Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Πραγματικά δεν υπάρχει μέσα μου καμία αντίσταση, ούτε καν σαν υποψία, για την Πίστη με την οποία ο καθένας μας θέλει να εκφράσει την Σχέση του με τον Θεό…

Το να επιλέγει δρόμους και μονοπάτια που τον φέρνουν ολοένα και πιο κοντά στον Θεό, ολοένα και πιο κοντά στον Εαυτό του, είναι μια Ομορφιά της Διαφορετικότητάς μας, μια Αγνότητα της Ενότητάς μας, μια Διάκριση της Θέλησής μας…

Η Πίστη για τον καθένα είναι δρόμος, όπως και να έχει…

Κανονικά δεν υπάρχει ά-θεος άνθρωπος, όσο και να διατείνεται ότι είναι…
Ίσως παρερμηνεύεται η λέξη «θεός»…

Και όταν λέει κάποιος «είμαι άθεος» εννοεί ότι δεν ανήκω σε κάποιο δόγμα ή σε κάποια θρησκεία ή σε κάποια «υπακοή»…

Κι όμως ο καθένας μας κάπου «υπακούει»…Η Πίστη στο οτιδήποτε σημαίνει και παραδοχή, άφημα, εμπιστοσύνη, υπακοή στις εσωτερικές παρορμήσεις που ξεπηδούν από αυτό που σε εμπνέει και το ακολουθείς…όποιο κι αν είναι αυτό που σε εμπνέει προς την Πίστη, το αφήνεις να σε δονεί στον ρυθμό του…

΄Όμως η πίστη γίνεται επικίνδυνη, αν γίνεται συρμός…
Αν ακολουθείς απλά μια «αμαξοστοιχία» σαν «βαγόνι», που δεν έχει τρόπο να πάει αλλού, παρά ακολουθεί τον οδηγό-μηχανή, δεν σημαίνει ότι πιστεύεις και στην μηχανή…Απλά δεν έχεις άλλο τρόπο…Δεν έχεις Πίστη, αλλά μάλλον δεν έχεις διέξοδο να κάνεις κάτι άλλο…

Σκέφτομαι ότι στην Ελλάδα έχουμε μια επίσημη θρησκεία…Μπαίνουμε σ’ αυτήν ακούσια, δεν ζητείται η γνώμη μας…
Ακολουθούμε αναγκαστικά σαν βαγόνι, την μηχανή, γιατί δεν υπάρχει η παραμικρή δυνατότητα, την εποχή που γίνεται η ένταξή μας, να μην το κάνουμε…

Μα και όταν ωριμάζουμε πια (τρόπος του λέγειν), τότε που έχουμε την δυνατότητα επιλογών, το να ακολουθούμε την θρησκεία την οποία κληθήκαμε να υπηρετήσουμε, είναι θέμα Πίστης και Σεβασμού…
δεν είναι θέμα εθίμου μια θρησκεία…

Εγώ ξέρω ότι με τα του Θεού, δεν παίζουμε…

Δεν μπορούμε να επιλέγουμε τα μεν και να αφήνουμε τα δε, από την στιγμή που αποφασίζουμε να ακολουθήσουμε μια θρησκεία όποια κι αν είναι…
Αλλιώς δεν υπάρχει καμία Πίστη…γίνεται απλά μια συνήθεια,
μα η εποχή μας μάς καλεί να καταπολεμήσουμε τις άσκοπες συνήθειες, να γίνουμε περισσότερο αληθινοί με τον Εαυτό μας και με τον Θεό…

Ένα δόγμα, από την στιγμή που εντάσσεσαι σ’ αυτό. το υπηρετείς…Αλλιώς το εγκαταλείπεις…Αν κάπου δεν συμφωνείς μαζί του, δεν έχεις πολλά περιθώρια να μείνεις στους κόλπους του…Δεν έχεις πολλές επιλογές, δηλαδή, να γίνεις "μία ολίγη από Χ.Ο"...΄Η είσαι ή δεν είσαι...

Καλό θα ήταν, λοιπόν, κάθε Χ.Ο να αντιληφθεί αν αυτό που τον συνδέει με τον Θεό, μέσα από την θρησκεία του, είναι και της απόλυτης εμπιστοσύνης του, αν ο τρόπος που Πιστεύει στον Θεό έχει όλα αυτά που η θρησκεία του τον καλεί να υπηρετήσει…

Αν έστω και σε ένα διαφωνεί, αντί να στέκεται μπροστά στους «κανόνες» με ενοχή και ντροπή, το πιο σημαντικό είναι να το εγκαταλείψει και να αποφασίσει μόνος του τον τρόπο που θα επικοινωνεί με τον Θεό, μέσα από την δική του ευλάβεια και όχι μέσα από την συνήθεια…
Αυτή η ντροπή και η ενοχή μπορεί να του στοιχίσει ένα τραγικό ασυνείδητο...

Μήπως ήρθε η ώρα να είμαστε λίγο περισσότερο ειλικρινείς με τον Θεό, λίγο περισσότερο Αληθινοί με τον Εαυτό μας?

Αν θα θέλαμε τα παιδιά μας να μεγαλώνουν με αυτούς τους κανόνες, αν συμφωνούμε με αυτούς, τότε να προχωρήσουμε στην βάφτισή τους...Αν δεν συμφωνούμε όμως, γιατί να τα "καταδικάσουμε" να ακολουθούν σαν βαγόνι, μια μηχανή που (πάντα κατά την δική μας άποψη, αφού δεν συμφωνούμε) δεν οδηγεί στον Θεό? Είναι μεγάλες οι ευθύνες μας...Κάποια στιγμή χρειάζεται να τις αναλάβουμε, για να δημιουργήσουμε έναν Κόσμο με μεγαλύτερη Αλήθεια και Ευλάβεια...Με περισσότερο Σεβασμό στην ιερότητα του Εαυτού μας.

Ο Θεός είναι πολύ Σπουδαία Υπόθεση...Τόσο Σπουδαία όσο και η Αγάπη...

Είναι ο πιο κρυφός ΄Ερωτας του Είναι μας...η πιο ευλαβική Αγάπη που μπορεί να ανθίσει μέσα στις καρδιές μας.
Ελεύθερος σαν τον ΄Ανεμο, Δυνατός σαν την Φωτιά, Απαλός σαν το Νερό, Στέρεος σαν την Γη...

ας μην υποβιβάζουμε την Σχέση μας Μαζί Του...

όποιος κι αν είναι ο τρόπος που επιλέγουμε να είμαστε με Αυτόν, ας τον σεβαστούμε σαν άμεση Επιλογή μας...

αλλά λίγο Χ.Ο δεν υπάρχει...΄Η εντάσσεσαι στην θρησκεία, ή μένεις ελεύθερος Αγαπημένος του Θεού...


:-( @};-
Συνημμένα
κωδικας.jpg
κωδικας.jpg (126.79 KiB) Προβλήθηκε 5008 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Το εγγραφο ειναι τραγικο :-%

Οσο για την χ.ο δεν νιωθω πλεον οτι ανηκω εκει,βασικα δεν θελω να ανηκω σε καμια θρησκεια..
Ελευθερα πλασματα του θεου @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Λυπάμαι Τασούλη περισσότερο που ο Θεός έγινε έθιμο...

όμως ο καθένας έχει επιλογή να Πιστεύει όπως θέλει...Το θέμα είναι όταν λέει οτι είναι ΧΟ, να ακολουθεί και τους κανονες αυτού που επέλεξε...

δεν μπορεί να είναι ολίγο από όλα...Δεν γίνεται...Γιατί δεν ξέρει ποιά Πηγή τον δονεί, έτσι...

Η Πίστη είναι το πιο σοβαρό θέμα...και έτσι όπως γίνεται έχει γίνει τίποτα!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Αν έστω και σε ένα διαφωνεί, αντί να στέκεται μπροστά στους «κανόνες» με ενοχή και ντροπή, το πιο σημαντικό είναι να το εγκαταλείψει και να αποφασίσει μόνος του τον τρόπο που θα επικοινωνεί με τον Θεό, μέσα από την δική του ευλάβεια και όχι μέσα από την συνήθεια…
Αυτή η ντροπή και η ενοχή μπορεί να του στοιχίσει ένα τραγικό ασυνείδητο...
Ναι, ναι έτσι είναι... Κάποτε πριν χρόνια, μου είχε πει κάποιος ότι αφού δεν συμφωνώ με το δόγμα, δεν υπακούω στις επιταγές του, δεν είμαι "χριστιανή" κι εγώ είχα τσατιστεί... Σαν να νόμιζα ότι μου αμφισβητούσε την πίστη μου...

Στο σήμερα βλέπω το δίκιο του και στο σήμερα θα του έλεγα κι ευχαριστώ. @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιωτούλα άλλο δεν είμαι χριστιανή ορθόδοξη και άλλο δεν Αγαπώ τον Χριστό μέσα μου...Γιατί συγχέουν τις ερμηνείες οι χριστιανοί ορθόδοξοι...

Ο Ιησούς είναι για μένα ο πιο βαθύς Αγαπημένος...και φυσικά δεν είμαι χριστιανή ορθόδοξη, ούτε έχω σκοπό να δημιουργήσω μια νέα θρησκεία...Ελευθερα Αγαπάς...Δεν υπάρχουν όροι στην Αγάπη...

΄Αλλο χριστιανισμός και άλλο Χριστιανοσύνη...εντελώς διαφορετικά πράγματα είναι...

αλλά αν κάποιος αποφασίσει να είναι χριστιανός ορθόδοξος, να είναι...όχι λίγο από παστίστιο δηλαδή και λίγο από γιουβέτσι...

Ετσι γίνεται ο δρόμος μπάχαλο μέσα σου...

και το ασυνείδητό ΄σου επίσης!

σε ζώνουν τα "δαιμόνια" του χριστιανισμού, ενώ λες ότι πιστεύεις στον θεό...΄Ελεος ρε πατριώτες!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από AMALIA »

@};-
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Danielli »

@};- @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Emmaki »

Ο Θεός είναι πολύ Σπουδαία Υπόθεση...Τόσο Σπουδαία όσο και η Αγάπη...

Είναι ο πιο κρυφός ΄Ερωτας του Είναι μας...η πιο ευλαβική Αγάπη που μπορεί να ανθίσει μέσα στις καρδιές μας.
Ελεύθερος σαν τον ΄Ανεμο, Δυνατός σαν την Φωτιά, Απαλός σαν το Νερό, Στέρεος σαν την Γη...
:cry: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Οσο για το κειμενο, τι να πω..μονο αηδια μου προκαλεσε..... :-% και λυπη για την "φυλακη" που προοριζουν τους ανθρωπους....σα να περπατανε στη σειρα για να καταδικαστουν αιωνια στον "εγκλωβισμο"......Ευχομαι ειλικρινα, να προλαβουμε να ζησουμε την καταρευση τους...... @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Εμμάκι, δεν είναι ώριμοι οι άνθρωποι να ακούσουν για τον Θεό...

νομίζουν ότι είναι ώριμοι...

ο θεός είναι χριστιανός, μου είπαν στο φβ...Προστατεύει με την βάφτιση το βρέφος μου είπαν...ενώ την ίδια στιγμή ο ίδιος άνθρωπος μου είπε ότι ο Θεός δεν έχει θρησκεία και είναι Αγάπη...

και τότε πως γίνεται να μην προστατεύει όλους τους ανθρώπους, ανεξάρτητα αν βαφτίζονται ή όχι?

τραγικό είναι...

Το να θέλεις να ξεχωρίσεις από ΄την μάζα, μέσω της αφύπνισης, αλλά να επιτρέπεις στα πλοκάμια του φόβου να σε κρατούν στάσιμη...

και εγώ είμαι εντάξει με όποιους επιλέγουν τον Χριστιανισμό και ΤΗΡΟΥΝ τα δόγματά του...

Αλλά να βαφτίζω το παιδί μου και να του επιτρέπω να βλέπει όλα αυτά βλαβερά σήριαλ με πολέμους και εχθρούς, κάτι που απαγορεύει ο χριστιανισμός, ε πες μου εμένα τώρα, τι ακριβώς κόσμο του ανοίγω να πιστεύει...

ψέματα...ψέματα...ψέματα...
έτσι μεγαλώνουν οι άνθρωποι...Υποκρισία και ψέματα...

:cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

:-( :-( :-(

διάβασα και τα σχόλια στο φβ,
είναι μεγάλη υπόθεση η συνέπεια

έχει ξεκινήσει ένα αμάγαλμα Χ.Ο. και new age ενναλλακτικών θεραπείων, το οποίο όντως δημιουργεί τεράστειο πόλεμο εσωτερικά, απο ότι να πεις ότι είμαι 100% Χ.Ο. :-(
το έχω δει σε εμένα στο παρελθόν, το βλέπω και σε όσους είναι με δυο πόδια το ένα εδώ το άλλο εκεί,
πριν ένα χρόνο σε μια συζήτηση με μια φίλη που ασχολείται με ρέικι, μου λέει αν κάνω παιδάκι θα το βαφτίσω και της απάντησα την αλήθεια μου για την βάφτιση,
θυμάμαι σαν τώρα την αγριάδα στο βλέμμα της και το ότι έπεσε να με φάει...

@};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29915
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μήπως ήρθε η ώρα να είμαστε λίγο περισσότερο ειλικρινείς με τον Θεό, λίγο περισσότερο Αληθινοί με τον Εαυτό μας?
ΝΑΙ ΗΡΘΕ @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Vasoula »

με μια φίλη που ασχολείται με ρέικι
ασχολείται με ρέικι, όπως ασχολείται και με το σώμα της...

τόσο απλά!

η ασθένεια επωάζεται μέσα στο σώμα και εκεί θα την χτυπήσουμε...

αμ δε...

η ασθένεια επωάζεται μέσα στον νου...

και εκεί δεν χτυπιέται εύκολα...

γιατί η καρδιά φοβάται να ανοίξει στα μυστικά της Ζωής...Δεν τολμά...

:cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24524
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Αυτό το κείμενο , εκτός από απερίγραπτο είναι και καταστροφικό ,
και ήλπιζα ότι δεν θα κυκλοφορεί πλέον :mad: ΄

Και το λέω αυτό γιατί όταν σε ηλικία δεκατεσσάρων ετών , που
μας πήγαιναν με το σχολείο να εξομολογηθούμε , ο παπάς με ρώτησε
όλα αυτά -μα όλα !!!! τα φρικτά ,
αισθάνθηκα , ακόμα το θυμάμαι , μικρό και αθώο παιδί ,
να περνούσα από ιερά εξέταση , αισθάνθηκα ντροπή και όταν μάλιστα
οι ερωτήσεις έγιναν πιο προσωπικές , του τύπου έχεις σχέσεις με αγόρια
και τι κάνετε ,
τότε έφυγα τρεχάτη και όλο αυτό ήταν για μένα
τρομερή και πολύ άσχημη εμπειρία . Επαθα ένα σοκ , φυσικά δεν τόχω ξανακάνει από τότε .
Ομως αν και μικρή κατάλαβα από τότε πολύ καλά τι κακό κάνουν στις ψυχές των ανθρώπων ,
όλοι αυτοί οι εκπρόσωποι του θεού , που έχουν αναλάβει να οδηγήσουν τους πιστούς ,
να τους κάνουν κοπάδι για να τους βάλουν στο μαντρί και από κει να τους δείξουν την πίστη , τον θεό και την αγάπη . :cry:

Πολλοί βέβαια τα ξέρουν όλα αυτά , έχουν απομακρυνθεί , είναι αδιάφοροι
και νομίζουν πως δεν τους αφορούν και πως δεν τους επιρρεάζουν στην ζωή και στην ψυχή τους .
Αν ήξεραν πόσο τους αφορά και πόση ζημιά έχουν υποστεί ,
τότε ίσως να αποφάσιζαν , ίσως τολμούσαν , να δουν καθαρά την Αλήθεια και να ελευθερωθούν @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Αλεξιάκι το θέμα μου όμως δεν είναι, ούτε καν κρίνω, αν όλα αυτά είναι σωστά ή λάθος...

το δικό μου θέμα είναι γι' αυτούς όλους που τα αναγνωρίζουν σαν μη ορθό τρόπο ενότητας, που καταφεύγουν σε άλλες δοξασίες και γνώσεις, αλλά δεν εγκαταλείπουν και τον κατά την κρίση τους, μη ορθό τρόπο μύησης στην πνευματική καθοδήγηση...Λένε ότι είναι Χ.Ο από΄την μια, αλλά δεν συμφωνούν με την θρησκεία τους...
Λένε ότι ο Θεός είναι μέσα μας, αλλά συγχρόνως τον τρέμουν κιόλας και τελούν μυήσεις που δεν πιστεύουν ότι θα τους ωφελήσουν...

Αυτό είναι το θέμα μου εμένα...

Να πιστεύεις και να επιλέγεις ΜΙΑ ΠΗΓΗ να σε δονεί...



απορώ...και κανείς δεν μου λύνει αυτήν την απορία...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:η ασθένεια επωάζεται μέσα στον νου...

και εκεί δεν χτυπιέται εύκολα...

γιατί η καρδιά φοβάται να ανοίξει στα μυστικά της Ζωής...Δεν τολμά...

:cry:
@};- :-(
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”