Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Emmanouela έγραψε:
Θα σου βρώ εγώ που να πας αν θές να σκανδαλίσεις τα πλήθη!
Για μανατζαρε με βρε Ναταλι μου.....κατα προτιμηση μοναστηρι διπλα στη θαλασσα.....με μοναχους απο 18 μεχρι 40 (οσο πιο πολυ μοιαζουν στον Ρουβα τοσο το καλυτερο!!!!)...και θα ηθελα το δωματιο μου να εχει τιγρε σεντονια και μαξιλαρια και το κρεββατι να ειναι υπερδιπλο...(που να χωρεσουμε ολοι...)!!!!!!!!

Αυτα για αρχη..οταν μανατζαρεις...θα σου πω και για το φαγητο, την ενδυμασια...τα κλαμπ...και τις ολονυχτιες "προσευχες"...... :P

=)) =)) =))
εμμα..... ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ................ =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ANGELS ON EARTH έγραψε:
έτσι ώστε η ενέργεια να ρέει απρόσκοπτα και να επιδρά στην σεξουαλική ζωτική μας ενέργεια, για να επέλθει η εσωτερική θεραπεία.
Βάσω θα πεις λίγα παραπάνω για αυτήν την διαδικασία??? :x
Δώρα μου, σκοπός μας είναι να "απο-προγραμματιστούμε" από τον φόβο. Να μπορέσουμε να δράσουμε δημιουργικά στον Εαυτό μας, γνωρίζοντας ότι μέσω της πνευματικής μας εργασίας, θα αγαπήσουμε την Φύση μας!

Αυτό που συμβαίνει στον φυσικό άνθρωπο είναι η επίδραση των καταστροφικών φυσικών δυνάμεων πάνω του, που αν δεν συνεργαστούν με τις πνευματικές δυνάμεις, σαν ένα ολοκληρωμένο κύκλωμα εντός του, ο άνθρωπος θα ακολουθήσει την πορεία της φθοράς, μια και ότι είναι υλικό φθείρεται και καταστρέφεται.

Η σεξουαλική ενέργεια είναι η φυσική ζωτική πηγή του φυσικού ανθρώπου. Αν οι φυσικές δυνάμεις, που δρουν πάνω στην ζωτική αυτή πηγή, παραμείνουν στο 2ο κέντρο, κατά την περίοδο ωρίμανσης, τότε ο άνθρωπος ελέγχεται από την σεξουαλική ενέργεια και εξουθενώνεται, μέσα από την επιθυμία για υλικά αποκτήματα και σεξουαλικές απολαύσεις.

Η περίοδος ωρίμανσης σε έναν άνθρωπο, σημαίνει ότι το κέντρο της καρδιάς έχει ανοίξει και επιτρέπει στην πνευματική ενέργεια να φτάσει έως τα κάτω κέντρα, ώστε οι Πνευματικές Δυνάμεις να μπορέσουν να δράσουν στην σεξουαλική ζωτική πηγή ενέργειας και να αφυπνίσουν μέσα του την αληθινή του Φύση.

Η δράση των πνευματικών Δυνάμεων, μέσω της πνευματικής ενέργειας, αφορά στην ουσία της αγάπης που επιδρά και συντονίζει τα κάτω κέντρα, ώστε ο άνθρωπος να αφυπνιστεί στον σκοπό του πάνω στην Γη, σε απόλυτη ισορροπία με τις καταστροφικές φυσικές δυνάμεις.

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Η περίοδος ωρίμανσης σε έναν άνθρωπο, σημαίνει ότι το κέντρο της καρδιάς έχει ανοίξει και επιτρέπει στην πνευματική ενέργεια να φτάσει έως τα κάτω κέντρα, ώστε οι Πνευματικές Δυνάμεις να μπορέσουν να δράσουν στην σεξουαλική ζωτική πηγή ενέργειας και να αφυπνίσουν μέσα του την αληθινή του Φύση.
Ευχαριστώ, το πήρα το μήνυνα!!
:-D O:-) O:-) O:-) O:-) O:-)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:
Απαραίτητο για μια συντροφική σχέση είναι να επιτρέπει ο ένας στον άλλον να ανιχνεύει τον εσωτερικό κόσμο με ευαισθησία και θάρρος.
Και αυτό προέρχεται από την εξοικειωση και μόνο...

Οι περισσότεροι άνθρωποι, λόγω έλλειψης εμπιστοσύνης (ασυνείδητα) κλείνουν την πρόσβαση και έτσι ο άλλος χτυπάει στον τοίχο του άλλου, με αποτέλεσμα η σχέση να κινδυνεύει να "γκρεμιστεί", προτού καλά καλά έρθει η απαιτούμενη εξοικειωση...

Η υπομονή είναι άγνωστη λέξη στα νεαρά ζευγάρια και έτσι χάνουν την ευκαιρία να την εξελίξουν και μαζί με αυτήν και τον εαυτό τους...
βασω μου ποσο δικιο εχεισ,αυτο ακριβωσ ειναι και εμενα το προβλημα μου με τον ανθρωπο που αγαπαω.ειναι χωρισμενοσ με δυο παιδια,παντρευτικε πολυ μικροσ απο υποχρεωση γιατι η κοπελα ειχε μεινει εκγυοσ.εγω δεν του ζητησα ποτε ουτε να με παντρευτει ουτε και να κανουμε σχεδια για το μελλον γιατι θελω να μαθω να ζω και να χτηζω στο τωρα,το μονο που του ζητησα ειναι να δοκιμασουμε και να δουλεψουμε για αυτην την σχεση,και εκεινοσ μου απαντησε πωσ ναι μεν με αγαπαει αλλα για τα επομενα 5 χρονια δεν θελει δεσμευσεισ μεχρι να μεγαλωσει και η μικρη του κορη και επισησ ειπε πωσ ειναι επιφυλακτικοσ μετα απο τισ εμειριεσ που εχει ζισει.η μεγαλη ειρωνια ειναι οτι λεει πωσ με αγαπαει.εδω και 5 χρονια καθε φορα που προσπαθω να τον πλισιασω για να τον καταλαβω εκεινοσ μου υψωνει ενα τειχοσ και απομακρινεται.εχουμε χωρισει πολλεσ φορεσ και παντα γυρναει λεγοντασ μου οτι με αγαπαει και μολισ περασει ενα μικρο διαστημα οπου ολα φενονται να ειναι μια χαρα ξαναφευγει χωρισ να δωσει ουτε μια εξηγηση.θυμωνω πολυ με τον εαυτο μου που τον αφηνω να με χρισημοποιει με αυτον τον τροπο και τον αφηνω να με πληγωνει καθε φορα.ισωσ τελικα να ειναι ενα αποθημενο γιατι το πρωτο καιρο η σχεση μασ εδειχνε να ειναι τελεια,και χωρισ να συμβει το παραμικρο απλα εξαφανιστηκε χωρισ λογο και χωρισ εξηγησεισ.ειμαι πολυ θυμωμενη μαζι του αλλα πιο πολυ με τον ευτο μου γιατι ενω κατα βαθοσ ξερω οτι δεν με αγαπαει γιατι αν με αγαπουσε θα καταλαβενε ποσο με πληγωνει αυτη του η συμπεριφορα και θα με αφηνε να τον ξεχασω και να συνεχισω τη ζωη μου.θα ηθελα πολυ να μου δωσεισ μια συμβουλι. @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Iωάννα μου ο εγωιστικός μηχανισμός αναζητά διάφορους τρόπους έκφρασης, τους οποίους δικαιολογεί ή καταδικάζει, ανάλογα με το συναίσθημα.

Δηλαδή, θέλω να ρωτήσω....Πως γίνεται να αγαπάς έναν άνθρωπο, που βαθύτερα σε απαξιώνει και σε απορρίπτει (για όποιον δικό του λόγο, αποδεκτό ή μη)???
Είναι λοιπόν η εξάρτηση, μία αδύναμη κατάσταση του εαυτού σου, που κρύβεται πίσω από την αγάπη. Η αδυναμία μας να κάνουμε σωστές και ωφέλιμες επιλογές, ενισχύεται πάντα από την ανάγκη μας να νιώσουμε ασφαλείς μέσα σε μια σχέση, απωθώντας τις ανάγκες μας, κάτι που κάναμε σαν παιδιά, για να νιώσουμε ότι μας αγαπάνε! Kαι επειδή αυτή η κατάσταση έρχεται μπροστά μας συνεχώς κατά την διάρκεια του σταδίου ωρίμανσής μας, μέχρι να την επεξεργαστούμε, αφήνουμε τον έλεγχο του εαυτού μας, προσπαθώντας να ελέγξουμε τον άλλον.

Βαθύτερα, οι ανάγκες της κοινωνικοποίησης του εαυτού μας περνάνε από το στάδιο της αυτό-απόρριψης, για να μπορέσουμε να αναπτυχθούμε κάθετα (πνευματικά, νοητικά και συναισθηματικά) και οριζόντια (φυσικά, κοινωνικά). Και επειδή ο έρωτας είναι ένα κοινωνικό φαινόμενο του φυσικού ανθρώπου, μας περνάει από αυτήν την διαδικασία με πιο έντονο τρόπο, από την φυσιολογική εξέλιξη που ίσως είναι πιο αργή.

Υπάρχουν πολλά συναισθήματα αυτό-αποδοχής και αυτό-απόρριψης μέσα σε μία ερωτική σχέση, που χρειάζεται να επεξεργαστούν, όταν φτάσει η στιγμή ωριμότητας.

Σημασία έχει να παρατηρούμε το στάδιο που μας αναπτύσσει προς την ατομικότητα και να βιώνουμε το στάδιο αυτό, χωρίς απογοήτευση, ωριμάζοντας μέσα μας πνευματικά, νοητικά και συναισθηματικά, για να βιώνουμε και τις σχέσεις μας αρμονικά.

Κατανοώ ότι ο έρωτας μας κάνει να συμπεριφερόμαστε ασυνείδητα προς τον Εαυτό μας και γι’ αυτό δεν διαρκεί πολύ, εκτός από λίγες (πολύ λίγες) εξαιρέσεις.
Συνήθως τον έρωτα, ακολουθούν συναισθήματα που προσπαθούν να ελέγξουν την φύση των πραγμάτων και έτσι αντί οι σύντροφοι-εραστές να αφήνονται στην ροή της αγάπης, θέλουν να εκτονώσουν όσο πιο γρήγορα τα δυσάρεστα και απωθημένα τους συναισθήματα, ρίχνοντας τα, κυριολεκτικά, στην μούρη του άλλου!!


:x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

βασω μου αυτο που με θλιβει πιο πολυ ειναι οτι νωμιζα οτι τον ειχα ξεπερασει γιατι τον ειχα δει πριν ενα χρονο και εγω ημουν αυτη που του ειχα ζητισει να μην με ξαναψαξει γιατι παντα το ενστικτο μου η εσωτερικη φωνη μου ασ πουμε με προειδοποιει ν αμενω μακρια του.αλλαξα μεχρι και νουμερο τηλ,και τωρα εγω ημουν αυτη ου τον εψαξα γιατι ηθελα απλα να τον ακουσω,και μαλλον αυτο ηταν μεγαλο λαθοσ.νωμιζα πωσ ειχα ξεπερασει αλλα στην ουσια καταλαβα πωσ ειχα θαψει τισ αναμνησεισ μου οσο ειμασταν μαζι γιατι πονουσα πολυ,αλλα δεν το ελυσα το θεμα και τωρα ειναι παλι μπροστα μου.παντωσ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! :* :* :* >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Ο άλλος άνθρωπος λειτουργεί σε εμάς με δύο τρόπους.
Η μας καθρεφτίζει ένα δικό μας συναίσθημα που έχουμε απωθήσει, ή μας ερεθίζει με τον τρόπο του ένα συναίσθημα που έχουμε απωθήσει...Και τότε υπάρχει έντονη αντιπάθεια...

΄Οταν έχουμε "θεραπεύσει" το συναίσθημα, τότε ο άλλος δεν προκαλεί κανέναν ερεθισμό μέσω υποσυνείδητου.

Στην χειρότερη περίπτωση, μας είναι αδιάφορος. Δηλαδή δεν έχουμε την ώθηση να ασχοληθούμε μαζί του, όχι γιατί θέλουμε να τον αποφύγουμε΄(δηλαδή δεν κρύβουμε τα συναισθήματά μας), αλλά γιατί δεν έχουμε τίποτα να μοιραστούμε μαζί του.
Αν όμως εκείνος έρθει προς εμάς, είμαστε εκεί με αγάπη, αλλά και με σεβασμό. Και αυτό ξέρεις τι σημαίνει...Δεν υπάρχει πια αντιπαράθεση, γιατί ΕΣΥ δεν έχεις πια αυτήν την ανάγκη...
Ε, εντάξει, μετά από αυτό τι να πω... ^:)^
Το πανυγύρι αρχίζει όταν νομίζουμε πως είναι αδιάφορος και μάλιστα προσπαθούμε να πείσουμε και τον εαυτό μας και όχι μόνο αυτό, αλλά νομίζουμε ότι τον έχουμε πείσει κι όλας!!! Καταληκτικό;;;
Προφανέστατα το συναίσθημα δεν έχει "θεραπευτεί" ακόμα...
Δεν τολμάω καν να ρωτήσω πως θερπεύεται το συναίσθημα(!)
>:d< >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Είναι γιατί οι γυναίκες φοβούνται να βάλουν όρια
Είναι γιατι οι ρόλοι αρσενικού-θηλυκού έχουν περιπέσει σε σύγχυση
Είναι γιατί έχουμε "παραμυθιαστεί" με τις ρομαντικές ιστορίες
Είναι γιατί ακούμε συνεχώς τραγούδια πάθους και μίσους
Είναι γιατί δεν γνωρίζουμε τι θέλουμε
Είναι γιατί δεν γνωρίζουμε ούτε τον εαυτό μας κατά βάθος
Είναι γιατί δεν ξέρουμε να συμπεριφερθούμε
Είναι γιατί έχουμε περισσότερες συνήθειες-εμμονές, απ' ότι αγάπη
Είναι γιατί αναζητάμε τον πατέρα ή την μητέρα μας στην σχέση
Είναι γιατί δεν μπορούμε να αυτονομηθούμε
Είναι γιατί είμαστε ανώριμα άτομα
Είναι γιατί ζούμε χωρίς εμπιστοσύνη στην ζωή
Είναι γιατί προσπαθούμε να αποδείξουμε συνεχώς ότι είμαστε ενήλικες
Είναι γιατί προϊδεάζουμε την κάθε σχέση με σενάρια
Είναι γιατι΄δεν βιώνουμε την σχέση, αλλά την προδιαγράφουμε
Είναι γιατί δεν ζούμε στο τώρα, αλλά έχουμε φτάσει στο πάντα
Αχ... αχ... λάθη...
Βασούλα μου σ ευχαριστώ!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Γιατί η μοναξιά δεν συνδέεται με το πόσους ανθρώπους έχεις γύρω σου, αλλά με το πόσο δεν αντέχεις τον εαυτό σου!
Τι ήταν αυτό που ξεστόμησες κυρά Νικολοπούλου μου!!!!!!!!!!!!!!!
Από τότε που έχω έρθει Μελβούρνη, αυτή είναι η καραμέλα μου: "κάνει πολύ μοναξιά εδώ..." ΠΙΠΙΛΕΣ!!!!!!!!!
Η πραγματικότητα είναι πως έχω γίνει ανυπόφορος, τόσο που ούτε εγώ ο ίδιος δεν με με αντέχω!!!
...Τι ήταν κι αυτό το ξαφνικό;;; :confusion-seeingstars:

Αχ Βασούλα μου, πόσα ευχαριστώ πια...(!)
>:d< >:d< >:d<
@};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Δημοσίευση από Vasoula »

:) >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

κάτι σε οδηγεί να σκαλίζεις, Μάνο μου γλυκιέ...Αυτό να ευχαριστήσεις...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26034
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Δημοσίευση από Βικούλα »

O:-) O:-) O:-)
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29986
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};- @};- @};- O:-)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

:* >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Ο άλλος άνθρωπος λειτουργεί σε εμάς με δύο τρόπους.
Η μας καθρεφτίζει ένα δικό μας συναίσθημα που έχουμε απωθήσει, ή μας ερεθίζει με τον τρόπο του ένα συναίσθημα που έχουμε απωθήσει...Και τότε υπάρχει έντονη αντιπάθεια...

΄Οταν έχουμε "θεραπεύσει" το συναίσθημα, τότε ο άλλος δεν προκαλεί κανέναν ερεθισμό μέσω υποσυνείδητου.

Στην χειρότερη περίπτωση, μας είναι αδιάφορος. Δηλαδή δεν έχουμε την ώθηση να ασχοληθούμε μαζί του, όχι γιατί θέλουμε να τον αποφύγουμε΄(δηλαδή δεν κρύβουμε τα συναισθήματά μας), αλλά γιατί δεν έχουμε τίποτα να μοιραστούμε μαζί του.
Αν όμως εκείνος έρθει προς εμάς, είμαστε εκεί με αγάπη, αλλά και με σεβασμό. Και αυτό ξέρεις τι σημαίνει...Δεν υπάρχει πια αντιπαράθεση, γιατί ΕΣΥ δεν έχεις πια αυτήν την ανάγκη...
συγκεκαλυμμενη αντιπαθεια βεβαιως βεβαιως!! γιατι πεφτουν οι δικαιολογιες βροχη απο πανω για να πεισεις τον εαυτο σου παρα τα ποσα καμπανακια που χτυπανε!!

:-w :happy-partydance: :happy-cheerleadersmileygirl:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Δημοσίευση από Μάνος »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Σχεσεις Ουσιας...!!!!

Δημοσίευση από ARTYADIS »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”