ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

...Και κοίτα να δεις πως καμιά φορά σου σκάνε θέματα μπορστά σου από το πουθενά:
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας παιδάκια και κάτι άλλο. Έφτασα στην ηλικία που είμαι και ποτέ μα ποτέ δεν ευχαριστήθηκα το σεξ. Πάντα το έβλεπα κάτι σαν αγγαρεία... Πάντα σαν κάτι να ήθελα σε κάποιον να αποδείξω... Για να μην αναφερθώ το πόσο πίεζα τον εαυτό μου κάποιες φορές για να υπάρξει "δεύτερος γύρος". Μιλάμε για καταπίεση, όχι αστεία! Το ίδιο γινόταν και όταν λειτουργούσα σαν straight (στις αρχές) αλλά και τώρα σαν gay... Πραγματικά δεν ξέρω τι φταίει και δεν ξέρω πως θα γίνει να απολαύσω τον έρωτα... Εκείνον τον έρωτα που είχα στο μυαλό μου στην εφηβεία μου και που τελικά ποτέ μου δεν ένιωσα! Και δεν αναφέρομαι σε καρδούλες, αστεράκια, λουλουδάκια κλπ. Αναφέρομαι στο άγγιγμα, στο χάδι, στην αγκαλιά πριν, κατά τη διάρκεια και μετά! Για αυτόν μόνο κατάφερα να γράψω σκέψεις τότε, χωρίς να τις βιώσω. Μάλλον ήταν αυτό που πάντα ήθελα να ζήσω σε μια ζωή που δεν έζησα μέχρι τώρα...
Θα μοιραστώ μαζί σας κάτι από τα παλιά... Από τότε ήξερα πως ΔΕΝ ΖΟΥΣΑ! Πόσα χρόνια χαμένα ρε γαμώτο...


"Πάνω που πίστευα, πως η δική μου η ζωή μέχρις εδώ ήτανε…
Πάνω που χάζευα τα δέντρα της απέναντι όχθης να διαγράφονται με τέχνη σ’ έναν κίτρινο ορίζοντα, έτσι σα σχεδιασμένα με σκληρή πένα και σινική μελάνη…
Πάνω που μόλις είχα καταφέρει να φτιάξω μια κρούστα αισιοδοξίας, για τον άλλο κόσμο γύρω απ’ το μυαλό μου…
Πάνω που είχε συννεφιάσει για τα καλά…
Ξάφνου ο ουρανός καθάρισε!
Πλημμύρισε άστρα –υπόσχεση από ψηλά πως αύριο θα έχουμε ήλιο…
Κι ήταν λιακάδα…
Ήρθε ο έρωτας!
Έτσι απρόσμενα, καθώς η ζωή βάδιζε με την ησυχία της μέσα στα σοφά και μακρινά μονοπάτια του καιρού.
…Ήταν ένας έρωτας δυνατός, σε εμβρυακή μορφή ακόμα…!
Τώρα πια η ζωή ξαναγύρισε με όλους τους οργασμούς της!
Το χρυσό χελιδόνι της νιότης μου ξαναεμφανίστηκε, ύστερα από τόσο καιρό…
Ήταν όμορφη…!
Τα μαλλιά της ανέμιζαν ποιητικά προς τα πίσω…
Η μυρωδιά της γαζίας την συνόδευε σε κάθε της βήμα.
Σιωπή…
Όταν την πρωτοείδα σάστισα.
Απόρησα: «Τι ήταν αυτό το σκίρτημα που ένιωθα…;
…Κι εκείνη στόλισε την απορία μου με ένα χαμόγελο…
Με πλησίασε και το βλέμμα της με σταύρωνε συνεχώς και ανελέητα!
Κάναμε έναν περίπατο στις γραμμές του τραίνου.
…Έναν περίπατο στο άπειρο…
Έσκυψε και με φίλησε.
Γίναμε ένα - Κινήσεις τέλεια παραδομένες στο μυστήριο του έρωτα και της γλυκιάς ηδονής!
Τ’ αχυρένια σώματά μας σπαρταρούσαν γλυκά…
Αποκοιμηθήκαμε…
Ένιωθα την ανάσα της στο λαιμό μου, απόλυτά συντονισμένη στους χτύπους της καρδιάς μου!
Ο γκρίζος ουρανός ήταν σα να μας κοίταζε πίσω απ’ τα σίδερα της φυλακής του, που τον είχαμε κλείσει…!
Ξάφνου το ρολόι ακούστηκε να χτυπάει…
Δώδεκα!
Ήταν κιόλας μεσάνυχτα!
Η ωραία κοιμωμένη δίπλα μου εξαφανίστηκε!!!
Έτσι απρόσμενα όπως εμφανίστηκε…
Το μόνο πράγμα που είχα δικό της, ήταν ένα μοβ χαρτί -με τ’ όνομά της γραμμένο επάνω- που μου’ χε αφήσει…
Στο πίσω μέρος το ξανάγραψα πολλές φορές.
Τα γράμματά μου, ήταν σαν τα γράμματα παλιού καλλιγράφου που είχε γεράσει και το χέρι του έτρεμε…
Ήμουν μόνος μου.
Είχε βρέξει και η γη ανάδυε εκείνη τη γνώριμη μυρωδιά των κυπαρισσιών…
Άναψα τσιγάρο και τυλίχτηκα στους καπνούς, έτσι που φαινόμουν θαμπός και αλλιώτικος…!
Στο βάθος ασήμιζαν τα ατάραχα νερά της λίμνης…
Πονούσα πολύ…
Είναι στιγμές που ο πόνος γίνεται τόσο έντονος, που κάποτε δεν τον χωράς και βγαίνει έξω από ‘σένα…
Η φωνή αφού αντήχησε στη σιγαλιά, κουράστηκε κι ύστερα βούλιαξε στη γαλήνη του δειλινού…
…Μα ο καιρός φρονίμεψε τη λύπη μου…
Το ρολόι του χρόνου με κοίταζε κατάματα!
…Σα να μου έλεγε: «ήρθε η ώρα…»
Τα μάτια μου έγιναν πιο μεγάλα και πιο βαθιά από άλλοτε, για να χωράει ο φόβος…!
Κρύο που έκανε…
Ένιωθα η άμμος έπινε σιγά - σιγά το αίμα μου…
Κι αμέσως ύστερα πάλι νεκρική σιωπή…
Μια κρύα φοβερή σιωπή θανάτου και τίποτ’ άλλο…!
Πέταξα ψηλά... Ψηλά στον ουράνο μαζί με τους αγγέλους!
…Τότε κατάλαβα πως υπάρχουν και Άγιοι…
Μα δεν κατεβαίνουν στη γή!
Κάθονται στον παράδεισο, καλά βολεμένοι και για το μόνο που νοιάζονται, είναι πως θα αγιάσουν παραπάνω…!
Ήταν κι εκείνη εκεί ανάμεσα τους…
Αγία ή άγγελος;
…Μα αυτή πως αποφάσισε να κατέβει στη γη έστω και για λίγο…;
Το κρυστάλλινο βλέμμα της δεν το είχα νιώσει τόσο διαπεραστικό πριν…
Με το ίδιο βλέμμα κοιτούσε και κάτι άλλους ταλαιπωρημένους και κουρελιασμένους ανθρωπάκους, οι οποίοι έμοιαζαν με κακομακιγιαρισμένους ηθοποιούς, πειναλέου και εξαθλιωμένου θιάσου, που το μόνο που είχαν ήταν άφθονες μπογιές και ένα σωρό σάπια όνειρα…
Κοιτάχτηκα φευγαλέα στον τεράστιο καθρέφτη τ’ ουρανού και τότε είδα ακκόμα έναν ταλαιπωρημένο και κουρελιασμένο ανθρωπάκο…
Ήμουν κι εγώ ένας απ’ αυτούς που δεν προσπάθησαν για τα όνειρα τους, δεν πίστεψαν στις ανησυχίες τους, δεν υπάκουσαν την ψυχή τους…, μα συμβιβάστηκανκαι καμώνονταν πως ζούσαν…(!)
Σε επόμενη ζωή όμως, θα ξέρω…"


...Ξαναδιαβάζοντας το κείμενο μου αυτό, σχεδόν δεν το αναγνώρισα!!!
Που είναι εκείνος ο Μάνος προ 20ετίας? Σε πιο κελί τον έχω φημώσει κλειδωμένο;;; Φανταζόμουν τόσο όμορφο τον έρωτα εκείνη την εποχή... Μετά έφυγα από το straight κεφάλαιο, θεωρώντας πως βρήκα τον εαυτό μου επιτέλους στον gay κόσμο... Και πριν καλά καλά το καταλάβω εκείνη η αθωότητα είχε εξαφανιστεί και την θέση της είχε πάρει η κινηκότητα της εποχής, το γρήγορο και χωρίς συναισθήματα σεξ που φορά με τη φορά ήταν όλο και μεγαλήτερη αγγαρεία για μένα. Και στο ίδιο μοτίβο κινούμαι μέχρι σήμερα...
Αυτά...
@};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Valia

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Valia »

αχ Μανούκο γλυκέ μου :x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Μανουλη μου :x :* >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Μάνο μου, το σεξ αγγαρεία είναι, πόλεμος και βία για όλους και τους straight και τους gay, γιατί βλέπεις ο Έρωτας δεν βάζει ταμπέλες, ορμάει στην Ψυχή και την κατακτά...όταν βέβαια συμβεί...σπάνια...

Είναι μέρος του Έρωτα, να γυρνάς το πρωί πλευρό και να βλέπεις κάποιον να κοιμάται δίπλα σου, χωρίς να φοβάσαι, χωρίς να αναρωτιέσαι ποιός είναι αυτός και τι θέλει εδώ...Ξέρεις λίγο πριν ξυπνήσεις εντελώς, που δεν λειτουργεί ακόμα η εγωιστική ανάγκη, που όλα τα χωνεύει και γυρνάει την πλάτη στην αλήθεια...
Αν δεν φοβόντουσαν οι άνθρωποι τόσο πολύ, νομίζω ότι δεν θα έκαναν τόσο πολύ σεξ και θα Ερωτεύονταν περισσότερο...αιώνια παραδομένοι στην τρυφερότητα...

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Βασουλα μου :romance-heartsfade: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Μανουλη μου, δυστυχως κάναμε κ τον έρωτα ανταγωνισμό κ τον γεμίσαμε φόβο. Κ μετά για ποια τρυφερότητα να μιλησουμε, για ποιο άγγιγμα? Όμως έρχεται εκείνη η στιγμή που βλέπεις με άλλα μάτια πλέον, αποδέχεσαι, εμπνέεσαι και αλλάζεις :x :x :x
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μάνο μου :x >:d< >:d< >:d<

Βασούλα μου @};- >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Annoula »

Βασούλα :x :x :x

Μανούλη :x :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Μανούλη :x >:d< >:d< >:d<

Βασούλα @};- :x >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

αιώνια παραδομένοι στην τρυφερότητα...
:cry: :x O:-) >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Mανο μου.. @};- :x >:d<
Είναι μέρος του Έρωτα, να γυρνάς το πρωί πλευρό και να βλέπεις κάποιον να κοιμάται δίπλα σου, χωρίς να φοβάσαι, χωρίς να αναρωτιέσαι ποιός είναι αυτός και τι θέλει εδώ...Ξέρεις λίγο πριν ξυπνήσεις εντελώς, που δεν λειτουργεί ακόμα η εγωιστική ανάγκη, που όλα τα χωνεύει και γυρνάει την πλάτη στην αλήθεια...
@};-

Ετσι ακριβως βιωμενο να τσιπνησω και να πω τι θελει αυτος εδω... αλλα και το αντιθετο βιωμα να νιωθεις την τρυφεροτητα να ακους την ανασα του να ανοιγεις ταυτοχρονα τα ματια και να νιωθεις την ιδια τρυφεροτητα.. @};-

Αν δεν φοβόντουσαν οι άνθρωποι τόσο πολύ, νομίζω ότι δεν θα έκαναν τόσο πολύ σεξ και θα Ερωτεύονταν περισσότερο...αιώνια παραδομένοι στην τρυφερότητα...
Ετσι Βασουλα μου.. @};- :-( :x >:d<
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Μανούλη :x @};-
Βασούλα :x :x :x
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

...Και αφού είναι βρε Βασούλα μου αγγαρεία (έτσι όπως το νιώθω και έτσι όπως το λες) γιατί λυσσάνε όλοι γι' αυτό;
Δηλαδή όλοι οι άνθρωποι που λυσσάνε το απολαμβάνουν; Περνάνε καλά δηλαδή κατά τη διάρκεια; Τότε τι στον κόρακα κάνω λάθος εγώ;;;
...Και αναφέρομαι μόνο στο σεξ γιατί στις μέρες μας ο έρωτας υπάρχει μόνο στις ταινίες του Παπακαλιάτη και στα βιβλία, ευχαριστώ!
Ιωάννα έγραψε:Όμως έρχεται εκείνη η στιγμή που βλέπεις με άλλα μάτια πλέον, αποδέχεσαι, εμπνέεσαι και αλλάζεις
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μανούλη μας :cry: @};- :x :x :x :x

Vasoula έγραψε: Είναι μέρος του Έρωτα, να γυρνάς το πρωί πλευρό και να βλέπεις κάποιον να κοιμάται δίπλα σου, χωρίς να φοβάσαι, χωρίς να αναρωτιέσαι ποιός είναι αυτός και τι θέλει εδώ...Ξέρεις λίγο πριν ξυπνήσεις εντελώς, που δεν λειτουργεί ακόμα η εγωιστική ανάγκη, που όλα τα χωνεύει και γυρνάει την πλάτη στην αλήθεια...
Αν δεν φοβόντουσαν οι άνθρωποι τόσο πολύ, νομίζω ότι δεν θα έκαναν τόσο πολύ σεξ και θα Ερωτεύονταν περισσότερο...αιώνια παραδομένοι στην τρυφερότητα...
:romance-heartsfade: @};-
Μάνος έγραψε: Δηλαδή όλοι οι άνθρωποι που λυσσάνε το απολαμβάνουν; Περνάνε καλά δηλαδή κατά τη διάρκεια; Τότε τι στον κόρακα κάνω λάθος εγώ;;;

Μάνο μου μην ψάχνεις την Αλήθεια σου ακούγοντας τι λένε οι άλλοι για την ζωή τους,
στην ασυνειδησία ο κάθε ένας λέει ότι θα ήθελε να είναι και να πράττει, έτσι με ιδανικά...να χαμε να λέγαμε δλδ :-(
εμένα με βοήθησε και με βοηθάει πολύ να αποσπαστώ από τις μαζικές γνώμες όσο έψαχνα εμένα βαθιά
:x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Ellaki »

.Και αναφέρομαι μόνο στο σεξ γιατί στις μέρες μας ο έρωτας υπάρχει μόνο στις ταινίες του Παπακαλιάτη και στα βιβλία, ευχαριστώ!
Αν δεν φοβόντουσαν οι άνθρωποι τόσο πολύ, νομίζω ότι δεν θα έκαναν τόσο πολύ σεξ και θα Ερωτεύονταν περισσότερο...αιώνια παραδομένοι στην τρυφερότητα...
Ο έρωτας δεν υπάρχει έτσι όπως τον θέλουμε, κομμένος και ραμμένος στα μέτρα μας, εξάρτηση και έλεγχος στο ίδιο τσουβάλι...............γιατί ο Έρωτας είναι άφημα και Εμπιστοσύνη και ξεκινάει από μέσα μας.

Ίσως η πρώτη ερώτηση που θα μπορούσαμε να κάνουμε στον εαυτό μας είναι γιατί φοβόμαστε τόσο ώστε να μην τολμάμε να αγγίξουμε την ψυχή μας με τρυφερότητα και αγάπη αλλά να την ψάχνουμε στους άλλους.
Και τελικά τι νόημα έχει εαν βρεις ή δεν βρεις τον έρωτα σε ένα άλλο πρόσωπο, αφού εαν δεν τον νιώσεις εσύ για σένα δεν πρόκειται να νιώσεις ούτε τον έρωτα του άλλου.

:x :x :x :x :x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Sofoula »

Συμφωνώ απόλυτα με το Ελλάκι... Ο Έρωτας θέλει ρίσκο που οι άνθρωποι δεν σκοπεύουν να πάρουν. Να εμπιστευθείς τον Εαυτό σου και τον άλλο, να ανοίξεις την καρδιά σου, να είσαι δίπλα του ακόμα και όταν τα πράγματα γίνονται δύσκολα, όταν η καθημερινότητα σε ρίχνει, όταν ο άλλος δεν είναι ότι ακριβώς περιμένεις... Να εξελίσσεσαι μαζί του, να τον ελευθερώνεις από τις ανάγκες σου... Να επιτρέψεις στον Εαυτό σου να πονέσει, να είναι αδύναμος, να είναι ευάλωτος, να είναι ευαίσθητος και έτσι εν τέλη να είναι ουσιαστικά δυνατός.

Είναι όμορφη η συντροφικότητα και το μοίρασμα και όλα, αλλά αν τα αναζητάει κανείς ενώ ακόμα κρατάει άμυνες, προγραμματισμούς, πλαστά θέλω και ελλείψεις, δεν θα μπορέσει να βρει κάτι που θα καταφέρει να κρατήσει... @};-
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”