AKOY...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

AKOY...

Δημοσίευση από Vasoula »

Αφύπνιση… Κάποιοι γελάνε, επηρεασμένοι από τις τεχνικές της… τις τεχνικές «new age»…όλα έχουν ένα τίμημα…


Άκου ανθρωπάκο, εσύ που γελάς, τι σημαίνει αφύπνιση…

Ίσως καν να μην ήξερες ότι ήσουν εσωτερικά τόσο φοβισμένος και διαχωρισμένος από τον Εαυτό σου..

Ίσως καν να μην ήξερες ότι κουβαλάς τους γονείς σου μέσα σε πληγωμένα συναισθήματα, που δεν πρόλαβαν να ωριμάσουν…

Ίσως καν να μην ήξερες ότι ακολουθείς τον δρόμο τους, εκείνη την τροχιά της ζωής, που νομίζεις ότι όταν πας σ' αυτήν θα είσαι και ασφαλής και δεν σε ενδιαφέρει να είσαι και ευτυχισμένος μέσα από ΄την πληρότητά σου…
Το βλέπεις γύρω σου και σε εσένα... Οι άνθρωποι ζουν όπως τους έμαθαν, γιατί μόνο έτσι νιώθουν ασφαλείς και δεν τους νοιάζει καθόλου που δεν είναι χαρούμενοι και ελεύθεροι... Αρκεί να νιώθουν ασφαλείς...

Ίσως καν να μην ήξερες την σχέση σου με τον Θεό, να μην ήξερες ότι τον φοβάσαι για όλα αυτά που έχεις κρύψει μέσα σου πίσω από ένα προσωπείο ηθικής... Τον έβγαλες από μέσα σου σαν Ένα, και τον έβαλες έξω σου σαν Κύριο, συνεχίζοντας την δουλεία σου…

Ακόμα, μπορεί να νιώσεις ότι το να είσαι έντιμος, δεν έχει καμία σχέση με αυτά που έμαθες για την εντιμότητα...

Σε προδιαθέτει να πειραματιστείς με νέες οπτικές, πιο ελεύθερες και να ρισκάρεις

Σου δείχνει πόσο μακριά έζησες από την καρδιά σου και έγινες αποτελεσματικός για την επιβίωσή σου, αλλά καθόλου πρόθυμος για την Ζωή σου

Η αφύπνιση δείχνει τι έγινες, ενόσω εσύ αυτό δεν το θέλησες συνειδητά... Δεν είναι επιλογή σου...

Σου δίνει πίσω την Ελεύθερη Βούλησή σου, για να κάνεις εκ νέου επιλογές, πιο κοντά στην καρδιά σου, κόντρα στις πεποιθήσεις σου για το καλό και το κακό...

Να νιώσεις ανθρώπινα με τον Εαυτό σου και τους άλλους...

Να ερωτευθείς, να παίξεις, να γελάσεις, να γίνεις αυτός ο ατελής για τους άλλους, αλλά ο τέλειος για τον Θεό μέσα σου...

Γιατί ο τέλειος Άνθρωπος, είναι αυτός που κάνει τον Θεό μέσα του Ζωντανό Θεό και όχι πεθαμένο, άμεμπτο, ηθικό και κριτή... Που δεν δίνει τον Εαυτό του βορά στους ανθρώπους…

Σου δείχνει ακριβώς αυτό που πάλεψες σε όλη σου την ζωή να αποφύγεις... την ατέλεια!

Ότι και να έκανες, όσο ηθικός και σωστός και να έγινες, ευτυχισμένος δεν ήσουν και αυτή είναι η ατέλεια... Η μοναδική ατέλεια είναι όταν έχεις όλες τις προϋποθέσεις να είσαι πλήρης, και εσύ επιλέγεις να μείνεις μισός...

Μπορείς να κλάψεις... Είναι μέσα σ' αυτές όλες τις προϋποθέσεις... Τα δάκρυα είναι μετασχηματισμός, δεν είναι πάντα συναισθηματισμός...

Και ο Άνθρωπος είχε πει: η πιο μεγάλη ώρα για έναν άνθρωπο, είναι εκείνη που αντιλαμβάνεται ότι δεν εκπλήρωσε ούτε μισό Νόμο του Θεού, με την Θέλησή του, αλλά τους ματαίωσε όλους με την ασυνειδησία του...
Και τότε μια φωτεινή ακτίνα της Χάρης του Πνεύματος, αγγίζει την Καρδιά του

Ακου… Είσαι ολόκληρο Σύμπαν!
Συνημμένα
personal universe.jpg
personal universe.jpg (118.99 KiB) Προβλήθηκε 16127 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23111
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Danielli »

Oλο για παραθεση... @};-

Μα όλα ξεκινάν από εδώ....
Ίσως καν να μην ήξερες ότι κουβαλάς τους γονείς σου μέσα σε πληγωμένα συναισθήματα, που δεν πρόλαβαν να ωριμάσουν…
Και καταλήγουν εδώ... :cry:
Και ο Άνθρωπος είχε πει: η πιο μεγάλη ώρα για έναν άνθρωπο, είναι εκείνη που αντιλαμβάνεται ότι δεν εκπλήρωσε ούτε μισό Νόμο του Θεού, με την Θέλησή του, αλλά τους ματαίωσε όλους με την ασυνειδησία του...
Και τότε μια φωτεινή ακτίνα της Χάρης του Πνεύματος, αγγίζει την Καρδιά του

Ακου… Είσαι ολόκληρο Σύμπαν!
>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33562
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Annoula »

Και ο Άνθρωπος είχε πει: η πιο μεγάλη ώρα για έναν άνθρωπο, είναι εκείνη που αντιλαμβάνεται ότι δεν εκπλήρωσε ούτε μισό Νόμο του Θεού, με την Θέλησή του, αλλά τους ματαίωσε όλους με την ασυνειδησία του...
Και τότε μια φωτεινή ακτίνα της Χάρης του Πνεύματος, αγγίζει την Καρδιά του

Ακου… Είσαι ολόκληρο Σύμπαν!
@};- @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29981
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:cry: @};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26030
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Βικούλα »

:cry: @};- @};- @};-
Vaso έγραψε:Ότι και να έκανες, όσο ηθικός και σωστός και να έγινες, ευτυχισμένος δεν ήσουν και αυτή είναι η ατέλεια... Η μοναδική ατέλεια είναι όταν έχεις όλες τις προϋποθέσεις να είσαι πλήρης, και εσύ επιλέγεις να μείνεις μισός...

Μπορείς να κλάψεις... Είναι μέσα σ' αυτές όλες τις προϋποθέσεις... Τα δάκρυα είναι μετασχηματισμός, δεν είναι πάντα συναισθηματισμός...

Και ο Άνθρωπος είχε πει: η πιο μεγάλη ώρα για έναν άνθρωπο, είναι εκείνη που αντιλαμβάνεται ότι δεν εκπλήρωσε ούτε μισό Νόμο του Θεού, με την Θέλησή του, αλλά τους ματαίωσε όλους με την ασυνειδησία του...
Και τότε μια φωτεινή ακτίνα της Χάρης του Πνεύματος, αγγίζει την Καρδιά του

Ακου… Είσαι ολόκληρο Σύμπαν!
@};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: AKOY...

Δημοσίευση από AMALIA »

Σου δίνει πίσω την Ελεύθερη Βούλησή σου, για να κάνεις εκ νέου επιλογές, πιο κοντά στην καρδιά σου, κόντρα στις πεποιθήσεις σου για το καλό και το κακό...

Να νιώσεις ανθρώπινα με τον Εαυτό σου και τους άλλους...

Να ερωτευθείς, να παίξεις, να γελάσεις, να γίνεις αυτός ο ατελής για τους άλλους, αλλά ο τέλειος για τον Θεό μέσα σου...

Γιατί ο τέλειος Άνθρωπος, είναι αυτός που κάνει τον Θεό μέσα του Ζωντανό Θεό και όχι πεθαμένο, άμεμπτο, ηθικό και κριτή... Που δεν δίνει τον Εαυτό του βορά στους ανθρώπους…

Σου δείχνει ακριβώς αυτό που πάλεψες σε όλη σου την ζωή να αποφύγεις... την ατέλεια!
@};- :x

Μπορείς να κλάψεις... Είναι μέσα σ' αυτές όλες τις προϋποθέσεις... Τα δάκρυα είναι μετασχηματισμός, δεν είναι πάντα συναισθηματισμός...

Και ο Άνθρωπος είχε πει: η πιο μεγάλη ώρα για έναν άνθρωπο, είναι εκείνη που αντιλαμβάνεται ότι δεν εκπλήρωσε ούτε μισό Νόμο του Θεού, με την Θέλησή του, αλλά τους ματαίωσε όλους με την ασυνειδησία του...
Και τότε μια φωτεινή ακτίνα της Χάρης του Πνεύματος, αγγίζει την Καρδιά του

Ακου… Είσαι ολόκληρο Σύμπαν!
@};- :x :x
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17575
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Βασουλι μου, όλο το ποστ Υπέροχο :x :x :x :x :x
Ίσως καν να μην ήξερες ότι ακολουθείς τον δρόμο τους, εκείνη την τροχιά της ζωής, που νομίζεις ότι όταν πας σ' αυτήν θα είσαι και ασφαλής και δεν σε ενδιαφέρει να είσαι και ευτυχισμένος μέσα από ΄την πληρότητά σου…
Το βλέπεις γύρω σου και σε εσένα... Οι άνθρωποι ζουν όπως τους έμαθαν, γιατί μόνο έτσι νιώθουν ασφαλείς και δεν τους νοιάζει καθόλου που δεν είναι χαρούμενοι και ελεύθεροι... Αρκεί να νιώθουν ασφαλείς...
:-(
Η αφύπνιση δείχνει τι έγινες, ενόσω εσύ αυτό δεν το θέλησες συνειδητά... Δεν είναι επιλογή σου...

Σου δίνει πίσω την Ελεύθερη Βούλησή σου, για να κάνεις εκ νέου επιλογές, πιο κοντά στην καρδιά σου, κόντρα στις πεποιθήσεις σου για το καλό και το κακό...

Να νιώσεις ανθρώπινα με τον Εαυτό σου και τους άλλους...

Να ερωτευθείς, να παίξεις, να γελάσεις, να γίνεις αυτός ο ατελής για τους άλλους, αλλά ο τέλειος για τον Θεό μέσα σου...

Γιατί ο τέλειος Άνθρωπος, είναι αυτός που κάνει τον Θεό μέσα του Ζωντανό Θεό και όχι πεθαμένο, άμεμπτο, ηθικό και κριτή... Που δεν δίνει τον Εαυτό του βορά στους ανθρώπους…

Σου δείχνει ακριβώς αυτό που πάλεψες σε όλη σου την ζωή να αποφύγεις... την ατέλεια!
:) @};- @};- @};-
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Elen75
Δημοσιεύσεις: 2052
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010 6:36 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Elen75 »

@};- @};- @};- @};- @};-
"Αν θες να γνωρίσεις το Συμπαν, γνωρισε τον Εαυτο Σου"
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23461
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ότι και να έκανες, όσο ηθικός και σωστός και να έγινες, ευτυχισμένος δεν ήσουν και αυτή είναι η ατέλεια... Η μοναδική ατέλεια είναι όταν έχεις όλες τις προϋποθέσεις να είσαι πλήρης, και εσύ επιλέγεις να μείνεις μισός...
Μια ζωή να προσπαθείς να είσαι τέλειος, και τελικά να παραμένεις ατελής... Και μετά να προσπαθείς να βρεις τι άφησες ατελές, και δωσ'του πάλι προσπάθεια για τελειότητα... Και η ζωή συνεχίζεται... Και ο χρόνος παραμένει χαμένος χρόνος... Ουφ... :-( @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18609
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Μάνος »

Πιο συγχρονικό δε γίνεται το παραπάνω κείμενο!!!!
...Και τι να πρωτοπαραθέσω δεν ξέρω!
Είμαι εδώ μόνος μου,στη μέση του πουθενά, έχουν αρχίσει να συμβαίνουν πράγματα τα οποία πάντα ήθελα από τη στιγμή που πάτησα το πόδι μου εδώ και εγώ είμαι ακόμα δυστηχής! Δεν μπορώ να χαρώ τίποτα και είμαι γεμάτος από ωραιότατες δικαιολογίες...Μου φταίει αυτό, μου φταίει το άλλο... Και τελικά ο μόνος που μου φταίει είμαι εγώ!!!!
Όμως νιώθω πως δεν μπορώ να το αλλάξω και μέρα με τη μέρα νιώθω να βαλτώνω... Πάνω που πάει να γίνει μισό βηματάκι, τσουπ ο βολεμένος μου εαυτός αντιδράει και αναζητάει την ασφάλεια του, με αποτέλεσμα να γεμίζω από χαμένο χρόνο ζωής... :-(
Βάσω έγραψε:Ίσως καν να μην ήξερες ότι ακολουθείς τον δρόμο τους, εκείνη την τροχιά της ζωής, που νομίζεις ότι όταν πας σ' αυτήν θα είσαι και ασφαλής και δεν σε ενδιαφέρει να είσαι και ευτυχισμένος μέσα από ΄την πληρότητά σου…
Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω...
Είναι και αυτό ο μουντός κωλόκαιρός με τους 8-11 βαθμούς εδώ και τρείς εβδομάδες σερι...
:romance-heart:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Madraoulas »

Vaso έγραψε: Ακου… Είσαι ολόκληρο Σύμπαν!
θα ξεκινησω απο αυτο >:d< :x
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31558
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Βάσω έγραψε:Να νιώσεις ανθρώπινα με τον Εαυτό σου και τους άλλους...

Να ερωτευθείς, να παίξεις, να γελάσεις, να γίνεις αυτός ο ατελής για τους άλλους, αλλά ο τέλειος για τον Θεό μέσα σου...

Γιατί ο τέλειος Άνθρωπος, είναι αυτός που κάνει τον Θεό μέσα του Ζωντανό Θεό και όχι πεθαμένο, άμεμπτο, ηθικό και κριτή... Που δεν δίνει τον Εαυτό του βορά στους ανθρώπους…

Σου δείχνει ακριβώς αυτό που πάλεψες σε όλη σου την ζωή να αποφύγεις... την ατέλεια!

Ότι και να έκανες, όσο ηθικός και σωστός και να έγινες, ευτυχισμένος δεν ήσουν και αυτή είναι η ατέλεια... Η μοναδική ατέλεια είναι όταν έχεις όλες τις προϋποθέσεις να είσαι πλήρης, και εσύ επιλέγεις να μείνεις μισός...
!! @};- @};- @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Ίσως καν να μην ήξερες ότι ήσουν εσωτερικά τόσο φοβισμένος και διαχωρισμένος από τον Εαυτό σου..

Ίσως καν να μην ήξερες ότι κουβαλάς τους γονείς σου μέσα σε πληγωμένα συναισθήματα, που δεν πρόλαβαν να ωριμάσουν…
φοβοι παντου.. φοβοι για ολα.. δεν ειχα ιδεα ποσους φοβους κουβαλουσα :-(
Σου δείχνει πόσο μακριά έζησες από την καρδιά σου και έγινες αποτελεσματικός για την επιβίωσή σου, αλλά καθόλου πρόθυμος για την Ζωή σου

Η αφύπνιση δείχνει τι έγινες, ενόσω εσύ αυτό δεν το θέλησες συνειδητά... Δεν είναι επιλογή σου...

Σου δίνει πίσω την Ελεύθερη Βούλησή σου, για να κάνεις εκ νέου επιλογές, πιο κοντά στην καρδιά σου, κόντρα στις πεποιθήσεις σου για το καλό και το κακό...
Να νιώσεις ανθρώπινα με τον Εαυτό σου και τους άλλους...

Να ερωτευθείς, να παίξεις, να γελάσεις, να γίνεις αυτός ο ατελής για τους άλλους, αλλά ο τέλειος για τον Θεό μέσα σου...
Γιατί ο τέλειος Άνθρωπος, είναι αυτός που κάνει τον Θεό μέσα του Ζωντανό Θεό και όχι πεθαμένο, άμεμπτο, ηθικό και κριτή... Που δεν δίνει τον Εαυτό του βορά στους ανθρώπους…
Ακου… Είσαι ολόκληρο Σύμπαν!

:x @};- @};- @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: AKOY...

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε: Και ο Άνθρωπος είχε πει: η πιο μεγάλη ώρα για έναν άνθρωπο, είναι εκείνη που αντιλαμβάνεται ότι δεν εκπλήρωσε ούτε μισό Νόμο του Θεού, με την Θέλησή του, αλλά τους ματαίωσε όλους με την ασυνειδησία του...
Και τότε μια φωτεινή ακτίνα της Χάρης του Πνεύματος, αγγίζει την Καρδιά του

Ακου… Είσαι ολόκληρο Σύμπαν!
:romance-heartbeating: @};- @};- @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: AKOY...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Τι όμορφο κείμενο! 8-> @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”