ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33538
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Σ' αγαπώ, όχι για το ποιός είσαι, αλλά για το ποιός είμαι εγώ όταν είμαι δίπλα σου
@};-

Αληθινό και βιωμένο!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από eirini »

:-( @};-
Σ' αγαπώ, όχι για το ποιός είσαι, αλλά για το ποιός είμαι εγώ όταν είμαι δίπλα σου
:x
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16542
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

:-( @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23111
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από Danielli »

@};- @};- @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από lazaros »

Ναι.... :cry: :roll:
Βασούλα έγραψε:Σ' αγαπώ, όχι για το ποιός είσαι, αλλά για το ποιός είμαι εγώ όταν είμαι δίπλα σου
Αρκει να μην προστατεύεις,αρκει να μην τον σώζεις,αρκει να μην θεωρείς μαμα σου,αρκει να την δεχεσαι όπως είναι...αρκει να δέχεσαι τον εαυτό σου.... @};-
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από Vasoula »

αυτό που έγραψα, Λαζαράκο μου, δεν ισχύει μόνο για όσους κάνουν αυτογνωσία...

ισχύει και για όσους δεν έχουν καμία υποψία τι έχουν γίνει...

παρ' όλα αυτά, ο σύντροφος μπορεί να μας βγάλει την θετική πλευρά του Εαυτού μας ή την αρνητική πλευρά του, μια και οι δύο υπάρχουν πάντα μέσα μας...

Η άποψή μου είναι ότι αν παρατηρείς τον Εαυτό σου πως γίνεσαι μέσα στην σχέση, θα ξέρεις αν ταιριάζεις ή όχι με έναν άνθρωπο...

Αυτά τα παιχνίδια ελέγχου, που αναφέρεις, δεν ισχύουν στον Έρωτα...Και εγώ μιλάω μόνο για τον Έρωτα...Οτιδήποτε άλλο ενώνει τους ανθρώπους, έτσι κι αλλιώς άθλιο είναι...Τι να συζητήσουμε?

Όταν είσαι ερωτευμένος, όλα μέσα σου ανθίζουν, ακόμα και οι πιο βαθιές ποιότητες, όταν και ό άλλος μπορεί να νιώσει ερωτευμένος μαζί σου και να σε κάνει να νιώσεις ασφαλής και αγαπημένος...

Μιλάω μόνο για σχέσεις Έρωτα και όχι τις συνηθισμένες σχέσεις που μάθαμε να κάνουμε, απλά γιατί πρέπει να έχουμε κάποιον για να μην είμαστε μόνοι μας...

Εχεις ερωτευθεί ποτέ? Επειδή εγώ έχω ερωτευθεί, ξέρω ποιά είναι η διαφορά της κάθε ποιότητας που μπορεί να εκφραστεί μαζί με τον άλλον, όταν ο άλλος δεν έχει έπαρση, αλλά είναι ερωτευμένος...Αυτές οι πεταλούδες στο στομάχι? αυτό εννοώ... :)


>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Εχεις ερωτευθεί ποτέ?
[-x [-x [-x
:cry:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Η άποψή μου είναι ότι αν παρατηρείς τον Εαυτό σου πως γίνεσαι μέσα στην σχέση, θα ξέρεις αν ταιριάζεις ή όχι με έναν άνθρωπο...

Όταν είσαι ερωτευμένος, όλα μέσα σου ανθίζουν, ακόμα και οι πιο βαθιές ποιότητες, όταν και ό άλλος μπορεί να νιώσει ερωτευμένος μαζί σου και να σε κάνει να νιώσεις ασφαλής και αγαπημένος...

Μιλάω μόνο για σχέσεις Έρωτα και όχι τις συνηθισμένες σχέσεις που μάθαμε να κάνουμε, απλά γιατί πρέπει να έχουμε κάποιον για να μην είμαστε μόνοι μας...

Εχεις ερωτευθεί ποτέ? Επειδή εγώ έχω ερωτευθεί, ξέρω ποιά είναι η διαφορά της κάθε ποιότητας που μπορεί να εκφραστεί μαζί με τον άλλον, όταν ο άλλος δεν έχει έπαρση, αλλά είναι ερωτευμένος...Αυτές οι πεταλούδες στο στομάχι? αυτό εννοώ... :)

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

:x @};- >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από lazaros »

Βασούλα έγραψε:παρ' όλα αυτά, ο σύντροφος μπορεί να μας βγάλει την θετική πλευρά του Εαυτού μας ή την αρνητική πλευρά του, μια και οι δύο υπάρχουν πάντα μέσα μας...

Η άποψή μου είναι ότι αν παρατηρείς τον Εαυτό σου πως γίνεσαι μέσα στην σχέση, θα ξέρεις αν ταιριάζεις ή όχι με έναν άνθρωπο...

Αυτά τα παιχνίδια ελέγχου, που αναφέρεις, δεν ισχύουν στον Έρωτα...Και εγώ μιλάω μόνο για τον Έρωτα...Οτιδήποτε άλλο ενώνει τους ανθρώπους, έτσι κι αλλιώς άθλιο είναι...Τι να συζητήσουμε?

Όταν είσαι ερωτευμένος, όλα μέσα σου ανθίζουν, ακόμα και οι πιο βαθιές ποιότητες, όταν και ό άλλος μπορεί να νιώσει ερωτευμένος μαζί σου και να σε κάνει να νιώσεις ασφαλής και αγαπημένος...

Μιλάω μόνο για σχέσεις Έρωτα και όχι τις συνηθισμένες σχέσεις που μάθαμε να κάνουμε, απλά γιατί πρέπει να έχουμε κάποιον για να μην είμαστε μόνοι μας...

Εχεις ερωτευθεί ποτέ? Επειδή εγώ έχω ερωτευθεί, ξέρω ποιά είναι η διαφορά της κάθε ποιότητας που μπορεί να εκφραστεί μαζί με τον άλλον, όταν ο άλλος δεν έχει έπαρση, αλλά είναι ερωτευμένος...Αυτές οι πεταλούδες στο στομάχι? αυτό εννοώ... :)

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Συμφωνω ότι τα παιχνίδια ελεγχου δεν ανήκουν στον ερωτα αλλά παρατήρησα κάποια φορά που είχα ερωτευτεί πως προσπαθούσα να έχω προυποθέσεις...δηλαδή να μην πληγωθώ αν ανοιχτώ τελείως,και ποιος είναι αυτός?τι κάνει?πως φερεται?ποιος είναι?...εκει κρύβεται νομίζω η ευκαιρία να το ζήσω ολοκληρωτηκα ή να να το φθείρω ανάλογα με την επιλογή...αγάπη ή φοβος....και καλά αν το κάνεις συνειδητά αλλά όταν όλο αυτό γίνεται ασεινήδητα???Εκει ψιλιάζεσαι πως κάτι δεν πάει καλά.... :-( :doh: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<


Ναι έχω ερωτευθεί...το αθλιο ήταν που προσπάθησα να το ελεγξω και δεν αφέθηκα να το ευχαριστηθώ...κάθε μου σχέση την ξεκινάω μόνο απο έρωτα,ίσως όχι πάντα απο την αρχή...μετά ρε παιδί μου λες και ο άλλος αρχίζει να το διαλύει,,,αλλά ο άλλος φταίει ή εγω που δεν έχω τα...........να το κρατήσω ακεραιο??Μαλλον και τα δύο. :? >:d< >:d< :x @};-
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Μιλάω μόνο για σχέσεις Έρωτα και όχι τις συνηθισμένες σχέσεις που μάθαμε να κάνουμε, απλά γιατί πρέπει να έχουμε κάποιον για να μην είμαστε μόνοι μας...
:-( :-( @};-
Εχεις ερωτευθεί ποτέ?
Όχι. :-(
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από Vasoula »

χάνετε... :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:χάνετε... :)
Σύντομα όμως θα το μάθουμε και αυτό!
:x :x :x >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα μου :romance-kisscheek:
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Όταν είσαι ερωτευμένος, όλα μέσα σου ανθίζουν, ακόμα και οι πιο βαθιές ποιότητες, όταν και ό άλλος μπορεί να νιώσει ερωτευμένος μαζί σου και να σε κάνει να νιώσεις ασφαλής και αγαπημένος...
:romance-adore: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΟΙΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Μανούλη μου, θα το ξαναέλεγα ευχαρίστως

Χάνετε

8-}
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”