παραμείνουν ξένοι...
Από αυτό που κινδυνεύουν οι άνθρωποι είναι η αποξένωση. Μπαίνουν μέσα στα "οχυρά" τους και βγαίνουν μόνο για πόλεμο...

Άνθρωποι, που πασχίζουν να ζήσουν μαζί...
Και ναι μεν η γυναίκα έχει την μεγαλύτερη ευθύνη για την κατεύθυνση, αλλά και ο άντρας δεν είναι ανόητος να μην δει που τον πάει και με την αγάπη του να της δείξει ότι πήραν λάθος κατεύθυνση... Με την αγάπη του όμως, όχι με τους θυμούς του...

Σε μια σχέση μπορεί να γίνουν και λάθη, εννοείται.. .Όμως όταν υπάρχει αυτή η σπίθα οι άνθρωποι δεν αποξενώνονται ποτέ...
Δεν θεωρούν δεδομένη την σχέση, γιατί τότε θα την χάσουν, είναι το μόνο βέβαιο...
Η σχέση είναι κάτι ζωντανό.. .Και ότι είναι ζωντανό, δεν είναι ποτέ δεδομένο... Πάντα προσανατολίζεσαι στο να το διατηρήσεις ζωντανό..

Και μετά γκρινιάζει η γυναίκα "δεν πάμε πουθενά"... Άλλο θέλει να πει... Θέλει να πει ότι δεν την έχεις προσέξει σαν κάτι ζωντανό...

Η γυναίκα δεν είναι το λιμανάκι του άντρα... είναι το πέλαγος που θα πλεύσει το καράβι του...
Αν η γυναίκα δεν γίνει πέλαγος, τότε αλίμονό μας... Η ανθρωπότητα θα εξακολουθεί να κινείται σε έλη...
Συνημμένα
3280682.jpg
3280682.jpg (60.98 KiB) Προβλήθηκε 4334 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Ellaki »

Η γυναίκα δεν είναι το λιμανάκι του άντρα... είναι το πέλαγος που θα πλεύσει το καράβι του...
Αν η γυναίκα δεν γίνει πέλαγος, τότε αλίμονό μας... Η ανθρωπότητα θα εξακολουθεί να κινείται σε έλη...
Καρδούλα μου τι να πει κανείς γι' αυτήν την Αλήθεια.
Εστιαζόμαστε στις σταγόνες και δεν βλέπουμε το πέλαγος, δεν βλέπουμε την Ολότητα.
Ξεχάσαμε ότι μας έδωσε την σταγόνα για να βρούμε το πέλαγος..........
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Η γυναίκα δεν είναι το λιμανάκι του άντρα... είναι το πέλαγος που θα πλεύσει το καράβι του...
Αν η γυναίκα δεν γίνει πέλαγος, τότε αλίμονό μας... Η ανθρωπότητα θα εξακολουθεί να κινείται σε έλη...
:romance-heartbeating: @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11686
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Βασούλα :-( :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Το διαβασα στο φβ και αμέσως σκεφτηκα ποσο συγχρονικά ήρθε για εμένα και πόσο ομορφο κειμενο! Τα συναισθήματα ποσο πονεμένη ιστορία για εμας τους άνδρες...
Τι να πω τώρα και τι να μην πω. Ποσος φοβος για να βγει κάτι. Εκτος ίσως αν αυτό το κάτι είναι η λύπη.
Τελευταία προσπαθώ να τα βρω μέσα απο την μουσική. Βλέπω τι βγαίνειστο καθε κομμάτι...
:-( @};- @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Vasoula »

Αχ βρε Παναγιωτάκο μου...
Ναι οι άντρες έχουν δυσκολία με τα συναισθήματα, αλλά βλέπω και τις γυναίκες, πόσο δύσκολο τους είναι να εκφράσουν τα συναισθήματά τους
Για άλλους λόγους ο ένας, για άλλους λόγους ο άλλος...
Οι άντρες για να μην τους πουν "γυναικούλες", οι γυναίκες για να μην τις πουν "υστερικές"...

βλέπεις οι χαρακτηρισμοί καλά κρατάνε στην ανθρωπότητα...
Και είπαμε...σαν Άνθρωποι δεν δεχόμαστε να μας "μαρκάρουν"...

είμαστε λεύτεροι :romance-heartbeating:

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

είμαστε λεύτεροι :romance-heartbeating:
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Μάνος »

Θα μείνω σε αυτό...
Βασούλα έγραψε:Και ναι μεν η γυναίκα έχει την μεγαλύτερη ευθύνη για την κατεύθυνση, αλλά και ο άντρας δεν είναι ανόητος να μην δει που τον πάει και με την αγάπη του να της δείξει ότι πήραν λάθος κατεύθυνση... Με την αγάπη του όμως, όχι με τους θυμούς του...
Έτσι, να τα λέμε και αυτά γιατί υπάρχει ο κίνδυνος ο άντρας ξαφνικά να βγει άμοιρος ευθυνών. Η διάκριση στον άντρα είναι αυτό που θα τον ταρακανούσει και θα αντιληφθεί πως η κατεύθυνση τους είναι λανθασμένη. Και όπως λες Βασούλα μου έχει σημασία ο τρόπος με τον οποίο θα δείξει την λανθασμένη κατεύθυνση...
:x :x :x



Βασούλα έγραψε:Η γυναίκα δεν είναι το λιμανάκι του άντρα... είναι το πέλαγος που θα πλεύσει το καράβι του...
Αν η γυναίκα δεν γίνει πέλαγος, τότε αλίμονό μας... Η ανθρωπότητα θα εξακολουθεί να κινείται σε έλη...
Όμορφο που ήταν αυτό... Δυστυχώς όμως η πεποίθηση που κυριαρχεί είναι εκείνη του λιμανιού... Τώρα που το σκέφτομαι όμως η ίδια πεποίθηση υπάρχει και αντίστροφα, από την γυναίκα προς τον άντρα. Θεωρεί δηλαδή πολλές φορές και η γυναίκα πως ο άντρας είναι το λιμάνι της. Μα και στις δυο περιπτπώσεις το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Αν η γυναίκα θεωρήσει τον άντρα σαν λιμάνι της, τότε θα μείνουνε σταθεροί. "Δεμένοι" στο λιμάνι. Η γυναίκα θα έχει απαλλάξει τον εαυτό της από την ευθύνη της κατεύθυνσης. Από την άλλη αν ο άντρας θεωρήσει την γυναίκα σαν λιμάνι του, τότε θα παραμείνουν και πάλι "δεμένοι" στο λιμάνι. Ο άντρας δεν θα αντιληφθεί την διάκριση που χρειάζεται ώστε να δείξει στην γυναίκα την λανθασμένη τους κατεύθυνση. Ε, και τότε έχουμε τα γνωστά σε όλους μας αποτελέσματα... Τα νερά λιμνάζουν και αρχίζουν και μυρίζουν... Όλο αυτό μεταφράζεται σε γκρίνιες, φωνές, καυγάδες, διαζύγια... Όσο για την Αγάπη ούτε λόγος! :-( :-( :-(



Βασούλα έγραψε:Ναι οι άντρες έχουν δυσκολία με τα συναισθήματα, αλλά βλέπω και τις γυναίκες, πόσο δύσκολο τους είναι να εκφράσουν τα συναισθήματά τους
Για άλλους λόγους ο ένας, για άλλους λόγους ο άλλος...
Οι άντρες για να μην τους πουν "γυναικούλες", οι γυναίκες για να μην τις πουν "υστερικές"...
=(( =(( =((




:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11686
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Βασούλα :romance-heartbeating:
Παναγιωτάκο :romance-heartbeating:
Μανούλη :romance-heartbeating:
Παιδάκια :x

Πολύ όμορφος διάλογος. Έχω παρατηρήσει πολλές φορές πόσο διαφορετική τροπή έχει μια συζήτηση όταν εκφράζω το πως αισθάνομαι για μια κατάσταση και όταν προσπαθώ απλά να δώσω εξηγήσεις...
Vasoula έγραψε: 14 Μαρ 2018 8:38 am Από αυτό που κινδυνεύουν οι άνθρωποι είναι η αποξένωση. Μπαίνουν μέσα στα "οχυρά" τους και βγαίνουν μόνο για πόλεμο...
Όσο για το ότι η γυναίκα γίνεται το λιμανάκι του άντρα και όχι το πέλαγός του, αυτό κρύβει νομίζω πολύ φόβο και για τους δύο, γιατί αντί να ανοιχτούν στη ζωή, μένουν να προστατεύουν ότι είναι αυτό που νομίζουν ότι έχουν.

Επίσης θα σταθώ και εδώ
Vasoula έγραψε: 14 Μαρ 2018 8:38 am Είναι τρία πράγματα, που πρέπει να μάθουν οι άνθρωποι από την αρχή... Να εκφράζονται, να μην σταμπάρουν, να μην εκμεταλλεύονται...
Το πόσο σημαντικό είναι σε μια σχέση, όχι μόνο συντροφική, να μην υπάρχουν ταμπέλες... Αυτό το σταμπάρισμα, πόσο εύκολα γίνεται και πόσο δύσκολα σπάει...

:x
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Fotinoula »

παιδάκια γλυκά :romance-heartstiny:
Βασούλα έγραψε:Πως θα αγαπήσεις έναν άνθρωπο, αν δεν εκφράζεις τα συναισθήματά σου?

Η άποψη των ανθρώπων γενικά, είναι ότι δεν χρειάζεται να εκφράζεις με λόγια την αγάπη σου και ότι οι πράξεις αρκούν...Λόγια και πράξεις όμως πρέπει να είναι ένα, να έχουν ίδια κατεύθυνση και ίδια αξιοπιστία. Πράξεις χωρίς λόγια και λόγια χωρίς πράξεις είναι ακριβώς το ίδιο και μας φτάνουν στο ίδιο αποτέλεσμα της αποξένωσης μεταξύ μας.

Νομίζω ότι εκεί χάνονται οι σχέσεις μεταξύ μας... Δύο άνθρωποι παντρεύονται και αυτό, λένε, αρκεί για να δηλώσει την αγάπη μεταξύ τους.
Εντελώς λανθασμένη είναι η πεποίθηση αυτή. Εξυπηρετεί τους σκοπούς των γονιών που σαν παιδιά δεν μας άφηναν να εκφράσουμε τα συναισθήματά μας. Το έκαναν σε όλα τα παιδιά τους, ανεξαρτήτως φύλου, στα αγόρια όμως ήταν αυτή η εκπαίδευση ένα τσικ παραπάνω...
Είναι τρία πράγματα, που πρέπει να μάθουν οι άνθρωποι από την αρχή... Να εκφράζονται, να μην σταμπάρουν, να μην εκμεταλλεύονται...

Δύο άνθρωποι παντρεύονται για να μοιραστούν λόγια και πράξεις αγάπης, αλλιώς μοιράζονται μόνο τις ευθύνες και τις υποχρεώσεις που έχει μια κοινή συμβίωση και τίποτα άλλο.
αυτό το λόγια χωρίς πράξεις και πράξεις χωρίς λόγια...η αξιοπιστία, μεγάλη υπόθεση η αξιοπιστία
πάντα έλεγα εγωιστικά ότι δεν χρειάζεται να μοιράζομαι με λόγια αν οι πράξεις μου δεν ακολουθούν
και μέχρι να ακολουθήσουν απόλυτα οι πράξεις μου δεν θα εκφράζομαι με λόγια
από την άλλη βέβαια έτσι έχασα πολλές αυθεντικές στιγμές συντονισμού πράξεων και λόγων
σημαντικές στιγμές Αγάπης με απλότητα :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

παιδιά υπάρχει θεωρώ και σε αυτό το κομμάτι πολλή πεποίθηση :romance-heartstiny:

συζητούσα με τον Κωστή τις προάλλες για κάτι παραπλήσιο και μου είπε "τα λόγια είναι περιττά", "τα λόγια είναι φτώχεια" και πολλά άλλα τέτοια τα οποία κι εμένα με έχουν επιρρεάσει κι έχω πάει πολλές φορές στον άλλο πόλο να μην επικοινώνώ ή να μην εκφράζομαι περιμένοντας ως δια μαγείας να μυρίσει ο άλλος τα δάχτυλά του ή να ευθυγραμμιστεί απόλυτα ο λόγος μου με τις πράξεις μου :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Βασούλα :x :x :x

Παιδάκια :x :x :x

Πως θα αγαπήσεις έναν άνθρωπο, αν δεν εκφράζεις τα συναισθήματά σου?
Μεγάλο θέμα αυτό :-( όταν δεν υπάρχει επικοινωνία φθείρεται η σχέση..... και να πεις ότι είναι κάτι δύσκολο ρε γμτ δεν είναι κι όμως όλοι πάσχουμε.... και σίγουρα χρειάζεται να ΘΕΛΟΥΝ και οι δύο.
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Και ναι μεν η γυναίκα έχει την μεγαλύτερη ευθύνη για την κατεύθυνση, αλλά και ο άντρας δεν είναι ανόητος να μην δει που τον πάει και με την αγάπη του να της δείξει ότι πήραν λάθος κατεύθυνση... Με την αγάπη του όμως, όχι με τους θυμούς του...
Σημαντικό :romance-heartbeating:
Η γυναίκα δεν είναι το λιμανάκι του άντρα... είναι το πέλαγος που θα πλεύσει το καράβι του...
Αν η γυναίκα δεν γίνει πέλαγος, τότε αλίμονό μας... Η ανθρωπότητα θα εξακολουθεί να κινείται σε έλη...
:romance-heartbeating:

Πολύ σημαντικό θεωρώ το να μπορείς να είσαι ξεκάθαρος με τα συναισθήματά σου, πρώτα με τον Εαυτό σου κ μετά φυσικά κ με τους γύρω σου. Να μπορείς να αναγνωρίσεις κάθε στιγμή τι νιώθεις αλλά κ να μείνεις να δεις όλο αυτό που δημιουργείται μέσα σου, γιατί πολλές φορές άλλη είναι η βαθύτερη αιτία άλλα επικοινωνούμε. Αν μου φταίει κάτι δικό μου φλέγον θέμα κ δεν προσπαθήσω να το δω ξεκάθαρα κ να το λύσω τότε μετά θα μου φταινε χίλια δυο άλλα ασήμαντα κ όποιον πάρει η μπάλα. Ετσι όμως χάνω κ εγώ τη μπάλα, δεν βλέπω ποτέ τι μου φταίει κ δημιουργώ προβλήματα από το πουθενά.

:romance-grouphug:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Μάνος »

Ιωαννάκι έγραψε:Αν μου φταίει κάτι δικό μου φλέγον θέμα κ δεν προσπαθήσω να το δω ξεκάθαρα κ να το λύσω τότε μετά θα μου φταινε χίλια δυο άλλα ασήμαντα κ όποιον πάρει η μπάλα.
Αυτό που λες Ιωάννα μου, λίγο με αγχώνει ως προς το κομμάτι της λύσης του προβλήματος. Το νιώθω λίγο σαν παγίδα. Τι γίνεται αν νομίζω πως το έχω λύσει; Α ν νομίζω πως έχω βρει την αιτία και τελικά αλλού γίνεται ο γάμος και αλλού χορεύει η νύφη; Τότε το φλέγον θέμα θα θαφτεί για την ώρα ενώ εγώ θα είμαι ήσυχος ότι το έλυσα και θα επανέρθει πολύ πιο φλέγον από την τελαυταία φορά...

Αυτός είναι και ο λόγος που μέσα από τα μοιράσματα μου κατά καιρούς νιώθω ασφάλεια επειδή με κάνουν να ξέρω τι πραγματικά συμβαίνει, αναγνωρίζω τον εχθρό και τον πολεμάω όπως ξέρω και μπορώ τη δεδομένη στιγμή με την βοήθεια πάντα της Βασούλας. Αν χάσω τη μάχη δε σημαίνει ότι θα χάσω και τον πόλεμο. Μα μέχρι τότε θα ξέρω ακριβώς με τι έχω να κάνω χωρίς δικές μου ικασίες που πιθανότατα να είναι και λανθασμένες...

:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Giorgos Agelis
Δημοσιεύσεις: 4061
Εγγραφή: 08 Απρ 2011 2:44 am
Τοποθεσία: KATERINH PIERIA

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Giorgos Agelis »

Φωτεινούλα έγραψε:αυτό το λόγια χωρίς πράξεις και πράξεις χωρίς λόγια...η αξιοπιστία, μεγάλη υπόθεση η αξιοπιστία
πάντα έλεγα εγωιστικά ότι δεν χρειάζεται να μοιράζομαι με λόγια αν οι πράξεις μου δεν ακολουθούν
και μέχρι να ακολουθήσουν απόλυτα οι πράξεις μου δεν θα εκφράζομαι με λόγια
από την άλλη βέβαια έτσι έχασα πολλές αυθεντικές στιγμές συντονισμού πράξεων και λόγων
σημαντικές στιγμές Αγάπης με απλότητα
εγώ απο την άλλη θεωρούσα εξίσου εγωιστικά οτι κάνω τα πάντα για τον άλλον, τα πάντα όμως. Έτσι ο άλλος έπρεπε να καταλάβαίνει ανα πάσα στιγμή το τι αισθάνομαι :-o , χωρίς εγώ να χρειάζεται να εκφραστώ (οτι με συνέφερε δηλαδή) και φυσικά όταν θεωρούσα οτι αυτό δεν γινόταν θύμωνα κιόλας :-(

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”