ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

καταιγίδα λέμεεεεεεε!!!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

και παρατηρώ οτι ακόμα και τώρα που τα βλέπω και απο μια άλλη οπτική που επικεντρώνεται στις ανάγκες και τις ελλείψεις πίσω από τις πράξεις δικές μου και δικές του χωρίς την ταμπέλα σωστό και λάθος, ένα κομμάτι μου ακόμα τον περιμένει να γυρίσει από τη δουλειά για να τον στήσει στη γωνία να παραδεχτεί το "λάθος" του να μου ζητήσει συγνώμη και να κλείσω το θέμα με την ικανοποίηση οτι είχα δίκιο και όλα καλά προχωράμε δεν χρειάζεται άλλο ψάξιμο... το θέατρο του παραλόγου λέμε!! @};- @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

εμ έτσι γίνεται συνήθως...Αν δεν εκτονωθεί το συναίσθημα δεν ησυχάζει...
Βλέπεις δεν προλαβαίνει να φτάσει στη καρδιά, το περιλαβαίνει πρώτο το στομάχι...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

και τελικά για πρώτη φορά κατάφερα να διαχειριστώ το συναίσθημα μου με ένα τρόπο πολύ εποικοδομητικό για μένα αλλά και για τη σχέση! ένιωσα να μετασχηματίζεται μέσα μου το έντονο συναίσθημα σταδιακά σε αυτοεπίγνωση και μετά το μοιράστηκα όχι από την οπτική χρόνων "με θύμωσες" αλλά με την οπτική του "ένιωσα θυμό, έλα να δούμε τι συμβαίνει".. πολύ διαφορετική εμπειρία για μένα και τα όσα γράφτηκαν ειδικά σε αυτό πόστ δέσανε πολύ συγχρονικά για να μπορέσω να έχω αυτή την αυτοεπίγνωση.. σας ευχαριστώ πολύ!!! :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μπετουλα!! >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

ενιωσα κι εγω με αφορμη αυτη την κουβεντα εδω.....ευγνωμοσυνη!!γιατι ενιωσα οτι αυτο το σκληρο τσοφλι που με περιεβαλε τοσα χρονια γεματο αμυνες και φοβο εχει δεχτει γερο πληγμα πια και η ευαισθησια, η δεκτικοτητα, η διαλλακτικοτητα εχουν αρχισει και αναδυονται για τα καλα.....!

:cry: @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

παιδάκια :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

:romance-adore: :romance-adore: >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Fotinoula »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

...Για να παίξουμε και λίγο!

Λοιπόν...
Θα ήθελα η σύντροφος μου να είναι καλόκαρδη, ειλικρινής, αξιόπιστη, να έχει καλλιτεχνική φύση, ευγενική, ευαίσθητη, να είναι καθαρή και τακτική, με χιούμορ, τρυφερή, να σεβεται τον Εαυτό της, να είναι εκφραστική, να είναι ανεξάρτητη, να είναι ανοιχτή στο να δει κι άλλα πράγματα, να είναι για εμένα πηγή έμπνευσης!

...Σαν πολλά μου φαίνονται!
Μεγάλες απαιτήσεις; Τι να πω;

Νομίζω όμως πως έχω όλα τα παραπάνω (άλλα σε μεγαλύτερο και άλλα σε μικρότερο βαθμό)
Για το αν είμαι πηγή έμπνευσης για κάποιους ανθρώπους διατηρώ τις επιφυλάξεις μου μόνο.

Αυτά από μένα...
:romance-inlove: :romance-inlove: :romance-inlove:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Και έρχεται ο Έρωτας και τα σαρώνει όλα όσα θέλεις να έχει ο σύντροφός σου 8-}
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Θέλω να πω ότι δεν μπορείς να έχεις τέτοιες μεγάλες προσδοκίες από τον Έρωτα...

είναι αυτές που χαλάνε τις σχέσεις, ακόμα κι αν αξίζουν...


:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

Μύνημα ελήφθη! ;)

Ευχαριστώ Βασούλα μου! :romance-kisscheek:
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

:romance-kisscheek: :romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Vasoula έγραψε: 19 Ιουν 2020 8:32 am Και έρχεται ο Έρωτας και τα σαρώνει όλα όσα θέλεις να έχει ο σύντροφός σου 8-}
Ισχύει :) Γενικά όσα κουτάκια και να είχα ποτέ κανένα δεν τσέκαρα, ερωτευόμουν και μπαμ.
Vasoula έγραψε: 19 Ιουν 2020 8:32 am Και έρχεται ο Έρωτας και τα σαρώνει όλα όσα θέλεις να έχει ο σύντροφός σου 8-}
:x
Σκεφτόμουν όμως εδώ και καιρό, είναι και κάποια πράγματα που ρε παιδί μου έχεις δει ότι δεν τραβάνε αν δεν υπάρχουν σε μια σχέση, δλδ έχεις βιώσει αυτά τα πράγματα ξανά και ξανά κ δεν την παλεύεις. Ας γίνω πιο συγκεκριμένη: θα ήθελα πολύ να μιλάω με το σύντροφό μου, δεν εννοώ μόνο για τα πρακτικά ή πώς ήταν η μέρα μου, αλλά να κάνω και μια συζήτηση βρε αδερφέ για άλλα θέματα. Κ έχω ταλανιστεί αρκετά με το αν κι αυτό κουτάκι είναι κ κάνω πάλι επιφανειακή προσέγγιση, αλλά από την άλλη το έχω ζήσει πολλάκις το ανάποδο και δεν μου αρέσει. 8-|
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27313
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Ellaki »

Εγώ πάλι κατέληξα να πιστεύω ότι αν δεν είσαι έτοιμη να λάβεις τότε ακόμη κι αν ο άλλος θελήσει να ανοιχτεί θα τον εμποδίσεις με την στάση σου.
Όταν εμείς ανοίγουμε είναι σαν να στρώνουμε ένα μονοπάτι πάνω στο οποίο μπορούν να βαδίσουν και άλλοι. Κάποιοι όμως απ' αυτούς μπορεί να είναι κουτσοί ή στραβοί αλλά αυτό δεν είναι δικό μας θέμα. Η δική μας δουλειά είνια να φροντίζουμε το μονοπάτι της καρδιάς μας.

:romance-heartstiny:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”