ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Ζητιανεύοντας λίγη αγάπη...

Εικόνα


«Είμαστε ζητιάνοι της αγάπης. Πολλοί άνθρωποι μπαίνουν σε μια σχέση γιατί ζητιανεύουν την αγάπη...»
~Osho~

Όπως και πολλοί άνθρωποι παραμένουν σε μια τελματωμένη σχέση ζητιανεύοντας λίγη αγάπη, λίγη προσοχή, λίγο ενδιαφέρον…

Γιατί όμως να μπούμε σ’ αυτή τη διαδικασία; Γιατί να μην είμαστε σε μια σχέση που μας ικανοποιεί, που πραγματικά μας καλύπτει… γιατί να μην είμαστε σε μια σχέση που πραγματικά θέλουμε και επιθυμούμε; Μήπως φοβόμαστε να ξεβολευτούμε από την παρούσα κατάσταση; Μήπως πιστεύουμε πως δεν αξίζουμε να αγαπηθούμε πραγματικά, έτσι, επιλέγουμε να συμβιβαστούμε σε αυτό που θεωρούμε ότι μας αξίζει; Και ποιος αποφασίζει τι μας αξίζει και τι όχι;

Εικόνα

Θα πρέπει πρώτα να μάθουμε να δίνουμε εμείς αγάπη στον εαυτό μας. Όση αγάπη κι αν μας δώσουν οι άλλοι δεν πρόκειται να μας βοηθήσει να λύσουμε τα θέματα που έχουμε εμείς με τον εαυτό μας. Δεν μπορούμε να ζητάμε την αγάπη του άλλου, ενώ εμείς μισούμε τον εαυτό μας ή νιώθουμε αμφίθυμα συναισθήματα για αυτόν… Πολλοί άνθρωποι ψάχνουν μια σχέση, λίγη αγάπη για να γεμίσουν τα εσωτερικά κενά που νιώθουν, για να καλύψουν τις αγωνίες και την απουσία νοήματος που νιώθουν στη ζωή τους, για να σωθούν.
Μπορεί να μας σώσει κάποιος αν εμείς οι ίδιοι δεν είμαστε σε θέση να σώσουμε τον εαυτό μας; Ο έρωτας, η αγάπη δεν πρόκειται να λειτουργήσει σαν μια μόνιμη σανίδα σωτηρίας, δεν πρόκειται να μας βοηθήσει να λύσουμε όλα μας τα προβλήματα, δεν πρόκειται να μας προσφέρει μια διαρκή κατάσταση ευτυχίας ή ασφάλειας.

Εικόνα

Το πιο πιθανό είναι να καταλήξουμε να ζούμε με τις προσδοκίες που έχουμε από τον άλλο και όταν ο άλλος δεν μας προσφέρει όσα είχαμε φανταστεί να ερχόμαστε σε σύγκρουση μαζί του. Μπορεί να καταλήξουμε να ζούμε σε μια σχέση εξάρτησης, ζητιανεύοντας συναισθήματα, τα οποία δεν είμαστε ικανοί να προσφέρουμε οι ίδιοι στον εαυτό μας. Κι αν δεν μπορούμε να τα προσφέρουμε στον εαυτό μας, πώς θα μπορούσαμε να τα προσφέρουμε στους άλλους και πώς θα μπορούσαμε να πείσουμε τον εαυτό μας ότι είναι ικανός και αξίζει να τα δεχτεί από τον άλλο; Τελικά, μήπως, καταλήγουμε να ζητιανεύουμε κάτι που δεν μπορούμε να το δούμε όταν μας το δίνουν ή δεν μπορούμε να το δεχθούμε όταν μας το προσφέρουν;

Ζητιανεύοντας λίγη αγάπη, τόση που πιστεύουμε πως είναι αρκετή για να καλύψει τα συναισθηματικά μας κενά, να δώσει ένα νόημα στην ύπαρξή μας, να μας δώσει λίγη παρηγοριά, μια αγκαλιά, λίγη ελπίδα και αισιοδοξία για ζωή. Και… κάθε φορά που δεν μπορείς να δώσεις αυτή τη λίγη αγάπη που σου ζητώ σε θεωρώ ανίκανο και σε κατηγορώ για αυτό. Είναι πιο εύκολο να κοιτάζω και να ανακαλύπτω τα δικά σου λάθη, παρά να στρέφω το βλέμμα μου προς τον εαυτό μου. Δεν θα αντέξω να θεωρήσω τον εαυτό μου ανίκανο να δώσει και να πάρει αγάπη, δεν θα αντέξω να θεωρήσω τον εαυτό μου ως ένα ζητιάνο της αγάπης… Ζητιανεύω, αλλά το ονομάζω διεκδικώ. Αρνούμαι να σου δώσω αγάπη, αλλά το ονομάζω προστατεύω τον εαυτό μου. Εξαρτώμαι, αλλά το ονομάζω απόδειξη της αγάπης μου για σένα…

Και καταλήγω να ζω σε μια αυταπάτη… όπου θεωρώ ότι εσύ μ’ αγαπάς κι εγώ σ’ αγαπώ… και κάθε τι που δεν θέλεις να μου το δώσεις, το ζητάω, το απαιτώ… Απαιτώ να μου δώσεις πράγματα, που εγώ δεν μπορώ να δώσω στον εαυτό μου. Δεν αντέχω τον ίδιο μου τον εαυτό και πιστεύω πως η λύση είναι να κρυφτώ στην αγκαλιά σου, να επουλώσω τις πληγές μου με την αγάπη σου. Πώς γίνεται όμως να με αντέξει κάποιος, όταν εγώ δεν αντέχω τον εαυτό μου; Πώς να εκφράσω τον αληθινό μου εαυτό απέναντί σου, όταν δεν έχω τη δύναμη να δω εγώ ο ίδιος τον αληθινό μου εαυτό ή όταν ντρέπομαι για τον εαυτό μου;

Εικόνα

Μήπως ζητιανεύοντας λίγη αγάπη σου και βλέποντας ότι μου τη δίνεις πείθω τον εαυτό μου ότι είσαι αυτό που θέλω και ότι νιώθω ικανοποίηση από αυτό που ζω, από αυτό που έχω επιλέξει; Μήπως δεν αντέχω ούτε στιγμή να μείνω μόνος, έχοντας την ανάγκη μιας πηγής που διαρκώς θα μου προσφέρει αυτό που εγώ ούτε στο ελάχιστο δεν μπορώ να προσφέρω στον εαυτό μου… λίγη αγάπη… και θα συμβιβαστώ σ’ αυτή, γιατί δεν πιστεύω πως αξίζω κάτι παραπάνω, ούτε εγώ έδωσα ποτέ στον εαυτό μου κάτι παραπάνω, ξεκινώντας από το βασικότερο που είναι η αποδοχή. Δεν με αποδέχομαι, αλλά στην πραγματικότητα ούτε εσένα αποδέχομαι, γιατί αποδοχή σημαίνει ότι σε δέχομαι όπως είσαι κι όχι όπως θα ήθελα να είσαι… και η αλήθεια είναι πως όση ικανοποίηση νιώθω από τον εαυτό μου, άλλη τόση ικανοποίηση νιώθω κι από σένα, κι από τη σχέση μας κι από αυτά που μου προσφέρεις… Ζητιανεύω την αγάπη σου για να νιώσω σημαντικό άτομο, για να διώξω τη μοναξιά που τόσο φοβάμαι και για να βρω ένα λόγο να δώσω λίγη αξία στον εαυτό μου…

Εικόνα

Κι όλα αυτά είναι τόσο επιφανειακά και τελικά καταλαβαίνεις πως σε αγγίζουν τόσο λίγο συναισθηματικά, γιατί… δεν είναι πραγματική αγάπη…


Έχουμε τέτοια ανάγκη για αγάπη που για ένα χρονικό διάστημα την απολαμβάνουμε ακόμα κι αν είναι απάτη ~Χόρχε Μπουκάι~



http://papadopsixologos.blogspot.gr/201 ... l?spref=fb" onclick="window.open(this.href);return false;


@};- @};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23442
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Εξαρτώμαι, αλλά το ονομάζω απόδειξη της αγάπης μου για σένα…
Τόσο αληθινό το κείμενο... :-( @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι Θοδωράκο.... και ξέρεις όλο το κείμενο το έβαλα γι' αυτήν την πρόταση, που ποτέ μου δεν κατάφερα να καταλάβω

γιατί αποδοχή σημαίνει ότι σε δέχομαι όπως είσαι κι όχι όπως θα ήθελα να είσαι…
γιατί ρε γμτ προσπαθούν όλοι να αλλάξουν ο ένας τον άλλον?

ενώ απλά θα μπορούσαν να χωρίσουν...


:-??
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23442
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Έλα μου ντε... ιδού η απορία...

Έτσι όπως είσαι, μου κάνεις; Ναι ή όχι; Και εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω...

Συζητάω σε παρέες για νέες σχέσεις, και όλο ακούω "μου αρέσει μεν, αλλά με χαλάει το ένα και το άλλο, και θα του το πω να το αλλάξει"... :-t :-t
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Alexandros »

Εμένα μου δίνουν την αίσθηση οι άνθρωποι ότι είναι μόνιμα κενοί και ανικανοποίητοι… :-(

Οσο παλεύουν να αλλάξουν τον άλλον βρίσκονται με το παράπονο "δεν είναι αυτό που θέλω… θέλω να αλλάξει"
Και όταν αλλάξουν τον άλλον και τον κάνουν αυτό που θέλουν τότε βρίσκονται με παράπονο "είναι βαρετός, δεν με ενδιαφέρει πια…"

Μεγάλη ασυνειδησία μας δέρνει… και η Αγάπη δεν χωράει πουθενά σε τέτοιες καταστάσεις…

Αν και αμφιβάλω αν μπορεί να συλλάβει ο άνθρωπος τι σημαίνει Αγάπη…
Η ασυνειδησία μας είναι τέτοια που καταφέραμε να επινοήσουμε την φράση "Αγάπη χωρίς όρους"… λες και μπορεί να υπάρχει Αγάπη υπό όρους…
Είναι σαν να δίνουμε παραγγελία σε σερβιτόρο λέγοντας "ένα καφέ σκέτο αλλά χωρίς ζάχαρη"… :-b
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26020
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

πολύ καλό και αληθινό @};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Αλεξ μου πολύ σωστά λες...
Αν το δούμε από΄την μεριά της αλήθειας, δεν μπορεί να υπάρξει Αγάπη με όρους

πως όμως θα ερμηνευόταν άραγε η αγάπη που δίνουν οι γονείς στα παιδιά, αν όχι με όρους?

Γιατί τα αγαπάνε τα παιδιά τους, δεν λέω...αλλά με τι όρους όμως! Δυσβάσταχτους...



όσο γι' αυτό, δεν υπάρχει μεγαλύτερη αλήθεια
Και όταν αλλάξουν τον άλλον και τον κάνουν αυτό που θέλουν τότε βρίσκονται με παράπονο "είναι βαρετός, δεν με ενδιαφέρει πια…"
γιατί ο άλλος όντως γίνεται βαρετός, αφού κανείς δεν αλλάζει έτσι απλά χωρίς εσωτερική εργασία...κάποιοι προσαρμόζονται όμως και γίνονται όπως τους θέλουν οι άλλοι, γιατί βαριούνται να παλεύουν να διατηρήσουν την ακεραιότητά τους και θέλουν να βολευτούν.

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18594
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Θα πρέπει πρώτα να μάθουμε να δίνουμε εμείς αγάπη στον εαυτό μας. Όση αγάπη κι αν μας δώσουν οι άλλοι δεν πρόκειται να μας βοηθήσει να λύσουμε τα θέματα που έχουμε εμείς με τον εαυτό μας.
Βάσω έγραψε:ούτε εγώ έδωσα ποτέ στον εαυτό μου κάτι παραπάνω, ξεκινώντας από το βασικότερο που είναι η αποδοχή. Δεν με αποδέχομαι, αλλά στην πραγματικότητα ούτε εσένα αποδέχομαι, γιατί αποδοχή σημαίνει ότι σε δέχομαι όπως είσαι κι όχι όπως θα ήθελα να είσαι
Μάλιστα... Τώρα τι να πω...; Τι να πρωτοπαραθέσω δεν ξέρω! Όλο το κείμενο φωνάζει "Μάνος"! Ακόμα και κάθε τελεία!!! Θα ξεκινήσω από το ότι δεν αγάπησα ποτέ τον εαυτό μου, δεν τον σεβάστηκα, δεν τον αποδέχτηκα, δεν..., δεν..., δεν...
...Και μετά πως απορώ γιατί η ερωτική μου ζωή είναι έτσι όπως είναι!!!
Κ Ρ Ι Μ Α..........

Για να αρχίσουμε να το παίρνουμε λίγο αλλιώς όμως, γιατί έχουμε βρεί θαρρώ...
@};- @};- @};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29962
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:cry: @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33544
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Annoula »

όλο το κείμενο μια αλήθεια βιωμένη @};- @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16527
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

Και ποιος αποφασίζει τι μας αξίζει και τι όχι;
:-(

@};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Μανο :)) :)) :)) :)) και εγω αυτο σκεφτηκα οταν το διαβασα!!
Vaso έγραψε:Όση αγάπη κι αν μας δώσουν οι άλλοι δεν πρόκειται να μας βοηθήσει να λύσουμε τα θέματα που έχουμε εμείς με τον εαυτό μας.
προσπαθουσα να καταλαβω γιατι τα θετικα που ακουω μπαινουν απο το ενα αυτι και βγαινουν απο το αλλο.. γιατι μενουν μονο τα αρνητικα.. και συνειδητοποιησα οτι τα αρνητικα βρισκουν ανταποκριση μεσα μου γιατι αυτα νιωθω.. τα θετικα δεν εβρισκαν καπου να ακουμπισουν.. δεν ερχοντουσαν σαν επιβεβαιωση πραγματων που η ιδια πιστευω για μενα.. οποτε γλυστρουσαν σαν μη αληθινα.. και εκει συνειδητοποιησα πως οση αγαπη και αν θελει να σου δωσει καποιος ανθρωπος αν εσυ δεν την εχεις νιωσει για σενα δεν μπορει να σε βοηθησει ουσιαστικα.. δεν ειναι αυτη η λυση.. θα γλυστραει και αυτη και οτι καλο εχει να σου δωσει ο αλλος γιατι δεν θα βρισκει να ακουμπησει μεσα σου.. @};-
Αρνούμαι να σου δώσω αγάπη, αλλά το ονομάζω προστατεύω τον εαυτό μου.


μεγαλη ανακαλυψη αυτη!! Φοβος για την Αγαπη!!
ούτε εγώ έδωσα ποτέ στον εαυτό μου κάτι παραπάνω, ξεκινώντας από το βασικότερο που είναι η αποδοχή.
@};- @};- @};-

παιδακια ολα >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18594
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Θα πρέπει πρώτα να μάθουμε να δίνουμε εμείς αγάπη στον εαυτό μας.
L-) Και πως δίνουμε αγάπη στον εαυτό μας; Με ποιον τρόπο; Φροντίζοντας τον με ποιά έννοια;;;
...Φαντάζομαι όχι μπουκώνωντάς τον με νουτέλα κάθε που έχει τις μαύρες του... ε;
Μπέττυ έγραψε:προσπαθουσα να καταλαβω γιατι τα θετικα που ακουω μπαινουν απο το ενα αυτι και βγαινουν απο το αλλο.. γιατι μενουν μονο τα αρνητικα.. και συνειδητοποιησα οτι τα αρνητικα βρισκουν ανταποκριση μεσα μου γιατι αυτα νιωθω.. τα θετικα δεν εβρισκαν καπου να ακουμπισουν.. δεν ερχοντουσαν σαν επιβεβαιωση πραγματων που η ιδια πιστευω για μενα.. οποτε γλυστρουσαν σαν μη αληθινα..
Αυτό ακριβώς Μπεττούλα μου!!! Αυτό ακριβώς χρόνια τώρα...! Τι όμορφα που το έθεσες! Με κάλυψες απόλυτα1 Σ' ευχαριστώ για την όμορφη τοποθέτηση σου. Έδωσες μια απάντηση σημαντική σε μένα και έβαλες κάπως σε μια σειρά τις άτακτες σκέψεις μου...
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από AMALIA »

ολο το κειμενο.. αληθινο και βιωμενο... @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Και πως δίνουμε αγάπη στον εαυτό μας; Με ποιον τρόπο; Φροντίζοντας τον με ποιά έννοια;;;
...Φαντάζομαι όχι μπουκώνωντάς τον με νουτέλα κάθε που έχει τις μαύρες του... ε;
πως?

ας το ξαναθυμηθούμε, Μανούλη μου....

Ας τον ξαναθυμηθούμε...

Ο Νόμος της Αβλάβειας…

Κάθε φορά που επικρίνεις τον Εαυτό σου,
κάθε φορά που δεν φροντίζεις τον Εαυτό σου,
κάθε φορά που δεν σέβεσαι τον Εαυτό σου,
κάθε φορά που προσπαθείς να γίνεις τέλειος,
κάθε φορά που φοβάσαι,
κάθε φορά που ντρέπεσαι για εσένα,
κάθε φορά που συγκρίνεσαι,
κάθε φορά που νομίζεις ότι δεν είσαι άξιος να έχεις τις δικές σου ανάγκες,
κάθε φορά που θεωρείς ότι είσαι λίγος και απαξιώνεις εσύ ο ίδιος την εργασία σου,

κάθε τέτοια φορά που το κάνεις…

έχεις πάρει τα μάτια σου από τον Θεό και τα έχεις στρέψει προς αυτόν τον μηχανιστικό τρόπο ζωής, που γεμίζει τον εσωτερικό σου κόσμο με σκιές, δίνοντάς τους ζωή μέσα σου...
Τις τρέφεις και τις αφήνεις να σε θρέψουν, με ότι λιγότερο έχει η Ανθρώπινη Φύση....Την κοινή ασθένεια του εγωισμού!


Η μεγαλύτερη υπέρβαση που μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος είναι να ξεπεράσει τις δεισιδαιμονίες του…Εκεί είναι όλος ο αγώνας του καλού και του κακού και της μη Συνειδητής Ζωής…

Κάποια στιγμή ο Δρόμος σε φτάνει στο σημείο να Είσαι ο ίδιος αυτός που οδηγεί, με αυτόν που περπατά στο μονοπάτι του…
@};-

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”