Ενω εσυ μου φωναζες...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Maraki »

Γρηγοράκο μου.... :cry: @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d<

..........και ολο το κειμενο που εβαλες........ :cry:

Βασουλα πολυ με συγκινησες, ως μητερα....... @};- @};-
Και όμως! Μέσα σ' αυτό το χάος, εμείς μπορούμε να δημιουργήσουμε τον Κόσμο που θα έκανε τον Θεό μέσα μας να χαίρεται...
Και όποιος θέλει έρχεται...Ας είναι και ένας! Οι υπόλοιποι, δεν πειράζει...θα υπάρξουν και άλλες ευκαιρίες να καταλάβουν...
Καρδουλα.. :cry: @};- @};- >:d< >:d< :x :x
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Γρηγόρη μου >:d< >:d< >:d<
Και όμως! Μέσα σ' αυτό το χάος, εμείς μπορούμε να δημιουργήσουμε τον Κόσμο που θα έκανε τον Θεό μέσα μας να χαίρεται...
Και όποιος θέλει έρχεται...Ας είναι και ένας! Οι υπόλοιποι, δεν πειράζει...θα υπάρξουν και άλλες ευκαιρίες να καταλάβουν...
@};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Γρηγόρη μου :cry: @};- :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Και όμως! Μέσα σ' αυτό το χάος, εμείς μπορούμε να δημιουργήσουμε τον Κόσμο που θα έκανε τον Θεό μέσα μας να χαίρεται...
Και όποιος θέλει έρχεται...Ας είναι και ένας! Οι υπόλοιποι, δεν πειράζει...θα υπάρξουν και άλλες ευκαιρίες να καταλάβουν...
@};- @};- @};- :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Ellaki »

:-( @};- @};- @};- @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Γρηγοράκος
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2014 1:15 pm
Τοποθεσία: Καθ΄οδόν...!!!

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Γρηγοράκος »

Όπως το είπες Βασουλα μου! Όποιος θέλει... Ας ειναι και κανένας, θα έλεγα εγώ...! Όπως και πραγματικά συνέβη σε μένα. Κανένας... Κι αν η βιολογική οικογένεια δεν θέλει, μου ειναι πλεον αδιαφορο. Εγω βρηκα την πραγματική οικογένεια και αυτο μου φτάνει. Επιτέλους κατάλαβα τι σημαίνει αγάπη και τι σημαίνει ενότητα. Τι σημαίνει να δίνεις χωρίς να περιμένεις αντάλλαγμα. Να αγαπάς χωρίς προσδοκία και να αγαπιέσαι γι αυτό που είσαι. Για τους υπόλοιπους...καλη καρδιά που λένε και στο χωριό μου.

:x >:d< :x >:d< :x >:d< :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι Γρηγοράκο μου... >:d< >:d< >:d< >:d<

εγώ έλεγα πάντα,

Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου...Το Θελημα Σου,Θελημα Μου στην αιωνιοτητα!


και ακόμα το λέω... :cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Γρηγοράκος
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2014 1:15 pm
Τοποθεσία: Καθ΄οδόν...!!!

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Γρηγοράκος »

Vasoula έγραψε: Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...
:x :x :x @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Maraki »

Vasoula έγραψε:ναι Γρηγοράκο μου... >:d< >:d< >:d< >:d<

εγώ έλεγα πάντα,

Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου...Το Θελημα Σου,Θελημα Μου στην αιωνιοτητα!


και ακόμα το λέω... :cry:
:cry:
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:cry: @};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου...Το Θελημα Σου,Θελημα Μου στην αιωνιοτητα!
:cry: @};- >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Annoula »

Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου...Το Θελημα Σου,Θελημα Μου στην αιωνιοτητα!
:cry: :cry: @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από lazaros »

Βασούλα έγραψε:Και όμως! Μέσα σ' αυτό το χάος, εμείς μπορούμε να δημιουργήσουμε τον Κόσμο που θα έκανε τον Θεό μέσα μας να χαίρεται...
Και όποιος θέλει έρχεται...Ας είναι και ένας! Οι υπόλοιποι, δεν πειράζει...θα υπάρξουν και άλλες ευκαιρίες να καταλάβουν...
:x :x :x :x @};- >:d<
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Μάνος »

Γρηγόρη μου, >:d< >:d< >:d<
Ιωάννα έγραψε:Δυστυχως το τραγικό δεν είναι ότι δίνουμε αγώνα να μην γίνουμε σαν κ αυτούς, γιατί έχουμε ήδη γίνει! Δίνουμε αγώνα για να ξαναγίνουμε ο Εαυτός μας :x
Ναι ρε Ιωαννάκι μου... Έτσι ακριβώς είναι...!!! :x :x :x
Βάσω έγραψε:Και όμως! Μέσα σ' αυτό το χάος, εμείς μπορούμε να δημιουργήσουμε τον Κόσμο που θα έκανε τον Θεό μέσα μας να χαίρεται...
Και όποιος θέλει έρχεται...Ας είναι και ένας! Οι υπόλοιποι, δεν πειράζει...θα υπάρξουν και άλλες ευκαιρίες να καταλάβουν...
Βασούλα μου αγαπημένη >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου...Το Θελημα Σου,Θελημα Μου στην αιωνιοτητα!
Αχ βρε Βασούλα μου... Το ξέρεις πως είσαι κινητήριος μοχλός και επαναφόρτιση δύναμης;;;
Μόνο για σήμερα σε αγαπάω πολύ πολύ :x :x :x
...Έτσι νιώθω αυτή τη στιγμή που γράφω
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ενω εσυ μου φωναζες...

Δημοσίευση από Vasoula »

:romance-kisscheek:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”