ΝΕΑ ΓΗ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΝΕΑ ΓΗ

Δημοσίευση από Vasoula »

Η νέα ενέργεια, αυτή της ελευθερίας θα οδηγήσει την ανθρωπότητα στην κατάλυση των φραγμών και των δεσμεύσεων, θα φέρει νέους «νόμους» στην υλική διάσταση. Εσείς είστε η εξέλιξη της ύλης. Εσείς είστε η εκδήλωση της ελευθερίας. Εσείς είστε η Νέα Γη. Ο καθένας από εσάς δημιουργεί το ενεργειακό σώμα που χρειάζεται η Νέα Γη για να υπάρξει. Ενόσω είστε σ’ αυτήν την διάσταση κατευθύνεστε με την συνειδητότητά σας στην Νέα Γη. Και δημιουργείτε την υποδομή για να υπάρξει. Χτίζετε τις γέφυρες, ανοίγετε τους δρόμους για όσους δεν μπορούν ακόμα να αντιληφθούν. Είστε το φως που καθαρίζει τα στερεότυπα και τον πόνο, που ενώνει τον ουρανό με την γη, είστε οι άγγελοι της αγάπης, είστε οι θεραπευτές των ψευδαισθήσεων που έχουν απλωθεί σαν μικρόβια στον νου και τον εμποδίζουν να αναπτύξει όλο του το δυναμικό.

Εχτές γύρω στις 3 τα ξημερώματα ήρθε το μήνυμα...

Ας σκεφτούμε, λοιπόν την Νέα Γη.
Ας την οριοθετήσουμε με την δική μας ηθική και την δική μας "ευθεία".

Να δείτε, που όλοι θα "συναντηθούμε" σ' αυτήν την ευθεία.
Γιατί τώρα γνωρίζουμε την υλική διάσταση, που μας βάζει στην έννοια του "διαχωρισμού" και δεν μας αφήνει να συναντηθούμε με αγάπη, έτσι όπως επιθυμούμε βαθιά.

Γνωρίζουμε τι να αποφύγουμε...
Γνωρίζουμε πως να το αποφύγουμε
Γνωρίζουμε γιατί να το αποφύγουμε

Ποιά αισθήματα σας έρχονται, όταν νοιώθετε την "Νέα Γη"?


Η δική μου "ευθεία" χαράζεται πάνω στην έννοια "κρυσταλλική αληθεια" που περιέχέι αγνότητα.
Διάφανη ηθική, διάφανη αγάπη, διάφανη ζωή...
Και είναι τα πρώτα "υλικά" με τα οποία χτίζω την Νέα Γη!¨

Εδώ στην 3η διάσταση που βρίσκομαι, μου λείπει η καθαρότητα.
Την βρήκα στον Εαυτό μου, αλλά στέκομαι μόνη μου σε μια ευθεία που εκεί,ναι μεν βλέπω και άλλους, αλλά δεν συναντιόμαστε...Γιατί κάνουν την δική μου διαδρομή "σκεπτόμενοι".

Για να τους συναντήσω, λοιπόν, χρειάζεται να "σκεφτώ" και αυτό χαλάει την μαγεία της ζωής.
Θα ήθελα λοιπόν στην Νέα Γη, να συναισθάνονται όλοι...χωρίς να μπαίνουν στον λαβύρινθο της λογικής σκέψης, χωρίς χειρισμούς, άσκοπες "φλυαρίες". Να είναι οι σκέψεις όλων μας διάφανες σαν κρύσταλλο και έτσι ξεκάθαρες.
Και όταν οι σκέψεις είναι κρυστάλλινες, τότε νοιώθεις περισσότερα...χωρίς να χρειάζεται να μιλάς πολύ!!!!



Σας φιλώ
Βάσω
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 29 Απρ 2007 10:15 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Γιατί κάνουν την δική μου διαδρομή "σκεπτόμενοι".
Kαλή μου Βάσω,αυτη είναι η μεγαλη ΑΛΗΘΕΙΑ.
Δύσκολος ο δρόμος της,ομολογώ.
Βαθειές οι ρίζες της εξάρτησης.
Απαιτείται προσωπικη δουλειά για να απελευθερωθείς απο την Νοηση,απο την σκέψη, απο τον υπολογισμό.

Οταν οι σκέψεις είναι κρυστάλινες δεν εχεις ανάγκη να τις κρύψεις,ουτε και να τις φτειασιδώσεις φλυαρώντας.Οταν μεσα μας υπάρχει καθαρότητα ,τότε μιλας με την σιωπή.
Μια ζεστή καλημερα!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Καλλιόπη μου, :D :D :D

ναι, με την σιωπή μιλάς...και ακούς... το ίδιο καλά, ίσως και καλύτερα!

Ας εκδηλώσουμε τώρα την κρυστάλλινη αγάπη!

Πες, πες, πες, που θα πάει θα το πιστέψουν και οι υπόλοιποι!

Η ταπεινωση της προσωπικότητας φέρνει την ανάταση του Εαυτού...έτσι κάμπτονται και οι τελευταίες αντιστάσεις πριν την συγχώρεση!

με αγάπη
Βάσω
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αυτή η κρυστάλλινη αγάπη, αγκαλιάζει τα πάντα και τροφοδοτεί με ενέργεια όλο το σύμπαν!Τα δώρα της είναι ανεκτίμητα γιατί ακόμα και όταν είσαι στην αρχή του δρόμου σου προς αυτήν γυρνάς πίσω και ατενίζεις με συμπάθεια εναν εαυτό που όταν έκανε ένα απλό βηματάκι να αγγίξει τ ο κρύσταλλο,άνοιξαν οι ουρανοί και η κάθαρση που ήλθε ήταν τόσο λυτρωτική!Αυτη η αίσθηση με κρατάει ξύπνια και δυνατή να φωνάξω και στους άλλους,ξυπνείστε δεν είναι αυτή η αγάπη που ζούμε, είναι μια νοητική παραίσθηση!Τι σχέση έχει η ΑΓΑΠΗ ,με την εξάρτηση, τον εκβιασμό την ανελευθερία, την τοξίνη?Ας ξυπνήσουμε, η Νεα Γη χτίζεται!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν είδες Δώρα μου, έχω πάρει ήδη την τσάπα και σκάβω για τα θεμέλια... :D
Και εσύ την τσάπα και τα μάτια σου ε?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Οι ενέργειες έχουν πια αλλαξει δόνήση...
Μέσα σ' αυτό το διάστημα ολοένα και περισσότερο θα βλέπουμε εντάσεις και "αποχωρήσεις", καθώς και δυνατούς καθαρισμούς των ανθρώπων, που δεν μπορούν να προσαρμοστούν στην "υψηλότερη" δόνηση της Γης.

Είναι σαν όλα να αλλάζουν γύρω μας, σε ρυθμούς και εντάσεις που ακολουθούν μια πολύ γρήγορη τροχιά και φαίνεται σαν "αποσυντονισμός", μα δεν είναι...

Σημαντική στιγμή για τον καθένα μας, να παραμείνει σε "ειρήνη" και να προβάλλει το εσωτερικό φως στην πραγματικότητά του.

Κρατάμε το χέρι σε όσους φοβούνται αυτήν την στιγμή...
Την στιγμή που ο χρόνος και ο χώρος αποκτούν μια νέα διάσταση, οι επιλογές είναι μόνο μία...αγάπη!

Δεν υπάρχει μάχη για κανέναν μας. Δεν υπάρχει παρά η σύγκλιση με την ανώτερη οκτάβα του Εαυτού μας και η αντίληψη ενός σχεδίου που σιγά σιγά ολοκληρώνεται...

Δεν υπάρχει καταστροφή του φυσικού κόσμου. Υπάρχει ο μετασχηματισμός της ύλης και τώρα αναβιώνονται όλα τα φωτεινά όντα μέσα από όσα αυτά έχουν καταγράψει στο σύμπαν, σαν πράξεις συνειδητοποίησης και αφύπνισης της φυλής των ανθρώπων.

΄Οσο πιο σταθεροί "μετασχηματιστές" είμαστε εμείς σ' αυτήν την αναβίωση, τόσο πιο "ομαλά" θα φέρουμε στην πραγματικότητα το φως, σαν ουσιαστικό μέρος του φυσικού κόσμου που εξελίσσεται...

Χωρίς να πιέσουμε, χωρίς να οδηγήσουμε, χωρίς να κρίνουμε, απλά βιώνουμε το "εδώ και τώρα" της θεότητας!!! Χωρίς φόβο...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Είναι σαν όλα να αλλάζουν γύρω μας, σε ρυθμούς και εντάσεις που ακολουθούν μια πολύ γρήγορη τροχιά και φαίνεται σαν "αποσυντονισμός", μα δεν είναι...
Ακριβώς αυτο,ακριβως αυτο..........ολα γυρω μου αλλαζουν αλλα με εναν αλλο τρόπο,εχει μια παραξενια αυτη η αλλαγή,τρομαζει μεν αλλα ταυτοχρονα την εμπιστευεσαι!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:) :) :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:Χωρίς να πιέσουμε, χωρίς να οδηγήσουμε, χωρίς να κρίνουμε, απλά βιώνουμε το "εδώ και τώρα" της θεότητας!!! Χωρίς φόβο...
Η ενέργεια έχει παρουσιαστεί για όλους μας!!!
Οχι σε έναν εκλεκτό λαό!!Οχι σε έναν εκλεκτό άνθρωπο!!!
Σε όποιον απλώνει το χερι να την αγγίξει!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Η πιό μεγαλειώδης στιγμή της ανθρωπότητας!!!!
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι, Νταννυ μου, δεν υπάρχουν εκλεκτοί άνθρωποι...

Υπάρχουν αυτοί που "ανοίγουν" την καρδιά τους για να λάβουν...

Δεν το πήρατε είδηση ότι η επικοινωνία γίνεται πια με την καρδιά?

Εκεί που φυτεύθηκε ο σπόρος! Κάθε φωτεινός λόγος καταγράφεται στο "μεγάλο χωράφι" του σύμπαντος και ανθεί στην καρδιά μας!

Υπάρχει σύνδεση πια! :D :D :D :D :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

γειά σας γείτονες! μάλλον γΗτονες!

καρδιά τσάπα που λένε? :lol:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

γΗτονες!
:D :D :D :D :D :D :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

γειά σας! :lol:
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

γειά σας γείτονες! μάλλον γΗτονες!
Δεν κατάλαβα :( Εικόνα . Μου εξηγείτε? :roll:
There is a difference between knowing the path and walking the path
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

γΗτονες στην Νέα Γη !!

βρέ! δες και τα πιο πάνω post και θα καταλάβεις για την συνέχεια της κουβέντας :)

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”