ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Vaso έγραψε:
Σαν τον ποταμό που έχει ροή, και απλά αγκαλιάζει τους βράχους, δεν σταματάει επειδή αυτοί υπάρχουν...Εκεί που υπάρχουν βράχοι, η δύναμη της ροής του ποταμού, μπορεί να τους αλλάξει σχήμα, να τους λειάνει, να μειώσει τον όγκο τους, να τους κάνει πιο μυτερούς, αλλά ποτέ δεν θα αλλάξει την κατεύθυνσή του γι' αυτούς. Κι αν χρειαστεί να αλλάξει διαδρομή, επειδή υπάρχουν μπροστά του πολλοί βράχοι, τότε πάλι η τελική του ροή θα κατευθυνθεί προς τον ωκεανό... Ποτέ δεν χάνει την κατεύθυνση! Ο ποταμός έχει κατάσταση Συνείδησης του "ρέω"

:x :x :x
@};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29983
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11715
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από konstantinos s. »

@};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

@};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

:x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18611
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Και έτσι όπως αστράφτει...και η αστραπή σχίζει τον ουρανό στα δύο, νιώθω την εσωτερική πληρότητα της θλίψης που, όμως, δεν προκύπτει από κάποια έλλειψη, αλλά από την απίστευτη ομορφιά της ενότητας του Ουρανού, που δεν διαχωρίζεται ποτέ…
8-> 8-> 8->
Υπέροχο!!!
...Η θλίψη δεν προκύπτει από κάποια έλλειψη!!!
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

...Η θλίψη δεν προκύπτει από κάποια έλλειψη!!!
Η κατάσταση της θλίψης Μάνο μου, όχι το συναίσθημα της θλίψης!

Αν η θλίψη προκύπτει από έλλειψη, τότε είναι συναίσθημα και μάλιστα μπορεί να σε οδηγήσει και στην κατάθλιψη πολύ εύκολα. Όπως είπε η Βασούλα δεν έχει καμία σχέση με την θλίψη ως κατάσταση συνείδησης. Τότε την βιώνεις πολύ πολύ διαφορετικά.

Εγώ ας πούμε, μετά από τόσο καιρό αυτογνωσίας, λυπάμαι πια πολύ διαφορετικά από ότι συνήθιζα. Και αν κάποια στιγμή λυπηθώ περισσότερο, επανέρχομαι πολύ πολύ γρηγορότερα. Είναι κάτι που αν δεν το βιώσεις δεν μπορείς να το μεταφέρεις ή να το καταλάβεις.. >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17576
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

ARTYADIS έγραψε: Εγώ ας πούμε, μετά από τόσο καιρό αυτογνωσίας, λυπάμαι πια πολύ διαφορετικά από ότι συνήθιζα. Και αν κάποια στιγμή λυπηθώ περισσότερο, επανέρχομαι πολύ πολύ γρηγορότερα. Είναι κάτι που αν δεν το βιώσεις δεν μπορείς να το μεταφέρεις ή να το καταλάβεις.. >:d< >:d<
Δημητρουλι O:-) >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17576
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Βασουλα έγραψε:Σαν τον ποταμό που έχει ροή, και απλά αγκαλιάζει τους βράχους, δεν σταματάει επειδή αυτοί υπάρχουν...Εκεί που υπάρχουν βράχοι, η δύναμη της ροής του ποταμού, μπορεί να τους αλλάξει σχήμα, να τους λειάνει, να μειώσει τον όγκο τους, να τους κάνει πιο μυτερούς, αλλά ποτέ δεν θα αλλάξει την κατεύθυνσή του γι' αυτούς. Κι αν χρειαστεί να αλλάξει διαδρομή, επειδή υπάρχουν μπροστά του πολλοί βράχοι, τότε πάλι η τελική του ροή θα κατευθυνθεί προς τον ωκεανό... Ποτέ δεν χάνει την κατεύθυνση! Ο ποταμός έχει κατάσταση Συνείδησης του "ρέω"
Εκπληκτικο 8-> >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από elenaki »

Σαν τον ποταμό που έχει ροή, και απλά αγκαλιάζει τους βράχους, δεν σταματάει επειδή αυτοί υπάρχουν...Εκεί που υπάρχουν βράχοι, η δύναμη της ροής του ποταμού, μπορεί να τους αλλάξει σχήμα, να τους λειάνει, να μειώσει τον όγκο τους, να τους κάνει πιο μυτερούς, αλλά ποτέ δεν θα αλλάξει την κατεύθυνσή του γι' αυτούς. Κι αν χρειαστεί να αλλάξει διαδρομή, επειδή υπάρχουν μπροστά του πολλοί βράχοι, τότε πάλι η τελική του ροή θα κατευθυνθεί προς τον ωκεανό... Ποτέ δεν χάνει την κατεύθυνση! Ο ποταμός έχει κατάσταση Συνείδησης του "ρέω"
Βασουλα μου.. :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33533
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

όμορφο το φτιαράκι σου Μάνο!! @};- :cry:

>:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26030
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Σαν τον ποταμό που έχει ροή, και απλά αγκαλιάζει τους βράχους, δεν σταματάει επειδή αυτοί υπάρχουν...Εκεί που υπάρχουν βράχοι, η δύναμη της ροής του ποταμού, μπορεί να τους αλλάξει σχήμα, να τους λειάνει, να μειώσει τον όγκο τους, να τους κάνει πιο μυτερούς, αλλά ποτέ δεν θα αλλάξει την κατεύθυνσή του γι' αυτούς. Κι αν χρειαστεί να αλλάξει διαδρομή, επειδή υπάρχουν μπροστά του πολλοί βράχοι, τότε πάλι η τελική του ροή θα κατευθυνθεί προς τον ωκεανό... Ποτέ δεν χάνει την κατεύθυνση! Ο ποταμός έχει κατάσταση Συνείδησης του "ρέω"
@};- @};- :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33562
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από Annoula »

πω, πω τώρα το ξαναδιάβασα

:cry: :cry: :cry: :x @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18611
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από Μάνος »

:x :x :x :x :x :x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12157
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ...

Δημοσίευση από Maraki »

Στην κατάσταση της θλίψης, δεν βιώνεις τις ελλειψεις αυτές, ούτε είναι συγκεκριμένο είδος θλίψης που προκύπτει από όλα αυτά. Είναι μια κατάσταση ωριμότητας που βιώνεις με αποδοχή για ότι δεν ρέει με θεϊκότητα...Αν η Αγάπη είναι πια κατάσταση στο Είναι σου, όλα έχουν άλλη διάσταση μέσα σου. ΄Ολα τοποθετούνται στην ορθή για την Ψυχή σου οπτική, χωρίς δικαιολογίες, χωρίς αντιστάσεις...όλα κυλούν με την Ζωή...
Σαν τον ποταμό που έχει ροή, και απλά αγκαλιάζει τους βράχους, δεν σταματάει επειδή αυτοί υπάρχουν...Εκεί που υπάρχουν βράχοι, η δύναμη της ροής του ποταμού, μπορεί να τους αλλάξει σχήμα, να τους λειάνει, να μειώσει τον όγκο τους, να τους κάνει πιο μυτερούς, αλλά ποτέ δεν θα αλλάξει την κατεύθυνσή του γι' αυτούς. Κι αν χρειαστεί να αλλάξει διαδρομή, επειδή υπάρχουν μπροστά του πολλοί βράχοι, τότε πάλι η τελική του ροή θα κατευθυνθεί προς τον ωκεανό... Ποτέ δεν χάνει την κατεύθυνση! Ο ποταμός έχει κατάσταση Συνείδησης του "ρέω"
Ειλικρινα δεν εχω λογια.........απλα......ζωγραφιζεις με το πιο ομορφο πινελο.................το πινελο του Θεου........ @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”