Η ουσία είναι...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Vasoula »

Μόνο για σήμερα, ας αλλάξουμε τον τρόπο που αγαπάμε...τον λίγο, τον μίζερο, αυτόν που ζητάει μια μικρή ικανοποίηση, μα δεν δίνει τίποτα στην Ψυχή μας...

Ας εμπνευστούμε από το τέλειο Σχέδιο της Ουσίας μας!

το πιο σημαντικό πράγμα στην Ζωή είναι εκείνος ο ΄Ερωτας που δεν κρατά επιφυλάξεις στην Ουσία, αλλά δίνει και παίρνει απλόχερα από΄αυτήν...

Δεν υπάρχει χειρότερη φυλακή από το να νομίζεις ότι αγαπάς και είσαι ανοιχτός στην Αγάπη, ενώ στην Ουσία τρέχεις να προφυλαχτείς από αυτήν, γιατί σε πληγώνει αυτό που θεωρείς "ικανοποίηση"...

Υπάρχει ένας ακόμα ΄Ανθρωπος που νιώθει σαν κι εσένα, αρκεί να αφιερώσεις χρόνο να τον βρεις...
και μετά να του δώσεις το αιώνιο, για να τον γνωρίσεις...και το αιώνιο ανήκει μόνο στην Ψυχή Σου! Αυτή μόνο δεν ζητά ικανοποίηση, γιατί είναι μέσα στο τέλειο Σχέδιο της Ουσίας Της...Εμπιστεύσου την!


και δώσε χρόνο...Μην φεύγεις από αυτό που με την πρώτη ματιά δεν σου δίνει την ικανοποίηση ότι ζεις...

ότι και να κάνουμε, βρίσκοντας διεξόδους, ούτε μία δεν αγγίζει την Ψυχή μας, αν δεν εμπνευστούμε από την Ουσία Μας!

Η ικανοποίηση είναι μια μικρή φιλοδοξία της ζωής που κάνει την αγάπη να αρπάζει και να χάνει τα "λάφυρα" μέσα στον χρόνο...



Υπάρχουν σπουδαιότερα πράγματα να κάνεις...όπως το να Με γνωρίσεις και να μου δώσεις χρόνο να Σε γνωρίσω!!!


Μόνο για σήμερα...


Εικόνα






κάτω από τον ίδιο ουρανό
περιμένοντας ο ένας τον άλλον
κάτω από τον ίδιο ουρανό
προσπαθώντας να ζήσουμε
ψάχνοντας για την καρδιά που θα μας κατανοήσει
και για μια στιγμή γνωρίζουμε ότι είμαστε μία Ψυχή

http://youtu.be/70S3oeOtdls" onclick="window.open(this.href);return false; @};-



Οι πρώτες σκέψεις για το 2012....

Οι δικές σας?

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Όλο το κείμενο μια Αλήθεια. @};-
Δεν υπάρχει χειρότερη φυλακή από το να νομίζεις ότι αγαπάς και είσαι ανοιχτός στην Αγάπη, ενώ στην Ουσία τρέχεις να προφυλαχτείς από αυτήν, γιατί σε πληγώνει αυτό που θεωρείς "ικανοποίηση"...
Μόνο για σήμερα...ας βρούμε το θάρρος να αναγνωρίσουμε τη φυλακή μας.
Ας τολμήσουμε να σπάσουμε τα δεσμά των μικρών μας θελήσεων, γιατί αυτές είναι που μας πληγώνουν....

....για να βρει το χώρο μέσα μας αυτή η Αλήθεια,
Υπάρχουν σπουδαιότερα πράγματα να κάνεις...όπως το να Με γνωρίσεις και να μου δώσεις χρόνο να Σε γνωρίσω!!!
:x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Δεν υπάρχει χειρότερη φυλακή από το να νομίζεις ότι αγαπάς και είσαι ανοιχτός στην Αγάπη, ενώ στην Ουσία τρέχεις να προφυλαχτείς από αυτήν, γιατί σε πληγώνει αυτό που θεωρείς "ικανοποίηση".
Η ικανοποίηση είναι μια μικρή φιλοδοξία της ζωής που κάνει την αγάπη να αρπάζει και να χάνει τα "λάφυρα" μέσα στον χρόνο...
Ποσο Αληθεια! @};-

θελει Δυναμη και Εμπιστοσυνη να υπερβουμε το εφημερο της ικανοποιησης και μεσα στη σιωπη να αφουγκραστουμε την Ψυχη μας και να αγγιξουμε την Ψυχη του αλλου!με σεβασμο! @};-

:x :x :x :x :x

http://www.youtube.com/watch?v=NoojcR3oWIk" onclick="window.open(this.href);return false;
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Πρώτα θα γνωριστώ με το εαυτό μου, μετά θα με αγαπήσω και όταν
νιώσω... Αγάπη δε θα μπορώ να δώσω ούτε να πάρω "κάτι" που δεν αναγνωρίζει η Ψυχή μου.


:x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Ellaki »

Οι πρώτες σκέψεις για το 2012....
σε καμαρώνω ψυχή μου
μοιάζεις στον Θεό
έλα να σμίξουμε αγαπημένη
να μην χωρίσουμε ποτέ ξανά
κι αν κάποτε δειλιάσω
στο μεγαλείο σου πιστεύω

@};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από elenaki »

Δεν υπάρχει χειρότερη φυλακή από το να νομίζεις ότι αγαπάς και είσαι ανοιχτός στην Αγάπη, ενώ στην Ουσία τρέχεις να προφυλαχτείς από αυτήν, γιατί σε πληγώνει αυτό που θεωρείς "ικανοποίηση"...

Υπάρχει ένας ακόμα ΄Ανθρωπος που νιώθει σαν κι εσένα, αρκεί να αφιερώσεις χρόνο να τον βρεις...
και μετά να του δώσεις το αιώνιο, για να τον γνωρίσεις...και το αιώνιο ανήκει μόνο στην Ψυχή Σου! Αυτή μόνο δεν ζητά ικανοποίηση, γιατί είναι μέσα στο τέλειο Σχέδιο της Ουσίας Της...Εμπιστεύσου την!
:cry: :cry: :cry:
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Emmaki »

Φως μου εγινες Ζωη,
ενα ταξιδι μεσα στη σιωπη....
Στον Θεο εισακουστηκε η προσευχη μου,
να σε κοιτω και να εισαι μαζι μου...
Τα ονειρα εκανα κομματια,
να ειναι Αληθεια ζητησα της Ψυχης Σου τα ματια..
Τα ματια σου σαν ειδα,
η Πιστη μου φωτιστηκε και μου εδωσε ελπιδα...
Και τωρα ειμαι εδω και Σε Αγαπω...
βαδιζοντας Μαζι σου στον Θεο...

:x :x :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Vasoula »

:cry: :romance-heartbeating:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Emmaki »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Δεν ξερω τι να γραψω για το 2012,αλλα θα μεινω εδω για σημερα..
Υπάρχει ένας ακόμα ΄Ανθρωπος που νιώθει σαν κι εσένα, αρκεί να αφιερώσεις χρόνο να τον βρεις...
και μετά να του δώσεις το αιώνιο, για να τον γνωρίσεις...και το αιώνιο ανήκει μόνο στην Ψυχή Σου! Αυτή μόνο δεν ζητά ικανοποίηση, γιατί είναι μέσα στο τέλειο Σχέδιο της Ουσίας Της...Εμπιστεύσου την!
:x :x :x
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Εμμάκι :x @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7577
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Madraoulas »

2012.....NIWTHW oti thelw na 'perasw' - apo to 'keno' st' opoio briskomai - sthn allh 'oxthi' kai na niwsw OLOKLHROS ANTRWPOS...!!!!!

toso apla! @};-

Basoula...etoimase ta 'biolia' :violin: ... @};-
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι τα βιολιά για σένα παπαράκο μου...τα βιολιά είναι για άλλον :-D

για εσένα θα ετοιμάσω την μπάντα του Ουρανού... >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Τα ονειρα εκανα κομματια,
να ειναι Αληθεια ζητησα της Ψυχης Σου τα ματια..
ω ναι!! @};- :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Η ουσία είναι...

Δημοσίευση από AMALIA »

Vaso έγραψε: Μόνο για σήμερα, ας αλλάξουμε τον τρόπο που αγαπάμε...τον λίγο, τον μίζερο, αυτόν που ζητάει μια μικρή ικανοποίηση, μα δεν δίνει τίποτα στην Ψυχή μας...

Ας εμπνευστούμε από το τέλειο Σχέδιο της Ουσίας μας!


Υπάρχουν σπουδαιότερα πράγματα να κάνεις...όπως το να Με γνωρίσεις και να μου δώσεις χρόνο να Σε γνωρίσω!!!
@};- :x :x

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”