Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από Sofoula »

Όταν κάνεις επιλογές, θα πρέπει να μπορείς και να τις εφαρμόσεις ειρηνικά στην ζωή σου και να τις υποστηρίξεις με σεβασμό και στις ανάγκες των άλλων. Ντάξει, όχι ότι το περιμένω από τον μέσο γονέα... :-(
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από Vasoula »

ε μα Σοφάκι, ποιός είναι προετοιμασμένος να κανει μια μικρούλα, τόσο δα μικρή θυσία να μην χρησιμοποιεί το παιδί του προς όφελός του?

αδαείς άνθρωποι, δημιουργούν τον Άνθρωπο σαν αδαή...και η ανοησία συνεχίζεται....ελπίζοντας ότι ο Θεός θα τον συγχωρέσει γιατί θα ακουστούν ευχές πάνω από τον τάφο του...

Α Δ Α Ε Ι Σ

:?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

αυτός ο συγχρονισμός!! :x

ποιες είναι οι ποιότητες της αρσενικής πλευράς και ποιες της θηλυκής? γιατί τελευταία νομίζω κάνει πάρτυ η αρσενική μου αλλά με τις διαστρεβλώσεις της εννοείται και αναρωτιόμουν ποιες είναι οι αυθεντικές ποιότητες της..
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι μόνο τώρα τελευταία Μπεττούλα κανει πάρτυ η αρσενική σου πλευρά... 8-}
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12157
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από Maraki »

Α.......αρχίσανε τα όργανα... :D

Μην ανησυχείς Μπεττούλα, εσύ και όλος ο γυναικείος πλυθησμός...... :D

.....δυστυχώς! :? για να σοβαρευτούμε... @};-
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

:-( :-( αχ μωρε ειναι ανυποφοροι.... η αγνοια σκοτωνει λενε.... ε να πανε να μαθουν λοιπον :?
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από AMALIA »

Vaso έγραψε:αυτή η γυναίκα πήγε να σπάσει τα στερεότυπα, πριν καν μάθει η ίδια και μάθει και στο παιδί της, τι σημαίνουν τα πρότυπα...

κάποια στιγμή θα μάθουν οι άνθρωποι ότι φυλακίστηκαν οι ίδιοι, δεν τους φυλάκισε κανένας άλλος...Και πρώτα χρειάζεται να βρουν την φυλακή μέσα τους, για να μπορούν να νιώσουν ελεύθεροι και έξω τους

όταν με τις επιλογές τους δεν βλάπτουν τον εαυτό τους και τους άλλους, τότε θα μπορούν να αναλαμβάνουν και ρόλο γονέα.

:cry: @};-

:cry: @};-
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23465
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Για ποιόν λόγο όμως θεωρείτε ότι ήταν τόσο λάθος της να συνάψει σχέση με μία γυναίκα; Δηλαδή θα ήταν καλύτερο εάν έφερνε στο σπίτι έναν άλλον άντρα; :-?
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Θοδωρη τιποτα απο τα δυο να μην εφερνε,ας κρατουσε την σχεση της εξω απο το σπιτι της,τουλαχιστον μεχρι το παιδι να ωριμασει.. @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29983
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:-( :-( :-(
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από VasilisM »

Δηλαδή θα ήταν καλύτερα να υποκρίνεται την ορκισμένη ζωντοχήρα; :-??
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από ksan8oula »

Θα μπορουσε να κανει οτι θελει και με οποιον/α θελει, αλλα ας εκανε πρωτα ενα διαλογο με τα παιδια της.Δυο κορες 17 και 18 χρονων και ενα γιο 12 χρονων που προσφατα ειχαν αρχισει να αποδεχονται το χωρισμο των γονιων τους.
Δεν ειναι τα παντα στη ζωη μας <κανω οτι γουσταρω και σκασιλα μου για τους αλλους>.Οταν υπαρχουν παιδια ,εχουμε την υπεχρεωση να σεβομαστε την ψυχη τους.Τη σχεση του πατερα τους με αλλη γυναικα την αποδεχτηκαν και μαλιστα την αγκαλιασαν.Ετσι τα διδαξαμε ,δε φταινε αυτα.
Ας εκανε λιγη υπομονη ,ας το κρατουσε κρυφο μεχρι να ειναι σιγουρη οτι τα παιδια θα αγκαλιασουν την αποφαση της.
Αν ποτε ερχοταν ενα απο τα παιδια μου και μου ελεγε οτι ειναι ομοφυλοφιλος ,θα το αγκαλιαζα με την ιδια αγαπη.Το παιδι ομως δυσκολα αποδεχεται κατι τετοιο απο τους γονεις του!!!
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από Sofoula »

ksan8oula έγραψε:Το παιδι ομως δυσκολα αποδεχεται κατι τετοιο απο τους γονεις του!!!
Το παιδί δεν μπορεί να αποδεχτεί με καμία δύναμη ότι ο ίδιος ο γονιός του δεν αποδέχεται. Πόσο μάλλον αν αυτό μπορεί να έχει συνέπειες, έμμεσες ή άμεσες, στο ίδιο το παιδί.

Όσο τα παιδιά είναι ευθύνη κάποιου ανθρώπου, ναι, αυτός θα έπρεπε να κάνει πολλά... Να σεβαστεί τις ανάγκες του, να επικοινωνήσει, να κατανοήσει, να υποστηρίξει... Πολλά, που δεν μπορεί να κάνει καν για τον εαυτό του, όμως. Πως να νιώσεις το παιδί απέναντί σου, όταν το δικό σου, εσωτερικό παιδί, αντιδρά από μέσα?
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

VasilisM έγραψε:Δηλαδή θα ήταν καλύτερα να υποκρίνεται την ορκισμένη ζωντοχήρα; :-??
Οχι βεβαια αλλα το να φερεις καποιον μεσα στο σπιτι σαν υποκαταστατο πατερας η μητερας νομιζω δεν ειναι οτι καλυτερο για ενα μικρο παιδι παντα μιλαμε ε..
Απ εξω κανεις οτι θελεις.. @};-
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η Αρσενικη και η Θηλυκη πλευρα των 2 ΦΥΛΩΝ!

Δημοσίευση από VasilisM »

Ναι αν τον/της πας σαν υποκατάστατο σίγουρα δεν είναι καλή επιλογή ανεξαρτήτου φύλου. Απλά καταλήγω σε αυτό που είπε η Βάσω τελικά..
αυτή η γυναίκα πήγε να σπάσει τα στερεότυπα, πριν καν μάθει η ίδια και μάθει και στο παιδί της, τι σημαίνουν τα πρότυπα...
:-(
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”