ΜΟΝΑΞΙΑ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΜΟΝΑΞΙΑ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Μπεττούλα :x >:d< >:d< >:d<
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΜΟΝΑΞΙΑ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Vaso έγραψε: Προετοιμάζεσαι Ιωαννάκι για το Αγάπη-Σοφία ε? :D
Το σλόγκαν των κοριτσιών ήταν στην αρχή "ουστ"...και μετά από λίγο το "αει σιχτίρ"...Σε βρίσκω τέλεια! ;;)
Είμαι πανέτοιμη !!! :x :x :x
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΜΟΝΑΞΙΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

Γιουχου έγραψε:Γιατί συνειδητοποιώ μέρα με τη μέρα κ ειδικά διαβάζοντας το σημερινό ποστ ότι απλά θέλω να είμαι ελεύθερη.Να μη χρειάζεται να παίξω κανενα ρόλο στη σχέση,να ειμαι απλά ο εαυτός μου,οποιος κι αν είναι αυτος.
Και στην τελική βαρέθηκα να ζητάω,βαρέθηκα να σκέφτομαι ιδανικά χαρακτηριστικά συντρόφου,βαρέθηκα να περιμένω κάποιον να με κάνει "ευτυχισμένη".Μπορώ να γίνω και μόνη μου και μάλιστα χωρίς εισαγωγικά.Αει σιχτίρ πια!!!
...Άντε και στα δικά μας!
:x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΜΟΝΑΞΙΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Οι ζεστές ανθρώπινες σχέσεις δεν μπορούν να προκύψουν αν μέσα σου θέλεις να είσαι πάντα ο "ήρωας"! Στο παιχνίδι είσαι όμως ο ήρωας...Δεν έχεις κανέναν εκεί μέσα που δεν σε αποδέχεται...Παραδίδεσαι στο θάρρος, πίσω από έναν ρόλο και πολεμάς τους εχθρούς....Στο παιχνίδι έχεις την δυνατότητα, εσύ να μην αποδέχεσαι κανέναν...να είναι όλοι εχθροί που πρέπει να πολεμήσεις! Αλλά το παιχνίδι το ίδιο, σε μεταβάλλει σε ήρωα...κάτι που η Ζωή δεν μπορεί να κάνει...
Αυτοί που χάνονται μέσα στο παιχνίδι, είναι εκείνοι που δεν μπορούν να είναι νικητές στην ζωή τους! Εκείνοι που δεν μπορούν να παίξουν, γιατί απλά είναι διασκεδαστικό, αλλά παίζουν γιατί είναι απόντες από τον Εαυτό τους.

Σκέφτομαι ότι το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε έναν έρωτα...
Παραδίδεσαι στον άλλον και γίνεσαι αυτόματα ο ήρωάς του...

Η Ζωή είναι μια ατομική υπόθεση...Δεν είναι υπόθεση "υποκαταστάτων"...ή κι αν είναι, τουλάχιστον ας γνωρίζουμε ότι δεν είναι αληθινά η Ζωή έτσι! ΄Ετσι την κάναμε εμείς...Αν αυτό ειπωθεί με ειλικρίνεια, είσαι πιο έτοιμος να αντιμετωπίσεις αυτό το "έτσι"...

Αλλάζεις πάντα ότι πραγματικά έχεις συνειδητοποιήσει ότι σε ενοχλεί...Νομίζω ότι το πιο δύσκολο πράγμα είναι να συνειδητοποιήσεις ότι σε ενοχλεί ο εαυτός σου!
Αχ ρε Βασουλάκι μου :romance-kisscheek:
:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΜΟΝΑΞΙΑ

Δημοσίευση από Annoula »

:romance-kisscheek: :romance-heartbeating:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Kellaki
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2015 2:35 pm

Re: ΜΟΝΑΞΙΑ

Δημοσίευση από Kellaki »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- @};-

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”