ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26024
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- @};- @};- :x

Καλή μας Χρονιά :x :x :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18599
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Εύχομαι τούτος ο χρόνος να μας βρει σταθερούς και αμετακίνητους στην Αλήθεια, ώστε η Αγάπη να έρθει να μας ανταμώσει και να μας μυήσει στην Ζωή, φέρνοντας ένα Νέο Φως, που δεν το γιορτάζουμε απλά, αλλά του επιτρέπουμε να γίνει το δικό μας Φως…
Βασούλα μου @};- @};- @};-
Καλή μας χρονιά παιδάκια!!!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23447
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Εύχομαι τούτος ο χρόνος να μας βρει σταθερούς και αμετακίνητους στην Αλήθεια, ώστε η Αγάπη να έρθει να μας ανταμώσει και να μας μυήσει στην Ζωή, φέρνοντας ένα Νέο Φως, που δεν το γιορτάζουμε απλά, αλλά του επιτρέπουμε να γίνει το δικό μας Φως…

να το θυμηθούμε, ώστε τίποτα πια να μην μοιάζει δανεικό, θυμωμένο και χρεωμένο στην Ζωή μας

Καλή Χρονιά
>:d< >:d< >:d< :x :x :x

Καλή μας χρονιά! >:d< >:d< >:d< :x :x :x O:-) O:-)
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24588
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Καμία Ειρήνη δεν θα έρθει στον κόσμο, αν δεν είναι εκείνη που έχει συμβεί πρώτα μέσα μας… Εκείνη η Ειρήνη που δεν την ενδιαφέρει να νικήσει, γιατί έχει προλάβει και έχει Αγαπήσει…

Εύχομαι τούτος ο χρόνος να μας βρει σταθερούς και αμετακίνητους στην Αλήθεια, ώστε η Αγάπη να έρθει να μας ανταμώσει και να μας μυήσει στην Ζωή, φέρνοντας ένα Νέο Φως, που δεν το γιορτάζουμε απλά, αλλά του επιτρέπουμε να γίνει το δικό μας Φως…

να το θυμηθούμε, ώστε τίποτα πια να μην μοιάζει δανεικό, θυμωμένο και χρεωμένο στην Ζωή μας
:x :x @};- @};-

Καλή Χρονιά σε Ολους μας :x :x @};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Valia

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από Valia »

αχ Βασούλα μας @};- @};- @};-
Καλή μας χρονιά παιδάκια :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Giorgos Agelis
Δημοσιεύσεις: 4074
Εγγραφή: 08 Απρ 2011 2:44 am
Τοποθεσία: KATERINH PIERIA

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από Giorgos Agelis »

Καλή χρονιά σε όλους :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Καμία Ειρήνη δεν θα έρθει στον κόσμο, αν δεν είναι εκείνη που έχει συμβεί πρώτα μέσα μας… Εκείνη η Ειρήνη που δεν την ενδιαφέρει να νικήσει, γιατί έχει προλάβει και έχει Αγαπήσει…
Καλή Χρονιά αγαπημένοι μου... είμαι σίγουρη ότι θα είναι η καλύτερη!! :) @};- >:d< >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Βασούλα... @};- :x :x


Καλή Χρονιά σε Όλους μας! :x :x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από Stefanos »

Παιδάκια Καλή Χρονιά σε Όλους Μας :x :x :x
Να έχουμε μια χρονιά Αγάπης , Σοφίας και Ενότητας :x :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από panos »

τιποτα @};-

Καλη μας χρονια >:d< >:d< >:d<
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11318
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από JOANNA »

Εγώ για αυτόν τον χρόνο θα ευχηθώ να έρθουμε πιο κοντά στην Ψυχή μας, γιατί χωρίς αυτήν κάθε νέος χρόνος θα είναι απελπιστικά ίδιος με τον προηγούμενο, τόσο ίδιος που περιμένεις κάτι να σε εκπλήξει και απλά επαναλαμβάνεις την ίδια ιστορία μιας Ζωής που δεν πρόλαβες να είσαι ο Εαυτός σου… ίσως γιατί δεν ξέρεις τι σημαίνει αυτό…

Καμία Ειρήνη δεν θα έρθει στον κόσμο, αν δεν είναι εκείνη που έχει συμβεί πρώτα μέσα μας… Εκείνη η Ειρήνη που δεν την ενδιαφέρει να νικήσει, γιατί έχει προλάβει και έχει Αγαπήσει…

Εύχομαι τούτος ο χρόνος να μας βρει σταθερούς και αμετακίνητους στην Αλήθεια, ώστε η Αγάπη να έρθει να μας ανταμώσει και να μας μυήσει στην Ζωή, φέρνοντας ένα Νέο Φως, που δεν το γιορτάζουμε απλά, αλλά του επιτρέπουμε να γίνει το δικό μας Φως…

να το θυμηθούμε, ώστε τίποτα πια να μην μοιάζει δανεικό, θυμωμένο και χρεωμένο στην Ζωή μας
Βασουλα μου :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Καλη Χρονια σε Ολους Μας :x :x :x :x
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Elen75
Δημοσιεύσεις: 2052
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010 6:36 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

Δημοσίευση από Elen75 »

Βάσω μου :x :x :x
Καλή μας Χρονιά!!!! @};- @};- >:d< >:d<
"Αν θες να γνωρίσεις το Συμπαν, γνωρισε τον Εαυτο Σου"

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”