ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Vasoula »

Αγάπη είναι να νιώθουμε τον Εαυτό μας και τον Θεό μέσα στο κάθε τι και να αναζητάμε τις ευκαιρίες μας ακόμα και όταν η Ζωή μας βγάζει έξω από τα σενάριά μας...

Αφυπνίζουμε τα Αιώνια του Ανθρώπου, που τα έχουμε όλοι μέσα μας, τι κι αν ξεχάστηκαν? Ποτέ δεν σταμάτησαν να ορίζουν την Ύπαρξή μας, αλλά με τον διαχωρισμό μας ανατράπηκαν τα δεδομένα του Θεού μέσα μας, γιατί δεν θα είχε νόημα η είσοδός μας στον Φυσικό Κόσμο, αν δεν περνάγαμε από αυτήν την πολικότητα... Η πόλωση διαμόρφωσε διαφορετικά και τις ερμηνείες μας και τούτο είναι το νόημα της Ζωής μας εδώ... Να αλλάξουμε τις ερμηνείες μέσα μας και να επιστρέψουμε στην αρχική μας κατάσταση της Αγάπης, με την βούλησή μας.

Δεν ήρθαμε εδώ ούτε για να κάνουμε λεφτά, ούτε να περιφρουρήσουμε τις οικογένειές μας, ούτε να υποταχθούμε σε θρησκείες, πατρίδες και ήθη... Κάθε τι σε τούτον τον Φυσικό Κόσμο υμνεί τα Αιώνια του Ανθρώπου και του Θεού, κι αν περιορίστηκαν αφορά μόνο τον τρόπο που βλέπουμε τον Κόσμο της Ύλης και του Πνεύματος

Όλοι έχουμε διαπιστώσει πόσο μάταια είναι όλα εδώ.. Η ματαιότητα και η κενοδοξία χτυπούν αλύπητα το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων και στο τέλος, ότι και να κάνουν, το μόνο που θέλουν είναι να τελειώνουν με την Ζωή... Ο καθένας έχει την σπηλιά του... ο καθένας κυνηγάει τις αξίες που του έμαθαν να κυνηγάει…

Δύσκολο να ανατραπούν οι ερμηνείες, όμως αν σταματήσουμε λίγο το τρέξιμο, αν περπατήσουμε λίγο πιο αφοσιωμένα στην Ζωή, δεν υπάρχει περίπτωση να μην διακρίνουμε την Αιωνιότητα μας…

Όλα είναι θέμα ερμηνείας…
Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα και Χαράς… Είναι μια ποιότητα που λίγοι άνθρωποι έχουν καταφέρει να εκφράσουν στην Ζωή τους, χωρίς έναν συγκεκριμένο λόγο… Αντίθετα υπάρχουν πολλοί συγκεκριμένοι λόγοι να εκφράζουν θλίψη γιατί υπάρχουν σε έναν κόσμο που τους πληγώνει…
Αυτός που πληγώνει όμως και αυτός που πληγώνεται έχουν ένα μη υγιές καθρέφτισμα… Γιατί στην ουσία είναι «εγώ ο ίδιος», με διαφορά στην ερμηνεία του «Εγώ»…

Ποιος είσαι βρε άνθρωπε?
Συνημμένα
klouvi.jpg
klouvi.jpg (60.53 KiB) Προβλήθηκε 15046 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Stefanos »

Vasoula έγραψε:Αγάπη είναι να νιώθουμε τον Εαυτό μας και τον Θεό μέσα στο κάθε τι και να αναζητάμε τις ευκαιρίες μας ακόμα και όταν η Ζωή μας βγάζει έξω από τα σενάριά μας...
:x :x :x
Vasoula έγραψε: Όλα είναι θέμα ερμηνείας…
Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα και Χαράς… Είναι μια ποιότητα που λίγοι άνθρωποι έχουν καταφέρει να εκφράσουν στην Ζωή τους, χωρίς έναν συγκεκριμένο λόγο… Αντίθετα υπάρχουν πολλοί συγκεκριμένοι λόγοι να εκφράζουν θλίψη γιατί υπάρχουν σε έναν κόσμο που τους πληγώνει…
Αυτός που πληγώνει όμως και αυτός που πληγώνεται έχουν ένα μη υγιές καθρέφτισμα… Γιατί στην ουσία είναι «εγώ ο ίδιος», με διαφορά στην ερμηνεία του «Εγώ»…
:x :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33551
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Annoula »

:x :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:x :x :x @};- @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23110
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Danielli »

:x :x :x :x :x >:d< >:d< >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33528
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

@};- :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29969
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26024
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Βικούλα »

:cry: @};- @};- @};- :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23447
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από nondas »

Βασουλα :x :x :x @};-
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Sofoula »

Δύσκολο να ανατραπούν οι ερμηνείες, όμως αν σταματήσουμε λίγο το τρέξιμο, αν περπατήσουμε λίγο πιο αφοσιωμένα στην Ζωή, δεν υπάρχει περίπτωση να μην διακρίνουμε την Αιωνιότητα μας…
Ψυχούλα μου :* @};- @};- @};-
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27294
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Ellaki »

:x :x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Giotoula »

@};- @};- :x :x :x
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18599
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Δεν ήρθαμε εδώ ούτε για να κάνουμε λεφτά, ούτε να περιφρουρήσουμε τις οικογένειές μας, ούτε να υποταχθούμε σε θρησκείες, πατρίδες και ήθη... Κάθε τι σε τούτον τον Φυσικό Κόσμο υμνεί τα Αιώνια του Ανθρώπου και του Θεού, κι αν περιορίστηκαν αφορά μόνο τον τρόπο που βλέπουμε τον Κόσμο της Ύλης και του Πνεύματος

Όλοι έχουμε διαπιστώσει πόσο μάταια είναι όλα εδώ.. Η ματαιότητα και η κενοδοξία χτυπούν αλύπητα το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων και στο τέλος, ότι και να κάνουν, το μόνο που θέλουν είναι να τελειώνουν με την Ζωή... Ο καθένας έχει την σπηλιά του... ο καθένας κυνηγάει τις αξίες που του έμαθαν να κυνηγάει…

Δύσκολο να ανατραπούν οι ερμηνείες, όμως αν σταματήσουμε λίγο το τρέξιμο, αν περπατήσουμε λίγο πιο αφοσιωμένα στην Ζωή, δεν υπάρχει περίπτωση να μην διακρίνουμε την Αιωνιότητα μας…

Όλα είναι θέμα ερμηνείας…
Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα και Χαράς… Είναι μια ποιότητα που λίγοι άνθρωποι έχουν καταφέρει να εκφράσουν στην Ζωή τους, χωρίς έναν συγκεκριμένο λόγο… Αντίθετα υπάρχουν πολλοί συγκεκριμένοι λόγοι να εκφράζουν θλίψη γιατί υπάρχουν σε έναν κόσμο που τους πληγώνει…
Αυτός που πληγώνει όμως και αυτός που πληγώνεται έχουν ένα μη υγιές καθρέφτισμα… Γιατί στην ουσία είναι «εγώ ο ίδιος», με διαφορά στην ερμηνεία του «Εγώ»…
:cry: :cry: :cry:
@};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16530
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Δημοσίευση από margaritarenia »

Δύσκολο να ανατραπούν οι ερμηνείες, όμως αν σταματήσουμε λίγο το τρέξιμο, αν περπατήσουμε λίγο πιο αφοσιωμένα στην Ζωή, δεν υπάρχει περίπτωση να μην διακρίνουμε την Αιωνιότητα μας…

Όλα είναι θέμα ερμηνείας…
Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα και Χαράς… Είναι μια ποιότητα που λίγοι άνθρωποι έχουν καταφέρει να εκφράσουν στην Ζωή τους, χωρίς έναν συγκεκριμένο λόγο… Αντίθετα υπάρχουν πολλοί συγκεκριμένοι λόγοι να εκφράζουν θλίψη γιατί υπάρχουν σε έναν κόσμο που τους πληγώνει…
Αυτός που πληγώνει όμως και αυτός που πληγώνεται έχουν ένα μη υγιές καθρέφτισμα… Γιατί στην ουσία είναι «εγώ ο ίδιος», με διαφορά στην ερμηνεία του «Εγώ»



:cry: @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”