ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Σκεφτόμουν πάντα...
Σε μια σχέση ερωτική γιατί να υπάρχουν συγκρούσεις?
Και αν υπάρχουν συγκρούσεις, που σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά μεταξύ τους, πως είναι δυνατόν να υπάρχει ολοκληρωμένη σχέση?

Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μια ερωτική σχέση περισσότερο είναι σεξουαλική, παρά σχέση στοργής, ενότητας και φροντίδας...

Διάβαζα σε κάποια άρθρα ψυχολογίας ότι οι συγκρούσεις σταματάνε συνήθως στο κρεβάτι...
Ναι έτσι είναι στην πραγματικότητα, αλλά πιο ψευδαίσθηση πεθαίνεις...
Δεν σταματάνε οι συγκρούσεις στο κρεβάτι, απλά τις θάβεις για λίγες ώρες και έτσι δίνεις χώρο στο ασυνείδητο να κυριαρχήσει σε όλες τις υπόλοιπες...

Μια σχέση είναι ένα ταξίδι...Και δυστυχώς, στα περισσότερα ζευγάρια αυτό που συμβαίνει είναι να το κάνει ο καθένας μόνος του...
Ξεκινάνε μαζί και στο τέλος ταξιδεύουν ο καθένας μόνος του, και μόνο σε κάποιες φάσεις του ταξιδιού τους συναντιούνται για να κάνουν σεξ...

Ρώτησα αρκετούς ανθρώπους, γιατί να υπάρχουν συγκρούσεις στις σχέσεις τους...
Δεν ήξεραν να μου απαντήσουν ξεκάθαρα...Διαφορετικές προσωπικότητες, προτιμήσεις, ανάγκες κλπ μπούρδες...
Η απάντηση είναι ότι κανείς δεν πιστεύει ότι η σχέση είναι ένα ταξίδι για δύο, παρ' όλο που ξεκινάει έτσι...

Σε ένα ταξίδι μπορεί ο ένας να κοιτάει τα δέντρα και ο άλλος τα ποτάμια...Αυτό είναι η αιτία των συγκρούσεων...Όταν δεν κοιτάνε στο ίδιο σημείο...όταν δεν κοιτιούνται στα μάτια για να ανταλλάξουν τις πληροφορίες τους...Γιατί ένα ταξίδι έχει απόλαυση, μα έχει και πληροφορίες, όταν αποφασίζεις να το κάνεις μαζί με έναν άλλον...Μαθαίνεις, γνωρίζεις, μοιράζεσαι...

Εσείς τι λέτε?


Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Πολλοί λένε πως οι συγκρούσεις είναι το αλατοπίπερο σε μια σχέση... Πως την τονόνουν... Πως τις δίνουν πνοή... Μπούρδες!
...Άλλοι πάλι λένε ότι μετά από κάθε σύγκρουση κάνεις το καλύτερο σεξ τάχα μου... Μπούρδες επίσης! (κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα) Όταν είσαι θυμωμένος με τον άνθρωπο σου πως είναι δυνατόν να κάνεις το καλύτερο σεξ; Προσπαθείς να τον χειραγωγήσεις, γίνεσαι απότομος, αγγίζεις τα όρια του αυταρχισμού και καταλήγεις να γίνεσαι ένας δυνάστης εκείνη τη στιγμή... Στο σώμα του..., στα συναισθήματα του... Σο είναι του...
...Γιατί έτσι μας έχει περαστεί το πρότυπο από τις διάφορες ταινίες που κυκλοφορούν στο εμπόριο! Το σεξ είναι αίμα δάκρυα, ιδρώτας, πόνος, ηδονή, κτλ... κτλ... Ένας διαρκής αγώνας κάθε φορά για το ποιός έχει το πάνω χέρι... Και ο άλλος σου παραχωρεί τον ρόλο αυτό... Αλλά γιατί;;; Πιθανότατα γιατί στην ουσία έχει γαλουχηθεί και ο ίδιος με τα ίδια πρότυπα από έναν μπαμπά φαλοκράτη που είναι περίφανος για το αγόρι του αν πέταξε τα μάτια έξω σε μια συνομίλικη, ενώ ταυτόχρονα ντρέπεται για την κόρη του που κάποιος άλλος της έκανε ακριβώς το ίδιο για το οποίο νιώθει περίφανος για το γιο του!!! Παρανοια σκέτη! ...Και κάπως έτσι έχει βγει η μπούρδα για το καλό σεξ μετα από σύγκρουση...

Ποιος μας μίλησε ποτέ και μας εξήγησε τη διαφορά μεταξύ του "κάνω έρωτα" και "κάνω σεξ". Μάλλον είναι ψιλά γράμματα γιατί ποιός δεν θα ήθελε να κάνει ότι κάνει όπως στις ταινίες του Παπακαλιάτη. Να μιλάει όπως σε αυτές τις ταινίες και φυσικά να κάνει σεξ όπως αυτές τις ταινίες. Όλοι αυτό θέλουμε! Όμως η ταινία είναι μυθοπλασία... Και φυσικά δεν μας μιλαεί καθόλου για μοιράσμα συναισθημάτων, άνοιγμα και άγγιγμα ψυχής, ενότητα, άγγιγμα, χάδι... Άγνωστες λέξεις οι οποίες συμπεριλαμβάνονται στο "κάνω έρωτα" ...Και γιατί η κάθε ταινία να μας μιλήσει για όλα τα παραπάνω άλλωστε, αφού δεν είναι "πιασαρίκα". "Δεν πουλάνε". Ποτέ μου δεν μπόρεσα να καταλάβω το σεξ που μοιάζει με fast food... Ίσως γιατί ποτέ δεν το έκανα...
Βάσω έγραψε:Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μια ερωτική σχέση περισσότερο είναι σεξουαλική, παρά σχέση στοργής, ενότητας και φροντίδας...
Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου μέσα μου ένιωθα πως μια σχέση εμπεριέχει στοργή, ενότητα, φροντίδα... Φροντίδα κυρίως!!! Καθώς μεγάλωνα όμως όλα αυτά μπαίνανε στο background και μπροστά ήρθε το σεξ. Τώρα, από εκεί ξεκινάνε όλα και εκεί καταλήγουν. Βήμα παραπέρα. Καμιά όρεξη για νοιάξιμο καμια όρεξη για να σε μάθω, να σε αγγιξω, να σε νιώσω... Και φυσικά μέσα σε αυτό βάζω τον εαυτό μου μέσα πρώτο και καλύτερο!!!
Βάσω έγραψε:Μια σχέση είναι ένα ταξίδι...Και δυστυχώς, στα περισσότερα ζευγάρια αυτό που συμβαίνει είναι να το κάνει ο καθένας μόνος του...
Ξεκινάνε μαζί και στο τέλος ταξιδεύουν ο καθένας μόνος του, και μόνο σε κάποιες φάσεις του ταξιδιού τους συναντιούνται για να κάνουν σεξ...
Πόσο δίκιο έχει Βασούλα μου!!!!! Μα είναι αυτό σχέση παιδιά;;; Θα μου πέσουν και τα εναπομείναντα!!!! ...Και πως να μην καταλήξουμε μετα΄από αυτά στα one night stands. Εύκολη λύση. Εύκολη λεία. Μέγας συμβιβασμός, αλλά από το τίποτα λες, δε βαριέσαι... Πόσο λυπηρό! Και δυστυχώς το άσχημο είναι πως σε όλον το κόσμο το ίδο ακριβώς πράγμα συμβαίνει!!!! όσο ήμουν Ελλάδα έλεγα πως ίσως τα πράγματα να είναι διαφορετικά στην Μελβούρνη... Πιπίλες!!! Τα ίδια και χειρότερα! Εγωισμός και όσο μπορούμε κολυμπάμε στην επιφάνεια! Λες και αν βουτήξουμε στο βάθος θα πνιγούμε! Τρέμουμε και στην ιδέα!!! Και έτσι καταλήγουμε να κολυμπάμε μόνοι μας ενώ στην αρχή φαινόταν πως θα είχαμε παρέα...
Βάσω έγραψε:Σε ένα ταξίδι μπορεί ο ένας να κοιτάει τα δέντρα και ο άλλος τα ποτάμια...Αυτό είναι η αιτία των συγκρούσεων...
Σαφέστατα και είναι αιτία συγκρούσεων! Όμως σκεφτείτε και την περίπτωση ώριμων συναισθηματικά ενηλίκων που ο ένας κοιτάει μεν τα δέντρα, ο άλλος κοιτάει τα ποτάμια αλλά μετά οι δυο τους κάθονται και μοιράζονται τις οπτικές τους αυτές... Ακούει ο ένας τον άλλον και τον ενδιαφέρει πραγματικά να δει μέσα από τα μάτια του άλλου... Ε;

...Άλλη μια αιτία συγκρούσεων που μου έρχεται στο μυαλό και ίσως είναι και πολύ σύνηθης, είναι τα ζητούμενα. Τι γίνεται όταν τα ζητούμενα του ενός δεν είναι τα ίδια ζητούμενα με του άλλου;;; Φανταστείτε τι γίνετε όταν ο ένας είναι της όπερας και ο άλλος του σκυλάδικου. Και φυσικά εκεί αρχίζει τα μικροσκόπιο εντοπίζοντας στον άλλον όλα τα ελατώματα τα οποία ενδεχομένως τα έχουμε και εμείς, όμως ως γνωστόν η καμήλα την καμπούρα της δεν την βλέπει... Και καλύτερα να μη θίξω τα σοβαρότερα θέματα όταν πχ ο ένας θέλει να κάνει παιδί και ο άλλος όχι, η θέλει να παντρευτεί κλπ...

...Για να μην αναφερθώ στα όρια. Τα οποία τα πηγαινοφέρνουμε μπρος πίσω ειδικά στις αρχες μιας σχέσης και έτσι κάνουμε γαργάρα πολλά πράγματα... Σιχαίνομαι το μουσακά, για παράδειγμα. Και η σχέση μου μαγειρεύει μουσακά. Και εγώ τον τρώω, γιατί θέλω να κάνω τον καλό, νακερδίσω εντυπωσεις κλπ. Την επόμενη φορά πάλι το ίδιο! Και ξανά..., και ξανά... Ώσπου κάποια στιγμή θα γυρίσω και θα πω πως εγώ τον σιχαίνομαι τον μουσακά γιατί θα έχω γκώσει! Τότε δικαίως θα μου πει " Τι έπαθες αγάπη; Μέχρι χθες σου άρεσε"

Αυτά από μένα...
@};-

>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Μάνο μου, το όλο πρόβλημα ξεκινά από το ότι στα μάτια του άλλου βλέπει κανείς μόνο τον εαυτό του, γιατί αυτόν θέλει να δει...Όση απαξίωση έχεις μέσα σου, την βλέπεις στα μάτια του άλλου...Ενώ τα μάτια είναι Πύλη...Έχει μια πόρτα που πριν ανοίξει είναι καθρέφτης και σε μπερδεύει...Δεν την ανοίγει κανείς εύκολα τούτη την πόρτα, γιατί αρέσκεται ο άνθρωπος στο να κοιτιέται στον καθρέφτη και χάνεται από τον σκοπό του Έρωτα, βλέποντας μόνο τον εαυτό του...

Χρειάζεται να θέλουν οι άνθρωποι να ανοίξουν τούτη την πόρτα...Να μην είναι φιλάρεσκοι...
Όταν ανοίξουν τούτη την πόρτα, όταν το καταφέρουν, θα έρθουν αντιμέτωποι με ποιότήτες της καρδιάς...
Και αναρωτιέμαι γιατί ενώ όλοι θέλουν αυτές τις ποιότητες της καρδιάς, μόλις τις νιώσουν φεύγουν τρομαγμένοι... Άνοιξαν δηλαδή μια πόρτα, που έχει το μεγαλύτερο ρίσκο της εμπειρίας μας... Το να σταματήσεις την φιλαρέσκεια είναι το πρώτο πρόβλημα...Το δεύτερο είναι να αντέξεις την Αγάπη...όχι μόνο΄για τον άλλον, αλλά και για τον Εαυτό σου...

Δύσκολη υπόθεση...


>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Μάνο μου, το όλο πρόβλημα ξεκινά από το ότι στα μάτια του άλλου βλέπει κανείς μόνο τον εαυτό του, γιατί αυτόν θέλει να δει...Όση απαξίωση έχεις μέσα σου, την βλέπεις στα μάτια του άλλου...
Βάσω έγραψε:Δεν την ανοίγει κανείς εύκολα τούτη την πόρτα, γιατί αρέσκεται ο άνθρωπος στο να κοιτιέται στον καθρέφτη και χάνεται από τον σκοπό του Έρωτα, βλέποντας μόνο τον εαυτό του...
Βάσω έγραψε:Το να σταματήσεις την φιλαρέσκεια είναι το πρώτο πρόβλημα...Το δεύτερο είναι να αντέξεις την Αγάπη...όχι μόνο΄για τον άλλον, αλλά και για τον Εαυτό σου...
Βασούλα μου γλυκιά :x :x :x
...Πόσο δίκιο έχεις και πάλι!!!

>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- :x :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Stefanos »

Βασούλα μου :x :x :x

Αυτόν τον καιρό Ανοίγω στην Αγάπη. @};- @};- @};-
Ήρθε ο καιρός μου να απολαύσω το μαγικό ταξίδι της Αγάπης :x :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Βασούλα μου :x :x

Μόνο η Αγάπη και η Καρδιά μπορούν και ενώνουν. Μόνο από εκεί μπορεί να προέλθει το Μαζί.

Όταν χάνεις τον εστιασμό σου από την Καρδιά και αρχίζεις και εστιάζεις/ενδυναμώνεις το οτιδόποτε μπορεί να μην βρίσκεται μέσα στην ενέργειά της, τότε αποδυναμώνεται το Μαζί και αρχίζουν οι συγκρούσεις.

Και, έτσι όπως όταν είσαι μέσα στην Αγάπη δεν είσαι ποτέ μόνο σου ακόμα και εάν είσαι ναυαγός σε ένα νησί, έτσι και όταν δεν είσαι μέσα στην Αγάπη είσαι μόνος σου ακόμα και εάν είσαι μαζί με αγαπημένους.

Μαζί, αγκαλιασμένοι μέσα στον Έρωτα, παραδομένοι στην Καρδιά, να κοιτάμε τον ίδιο ουρανό. Εκεί σταματάνε όλα και εκεί ξεκινάει το Ταξίδι.

:x :x :x :x >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Χρειάζεται να θέλουν οι άνθρωποι να ανοίξουν τούτη την πόρτα...Να μην είναι φιλάρεσκοι...
Όταν ανοίξουν τούτη την πόρτα, όταν το καταφέρουν, θα έρθουν αντιμέτωποι με ποιότήτες της καρδιάς...
Και αναρωτιέμαι γιατί ενώ όλοι θέλουν αυτές τις ποιότητες της καρδιάς, μόλις τις νιώσουν φεύγουν τρομαγμένοι... Άνοιξαν δηλαδή μια πόρτα, που έχει το μεγαλύτερο ρίσκο της εμπειρίας μας... Το να σταματήσεις την φιλαρέσκεια είναι το πρώτο πρόβλημα...Το δεύτερο είναι να αντέξεις την Αγάπη...όχι μόνο΄για τον άλλον, αλλά και για τον Εαυτό σου...
@};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Θοδωρούλη γλυκέ! :lol: @};- >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Ναι Στεφανάκο μου!!! :x :x :x
>:d< >:d< >:d<
Θοδωρής έγραψε:Και, έτσι όπως όταν είσαι μέσα στην Αγάπη δεν είσαι ποτέ μόνο σου ακόμα και εάν είσαι ναυαγός σε ένα νησί, έτσι και όταν δεν είσαι μέσα στην Αγάπη είσαι μόνος σου ακόμα και εάν είσαι μαζί με αγαπημένους.
Θοδωράκο μου αγαπημένε @};- @};- @};-
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε: Σε ένα ταξίδι μπορεί ο ένας να κοιτάει τα δέντρα και ο άλλος τα ποτάμια...Αυτό είναι η αιτία των συγκρούσεων...Όταν δεν κοιτάνε στο ίδιο σημείο...όταν δεν κοιτιούνται στα μάτια για να ανταλλάξουν τις πληροφορίες τους...Γιατί ένα ταξίδι έχει απόλαυση, μα έχει και πληροφορίες, όταν αποφασίζεις να το κάνεις μαζί με έναν άλλον...Μαθαίνεις, γνωρίζεις, μοιράζεσαι...
Vasoula έγραψε:Ενώ τα μάτια είναι Πύλη
Χρειάζεται να θέλουν οι άνθρωποι να ανοίξουν τούτη την πόρτα...Να μην είναι φιλάρεσκοι...
Όταν ανοίξουν τούτη την πόρτα, όταν το καταφέρουν, θα έρθουν αντιμέτωποι με ποιότήτες της καρδιάς...
Και αναρωτιέμαι γιατί ενώ όλοι θέλουν αυτές τις ποιότητες της καρδιάς, μόλις τις νιώσουν φεύγουν τρομαγμένοι... Άνοιξαν δηλαδή μια πόρτα, που έχει το μεγαλύτερο ρίσκο της εμπειρίας μας... Το να σταματήσεις την φιλαρέσκεια είναι το πρώτο πρόβλημα...Το δεύτερο είναι να αντέξεις την Αγάπη...όχι μόνο΄για τον άλλον, αλλά και για τον Εαυτό σου...
@};- @};- :x

Μανουκο >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Annoula »

Χρειάζεται να θέλουν οι άνθρωποι να ανοίξουν τούτη την πόρτα...Να μην είναι φιλάρεσκοι...
Όταν ανοίξουν τούτη την πόρτα, όταν το καταφέρουν, θα έρθουν αντιμέτωποι με ποιότήτες της καρδιάς...
Και αναρωτιέμαι γιατί ενώ όλοι θέλουν αυτές τις ποιότητες της καρδιάς, μόλις τις νιώσουν φεύγουν τρομαγμένοι... Άνοιξαν δηλαδή μια πόρτα, που έχει το μεγαλύτερο ρίσκο της εμπειρίας μας... Το να σταματήσεις την φιλαρέσκεια είναι το πρώτο πρόβλημα...Το δεύτερο είναι να αντέξεις την Αγάπη...όχι μόνο΄για τον άλλον, αλλά και για τον Εαυτό σου...
:x :x :x :x

Μαζί, αγκαλιασμένοι μέσα στον Έρωτα, παραδομένοι στην Καρδιά, να κοιτάμε τον ίδιο ουρανό. Εκεί σταματάνε όλα και εκεί ξεκινάει το Ταξίδι.
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Βασούλα μου :x :x :x

Κ να ήξεραν οι άνθρωποι ποιοι τσακώνονται στην ουσία, καλά θα ήταν, μεγάλος σκόπελος αυτός. @};-
Agalitsas έγραψε: Αυτόν τον καιρό Ανοίγω στην Αγάπη. @};- @};- @};-
Ήρθε ο καιρός μου να απολαύσω το μαγικό ταξίδι της Αγάπης :x :x :x
Καρδούλα μου :romance-kisscheek:
Θοδωράκος έγραψε: Μαζί, αγκαλιασμένοι μέσα στον Έρωτα, παραδομένοι στην Καρδιά, να κοιτάμε τον ίδιο ουρανό. Εκεί σταματάνε όλα και εκεί ξεκινάει το Ταξίδι.
Θοδωράκο γλυκέ :x :x :x
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Σε ένα ταξίδι μπορεί ο ένας να κοιτάει τα δέντρα και ο άλλος τα ποτάμια...Αυτό είναι η αιτία των συγκρούσεων...Όταν δεν κοιτάνε στο ίδιο σημείο...όταν δεν κοιτιούνται στα μάτια για να ανταλλάξουν τις πληροφορίες τους...Γιατί ένα ταξίδι έχει απόλαυση, μα έχει και πληροφορίες, όταν αποφασίζεις να το κάνεις μαζί με έναν άλλον...Μαθαίνεις, γνωρίζεις, μοιράζεσαι...
Βασούλα :romance-inlove: :romance-inlove: :romance-inlove:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”