H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Δημητρούλι! :)) :)) :)) >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Μάνος »

...Κάθε φορά που γνωρίζω έναν άνθρωπο σαν υποψήφιο σύντροφο, αρχικά ενθουσιάζομαι. Φέρνω συνεχώς εικόνες στο μυαλό μου για το πως θα είναι το μέλλον μου μαζί του, ενώ στη συνέχεια αρχίζω σιγά σιγά να ξενερώνω και αν τελικά μείνω με αυτόν τον άνθρωπο, να μείνω γιατί μου αρέσει η ιδέα του να έχει κανείς σχέση και να μοιράζεται πράγματατα! Στην πράξη όμως...
Κακά τα ψέματα, αρχίζω να δυσανασχετώ και να καταμετρώ αρνητικά στον άλλον, τοποθετώντας τον στο μικροσκόπιο!!! Λες και εγώ είμαι ο τέλειος!!!

Αυτό που μόλις περιέγραψα ήταν κάτι που συνέβαινε ανέκαθεν... Πάντα είχα αυτό το συναίσθημα μέσα μου, πάντα αναρωτιόμουνα πως θα απαλαγώ, πάντα ένιωθα εγκλωβισμένος και ανίκανος να αφεθώ...

Αυτά για σήμερα...
Σας ευχαριστώ...
@};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Μανούλη @};- >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Μάνος »

Σκέψεις έκανα...
@};- @};- @};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Stefanos »

Μανούλη μου, τα πνευματικά δικαιώματα μην ξεχάσεις :))
Δεν ξέρω πόσες φορές έχω πράξει ακριβώς με τον ίδιο τρόπο :whistle:
Άλλα τώρα είμαστε Εδώ :x :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

Μανούλη μου, αυτά δεν είναι σκέψεις...Είναι συναισθήματα... >:d< >:d< >:d< >:d<

Ένα από τα αρνητικά της έλλειψης αγάπης για εμάς, είναι ότι μας κάνει να πιστεύουμε (ασυνείδητα) ότι δεν είμαστε άξιοι για την αγάπη κανενός...Και επειδή ακριβώς αυτό δεν είναι συνειδητό, βρίσκουμε ψεγάδια στους άλλους, απλά για να επιβεβαιώσουμε το ασυνείδητο μας...
Συνήθως δημιουργούμε προβλήματα στην σχέση για να πάρουμε αυτό το αποτέλεσμα που πιστεύουμε...δεν αξίζουμε την αγάπη κανενός, ενώ τούτο εργάζεται αντίθετα στην επιφανειακή σκέψη...ότι κανείς δεν είναι άξιος για την αγάπη μας...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από eirini »

Τελειο το τηγάνι και για σήμερα..... :violin:
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:Ένα από τα αρνητικά της έλλειψης αγάπης για εμάς, είναι ότι μας κάνει να πιστεύουμε (ασυνείδητα) ότι δεν είμαστε άξιοι για την αγάπη κανενός...Και επειδή ακριβώς αυτό δεν είναι συνειδητό, βρίσκουμε ψεγάδια στους άλλους, απλά για να επιβεβαιώσουμε το ασυνείδητο μας...
Συνήθως δημιουργούμε προβλήματα στην σχέση για να πάρουμε αυτό το αποτέλεσμα που πιστεύουμε...δεν αξίζουμε την αγάπη κανενός, ενώ τούτο εργάζεται αντίθετα στην επιφανειακή σκέψη...ότι κανείς δεν είναι άξιος για την αγάπη μας...
:-( @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Valia

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε:Μανούλη μου, αυτά δεν είναι σκέψεις...Είναι συναισθήματα... >:d< >:d< >:d< >:d<

Ένα από τα αρνητικά της έλλειψης αγάπης για εμάς, είναι ότι μας κάνει να πιστεύουμε (ασυνείδητα) ότι δεν είμαστε άξιοι για την αγάπη κανενός...Και επειδή ακριβώς αυτό δεν είναι συνειδητό, βρίσκουμε ψεγάδια στους άλλους, απλά για να επιβεβαιώσουμε το ασυνείδητο μας...
Συνήθως δημιουργούμε προβλήματα στην σχέση για να πάρουμε αυτό το αποτέλεσμα που πιστεύουμε...δεν αξίζουμε την αγάπη κανενός, ενώ τούτο εργάζεται αντίθετα στην επιφανειακή σκέψη...ότι κανείς δεν είναι άξιος για την αγάπη μας...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
μόνο τηγάνι ήταν αυτό???.... :-( :-( :-(
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:Μανούλη μου, αυτά δεν είναι σκέψεις...Είναι συναισθήματα... >:d< >:d< >:d< >:d<

Ένα από τα αρνητικά της έλλειψης αγάπης για εμάς, είναι ότι μας κάνει να πιστεύουμε (ασυνείδητα) ότι δεν είμαστε άξιοι για την αγάπη κανενός...Και επειδή ακριβώς αυτό δεν είναι συνειδητό, βρίσκουμε ψεγάδια στους άλλους, απλά για να επιβεβαιώσουμε το ασυνείδητο μας...
Συνήθως δημιουργούμε προβλήματα στην σχέση για να πάρουμε αυτό το αποτέλεσμα που πιστεύουμε...δεν αξίζουμε την αγάπη κανενός, ενώ τούτο εργάζεται αντίθετα στην επιφανειακή σκέψη...ότι κανείς δεν είναι άξιος για την αγάπη μας...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
ετσι.. @};- @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

παιδάκια είναι πραγματικά για γέλια το ασυνείδητο...

να κουβαλάς τον εχθρό μέσα σου και εσύ να θεωρείς τους άλλους εχθρούς, είναι πραγματικά για γέλια, αν το καλοσκεφτείς...

Μας ξινίζει ο ένας, μας ξινίζει ο άλλος, στην ουσία η ξινίλα όλη είναι από εμάς για εμάς...

Σας το είπα άλλωστε, ότι η απώλεια του Εαυτού μας, έχει φέρει τούτα τα επίπεδα κατάθλιψης στα ύψη, σήμερα...

όλοι οι άλλοι είναι που μας δημιουργούν πρόβλημα, επειδή δεν είναι όπως τους θέλουμε, λες και ξέρουμε τι θέλουμε...
Τρωγώμαστε ακόμα και αν οι άλλοι είναι όπως τους θέλουμε και τα φαινόμενα δείχνουν ότι τους αγαπάμε...

Θα βρούμε κάτι για να τους απορρίψουμε, γιατί η αυτοαπόρριψη έχει φτάσει στο υψηλότερο σημείο μέσα μας και χτυπάει δυνατά τα καμπανάκια μέσα μας για να το δούμε και να το ακούσουμε...
Φυσικά και κουφοί είμαστε και τυφλοί είμαστε...

Γιατί εκείνα τα μάτια και εκείνα τα αφτιά που έχουμε από την αληθινή μας φύση, έγιναν στάχτη μπροστά στα φαινόμενα και την εξωτερική ζωή...
Διαλύθηκε η εσωτερική ενότητα? διαλύεται και η εξωτερική...Δεν πάει αλλιώς

Και εκείνο που έχουμε χάσει πρωτίστως είναι η διάκριση και η ικανότητα μιας πιο βαθιάς αντίληψης να βρούμε την κρατημένη μνησικακία μας για όλα τα της Ζωής...Φαίνεται δε ότι ενδιαφερόμαστε για την ζωή μας, αλλά σε καμία περίπτωση αυτό δεν είναι αλήθεια, αφού ότι κάνουμε, το κάνουμε ενάντια στην Φύση μας...

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από elenaki »

Ένα από τα αρνητικά της έλλειψης αγάπης για εμάς, είναι ότι μας κάνει να πιστεύουμε (ασυνείδητα) ότι δεν είμαστε άξιοι για την αγάπη κανενός...Και επειδή ακριβώς αυτό δεν είναι συνειδητό, βρίσκουμε ψεγάδια στους άλλους, απλά για να επιβεβαιώσουμε το ασυνείδητο μας...
Συνήθως δημιουργούμε προβλήματα στην σχέση για να πάρουμε αυτό το αποτέλεσμα που πιστεύουμε...δεν αξίζουμε την αγάπη κανενός, ενώ τούτο εργάζεται αντίθετα στην επιφανειακή σκέψη...ότι κανείς δεν είναι άξιος για την αγάπη μας...
@};- :cry:
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Βασούλα :-( @};- @};- @};- :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: H ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”