Σ' ΑΓΑΠΩ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Η άποψη των ανθρώπων γενικά, είναι ότι δεν χρειάζεται να εκφράζεις με λόγια την αγάπη σου και ότι οι πράξεις αρκούν...Λόγια και πράξεις όμως πρέπει να είναι ένα, να έχουν ίδια κατεύθυνση και ίδια αξιοπιστία. Πράξεις χωρίς λόγια και λόγια χωρίς πράξεις είναι ακριβώς το ίδιο και μας φτάνουν στο ίδιο αποτέλεσμα της αποξένωσης μεταξύ μας.
Πριν μερικές μέρες είχα μία συζήτηση με μία φίλη που είχε πρόβλημα με ένα παιδί της. Μου έλεγε ότι όταν έχει λάθος, προτιμάει να δείχνει τη "συγνώμη" της με πράξεις και όχι με λόγια.
Εκείνη τη στιγμή της είπα ότι << η "συγνώμη" είναι σαν το "σ' αγαπώ".. Δεν αρκεί μόνο να το δείχνεις σε πράξεις, κάτι που είναι πολύ σημαντικό φυσικά, χρειάζεται και να το ακούς... ! Σκέψου μόνο πόσο σημαντικό είναι για το παιδί σου να σε ακούσει να παραδέχεσαι το λάθος σου.. Τις πράξεις σου έτσι κι αλλιώς, σαν παιδί σου, τις θεωρεί δεδομένες, αυτό που θέλει από σένα είναι να σε "ακούσει"! >>

Χάρηκα Βασουλίτσα μου όταν διάβασα αυτό που έγραψες.. :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από Vasoula »

:) :romance-kisscheek:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Σ' ΑΓΑΠΩ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”