Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από AMALIA »

όχι όχι περίμενε μην την "καθαρίσεις" μόνη σου...

έρχεται βοήθεια
:)) :)) :)) :)) :)) :))

Ιωαννακι γλυκο ειναι υπεροφη η φωτο!!!! >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17576
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

:violence-sniperprone: Ας οργανωθούμε λοιπόν!!!
Δωρούλα,Αμαλίτσα ευχαριστώ :*
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33538
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

>:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Valia

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε:Ιωαννάκι, το θέμα είναι ότι όταν προσεγγίζουμε σαν ενήλικες την αποδοχή από τους γονείς, έχουμε ήδη εκλογικεύσει την λάθος συμπεριφορά τους. Το παιδί όμως είναι συναισθηματικό και όχι λογικό...
Σαν ενήλικας λοιπόν θα προσεγγίσεις με νοητική συγχώρεση τα κολλήματα τους...Σαν παιδί όμως τα κολλήματά τους τα εισπέπραξες σαν τρόμο μήπως δεν αγαπηθείς, αν δεν κάνεις αυτό που θέλουν και έτσι έχει παραμείνει μέσα σου...

:x :x :x


δυστυχώς και μου είναι πλέον τόσο εμφανές και μένα Ιωάννα μου αυτό που λες! ενώ το εκλογικεύω, μέσα μου με ενοχλεί, τσινάει το συναίσθημα.

Είσαι κούκλα στη νέα σου φωτό
:x :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

τι? μόνο δύο?

>-)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Valia

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Valia »

α! εγώ επίσης προσφέρω τη μαμά μου στο σχέδιο εξόντωσης και ευχαρίστως θα συμμετάσχω στο υπο σχεδιασμό project για τη μαμά της Ιωάννας :-D :-D :-D
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31558
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

:violence-plasma: :violence-smack:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

μέσα μου με ενοχλεί, τσινάει το συναίσθημα.

έχεις και άμεσο επιχείρημα, Βαλάκι, του γιατί δεν μπορούσες να προχωρήσεις στο Αγάπη-Σοφία

To θέμα όλο είναι να γίνει κατανοητό ότι η συναισθηματική ηλικία ενός ανθρώπου δεν έχει καμία σχέση με την φυσική και νοητική του ηλικία...

Υπάρχει μια τεράστια απόκλιση ωριμότητας μεταξύ των δύο πεδίων...καί αυτά δεν ομαλοποιούνται έτσι απλά, τρέφοντας μόνο την νόηση...

Ο ενήλικας γνωρίζει πολύ καλά τι χρειάζεται να κάνει, για την προσωπική του ευτυχία και ισορροπία, όμως ποτέ δεν το κάνει...

Συνήθως ξέρει που οφείλεται η ανεπάρκειά του, αλλά δεν ξέρει πως να την γεφυρώσει...

του λείπει η επαφή με το Πνεύμα του...

Ξέρει ότι δεν έχει αυτοπεποίθηση, μα δεν ξέρει που έχει εγκλωβίσει τις αξίες του...

και έτσι γεμίζει συνεχώς με αξίες έξω του, αλλά μέσα του νιώθει συνεχώς ανάξιος να αγαπηθεί...

Αναζητά τρόπους να αποκτήσει εκείνη την αξία που του λείπει, που θα τον κάνει να αγαπηθεί από το περιβάλλον του, να έχει την εκτίμησή του, την αποδοχή του, χωρίς να μπορεί να καταλάβει ότι η Αγάπη δεν μπορεί να βιωθεί, παρά μόνο μέσα στον Εαυτό του…

Η συναισθηματική ανωριμότητα είναι εκείνη η κατάσταση που κάνει τον ενήλικα να θυμώνει, να πολεμάει, να αγωνιά, για όσα η Ζωή του στερεί…

Αν η σχέση με τον Εαυτό του είναι η απαξίωση, πως θα μπορέσει να δημιουργήσει υγιείς σχέσεις που θα έχουν διάρκεια?

Αν η σχέση με τον Εαυτό του μένει αγεφύρωτη, λόγω της συναισθηματικής του ανωριμότητας, πως θα μπορέσει να φτάσει τον Εαυτό του?


προέχει λοιπόν η Απόφαση του να Θέλεις να ωριμάσεις...Είναι ακριβώς το ίδιο με το να Θέλεις να θεραπευτείς...

πολλοί λόγοι είναι που θέλει κάποιος άνθρωπος να διατηρήσει την συναισθηματική του ανωριμότητα...Ένας από αυτούς είναι η ανάληψη ευθυνών... Και δεν έχει να κάνει με τις κοινωνικές και βιοποριστικές ευθύνες, αλλά στο ότι αν γίνει μια στραβή, θέλει να καταφύγει στα γνώριμα "λημέρια" της παρηγοριάς, ακόμα και αν αυτό που του δώσουν οι γονείς του είναι για άλλη μια φορά η επιβεβαιώση για το πόσο ανεύθυνος και ανώριμος είναι...
Λίγοι άνθρωποι είναι ακέραιοι και στα λάθη τους!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από elenaki »

όχι όχι περίμενε μην την "καθαρίσεις" μόνη σου...

έρχεται βοήθεια
Ζητησε κανεις βοηθεια για "καθαρισμα"??Εφτασε Ιωαννακι μου!!!! :animals-dogrun: Ερχομαι!!!!

Πολυ ομορφη η φωτο σου κουκλακι μου!!!! :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από elenaki »

προέχει λοιπόν η Απόφαση του να Θέλεις να ωριμάσεις...Είναι ακριβώς το ίδιο με το να Θέλεις να θεραπευτείς...

πολλοί λόγοι είναι που θέλει κάποιος άνθρωπος να διατηρήσει την συναισθηματική του ανωριμότητα...Ένας από αυτούς είναι η ανάληψη ευθυνών... Και δεν έχει να κάνει με τις κοινωνικές και βιοποριστικές ευθύνες, αλλά στο ότι αν γίνει μια στραβή, θέλει να καταφύγει στα γνώριμα "λημέρια" της παρηγοριάς, ακόμα και αν αυτό που του δώσουν οι γονείς του είναι για άλλη μια φορά η επιβεβαιώση για το πόσο ανεύθυνος και ανώριμος είναι...
Λίγοι άνθρωποι είναι ακέραιοι και στα λάθη τους!
Ετσι ακριβως Βασουλα μου... @};-
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Valia

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε: To θέμα όλο είναι να γίνει κατανοητό ότι η συναισθηματική ηλικία ενός ανθρώπου δεν έχει καμία σχέση με την φυσική και νοητική του ηλικία...

Συνήθως ξέρει που οφείλεται η ανεπάρκειά του, αλλά δεν ξέρει πως να την γεφυρώσει...

του λείπει η επαφή με το Πνεύμα του...

και έτσι γεμίζει συνεχώς με αξίες έξω του

Αναζητά τρόπους να αποκτήσει εκείνη την αξία που του λείπει, που θα τον κάνει να αγαπηθεί από το περιβάλλον του, να έχει την εκτίμησή του, την αποδοχή του, χωρίς να μπορεί να καταλάβει ότι η Αγάπη δεν μπορεί να βιωθεί, παρά μόνο μέσα στον Εαυτό του…

Η συναισθηματική ανωριμότητα είναι εκείνη η κατάσταση που κάνει τον ενήλικα να θυμώνει, να πολεμάει, να αγωνιά, για όσα η Ζωή του στερεί…

Αν η σχέση με τον Εαυτό του μένει αγεφύρωτη, λόγω της συναισθηματικής του ανωριμότητας, πως θα μπορέσει να φτάσει τον Εαυτό του?


προέχει λοιπόν η Απόφαση του να Θέλεις να ωριμάσεις...Είναι ακριβώς το ίδιο με το να Θέλεις να θεραπευτείς...
ναι! αυτό είναι "Να Ωριμάσεις", να πετάξω επιτέλους αυτά τα "βαρίδια" που με τραβάνε προς τα κάτω! μου είναι πιο εύκολο πλέον να αυτοπαρατηρούμαι απ ότι παλαιότερα και αισθάνομαι ότι είμαι πιο συντονισμένη "συμπαντικά" (πως να το πω), και μπορώ να πω ότι πλέον δεν αυτομαστιγώνομαι τόσο πολύ μου επιτρέπω πράγματα και συναισθήματα (που πριν ήταν απαγορευτικά βεβαίως βεβαίως, γιατί αλλιώς πώς θα είσαι "τέλεια"?) Και το βασικότερο για μένα, που ούτε κατά διάνοια μπορούσα να το κάνω, είναι να αφουγκράζομαι τις αληθινές μου ανάγκες (καλά, δεν τα καταφέρνω και τέλεια, αλλά υπάρχει μια διάκριση επιτέλους)

Πάντα ήσουν κοντά μου Βάσω μου :x :x :x :x

ουφ συγκινήθηκα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

γλυκούλι >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Valia

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Valia »

Δασκάλα Vashui :x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29983
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Αναζητά τρόπους να αποκτήσει εκείνη την αξία που του λείπει, που θα τον κάνει να αγαπηθεί από το περιβάλλον του, να έχει την εκτίμησή του, την αποδοχή του, χωρίς να μπορεί να καταλάβει ότι η Αγάπη δεν μπορεί να βιωθεί, παρά μόνο μέσα στον Εαυτό του…
:silent:
προέχει λοιπόν η Απόφαση του να Θέλεις να ωριμάσεις...Είναι ακριβώς το ίδιο με το να Θέλεις να θεραπευτείς...
@};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

και εγώ βοήθεια στο καθάρισμα.. O:-) O:-) O:-) μετά να περάσουμε και από τη δικιά μου μια... πάλι πλακωνόμασταν στον ύπνο μου σήμερα... :angry-cussingargument: :angry-cussingargument: :angry-fire: :angry-extinguishflame:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”