ΝΕΑ ΓΗ

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

μα δεν με εξυπηρετείς...σε βαριέμαι ατελείωτα...!

θα σου πρότεινα αν θες να συνεχίσεις, μόνος σου, να πας σε άλλο θέμα γιατί είμαστε ήδη και οι δυο εκτός.

Εγώ φεύγω απο εδώ!!

σε χαιρετώ απο καρδιάς :lol:
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

ELIAN έγραψε:μα δεν με εξυπηρετείς...σε βαριέμαι ατελείωτα...!
  • Ετσι συμβαινει παντα, οταν δεν αντεχει κανείς τον εαυτο του ! :P :P :P
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σκέπτομαι πως η λειτουργία της καρδιάς σε ορισμένα σημαντικά κομμάτια είναι ίδια με αυτή της γης. Οι 4 εποχές της γης, οι 2 κόλποι και οι 2 κοιλίες της καρδιάς. Η παροχή του αίματος, η ανακύκλωση του αίματος, η διαδοχή των ενεργειών απο τα τέσσερα σημεία του ορίζοντα προς την γη. Παλιά γνώση με νέο πνεύμα, νέα σκέψη και διαφορετικό πρίσμα σκέψεις, μπορούν να με/μας οδηγήσουν σε καταπληκτικά ταξίδια :lol:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αχ Λίλλιαν...
Η επίγνωση της ενότητας χάθηκε εκείνη την χρονική στιγμή που εμείς αρχίσαμε να στηριζόμαστε αποκλειστικά και μόνο στις πληροφορίες που δεχόμαστε μέσα από τις φυσικές μας αισθήσεις και τον λογικό νου...
Η θεϊκή μας προέλευση ξεχάστηκε από την στιγμή που φοβηθήκαμε να βιώσουμε την εμπειρία, για την οποία ήρθαμε, με όλο μας το είναι, και απομονωθήκαμε στο νοητικό μας σώμα, για να μην αντιμετωπίσουμε τα περιεχόμενα του συναισθηματικού...
΄Ετσι οι εμπειρίες συμβαίνουν μέσα από το νου... :(

Το κέντρο της καρδιάς έγινε το κέντρο της "γκρίνιας" λοιπόν...για να λύσουμε και την απορία στον Σκαπανέα, που τόσο τον ενδιαφέρει να μάθει που είναι... :wink:

"Αφήστε τα παιδιά να έρθουν σε μένα"...
Γιατί τα παιδιά δεν φοβούνται να αντιμετωπίσουν τα συναισθήματα και η νέα Γη θα "κατοικηθεί" από αυτά...
Η κύρια δόνηση είναι η αγνότητα!!!!
Και αυτή μόνο μέσα από το κέντρο της καρδιάς μπορεί να βιωθεί...

΄Εχω ακούσει ανθρώπους, που οδεύουν στο μονοπάτι, να λένε ότι "έλκυσαν" το φωτεινό σώμα...Πόσο μακρυά όμως είναι από αυτό, δεν το ξέρουν ούτε οι ίδιοι...Γιατί δυστυχώς αυτό δεν δημιουργείται με "υπολογισμούς", ούτε με γνώση!
Δημιουργείται μόνο μέσα από την αγάπη! Και αυτή μόνο μέσα από το κέντρο της καρδιάς μπορεί να βιωθεί, σε όλα τα επίπεδα....

Ο διαχωρισμός και η κριτική είναι η κυριότερη εμπειρία του νοητικού μας σώματος, που φέρνει και το αντίστοιχο μπλοκάρισμα στο 3ο και στο 2ο κέντρο μας... Και η σημαντικότητα αυτών αποδεικνύεται καθημερινά στην ζωή μας...
Ακόμα και το ρέικι έγινε νοητική εμπειρία, γιατι οι καθαρισμοί που φέρνει, δημιουργούν ακόμα μεγαλύτερες συσπάσεις σ' αυτά τα κέντρα...Με αντίκτυπο στο 5ο!!!

΄Οταν καταλάβει κανεις την σημαντικοτητα αυτής της διαδρομής, τότε η Νέα Γη δεν θα είναι ένας φανταστικός κόσμος ειρήνης και αγάπης, αλλά θα γίνει το πραγματικό πεδιο δράσης μας!!!

Αποκωδικοποίηση της αγνότητας!!! Το κεντρικό μήνυμα.... :lol:
Και η ουσιαστική μας "θεραπεία"... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε: "Αφήστε τα παιδιά να έρθουν σε μένα"...
Γιατί τα παιδιά δεν φοβούνται να αντιμετωπίσουν τα συναισθήματα και η νέα Γη θα "κατοικηθεί" από αυτά...
Η κύρια δόνηση είναι η αγνότητα!!!!
Και αυτή μόνο μέσα από το κέντρο της καρδιάς μπορεί να βιωθεί...
:
Πόσο συχνά ακούω τελευταία: ''Τι έξυπνα που είναι τα παιδιά σήμερα''' και ''πως έχουν αλλάξει οι γενιές'' λένε οι πιό φιλοσοφημένοι!!!
Και επειδή τυχαίνει να έχω 3 χρονών μωρό, θα σας πω ότι όλα τα παιδάκια σε αυτη την ηλικία, που από τη μηδεν-0- νόηση/γνώση, και τις λεξούλες παπαγαλία ''μαμα'' ''μπαμπά'', σου πετάνε έννοιες που ξέρουν ακριβώς που να χρησιμοποιήσουν, ρήματα και συνδιασμούς γλώσσας ,πονηριάς και εναλλακτικότητας στη συμπεριφορά , χωρίς να τους τα έχει διδάξει κανείς!!!!
Πολλές φορές νιώθω , ότι ο γιός μου όπως και τα άλλα παιδάκια, ανα-πνέουν αυτή τη γνώση!!!! Είναι οι ενέργειες τόσο χαμηλά και προσβάσιμες για όλους!!!
Που οποιος είναι αγνός και ανοικτός σαν ένα παιδί μπορεί να τις εισπνέυσει!!!Μαζί με όλες τις πληροφορίες και τη γνώση!! :lol:
Εχουμε μεγάλη ευθύνη ως γονείς να μην τους επιτρέψουμε να ''κλείσουνε'' αυτή τη Θεική Σύνδεση!!
Ιδιαίτερα σε αυτή τη κομβική στιγμή της ανθρωποτητας!!
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι ωραίο ξεκίνημα για την ημέρα, να διαβάζω τέτοια όμορφα πράγματα απο εσάς!

Θα γράψω και εγώ στον χρόνο μου
σας ευχαριστώ! :lol:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

΄Εχω ακούσει ανθρώπους, που οδεύουν στο μονοπάτι, να λένε ότι "έλκυσαν" το φωτεινό σώμα...Πόσο μακρυά όμως είναι από αυτό, δεν το ξέρουν ούτε οι ίδιοι...Γιατί δυστυχώς αυτό δεν δημιουργείται με "υπολογισμούς", ούτε με γνώση!
Δημιουργείται μόνο μέσα από την αγάπη! Και αυτή μόνο μέσα από το κέντρο της καρδιάς μπορεί να βιωθεί, σε όλα τα επίπεδα....
εγω βασω μου σιγουρα δεν εχω καταφερει ουτε στο ελαχιστο να ελκυσω αυτο το φωτεινο σωμα.
σε καθε ποστ διαβαζω ολεσ σασ τισ απαντησεισ και καταλαβαινω ελαχιστα αλλα δεν στεναχωριεμαι γιατι ξερω οτι καποια στηγμη θα ειμαι σε θεση να τα καταλαβω και τα υπολοιπα...θα ερθει και αυτη η ωρα.....υπομονη λοιπον και εργασια.

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εγω βασω μου σιγουρα δεν εχω καταφερει ουτε στο ελαχιστο να ελκυσω αυτο το φωτεινο σωμα.
Ιωάννα μου έχεις πολύ περισσότερες δυνατότητες, από πολλους που υποτίθεται πως καταλαβαίνουν!

Το να ανακαλύπτεις τον Εαυτό σου βήμα βήμα είναι η πιο όμορφη εμπειρία και, πίστεψέ με, καθόλου διανοητική!

>:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ευχαριστω βασουλινι μου,τα λογια σου μου δινουν κουραγιο.

ωραια φωτογραφια!

χρονια πολλα με πολυ φωσ και αγαπη!

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΝΕΑ ΓΗ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Οι ενέργειες έχουν πια αλλαξει δόνήση...
Μέσα σ' αυτό το διάστημα ολοένα και περισσότερο θα βλέπουμε εντάσεις και "αποχωρήσεις", καθώς και δυνατούς καθαρισμούς των ανθρώπων, που δεν μπορούν να προσαρμοστούν στην "υψηλότερη" δόνηση της Γης.

Είναι σαν όλα να αλλάζουν γύρω μας, σε ρυθμούς και εντάσεις που ακολουθούν μια πολύ γρήγορη τροχιά και φαίνεται σαν "αποσυντονισμός", μα δεν είναι...

Σημαντική στιγμή για τον καθένα μας, να παραμείνει σε "ειρήνη" και να προβάλλει το εσωτερικό φως στην πραγματικότητά του.

Κρατάμε το χέρι σε όσους φοβούνται αυτήν την στιγμή...
Την στιγμή που ο χρόνος και ο χώρος αποκτούν μια νέα διάσταση, οι επιλογές είναι μόνο μία...αγάπη!

Δεν υπάρχει μάχη για κανέναν μας. Δεν υπάρχει παρά η σύγκλιση με την ανώτερη οκτάβα του Εαυτού μας και η αντίληψη ενός σχεδίου που σιγά σιγά ολοκληρώνεται...

Δεν υπάρχει καταστροφή του φυσικού κόσμου. Υπάρχει ο μετασχηματισμός της ύλης και τώρα αναβιώνονται όλα τα φωτεινά όντα μέσα από όσα αυτά έχουν καταγράψει στο σύμπαν, σαν πράξεις συνειδητοποίησης και αφύπνισης της φυλής των ανθρώπων.

΄Οσο πιο σταθεροί "μετασχηματιστές" είμαστε εμείς σ' αυτήν την αναβίωση, τόσο πιο "ομαλά" θα φέρουμε στην πραγματικότητα το φως, σαν ουσιαστικό μέρος του φυσικού κόσμου που εξελίσσεται...

Χωρίς να πιέσουμε, χωρίς να οδηγήσουμε, χωρίς να κρίνουμε, απλά βιώνουμε το "εδώ και τώρα" της θεότητας!!! Χωρίς φόβο...
Αυτό το είχες γράψει Βασούλα μου υτο 2008...
Σήμερα, 12 χρόνια μετά παραμένει επίκαιρο όσο τίποτα άλλο!!!
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΝΕΑ ΓΗ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:romance-heartbeating:
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΝΕΑ ΓΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:romance-heartsthree:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΝΕΑ ΓΗ

Δημοσίευση από Βικούλα »

:romance-heartsthree: @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Giorgos Agelis
Δημοσιεύσεις: 4062
Εγγραφή: 08 Απρ 2011 2:44 am
Τοποθεσία: KATERINH PIERIA

Re: ΝΕΑ ΓΗ

Δημοσίευση από Giorgos Agelis »

:romance-heartsthree:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΝΕΑ ΓΗ

Δημοσίευση από Vasoula »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”