ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:cry: :cry: :cry: @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από eirini »

:cry: @};-
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Βασούλα

Μάνο μου

:cry: O:-) >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Ταπεινότητα-Εμπιστοσύνη-Ευγνωμοσύνη, είναι τα κλειδιά της πόρτας της Αγάπης, ενόσω έχεις πετάξει μακριά σου τις οδηγίες του καλού και του κακού...
Βασούλα μου τι υπέροχο...!!! 8-> 8-> 8->
Πόσα ευχαριστώ πια...!!! :* >:d< >:d< >:d<
Μόνο για σήμερα νιώθω ευγνωμωσύνη που βρίσκομαι εδώ, μαζί σας... O:-) O:-) O:-)

Παιδάκια όλα :x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από Annoula »

:cry: :cry: @};- @};- :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Ούτε που μπορείς να φανταστείς πόσο σημαντικός είσαι στην αλυσίδα της Αγάπης...
:-( :x :x :x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από JOANNA »

Να θυμάσαι, ότι ακόμα και ένα μυρμήγκι, αν το δεις με ανοιχτή καρδιά, μπορεί να σου μεταδώσει τις απαντήσεις που χρειάζεσαι...

Και όπως εγώ λάμβανα με ταπεινότητα μια απάντηση από ένα ταπεινό είδος του φυσικού κόσμου, τον κλέφτη, έτσι κι εσύ να λάβεις απαντήσεις από το πιο ταπεινό είδος του φυσικού κόσμου...δεν είναι απαραίτητο να είναι και για εσένα ο κλέφτης, μπορεί να είναι το οτιδήποτε, νιώθεις στην καρδιά σου σαν αυθεντικό, στον τρόπο που σου δίνει απαντήσεις...

Ταπεινότητα-Εμπιστοσύνη-Ευγνωμοσύνη, είναι τα κλειδιά της πόρτας της Αγάπης, ενόσω έχεις πετάξει μακριά σου τις οδηγίες του καλού και του κακού...

Ούτε που μπορείς να φανταστείς πόσο σημαντικός είσαι στην αλυσίδα της Αγάπης...
:cry: @};- @};-
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Tomasino
Δημοσιεύσεις: 3845
Εγγραφή: 26 Φεβ 2013 9:53 am

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από Tomasino »

@};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
''Οι ευκαιρίες δεν είναι ούτε μπροστά, ούτε πίσω...Είναι μέσα σου...Εκεί που ο Θεός και ο Εαυτός σου προνοεί για εσένα, εκεί ΄να κοιτάς.''
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Σηκώθηκες αγαπημένη μου ψυχή και ανάσαινες, άγγιζες, δάκρυζες…

Και εγώ έπρεπε να σε οδηγήσω στην άκρη του σύμπαντος, για να μάθεις να ζεις…

Σε πήρα από το χέρι και σε οδήγησα στην αρχή!

Τι κι αν δεν την αντιλήφθηκες με μιάς…

Τι κι αν με «πέταξες» στο κενό…

Εγώ δεν έπαθα τίποτα, εσύ όμως έμεινες μόνη σου, αγαπημένη μου ψυχή…

Χωρις εμένα…

Και είναι δύσκολο να βρεθείς στην αρχή, χωρίς να έχεις «κάποιον» μαζί σου…

Κάποιον που ξέρει πως η αγάπη είναι η αρχή

Κάποιον που ξέρει πως η ανάσα, το άγγιγμα και το δάκρυ είναι ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ

Γι’ αυτό θα γεμίσω αυτήν την αρχή με αγάπη, για να μην χαθείς μέσα στην ανάσα, το άγγιγμα και το δάκρυ…

Γιατί κανείς δεν σου είπε, ότι αυτά δεν κάνουν την ζωή…
Γιατί κανείς δεν σου είπε, ότι η αγάπη μετασχηματίζει την ανάσα, το άγγιγμα και το δάκρυ σε αρχή της ζωής…

Και μόνο έτσι δεν θα φοβάσαι την άκρη του σύμπαντος…
Δεν θα φοβάσαι το κενό και θα έρθεις να με βρεις εκεί ακριβώς…
Στο κενό...
:cry: @};-
Να θυμάσαι, ότι ακόμα και ένα μυρμήγκι, αν το δεις με ανοιχτή καρδιά, μπορεί να σου μεταδώσει τις απαντήσεις που χρειάζεσαι...

Και όπως εγώ λάμβανα με ταπεινότητα μια απάντηση από ένα ταπεινό είδος του φυσικού κόσμου, τον κλέφτη, έτσι κι εσύ να λάβεις απαντήσεις από το πιο ταπεινό είδος του φυσικού κόσμου...δεν είναι απαραίτητο να είναι και για εσένα ο κλέφτης, μπορεί να είναι το οτιδήποτε, νιώθεις στην καρδιά σου σαν αυθεντικό, στον τρόπο που σου δίνει απαντήσεις...

Ταπεινότητα-Εμπιστοσύνη-Ευγνωμοσύνη, είναι τα κλειδιά της πόρτας της Αγάπης, ενόσω έχεις πετάξει μακριά σου τις οδηγίες του καλού και του κακού...

Ούτε που μπορείς να φανταστείς πόσο σημαντικός είσαι στην αλυσίδα της Αγάπης...
:cry: @};-

και ο Λογος και τα ματια και το τραγουδι που συνοδεψες... χωρις λογια Βασουλα :cry: :cry: :cry: @};- @};- @};- :x O:-) >:d<

Μανο :cry: @};- :x >:d<
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από lazaros »

>:d< >:d< >:d< >:d< :cry: :x @};-
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε:ο ΄Ερωτας έχει "κλειδί" κι ανοίγει τις καρδιές μας, όταν προκύπτει από μέσα μας

λόγια μυστικά και αφανέρωτα που ανταποκρίνονται στα πιο βαθιά μας "μυστικά", αυτά της καρδιάς...

Το "κλειδί" της σιωπής, που έχει χίλιες λέξεις στο άγγιγμα της Ψυχής, που δεν χρειάζεται να ειπωθούν..

Δεν έχει συμφέροντα ο ΄Ερωτας, απλά προκύπτει όταν ανοίγουμε τον κόσμο της Ψυχής μας σε εμάς...Και τότε ο άλλος χρειάζεται θάρρος για να μπει εκεί χωρίς "συμφέρον"....
Πριν μπει κανείς σ' αυτό το πιο αγνό σημείο κάθε Ανθρώπινης ΄Υπαρξης, χρειάζεται να έχει "σκουπίσει τα πόδια του", στο χαλάκι των διεκδικήσεών του, γιατί ότι πατάει εκεί μέσα, αφορά τον θεό...
:cry: :cry: :x @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

@};- :romance-heartbeating:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:ο ΄Ερωτας έχει "κλειδί" κι ανοίγει τις καρδιές μας, όταν προκύπτει από μέσα μας

λόγια μυστικά και αφανέρωτα που ανταποκρίνονται στα πιο βαθιά μας "μυστικά", αυτά της καρδιάς...

Το "κλειδί" της σιωπής, που έχει χίλιες λέξεις στο άγγιγμα της Ψυχής, που δεν χρειάζεται να ειπωθούν..

Δεν έχει συμφέροντα ο ΄Ερωτας, απλά προκύπτει όταν ανοίγουμε τον κόσμο της Ψυχής μας σε εμάς...Και τότε ο άλλος χρειάζεται θάρρος για να μπει εκεί χωρίς "συμφέρον"....

Και αν προσπαθήσει να το κάνει, τότε θα τρομάξει και θα φύγει...Ο ΄Ερωτας της Ψυχής που εκφράζεται από την καρδιά είναι το πιο φωτεινό σημείο ενός Ανθρώπου, απόρθητο και αμετάβλητο από κάθε ιδιοτελή σκοπό, γιατί περιέχει ισόποσες δόσεις από΄σκοτάδι και φως και είναι η περιοχή του θεού που δημιουργεί το λυκόφως και εκεί μέσα δεν υπάρχει τίποτα που θα το απειλήσει, τίποτα που θα το προσβάλει, τίποτα που θα χρειαστεί να υπερασπίσει...

Αγνό και άδολο, αθώο σαν το πρώτο εφηβικό φιλί...αυτό το φωτεινό σημείο μέσα σε κάθε ΄Ανθρωπο, το σημείο της Ψυχής, που δεν καθορίζει πραγματικότητες, αλλά Αλήθειες, που δεν έχει "εχθρούς" και "φίλους" αλλά έχει έναν θεό που βιώνει τον ΄Ερωτα στην πιο πνευματική του μορφή και κάνει τις ανάσες να μην κόβονται, κάθε φορά που κάποιος προσπαθεί να μπει, χωρίς προηγουμένως να έχει αφήσει τους σκοπούς των λέξεων, των σκέψεων και των πράξεών του, έξω από την "πόρτα" της καρδιάς...

Πριν μπει κανείς σ' αυτό το πιο αγνό σημείο κάθε Ανθρώπινης ΄Υπαρξης, χρειάζεται να έχει "σκουπίσει τα πόδια του", στο χαλάκι των διεκδικήσεών του, γιατί ότι πατάει εκεί μέσα, αφορά τον θεό...
Βασούλα μου
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από Ellaki »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

8-> :romance-kisscheek: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”