Ο ΤΡΟΠΟΣ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από VasilisM »

Όμορφο μοίρασμα Ελισάβετ μου >:d< >:d< >:d< :x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από Έφη »

Ελισάβετ ... >:d< >:d< >:d<
Είμαι αυτό που είμαι !

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από elenaki »

Θεωρώ ότι η μεγαλύτερη ανιδιοτέλεια σε μια σχέση, είναι να γνωρίζεις που δεν μπορείς να ωφελήσεις τον άλλον και να φεύγεις...
χωρίς καμία μνησικακία, γι' αυτό που είναι ο άλλος...

συνήθως όταν διαλύεται μια σχέση, πάντα μα πάντα ο άλλος ήταν που δεν την βοήθησε να στεριώσει...

τραγικές οι πληγές που αποκτούμε από μια σχέση ίσως, αλλά το πιο τραγικό είναι όταν δεν ξέρουμε που και πόσο βλάπτουμε τον εαυτό μας και τον άλλον...στο όνομα της Αγάπης, πάντα...
Ολη η Ουσια ειναι εδω.. @};-
Παντα ειχα το ρολο του γενναιοδωρου σωτηρα σε μια σχεση..οσες πληγες ειχα,αλλες τοσες ειχε και ο αλλος..μονο που εγω εστιαζα παντα στις δικες του..και οι ελπιδες μου ολο και φουντωναν!Εδινα παντα σε μια σχεση,με σκοπο ο αλλος να τα δει,να τα εκτιμησει και να γινει κατι αλλο απο αυτο που ηταν.. :-( αυτο που δεν εκανα ποτε για μενα ηθελα να γινει ο αλλος για να ικανοποιηθω και καλα..και για ποσο??εδω γελαμε..
Στο ονομα της Αγαπης.. :-(
Ειμαι Εδω..οσο ανοιγει η Καρδια μου καθε στιγμη,χωρις σεναρια να ξαναχτισω με Αληθεια τον Εαυτο μου..
Η Πηγη του Ερωτα και της Αγαπης ας ξεκινησει απο μενα..ετσι απλα!! @};- :x
Όλο αυτό έχει μια πολύ όμορφη επαφή Ψυχών, που δεν θέλουν παρά να μοιραστούν την ενέργεια τους, αφού έχουν βρει μέσα τους την ανεξάντλητη Πηγή τους.
:x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από elenaki »

Τώρα εκπαιδεύω τον εαυτό μου από την αρχή, να σεβαστεί και να παραχωρήσει χώρο (μέσα και έξω), σε έναν άνθρωπο ο οποίος έχει επιλέξει εντελώς διαφορετικό δρόμο από τον δικό μου.
Είναι η πρόκλησή μου για να βώσω την Ταπεινότητα και την Ομορφιά, με Αγάπη και Σοφία.
Ελλακι μου... :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Παντα ειχα το ρολο του γενναιοδωρου σωτηρα σε μια σχεση..οσες πληγες ειχα,αλλες τοσες ειχε και ο αλλος..μονο που εγω εστιαζα παντα στις δικες του..και οι ελπιδες μου ολο και φουντωναν!Εδινα παντα σε μια σχεση,με σκοπο ο αλλος να τα δει,να τα εκτιμησει και να γινει κατι αλλο απο αυτο που ηταν.. :-( αυτο που δεν εκανα ποτε για μενα ηθελα να γινει ο αλλος για να ικανοποιηθω και καλα..και για ποσο??εδω γελαμε..
α Ελενάκι αυτό ακριβώς το λάθος έκανα και εγώ πάντα στης σχέσεις μου :?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από panos »

Οι πληγές αιμορραγούσαν και στην δική μου καρδιά αλλά και στην καρδιά του εκάστοτε συντρόφου.
Κι εγώ με αλαζονεία περηφανευόμουν για την δύναμή μου και την τετράγωνη λογική μου.
μια απο τα ιδια 8-}

Ο
λη η Ουσια ειναι εδω.. @};-
Παντα ειχα το ρολο του γενναιοδωρου σωτηρα σε μια σχεση..οσες πληγες ειχα,αλλες τοσες ειχε και ο αλλος..μονο που εγω εστιαζα παντα στις δικες του..και οι ελπιδες μου ολο και φουντωναν!Εδινα παντα σε μια σχεση,με σκοπο ο αλλος να τα δει,να τα εκτιμησει και να γινει κατι αλλο απο αυτο που ηταν.. :-( αυτο που δεν εκανα ποτε για μενα ηθελα να γινει ο αλλος για να ικανοποιηθω και καλα..και για ποσο??εδω γελαμε..
Στο ονομα της Αγαπης.. :-(
και εδω επισης μια απο τα ιδια 8-}
Ειμαι Εδω..οσο ανοιγει η Καρδια μου καθε στιγμη,χωρις σεναρια να ξαναχτισω με Αληθεια τον Εαυτο μου..
Η Πηγη του Ερωτα και της Αγαπης ας ξεκινησει απο μενα..ετσι απλα!! @};- :x

@};- @};- @};-
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29986
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ελλάκι >:d< >:d< >:d<

Ελενάκι >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26032
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Ελλισάβετ, Ελένη :x :x @};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από AMALIA »

Βασω, παιδακια @};- :x :x
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από Stefanos »

Έλλη Ελένη :x :x :x

Vasui όταν κοίταξα έμενα κατάλαβα ότι άπλα δεν έβλεπα ότι είχα μέρος της ευθύνης.
Βέβαια μετά αυτό έγινε το αντίθετο από ότι είπες, που είναι ακριβώς το ίδιο.
Έφταιγα μόνο εγώ...
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27313
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

Στο ονομα της Αγαπης..
Ειμαι Εδω..οσο ανοιγει η Καρδια μου καθε στιγμη,χωρις σεναρια να ξαναχτισω με Αληθεια τον Εαυτο μου..
Η Πηγη του Ερωτα και της Αγαπης ας ξεκινησει απο μενα..ετσι απλα!!
:romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Agalitsas έγραψε:Έλλη Ελένη :x :x :x

Vasui όταν κοίταξα έμενα κατάλαβα ότι άπλα δεν έβλεπα ότι είχα μέρος της ευθύνης.
Βέβαια μετά αυτό έγινε το αντίθετο από ότι είπες, που είναι ακριβώς το ίδιο.
Έφταιγα μόνο εγώ...

Στεφανάκο μου, το να βρίσκεις τον ένοχο είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο...

Η απενοχοποίηση είναι δύσκολο πολύ...

φυσικά μόνο εσύ φταις...Και αυτό σηκώνει πολύ μνησικακία και εκδικητικότήτα εκ μέρους σου...


Δεν εννοούσα ποτέ ότι η υγιής πολικότητα που χρειάζεται να έχει μια σχέση, χρειάζεται να βρει ενόχους και αθώους...

Ανοιχτή καρδιά χρειάζεται και εκεί είναι όλη η δυσκολία...

γιατί ο καθένας νομίζει ότι μπορεί να αγαπήσει και να αγαπηθεί...
Η Ζωή όμως αποδεικνύει ότι κανείς δεν είναι άξιος για την Αγάπη

γι' αυτό προσοχή, σ' αυτό που βλέπεις σ' εσένα!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Όταν έχεις συμβιβαστεί αρκετές φορές σε σχέσεις, το πιο συνηθισμένο είναι στο τέλος να σκληρύνει λίγο η καρδιά και να μην αφήνεις στον άλλον περιθώρια να εκφραστεί, με την άποψη "εγώ έτσι είμαι"...
από τότε που άρχισα να ασχολούμαι με Εμένα, πολλές φορές αναρωτήθηκα αν αυτό που βγάζω μέσα στην σχέση μου είναι πολύ εγωιστικό.. δηλαδή κοιτάω μόνο εμένα και το πως εγώ θα νιώσω καλύτερα, πως εγώ θα ικανοποιήσω τις ανάγκες μου και απο τον άλλο περίμενα απλά να το δεχτεί αφού του εξηγούσα το πως ένιωθα.. καταλάβαινα οτι είναι εγωιστικό μεν αλλά το ένιωθα και απαραίτητο σαν Αρχή για να μπορέσω να δω εγώ ποια είμαι και τι πραγματικά θέλω.. τώρα νιώθω οτι ξυπνάει μέσα μου και αυτό σαν ανάγκη..
Η μέση οδός της αρμονίας είναι να νιώσεις τι κάνει εσένα ευτυχισμένο, νιώθωντας συγχρόνως και τι κάνει ευτυχισμένο και τον άλλον άνθρωπο και να δεις τι μπορείς να βελτιώσεις στην σχέση σου, χωρίς να συμβιβαστείς μεν, αλλά και χωρίς να επιβάλεις δε...
@};- :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Τι όμορφα ήταν τα λόγια σου Βασούλα μου!
Ποόσο αληθινά και πόσο επίκαιρα...

Έχω βρεθεί άπειρες φορές στη θέση εκείνου που έκανε υποχωρήσεις, ή ακόμα και εκείνου που απαιτούσε αλλαγές από τον άλλον...

Μα τώρα θέλω να ανοίξω την καρδιά και να αποδεχτώ... Να αισθανθώ... Να βιώσω εμπειρίες...
Θέλω η κάθε μου μέρα μέσα σε μια καινούργια σχέση να ξεκινάει σαν άγραφο χαρτί που εγώ και η σύντροφος μου θα ζωγραφίζουμε με δικά μας χρώματα ελεύθερα και μακριά από την οποιαδήποτε ανάγκη για αποδοχή...
Αυτό θέλω!
:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Ο ΤΡΟΠΟΣ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Μανούλη μου γλυκέ :romance-kisscheek: :romance-heartbeating:
Νομίζω λίγο πολύ όλοι έχουμε περάσει και από τις δύο καταστάσεις. @};-
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”