Ο ’γγελος μου & προστάτης μου

Άβαταρ μέλους
zwgrafia
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 12 Οκτ 2008 1:55 pm

Δημοσίευση από zwgrafia »

Η Λόρνα Μπάιρν δεν μοιάζει με μυστικίστρια.Δεν φοράει μακριά καφτάνια, τουρμπάνια και δεν έχει κρυστάλλινη σφαίρα. Η εμφάνισή της είναι παραπλανητική, καθώς τον τελευταίο χρόνο η Μπάιρν, η οποία υποστηρίζει ότι βλέπει αγγέλους από τότε που γεννήθηκε, αναγνωρίστηκε ως η καλύτερη μυστικίστρια της σύγχρονης εποχής, με ένα βιβλίο best-seller που το αποδεικνύει. Το «Angels in my hair» έχει πουλήσει ήδη 70.000 αντίτυπα σε Βρετανία και Ιρλανδία. Η φήμη της Μπάιρν αναμένεται να εξαπλωθεί περαιτέρω, καθώς ο εκδοτικός οίκος που έκανε τον «Κώδικα Ντα Βίντσι» παγκόσμιο best-seller εξασφάλισε τα αποκλειστικά δικαιώματα για την έκδοση του βιβλίου της στις ΗΠΑ, έναντι ενός πολύ μεγάλου ποσού.*

*http://www.espressonews.gr/default.asp? ... 98242&pg=1

Στο εξωτερικο απο οτι καταλαβα εχει γινει χαμος. Εσεις εχετε ακουσει κατι?
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:
που κι αυτές οι συμβουλές καμια φορά μπορει να είναι λανθασμένες ....
άρα...?

Συμπέρασμα για όλα αυτά?

Ποιός είναι εντέλει αυτός που αποφασίζει?

Γιατί άλλα θέλουμε και άλλα κάνουμε?
Γιατί δεν ξέρουμε τι είναι καλό για εμάς και ρωτάμε τους άλλους?΄

Μήπως κατά βάση δεν ξέρουμε τι θέλουμε?
Και μήπως πιο βαθιά, δεν ξέρουμε καν ποιός είμαστε?

ερωτήσεις Λιάνα μου, για να κάνεις σκέψεις...
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Να επαναφερω λιγο το θεμα με μερικες αποριες με το θεμα περι φυλακας αγγελος.
Τελικα υπαρχουν και μπορουμε να ερθουν σε τοσο αμεση επικοινωνια οσο ειπε η κοπελα στην αρχη?
Και που ξερουμε αν δεν ειναι κατι κακο που θελει να σε εξαπατησει?
Αυτο οσον αφορα αν εχουμε κανει ρεικι και ειμαστε ανοικτοι στο να δουμε καποια πραγματα απο αορατο κοσμο,υπαρχουν κυνδινοι?
Εχει ακουστει ποτε κατι πχ καποια επιθεση απο αγνωστη μορφη κατα την διαρκεια ενος ρεικι?
Αυτα τα λιγα.
:D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Tάσο, ο μεγαλύτερος εχθρός του ανθρώπου είναι ο εαυτός του!

Αυτά που επιβάλλει στον εαυτό του, από την δυσειδαιμονία του είναι η πιο οδυνηρή επίθεση που μπορεί να δεχθεί!

΄Ενα αδύναμο νευρικό σύστημα μπορεί να οδηγήσει σε ψυχική ασθένεια, μέσα στην οποία αναπτύσσεται και η ψυχική επίθεση από εξωγενείς παράγοντες.
Δεν φταίει το ρέικι γι' αυτό!

Μπορείς να διαβάσεις διάφορες απόψεις γι' αυτό, εδώ!

viewtopic.php?t=1218&start=0

Τώρα γι' αυτό που ρωτάς για τον φύλακα άγγελο, κανείς δεν θα μπορέσει να σου πει, παρά την προσωπική πνευματική του εμπειρία.

Η δική μου πνευματική εμπειρία, ξεκίνησε από μια πνευματική επικοινωνία με άλλα όντα, και κατέληξε στην επικοινωνία μέσα από το βαθύτερο είναι μου!

Ο καθένας αναπτύσσεται προς το θεϊκό, με όποιον τρόπο είναι κατάλληλος γι' αυτόν!

Οι περισσότεροι άνθρωποι, θεωρώντας ότι μόνο κάποιοι είναι εκλεκτοί και ικανοί για εσωτερική επικοινωνία, δημιούργησαν το ρεύμα του "channeling".
΄Ετρεξαν σε ανθρώπους που είχαν τέτοιου είδους επικοινωνία, για να μάθουν για την ζωη τους...Και έτσι αναπτύχθηκε μια "παραφιλολογία" σχετικά με τις ανώτερες επικοινωνίες μέσω channeling, την οποία εμπλούτισαν με μπόλικο φόβο, περί κακού και δαιμόνων, με σκοπό να αποτρέψουν την υγιή επικοινωνία των ανθρώπων με τον Ανώτερο Εαυτό τους ή τον Φύλακα ΄Αγγελο, απλά για να έχουν κέρδος!

΄Ενας άλλος τομέας δυσειδαιμονίας είναι η θρησκεία, που εντείνει την αγωνία για το κακό, έξω από τον άνθρωπο!
Και εκεί υπάρχει η τάση, να δημιουργούνται ψυχολογικές πιέσεις, ώστε οι άνθρωποι να μην μπορούν να ξεφύγουν από τον αιώνιο φόβο του να χάσουν τον παράδεισο!

Το κακό υπάρχει πάντα μέσα μας και ο σκοπός μας είναι να κυριαρχήσουμε σ' αυτό μέσα από μια ανώτερη κατάσταση ύπαρξης.
Και αυτό είναι ατομική προσπάθεια, κανείς δεν μπορεί να το κάνει για εμάς.

Μου έστειλε ένας φίλος με μέιλ, κάποιους διαλόγους που βρήκε στο ιντερνετ, που αναφερόντουσαν στην προσθαφαίρεση της Θείας Χάρης και έπεσα κάτω από τα γέλια...

Η Χάρη που μπορεί να επιτύχει ένας άνθρωπος στην ενσάρκωσή του, είναι μόνο η αδιαίρετη κατάσταση του είναι του! Αυτό του δίνει δυνάμεις, που στον φυσικό άνθρωπο είναι αδιανόητες.
Μέσα από αυτήν την αδιαίρετη κατάσταση του είναι του, μπορεί να εκφράζεται σαν Δημιουργός της ζωής του και να υποστηρίζει και άλλους ανθρώπους στην διαδρομή τους προς την ατομική υπευθυνότητα...Τίποτα άλλο δεν μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος, για έναν άλλον άνθρωπο, από το να είναι ο ίδιος αδιαίρετος!

Για τα εσωτερικά πεδία έχουν γραφτεί και επικοινωνηθεί χιλιάδες απόψεις. Για κακους αγγέλους, για τον σατανά, για το καλό, για τις ψυχικές επιθέσεις, για αστρικές οντότητες, για αστρικά ταξίδια, για πεθαμένους που σέρνονται στο σύμπαν...΄Ορεξη να έχεις...

Εγώ προσωπικά και εκφράζοντας μόνο την δική μου εμπειρία, μπορώ να σου πω ότι πουθενά δεν συνάντησα το κακό, παρά μόνο στον εαυτό μου!
Και αυτό προερχόταν από ένα διαιρεμένο "είναι", που είχε κολλήσει στην πόλωση, με αποτέλεσμα να ασθενεί ο οργανισμός μου, μέσα στην φαντασίωσή του ότι οι άλλοι είναι κακοί...

Εγώ, όμως, επέτρεψα στους άλλους να είναι "κακοί", γιατί τους κουβαλούσα μέσα μου!
Ο κόσμος είμαστε εμείς! ΄Οταν θεραπεύσουμε τον εαυτό μας, τον εσωτερικό μας κόσμο, τότε ο θεός είναι παντού...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Η Χάρη που μπορεί να επιτύχει ένας άνθρωπος στην ενσάρκωσή του, είναι μόνο η αδιαίρετη κατάσταση του είναι του! Αυτό του δίνει δυνάμεις, που στον φυσικό άνθρωπο είναι αδιανόητες.
Μέσα από αυτήν την αδιαίρετη κατάσταση του είναι του, μπορεί να εκφράζεται σαν Δημιουργός της ζωής του και να υποστηρίζει και άλλους ανθρώπους στην διαδρομή τους προς την ατομική υπευθυνότητα...Τίποτα άλλο δεν μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος, για έναν άλλον άνθρωπο, από το να είναι ο ίδιος αδιαίρετος!
>:d< >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ναι η αληθεια ειναι οτι εχω τους φοβους λιγο σαν παιδι,οχι σχετικα για το τι μπορει να προκαλεσει το ρεικι...εεε καμια σχεση δεν το αναφερω γιαυτο :-D
Γενικος στο τι μπορει να κρυβει ο αορατος κοσμος.. :-?

Παντος με καθησιχαζουν τα λογια σου βασουλα που σιγουρα κατι θα ξερεις παραπανω :D
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

σιγουρα κατι θα ξερεις παραπανω
:D :D :D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γενικος στο τι μπορει να κρυβει ο αορατος κοσμος..
ο αόρατος κόσμος κρύβει ότι και ο φυσικός!
Αν ένας άνθρωπος φοβάται, τότε θα βρει παντού φόβο!

Γιατί όλα ακολουθούν την κατάσταση συνείδησης με την οποία τα προσεγγίζουμε...

Πριν πάμε λοιπόν στα αόρατα πεδία, ας δούμε τα δικά μας αόρατα πεδία μέσα μας. Αυτή είναι η μοναδική συμβουλη που μπορώ να δώσω, για τον δρόμο των αναζητητών...

Εύκολα διαχωριζόμαστε από τους άλλους, Τάσο και τους ρίχνουμε και τις ευθύνες αυτού του διαχωρισμού.

Η ασύλληπτη ακεραιότητα, είναι για τον φυσικό άνθρωπο, μια ονειρική κατάσταση πληρότητας και ευδαιμονίας και όποιος του ταράξει αυτό το όνειρο, γίνεται ο εφιαλτης του...

Μπορεί να είναι ένας δαίμονας, αλλά μπορεί να είναι και ο ίδιος ο δάσκαλός τους! Πάντως είναι κάτι έξω από αυτούς, που τους βάζει σε μια διαδικασία φόβου και αλλοτρίωσης του ήθους!

Η γνώση που λαμβάνεται απ' έξω, βλέπεις, γίνεται το νοητικό όνειρο κάθε ανθρώπου, που δεν μπορεί να πάρει από την ζωή, παρά ότι νομιζει ότι του αξίζει!!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x :x :x

@};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Γιατί όλα ακολουθούν την κατάσταση συνείδησης με την οποία τα προσεγγίζουμε...
Εύκολα διαχωριζόμαστε από τους άλλους, Τάσο και τους ρίχνουμε και τις ευθύνες αυτού του διαχωρισμού.
Μεγάλες αλήθειες! :x :x :x
Η γνώση που λαμβάνεται απ' έξω, βλέπεις, γίνεται το νοητικό όνειρο κάθε ανθρώπου, που δεν μπορεί να πάρει από την ζωή, παρά ότι νομιζει ότι του αξίζει!!
Αυτή ίσως να είναι και η μεγαλύτερη πλάνη μας.. :-?
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πριν λιγο καιρο αναρωτιομουνα γενικος για τους αγγελους φυλακες και ενα μεσημερακι το σκευτομουνα αρκετα εντονα.
Ξερετε κατι σαν μονολογος..
το βραδακι που πηγα στην δουλεια ανοιξα ενα ασχετο φορουμ με το θεμα η το ρεικι,πριν καν γραφτω εδω στο φορουμ.
Ξερετε οπως το καθε προφιλ χρηστη εχει την εικονα μας και διαφορα αλλα σε εκεινο το φορουμ μπορεις να ποσταρεις στο προφιλ καποιου.
Και τι βλεπω? :-o
Ενα παιδι απο το φορουμ που δεν εχουμε πιασει ποτε αναλογη κουβεντα για αγγελους κτλ
Μου ειχε ποσταρει μια εικονα ενος αγγελου πανω σε μια βαρκα και απο κατω εγραφε.
Οι αγγελοι ειναι παντα διπλα μας,να το θυμασαι αυτο. :-o

Πραγματικα ποσο συμπτωση θα μπορουσε αραγε να ηταν κατι τετοιο. :-?

:D O:-) >:d<
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Να ακολουθείς τις συμπτώσεις στην ζωή σου Τασούλη...
Είναι μηνύματα τις περισσότερες φορές, άσχετα αν οι άνθρωποι δεν μπορούν να τα αποσυμβολίσουν, γιατί έχουν μάθει στην αισθητή αντίληψη των πραγμάτων μόνο.

Η συγχρονικότητα που συμβαίνουν διάφορα γεγονότα στην ζωή μας, δεν είναι ούτε τυχαία, ούτε μοιραία...

Ζήτησε και θα σου δοθεί! >:d< >:d< >:d<

αλλά...

πρόσεξε και τι αιτείσαι...! :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Λες βασουλα να μου δωθει κατι που δεν θα θελα? :-?
Αααα επιστροφες δεν δεχονται? :P

Πλακιτσα λιγουλακι...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι ίσα ίσα το αντίθετο λέγω... ;)

ότι θα σου δοθεί αυτό που θέλεις!

απλά σου εφιστώ την προσοχή σ' αυτό που θέλεις! :-D

΄Οταν δεν υπάρχει αρμονία μεταξύ των θελημάτων μας, όταν η συνειδητή μας κατάσταση δεν είναι αφυπνισμένη προς το θέλημα της Ψυχής μας, τότε αυτό που θέλουμε είναι αντίθετο, τις περισσότερες φορές.

Η πνευματική διαδρομή, από όποιον δρόμο και αν την πάρεις, οδηγεί στην πληρότητα και την αρμονία της ΘΕΛΗΣΗΣ της ΄Υπαρξής μας ολόκληρης.
Συνήθως όμως οι άνθρωποι αιτούνται υλικές απολαύσεις που θεωρούν ότι θα τους φέρουν γαλήνη και αρμονία και δρουν αντίθετα από την ΄Υπαρξή τους.

Ο υλικός κόσμος δεν είναι αιτία αυτο-ικανοποίησης, αλλά αυτο-πραγμάτωσης, και αυτό μάλλον τους διαφεύγει.

Αφθονία και Αγάπη, μεταφρασμένο στην απλή συνειδηση σημαινει χρήματα και έναν έρωτα, που θα καλύψει ότι δεν μπορεί ο άνθρωπος να καλύψει μόνος του.

Μα πάλι δεν είναι πλήρης...Και δεν ξέρει τι του φταίει...
Μάλλον εγώ του φταίω! :)) :)) :)) :))
(για να κάνω κι εγώ λίγη πλακίτσα)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};-


>:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”