ΓΙΑΤΙ?

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από Vasoula »

ο αληθινός ΄Ερωτας είναι μια διαρκής ανταλλαγή πληροφοριών.
Ο άνθρωπος που μαζί του θα μπορέσουμε να ανακτήσουμε τις Μνήμες μας,
που θα μας κρατήσει ζωντανό το ενδιαφέρον για την συνθετική εμπειρία
της Ζωής, που θα μας δείξει ένα νέο Σύμπαν για να βιώσουμε μαζί του, θα
παραμείνει μέσα στην αιωνιότητα της Ψυχής μας.

Οι ψυχολόγοι λένε ότι ο ΄Ερωτας προκύπτει όταν κάποιος άνθρωπος μας θυμίσει ποιότητες από τους γονείς μας, ή αυτό που είχαμε λάβει σαν ποιότητα από αυτούς.
Αυτό, όμως, είναι κάτι που δεν διαρκεί στον χρόνο…Η φροντίδα και η κάλυψη υλικών αναγκών, η έκφραση της αγάπης που είχαμε λάβει από τους γονείς μας, δεν αρκούν για την Ψυχή μας και αυτό φαίνεται από το πόσο η κάλυψη των υλικών αναγκών μας εξουδετερώνεται από την ψυχική μας «νεκρότητα» και την πνευματική μας ανωριμότητα, στην διάρκεια μιας ερωτικής σχέσης.

Ενας σύντροφος που καλύπτει τις υλικές μας ανάγκες, δεν μπορεί να παραμείνει μέσα μας με σταθερότητα και διάρκεια! Διαρκώς αναζητάμε αυτήν την αρχική ένταση του ΄Ερωτα, που όμως περνάει σε σύντομο χρονικό διάστημα, αν η Ψυχή μας δεν βρει «τροφή» να αναπτυχθεί…Η αγάπη που ανταλλάσσεται μεταξύ δύο ερωτευμένων, από μόνη της δεν αρκεί, όταν επιδρά μόνο στις προσωπικότητές τους.

Στην διάρκεια της παιδικής μας ηλικίας εδραιώνεται μέσα μας ένα «μοντέλο» ανθρώπου, που αντιπροσωπεύει για εμάς την τελειότητα και το αναζητάμε διακαώς. Αυτό το «μοντέλο» περιέχει επιθυμητές ποιότητες που θα θέλαμε να είχαμε βιώσει.
Αν δεν είχαμε την προσοχή που θέλαμε, το «μοντέλο» που έχουμε θρέψει θα περιέχει την προσοχή. Αν δεν είχαμε την αποδοχή που θέλαμε, το μοντέλο θα περιέχει την αποδοχή. Αν δεν είχαμε την επιβράβευση που θέλαμε, το μοντέλο θα περιέχει την επιβράβευση. Αν είχε κλονιστεί το ένστικτο επιβίωσης, το μοντέλο θα περιέχει την ασφάλεια.
΄Ετσι «χτίζεται» συναισθηματικά ο σύντροφος που θα θέλαμε…Και όσο ωριμάζουμε διανοητικά, το συναισθηματικό μοντέλο «σύντροφος» κλονίζει κάθε μας σχέση, γιατί στηρίζεται στην έλλειψη…

Παρ’ όλο που μπορεί να βρούμε έναν σύντροφο που να καλύπτει τις ελλείψεις μας, σύμφωνα με το συναισθηματικό μας «μοντέλο», η διάρκεια του ΄Ερωτα δεν είναι εξασφαλισμένη…Κυρίως βαριόμαστε λίγο χρόνο μετά…

Η διάρκεια πιστεύω ότι προέρχεται από την Ψυχή και μόνο…
Η δική μου έρευνα στην Ψυχή μου, μου έχει τεκμηριώσει ότι όσο ένας άνθρωπος αναπτύσσεται πνευματικά, οι Μνήμες πάνε πιο βαθιά στον χρόνο της αιωνιότητας.
Το άνοιγμα της Ψυχής είναι σημαντικό στην διάρκεια του ΄Ερωτα…Να επιτρέψεις στον άλλον να διαβάσει μέσα σου, να «εκτεθείς» μαζί του σε έναν νέο Σύμπαν, από ότι στον συνηθισμένο σου κόσμο, είναι η Αρχή μιας πιο ουσιαστικής εμπειρίας της Ζωής, που δεν αφορά παρά την Ψυχή μας και τον τρόπο που εκείνη θέλει να βιώσει τον θεό.

Συνήθως οι άνθρωποι φοβούνται να εκτεθούν. Η καρδιά περιφρουρείται από χοντρά κάγκελα προστασίας, γιατί είναι το πιο ευαίσθητο σημείο ενός ανθρώπου. Οι πληροφορίες που ανταλλάσσουν μεταξύ τους οι άνθρωποι είναι, συνήθως, μόνο διανοητικές, με όσα συναισθήματα μπορεί να περιέχει μια σκέψη.

Τα πιο βαθιά συναισθήματα, εκείνα που οριοθετούν την Ψυχή μας, παραμένουν πίσω από τον «φράχτη» της υλικής φύσης τους και αναχαιτίζονται από τον φόβο…
Ετσι χάνονται πολλές ευκαιρίες να αγγίξει ο ένας τον άλλον πιο βαθιά, εκεί που το άγγιγμα αποτελεί «θεραπεία» και η «θεραπεία» αποτελεί αιωνιότητα…


Αυτή είναι η δική μου έρευνα, που τεκμηριώθηκε μέσα στην Ζωή μου…

Ο ΄Ερωτας δεν είναι διέξοδος...είναι Δρόμος...Κι ας είμαι και ο τελευταίος στην Γη, που το πιστεύει... @};-




Εσείς? Έχετε ποτέ ερευνήσει την διαδικασία του ΄Ερωτα, στην Ζωή σας?



Καλημέρα

http://youtu.be/hFI-x3IkgqA" onclick="window.open(this.href);return false;

Γέρνει ο ήλιος και μαζί του όλη η μέρα
έτσι να έγερνα μαζί τους κι εγώ
και να χαθώ και να σβηστώ όπως η μέρα
και να ανθίζω με το πρώτο πρωινό

Γιατί οι άνθρωποι τόσο μικροί
γιατί η αγάπη να ’χει τέλος στη ζωή
γιατί οι άνθρωποι τόσο πικροί
κι εγώ κι εσύ, κι εγώ κι εσύ τόσο μικροί

Γέρνει ο ήλιος και μαζί του όλο το φως
κι όλα τα χρώματα να γίνουν όλα ένα
να ’ταν και να ’μπαινα στο πέπλο τους αυτό
και το πρωί να πω στον κόσμο καλημέρα


@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από Fotinoula »

εγώ τώρα ερευνώ αυτή την πλευρά του ΄΄Ερωτα
Ο ΄Ερωτας δεν είναι διέξοδος...είναι Δρόμος...Κι ας είμαι και ο τελευταίος στην Γη, που το πιστεύει
Το άνοιγμα της Ψυχής είναι σημαντικό στην διάρκεια του ΄Ερωτα…Να επιτρέψεις στον άλλον να διαβάσει μέσα σου, να «εκτεθείς» μαζί του σε έναν νέο Σύμπαν, από ότι στον συνηθισμένο σου κόσμο, είναι η Αρχή μιας πιο ουσιαστικής εμπειρίας της Ζωής, που δεν αφορά παρά την Ψυχή μας και τον τρόπο που εκείνη θέλει να βιώσει τον θεό.
γιατί μέχρι πριν λίγες εβδομάδες ήμουν εδώ σε ένα βαθμό
Ενας σύντροφος που καλύπτει τις υλικές μας ανάγκες, δεν μπορεί να παραμείνει μέσα μας με σταθερότητα και διάρκεια! Διαρκώς αναζητάμε αυτήν την αρχική ένταση του ΄Ερωτα, που όμως περνάει σε σύντομο χρονικό διάστημα, αν η Ψυχή μας δεν βρει «τροφή» να αναπτυχθεί…Η αγάπη που ανταλλάσσεται μεταξύ δύο ερωτευμένων, από μόνη της δεν αρκεί, όταν επιδρά μόνο στις προσωπικότητές τους.
υπάρχει κάτι μια φλόγα στην ψυχή μου για τον Έρωτα και τώρα την άφήνω να εκδηλωθεί και όπου με βγάλει και αν όχι με αυτόν τον σύντροφο, τι να κάνουμε πάντως στον τέλος πάνω απο όλα θα είμαι Αληθινή

όλες αυτές τις ημέρες ανάμεσα σε πολλές δοκιμασίες μέσα στην σχέση που αγγίζουν και τους δύο, απο μια αλλη συνείδηση ο κάθε ένας αλλά με τον ίδιο στόχο, ξαναζεστάινοντια μνήμες των πρώτων ημερών που ερωτευτηκα, σαν να ξαναζώ για να θυμηθώ, χωρις τα πέπλα των γονεικών προτύπων πλέον, τους ψυχικούς πλέον λόγους που ερωτεύτηκα τότε

θα αναθερμανθεί?, δεν το ξέρω, δεν εξαρτάται μόνο απο εμένα αλλά σημασία έχει ότι για εμένα αυτό το σημείο είναι πολύ σημαντικό άσχετα απο την έκβαση του :)

έίναι μια εσωτειρκή αλχημεία @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Το άνοιγμα της Ψυχής είναι σημαντικό στην διάρκεια του ΄Ερωτα…Να επιτρέψεις στον άλλον να διαβάσει μέσα σου, να «εκτεθείς» μαζί του σε έναν νέο Σύμπαν, από ότι στον συνηθισμένο σου κόσμο, είναι η Αρχή μιας πιο ουσιαστικής εμπειρίας της Ζωής, που δεν αφορά παρά την Ψυχή μας και τον τρόπο που εκείνη θέλει να βιώσει τον θεό.
Όσο πιο βαθιά επιτρέψεις στον άλλον να εισχωρήσει μέσα σου και να διαβάσει την Ψυχή σου, χωρίς φόβο και ενδοιασμό και όσο ανάλογα σου το επιτρέψει κι εκείνος, τόσο πιο βαθιά, ουσιαστική, αληθινή και με μεγάλη διάρκεια είναι ο Έρωτας!

Δυστυχώς, οι άνθρωποι μένουν συνήθως στην επιφάνεια, δεν αγγίζουν ο ένας την
Ψυχή του άλλου, θεωρώντας ότι ο πόθος τους γι' αυτόν είναι αρκετός για να τους κρατήσει μαζί. Η ζωή όμως δυστυχώς, αποδεικνύει το αντίθετο!

Και πώς ν' αγγίξουν την Ψυχή του άλλου, όταν δεν ξέρουν πώς ν' αγγίξουν την δική τους Ψυχή πρώτα? Πώς ν' αγαπήσουν αληθινά τον άλλον, όταν δεν ξέρουν πώς ν' αγαπήσουν τον Εαυτό τους πρώτα? :-(
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από Vasoula »

Και πώς ν' αγγίξουν την Ψυχή του άλλου, όταν δεν ξέρουν πώς ν' αγγίξουν την δική τους Ψυχή πρώτα? Πώς ν' αγαπήσουν αληθινά τον άλλον, όταν δεν ξέρουν πώς ν' αγαπήσουν τον Εαυτό τους πρώτα
Δημητρούλα, ας έχουμε μόνό μέτρο τον Εαυτό μας! Πόσο μπορούμε εμείς να ανοίξουμε την Ψυχή μας, είναι η πιο σωστή ερώτηση προς εμάς...Μετά ο άλλος δεν μπορεί να κάνει αλλιώς...ή θα μείνει ή θα φύγει...Αυτές οι μεσοβέζικες καταστάσεις μένω-φευγω, μένω αλλά δεν μου αρέσει, φεύγω αλλά ξαναγυρνάω, είναι εντελώς έξω από την Ψυχή μας!

Οπότε αν εσύ είσαι σταθερή στο άνοιγμα και στο άγγιγμα Ψυχής θα δώσεις "χώρο" και "χρόνο" στον άλλον να το κάνει. Δεν είναι βασανιστική η διαδικασία αυτή, αντίθετα απ' ότι πιστεύουν οι άνθρωποι. Είναι μια φυσιολογική διαδικασία της καρδιάς που έχει γεμίσει με την ουσία της Αγάπης και δεν φοβάται να "εκτεθεί" μήπως και πληγωθεί...

εκεί είναι όλη η ουσία! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Τι γινεται αν δυο ανθρωποι που ξεκινανε μια σχεση και ποσο ακομα στον δρομο που εχουμε ξεκινησει την προσωπικη μας αναζητηση με το ρεικι.

Ερχεται η ωρα που βλεπεις οτι ο αλλος δεν συμφωνει η φοβαται τον δρομο που εχεις ξεκινησει και το βλεπει πολυ μυστηρια γιατι εχει ακουσει διαφορα για αυτον τον δρομο,εσυ προσπαθεις να εξηγησεις αλλα η απαντηση ειναι οτι δεν ειναι για μενα αυτα και οτι τους πεφτει πολυ.

Μα ειναι ολα αυτα περιεχουν αγαπη εξηγεις και σου λεει με την σειρα του οτι αγαπη ειναι οι φιλοι,οικογενεια κτλ τα γνωστα που λεγονται.


Καπου εκει υπαρχει μια εσωτερικη συγκρουση ακομα και αν την επομενη ημερα υποτιθεται οτι οκ ολα καλα.

Ειναι καλα ομως? :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από Vasoula »

θα αναθερμανθεί?, δεν το ξέρω, δεν εξαρτάται μόνο απο εμένα αλλά σημασία έχει ότι για εμένα αυτό το σημείο είναι πολύ σημαντικό άσχετα απο την έκβαση του
πιστεύεις ότι έσβησε Φωτεινούλα?

για μένα ο ΄Ερωτας που έχω νιώσει στην Ψυχή μου, δεν έχει περάσει ποτέ...Τον φέρνω μέσα μου σαν κάτι πολύτιμο, ανεξάρτητα από το τι θα κάνει ο άλλος!

Η έκβαση είναι που μας βασανίζει και όχι ο ΄Ερωτας αυτός καθεαυτός, πιστεύω...

Νιώθω άνθη στην Ψυχή μου, όταν σκέφτομαι τον άλλον άνθρωπο...Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα χάσω τον σεβασμό μου στην Ψυχή μου και την Προσωπικότητά μου...
Η δυσκολία μεταξύ μας οφείλεται στα ανώριμα συναισθήματα που έχουν διαμορφώσει έναν χαρακτήρα...Μέσα από τον χαρακτήρα μας απαιτούμε και κάνουμε τα σενάριά μας, βιώνουμε τις αδυναμίες μας και τις ελλείψεις μας.
Η Προσωπικότητα είναι η καθαρή μορφή της Ψυχής στον υλικό κόσμο. Δεν έχει συγκεκριμένο χρόνο, συγκεκριμένα σενάρια, συγκεκριμένο τρόπο να αγαπάει...Αυτά είναι τα "τερτίπια" του χαρακτήρα που διαμορφώνεται στον υλικό κόσμο, από ανίδεους ανθρώπους...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από Vasoula »

Ειναι καλα ομως?
Σαφώς όχι Τασούλη μου! Δεν είναι καλά!

όμως μπορεί και να μην είναι καλά, ακόμα κι αν ο σύντροφός σου ακολουθεί τον ίδιο δρόμο...

Δεν ανοίγουν όλοι ταυτόχρονα στον μέσα τους κόσμο, ακόμα κι αν είναι χρόνια πάνω σε έναν δρόμο, πχ. του ρέικι, μια και το αναφέρεις...

Εδώ δεν έχει να κάνει με τον δρόμο του καθενός, αλλά με το πόσο έτοιμος είναι να μοιραστεί με έναν άνθρωπο τον θεό...

Μεγάλη κουβέντα λέω, αλλά για μένα αυτό είναι αλήθεια!

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Δημητρούλα, ας έχουμε μόνό μέτρο τον Εαυτό μας! Πόσο μπορούμε εμείς να ανοίξουμε την Ψυχή μας, είναι η πιο σωστή ερώτηση προς εμάς...Μετά ο άλλος δεν μπορεί να κάνει αλλιώς...ή θα μείνει ή θα φύγει...Αυτές οι μεσοβέζικες καταστάσεις μένω-φευγω, μένω αλλά δεν μου αρέσει, φεύγω αλλά ξαναγυρνάω, είναι εντελώς έξω από την Ψυχή μας!

Οπότε αν εσύ είσαι σταθερή στο άνοιγμα και στο άγγιγμα Ψυχής θα δώσεις "χώρο" και "χρόνο" στον άλλον να το κάνει. Δεν είναι βασανιστική η διαδικασία αυτή, αντίθετα απ' ότι πιστεύουν οι άνθρωποι. Είναι μια φυσιολογική διαδικασία της καρδιάς που έχει γεμίσει με την ουσία της Αγάπης και δεν φοβάται να "εκτεθεί" μήπως και πληγωθεί...
Ναι, Βασούλα μου, έτσι ακριβώς είναι!! Αυτή είναι η Αλήθεια! @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Μεγαλη κουβεντα ναι...

Αλλα μου αρεσει :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από Vasoula »

στην Αρχή νόμιζα ότι είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο να μοιράζεσαι τον θεό, μέσα στον ΄Ερωτα... :)
Μετά, στην πορεία που έκλεισα τον μέσα κόσμο μου, μοιράστηκα τα πάντα, εκτός από τον θεό :-( και αρρώστησα!

καμία σχέση δεν είχε διάρκεια, γιατί μέσα ο κόσμος μου είχε απομονωθεί...

όταν άνοιξα ξανά, ήταν αλλιώς...
Η πνευματική ωριμότητα σε κάνει να μην αφήνεσαι στον χαρακτήρα του άλλου, να επιδράς πιο βαθιά μέσα του...

Βλέπεις "διαβάζω" πιο μέσα από ότι οι λέξεις με αφήνουν...


δύσκολο για τον κόσμο ετούτο, πάντως, έτσι όπως έχουν συνηθίσει οι άνθρωποι να ερωτεύονται! :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Μου ηρθε ερωτηση με το τελευταιο ποστ σου.. :D

Γινεται να ειναι ο ενας στην αναζητηση του θεου και αλλος στα γνωστα προτυπα αλλα παρολαυτα να συνεχιζουν να ειναι μαζι?
Βγαινει ενας τετοιος ερωτας αραγε?Αναρωτιεμαι...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι γίνεται Τασούλη μου!

το πόσο έτοιμός είναι ο άλλος να νιώσει πιο βαθιά συναισθήματα, δεν έχει να κάνει με το τι γνωρίζει για τον κόσμο, αλλά με το τι θέλει να γνωρίσει ακόμα...Είναι αυτή η ανταλλαγή εσωτερικών πληροφοριών που μπορεί να τον συναρπάσει και να νιώσει πιο βαθιά την Ψυχή του και τον θεό και να ανοίξει...

Βέβαια δεν είναι συχνό φαινόμενο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και κανόνας ε?

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ναι ποιοι κανονες ελα ντε...

Σε ευχαριστω βασουλιτσα μου :x >:d<
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Εσείς? Έχετε ποτέ ερευνήσει την διαδικασία του ΄Ερωτα, στην Ζωή σας?
Τώρα την ερευνώ :D . Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι χρειάζεται να νιώθεις την Ψυχή σου για να ακολουθήσεις τον Δρόμο του Έρωτα. Βαδίζοντας "πέφτεις " πάνω σε πολλά τείχη δικά σου καταρχήν, ή τα προσπερνάς ή μένεις εκεί κοιτάζοντάς τα. Πέφτεις, σηκώνεσαι και προχωράς. Μόνο η Ψυχή έχει αυτή την Δύναμη για να σε στηρίξει για το παραπέρα.
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΓΙΑΤΙ?

Δημοσίευση από Vasoula »

έτσι είναι Λιζάκι...
είναι ότι χρειάζεται να νιώθεις την Ψυχή σου για να ακολουθήσεις τον Δρόμο του Έρωτα
και οι άνθρωποι μπερδεύουν τα ανώριμα συναισθήματα και τις ελλείψεις τους με τον έρωτα...Οπότε μέσα από την ένταση που τους προκαλουν αυτά τα συναισθήματα, μπορούν να νιώθουν ζωντανοί, κάτι που τους είναι απαραίτητο, μια και δεν έχουν άλλο τρόπο να νιώσουν την ζωή με όμορφο τρόπο, παρά μόνο μέσα από την ένταση.

σεξουαλική εκτόνωση δηλαδή! :-(

αλλά είναι κι αυτός ένας τρόπος! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”