το όραμα μου

Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

@};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:x @};-
Valia

Δημοσίευση από Valia »

>:d< >:d< >:d< :x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βάσω @};-

>:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:x :x :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

:x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Βασούλα @};-

>:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

@};- @};- @};- :-( :x
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:-( @};- @};- @};- :x :x
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

Ζηλεύω :D
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

@};- @};- @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: το όραμα μου

Δημοσίευση από Μάνος »

Το 2007, η Βασούλα σας μίλησε για το όραμα της...
Τότε δεν ήμουν ακόμα μέλος...
...Τώρα όμως?

Μου έδωσε μεγάλη χαρά διαβάζοντας το! Ένιωσα μια ανάταση ψυχής, μια ισσοροπία μέσα μου, που με έκανε πιο εστιασμένο σε αυτό που λαχταράω...
...Ε, και φυσικά είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Αυτό το βρήκα εξαιρετικό:
"Οταν κάποια κατάσταση γίνει επώδυνη στο υλικό πεδίο, τότε η ψυχή του ενσαρκωμένου ανθρώπου θα πρέπει να βρει τρόπο να απεγκλωβιστεί από τις ψευδαισθήσεις που εγείρονται από την προσωπικότητα. Σ' αυτό το σημείο η δική σου βοήθεια είναι να μην τους κρίνεις. Να μην τους αποστρέφεσαι, αλλά και να μην τους "χαϊδεύεις"."

Αχ ρε Βασουλάκι μου!!!
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Βασούλα έγραψε:Eκλεισα τον υπολογιστή, και άφησα την ψυχή μου να ανιχνεύσει, να νιώσει, να απλωθεί μέσα στο σύμπαν. Υψώθηκα πάνω από την ύλη και άφησα μια γλυκιά ενεργειακή δόνηση να γίνει το όχημά της και να την πάει με ασφάλεια στην «πατρίδα» της.
΄Ενιωσα το φως σαν αναπόσπαστο μέρος της και την ευδαιμονία σαν το μοναδικό συναίσθημα που επικρατούσε.
Κρυστάλλινο φως, πλεγμένο με μια ιδιαίτερη ενέργεια είδα ότι αγκάλιαζε και το φυσικό μου σώμα και το έκανε μια ενιαία μονάδα, ένα ολοφώτεινο άστρο που δεν είχε όρια.
Σ’ αυτό το άστρο, πάνω ή μέσα του, ένιωσα κι άλλες «δονήσεις». Κύτταρα όλες ενός τεράστιου «οντος» που μας «περιείχε»…
Δεν αναρωτήθηκα τι είναι, γιατί γνώριζα…΄Ενιωθα, με μια ιδιαίτερη αίσθηση, τι σημαίνει να είσαι «μέσα» σ’ αυτήν την συνειδητότητα.

Είδα το φυσικό μου σώμα να «πλησιάζεται» από «μαύρα στίγματα»…δεν μπορούσα να διακρίνω τι είναι, γιατί το φως με εμπόδιζε.
Προσπάθησα να τα αναγνωρίσω, με τις φυσικές αισθήσεις, αλλά μόλις ο νους μου επικεντρώθηκε στις φυσικές αισθήσεις ένα δυνατό φως, μια ύψιστη ενεργειακή δόνηση τύλιξε το φυσικό μου σώμα…Μου ήταν οικεία…Και έτσι αφέθηκα, με τον νου μου να αντιλαμβάνεται μέσω της φυσικής όρασης και να διακρίνει τα «μαύρα στίγματα»…
΄Ηταν «άνθρωποι», με πλέγμα γύρω από το ενεργειακό τους σώμα, που δεν τους άφηνε περιθώρια να νιώσουν το φως και γι’ αυτό η όραση της ψυχής μου τα αντιλαμβανόταν σαν «μαύρα στίγματα»…

Η «γνώριμη» ενέργεια με είχε τυλίξει και δεν επέτρεπε το πλησίασμα αυτών των «ανθρώπων», αντίθετα τα απομάκρυνε ολοένα και περισσότερο, μέχρι που εξαφανίστηκαν από το πεδίο αντίληψής μου.

΄Ενιωσα τα μάτια μου να γεμίζουν δάκρυα…

«Μην σου αποσπούν την σκέψη ανθρώπινες αντιδράσεις, σου είπα ότι στο δικό μας «καράβι» έρχεται κανείς μόνο με την θέλησή του!»



«Πολλοί άνθρωποι χάνονται σ' αυτήν την διεργασία και εκδηλώνουν εκείνο το μέρος της σχέσης που θεωρούν ότι εκείνη την ιερή στιγμή τους αντιπροσωπεύει. Και αυτή είναι η αλήθεια η δική τους. Δεν έχουν όλοι οι ενσαρκωμένοι άνθρωποι την ίδια εξελικτική πορεία, αφού αυτή η πορεία αγγιζει την ελεύθερη βούληση και δεν επιβάλλεται. ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ!!

Το αν θεωρούν ορισμένοι ότι βρίσκονται σε ανώτερο εξελικτικό στάδιο από άλλους, είναι γιατί η σχέση "φως-σκοτάδι" δεν έχει ακόμα ισορροπήσει και γιατί δεν έχουν κατανοήσει την παρουσία τους μέσα σε ένα φυσικό σώμα και τι ακριβώς αυτό σημαίνει. Αυτούς τους ανθρώπους δεν τους βοηθάς με το να τους παροτρύνεις να αντιληφθούν την ουσιαστική τους εμπειρική διαδρομή που θα τους οδηγήσει σε ανώτερα πνευματικά επίπεδα. Τους βοηθάς αφήνοντάς τους να αντιμετωπίσουν μόνοι τους, με όποιο τρόπο, τους φόβους και τις ενοχές που ανάγονται μόνο στην προσωπικότητα με την οποία έχουν ενδυθεί. 'Οταν κάποια κατάσταση γίνει επώδυνη στο υλικό πεδίο, τότε η ψυχή του ενσαρκωμένου ανθρώπου θα πρέπει να βρει τρόπο να απεγκλωβιστεί από τις ψευδαισθήσεις που εγείρονται από την προσωπικότητα. Σ' αυτό το σημείο η δική σου βοήθεια είναι να μην τους κρίνεις. Να μην τους αποστρέφεσαι, αλλά και να μην τους "χαϊδεύεις".

'Ασε τους να ζήσουν αυτόν τον φόβο και αυτές τις ενοχές. Χωρίς απαραίτητα να προσπαθείς να δικαιολογείς την ύπαρξή τους..."
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Giorgos
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 18 Σεπ 2017 6:58 pm

Re: το όραμα μου

Δημοσίευση από Giorgos »

Βασούλα μας γλυκιά ... :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-adore: :romance-heartsthree:
------------------------------------------
Μην σταματάς πότε να μαθαίνεις, γιατί η ζωή δεν σταματά ποτέ να σε διδάσκει...
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: το όραμα μου

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”