ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

. Π.χ. χαστουκάκια στον πωπό είναι μία μορφή πόνου,

:)) :)) :)) :)) :)) σ' αγαπώ, σου το είπα?
τρελαίνομαι για την αθωότητά σου (που μεταξύ μας προσπαθείς να την κρύψεις :* )
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Sofoula »

Καλά, τρελαίνομαι με τον διάλογο :)) :)) :))
Vasoula έγραψε:Και οι φυσικοί νόμοι λένε ότι για να παραχθεί το οτιδήποτε στον υλικό κόσμο, χρειάζεται το αρσενικό και το θηλυκό να συζευχθούν. Δεν υπάρχει καμία άλλη περίπτωση να γίνει παραγωγή, χωρίς τα πολικά αντίθετα.
Εκ μέρος των αμοιβάδων και των λοιπών οργανισμών που αναπαράγονται αγενώς, δηλώνω ένσταση :)) :)) :))

Αντρέα μου, να ανοίξουμε άλλο νήμα για τον σαδομαζοχισμό αν είναι :-D Ουφ, τέσπα, ας αφήσω και εγώ το σχόλιό μου

Η πρόκληση πόνου ναι, δεν είναι αρμονική για το μέσα μας, σε αυτό συμφωνώ. Αυτό που θα πρόσθετα είναι πως βιώνει κανείς τον πόνο, σε όλα τα επίπεδα συνειδητότητάς του. Και με τι πρόθεση και πως το μεταφράζει κτλ κτλ. Δηλαδή πχ ένας τρόπος διείσδυσης μπορεί για μία κοπέλα να είναι επώδυνο και δυσάρεστο (βίαιο) και για μια άλλη να μην είναι καν επώδυνο, αλλά έντονο και ευχάριστο. Ο μαζοχισμός έχει να κάνει με την μετατροπή της αίσθησης του πόνου σε ηδονική αίσθηση. Το πότε αυτό είναι υγιές ή όχι εξαρτάται από την εκάστη περίπτωση, όπως και το τι είναι πόνος ή όχι είναι επίσης υποκειμενικό.

Και ναι, ναι, δεν μιλάω για αντικειμενικές και υπερβολικές περιπτώσεις. Μην διαβάσω τίποτα του στυλ "αν σου κόψουν το χέρι αντικειμενικά θα πονέσεις" 8-x
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Και ναι, ναι, δεν μιλάω για αντικειμενικές και υπερβολικές περιπτώσεις. Μην διαβάσω τίποτα του στυλ "αν σου κόψουν το χέρι αντικειμενικά θα πονέσεις"
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))


Ο πόνος δεν είναι αποδεκτός από κανένα ον, αλλά φυσικά όλα τα όντα έχουν όρια μικρά, μεγάλα και μεσαία, στο τι αντέχουν...

Δηλαδή πόνο θεωρώ εγώ να αντέχεις την μάνα σου, ενώ άλλοι τον αντέχουν ευχαρίστως :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

πέρα από την πλάκα, μαζοχιστής δεν είναι αυτός που αρέσκεται σε σεξουαλικά παιχνίδια, όπως αναφέρει παραπάνω ο Αντρίκος, αλλά εκείνος που δέχεται να χρησιμοποιούν πάνω του εργαλεία για να προκληθεί πόνος, ή να του ασκούν χειρονακτική βία κατά την ώρα του σεξ, που αφήνει σχετικούς μώλωπες...και δεν είναι υπερβολές αυτά...
Η υποκειμενικότητα στην αντοχή του πόνου αφορά μόνο την συναισθηματική μεταβολή του σε ηδονή, λόγω των βιωμάτων του κάθε ανθρώπου. Κανονικά κανένα ον δεν αντέχει τον πόνο...


όταν έγραψα για τους φυσικούς νόμους, σκεφτηκα Σοφάκι να γράψω "εκτός κάποιων εξαιρέσεων, όπως πχ. οι αμοιβάδες και ο Ιππόκαμπος", αλλά το ξέχασα... :) Παρ' όλα αυτά η ανθρώπινη φυλή, δεν έχει εξαιρέσεις, εκτός από την παρθένο Μαρία 8-}

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Sofoula »

Vasoula έγραψε:Δηλαδή πόνο θεωρώ εγώ να αντέχεις την μάνα σου, ενώ άλλοι τον αντέχουν ευχαρίστως :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Μπρρρρ, the horror 8-x 8-x 8-x

=)) =)) =)) =))
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Βικούλα »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

πολύ ωραια συζήτηση παιδιά @};- :x :x :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:x :x :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

Είχα αρκετές μέρες να μπω στο φόρουμ και μπαίνω και διαβάζω όλα αυτά...
Διαβάζοντας τα με προσοχή καταλήγω σε δύο συμπεράσματα:
1. Άτιμο πράγμα οι επιλογή που νομίζουμε ότι είναι δική μας και
2. Στο βωμό της αποδοχής γίνονται μεγάλα "εγκλήματα"

:x :x :x
Βασούλα μου >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Γρηγοράκος
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2014 1:15 pm
Τοποθεσία: Καθ΄οδόν...!!!

Re: ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Γρηγοράκος »

Vasoula έγραψε: όταν έγραψα για τους φυσικούς νόμους, σκεφτηκα Σοφάκι να γράψω "εκτός κάποιων εξαιρέσεων, όπως πχ. οι αμοιβάδες και ο Ιππόκαμπος", αλλά το ξέχασα... :) Παρ' όλα αυτά η ανθρώπινη φυλή, δεν έχει εξαιρέσεις, εκτός από την παρθένο Μαρία 8-}
=)) =)) =)) =)) =)) =))

...και τα σαλιγκάρια!!! :)) :)) :))
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε: Δηλαδή πόνο θεωρώ εγώ να αντέχεις την μάνα σου, ενώ άλλοι τον αντέχουν ευχαρίστως :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Παρ' όλα αυτά η ανθρώπινη φυλή, δεν έχει εξαιρέσεις, εκτός από την παρθένο Μαρία 8-}

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”