ΑΥΡΑ

Dimitra
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 22 Μάιος 2008 11:48 am

ΑΥΡΑ

Δημοσίευση από Dimitra »

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ...ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ...
ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑΣ AURA SOMA.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ.ΒΙΩΝΩ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΝΤΟΝΗΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΣΕΝΤΑΣΗΣ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗΣ,ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑΣ Κ ΝΕΥΡΙΚΟΤΗΤΑΣ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΕΑΤΙΚΑ...ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Πραγματικά, δεν έχω δοκιμάσει και δεν μπορώ να φανταστώ ποιό "μαγικό ελιξήριο" θα μπορούσε να μου "καθαρίσει" τα τσάκρα και την αύρα και να με βγάλει από την κατασταση που περιγράφεις με μιά απλή χρήση... :-?
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δούλεψα με τα μπουκάλια, τις πεμπτουσίες και τις πομάδες του Αύρα-Σώμα για 2 χρόνια. Η εργασία μου ήταν συγκλονιστική γιατί έγινε με απόλυτη συνειδητοποίηση του τι θεραπεύω...

Η συνήχηση των μπουκαλιών με τα πεδία των ανθρώπων έχει σημασία, όταν γνωρίζουμε τα πεδία μας και την θεραπεία τους.

Η αύρα των ανθρώπων περιέχει συναισθηματικά μπλοκαρίσματα και αυτά δεν θεραπεύονται μαγικά! Χρειάζεται εργασία προσωπική.

Τα "βοηθήματα" δεν έχουν έρθει στην φυσική μας ζωή, για να μας λύσουν "μαγικά" τα προβλήματα, αλλά για να μας βάλουν σε βαθιά συνειδητοποίηση της ύπαρξής μας.

΄Ετσι τα μπουκάλια του Αύρα-Σώμα μας παρέχουν την δυνατότητα να αντιληφθούμε τα συναισθηματικά μπλοκαρίσματα που έχουμε αφήσει να γινουν πεποίθηση ζωής...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πάντως απ΄ότι εχω ακούσει από φιλες μου που κάνουν χρηση των μπουκαλιών πολύ καιρο, εχουν δει μεγαλες αλλαγες....αρκει οπως λεει και η Βάσω να θελεις να δουλεψεις εσωτερικά....ολα από εκει ξεκινανε και εκει τελειώνουν.....
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Έχω βοηθηθεί πολύ!!!όσο πιο συνειδητοποιημένη είμουν σε αυτό που δούλευα τόσο τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλύτερα και εδραιωμένα!!!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Dimitra
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 22 Μάιος 2008 11:48 am

Δημοσίευση από Dimitra »

Λες πως εχεισ βοηθηθει..οκ πως ομως ειναι δυνατον αυτα τα μικρα μπουκαλακια να επηρεαζουν?που ξερω εγω οτι δεν περιεχουν πχ νερο??λεμε τωρα γιατι θελω να ξερω πριν δοκιμασω κατι.στο ιντερνετ που εψαξα διαβασα για εντυπωσιακα αποτελεσματα..μπορεισ να μου δωσεισ καποιεσ πληροφοριες γι'αυτα??
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Μερικά πραγματα είναι περα απο αυτο που "βλεπεις" !
:-D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Αν διαβασεις το ποστ της Βασως παραπανω θα καταλαβεις!!!
Τοσο η Βασω οσο και η Δωρουλα δουλλευαν ταυτοχρονα και με τον ευατο τους..
Μαγικα χωρις προσωπικη εργασια και θεληση δεν γινεται τιποτα..
Επισης για ολα χρειαζεται εμπιστοσυνη..
αν πιστευεις οτι ειναι νερο σαν νερο θα δρασει..

:*
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

πως ομως ειναι δυνατον αυτα τα μικρα μπουκαλακια να επηρεαζουν
Δήμητρα, όταν ένας άνθρωπος έχει έμπνευση και καθοδήγηση, δεν την έχει για τον εαυτό του, αλλά για το σύνολο.
Τα μπουκάλια ισορροπίας έχουν βοηθήσει πολλούς ανθρώπους να μπουν στον πνευματικό δρόμο.

Η Βίκη ήταν ένας χαρισματικος άνθρωπος και η "φόρμουλα" των μπουκαλιών της είναι ευλογημένη από τον θεό!

Παρ' όλο που κατά την δική μου άποψη, το αύρα-σώμα σήμερα είναι μία πολυ ακριβή μέθοδος, παρ' όλο που έχει γίνει επιχείρηση πια στην Αγγλία, παρ' όλα αυτά εμπιστεύομαι την φόρμουλα που δεν είναι μαγική, αλλά απλά ένας ακόμα τρόπος να βρουν οι άνθρωποι την πνευματική τους σύνδεση.

Και το ρέικι το ίδιο κάνει, με την διαφορά ότι η αμεσότητα της μύησης δρα πιο βαθιά. Με τα μπουκάλια χρειάζεται πιο επίμονη προσπάθεια, και τα αποτελέσματά της εξαρτώνται πάντα από την αφοσίωση, την εμπιστοσύνη και την ταπεινότητα με την οποία προσεγγίζει κανείς το πνεύμα του. ΄Οπως με όλες τις πνευματικες μεθόδους, μας δινεται βοήθεια μέσω αυτών και όχι η Χάρη του θεού...Αυτήν πρέπει να την κερδίσουμε με την ψυχή μας και την δύναμή μας!

Αυτό για να μην γίνει παρεξήγηση...΄Ετσι που το γράφεις, μου ακούγεται σαν μαγική η ιδιότητα των μπουκαλιών και δεν είναι! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Λες πως εχεισ βοηθηθει..οκ πως ομως ειναι δυνατον αυτα τα μικρα μπουκαλακια να επηρεαζουν?που ξερω εγω οτι δεν περιεχουν πχ νερο??
Δήμητρα, συμπληρωματικά με τα παραπάνω, κανείς δεν μπορεί να σου πιστοποιήσει ότι έχουν ή δεν έχουν νερό, παρα μόνο εσύ η ίδια!!το βίωμα και το νιώσιμο είνια μια εμπειρία πολύ προσωπική για τον καθένα!!! @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγω δεν έχω κάνει συνεδρία αλλα εχω μια "πομάδα" για καθαρισμο πριν μπω σε ομαδα η σε διαλογισμο.....Την ωρα που φερνω τα χέρια μου (οπως τα βαζουμε στην προσευχη) στο προσωπο μου και εισπνεω τη μυρωδια (εχω την βιολετί) νοιώθω απίστευτη γαλήνη....
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑΣ AURA SOMA

Δε προλαβαινω να αρχισω μελετη για ενα θεμα και εμφανιζετε αλλο :-? :-?

Πρωτη φορα ακουω για μπουκαλια..
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μπες στο Reikicenter.gr Μαράκι να διαβάσεις όλα για το Αύρα-Σώμα :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Aυτό με ενδιαφέρει κι εμένα!! Είναι πολυ μακρόχρονη η θεραπεία; Εσύ είπες πως εκανες δύο χρόνια.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναταλί διάβασε εδώ... Είναι τόπικ για το Αύρα-Σώμα, αφού σε ενδιαφέρει... :x

viewtopic.php?t=1046&start=0
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”