KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26027
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18602
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Ιωάννα έγραψε:Μαρκετινγκ δεν λες τιποτα. Και μαντεψε ποιος ειναι το εμπορευμα
:-ss :-ss :-ss
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Το μάρκετινγκ στηρίζεται πάντα πάνω στην έρευνα...Κανένα προϊόν δεν θα μπορέσεις να προωθήσεις, αν πρώτα δεν έχεις ερευνήσει τις τάσεις και την ψυχολογία του αγοραστή...και χρειάζεται να την ερευνήσεις και ποσοτικά και ποιοτικά...
'Αρα το μάρκετινγκ μας μαθαίνει κάτι σημαντικό...Την έρευνα...

Μετά την έρευνα ακολουθεί το στάδιο του πειραματισμού...Το προϊόν χρειάζεται να δημιουργηθεί σύμφωνα με τα ευρήματα της έρευνας. Από το πόσα κουμπάκια θα έχει μέχρι το χρώμα του...Δεν δημιουργείται έτσι απλά... ένας ολόκληρος κόσμος πίσω από το προϊόν πειραματίζεται πάνω στην τεχνολογία, την μορφή και το τελικό αποτέλεσμα, για πάρα πολύ χρόνο, μέσα στον οποίο τεστάρονται τα λάθη και βελτιώνονται...
Άρα το μάρκετινγκ μας μαθαίνει κάτι σημαντικό...Τον πειραματισμό...

Όταν το προϊόν είναι έτοιμο, υπάρχουν τα στάδια της τοποθέτησης, της τιμής και της πώλησης...Για να είναι αποτελεσματικό το προϊόν χρειάζεται να εφαρμοστούν όλα αυτά τα στάδια για να αυξήσουν την αγοραστική του δύναμη...
Αρα το μάρκετινγκ μας μαθαίνει κάτι σημαντικό...Την εφαρμογή...

Αν απομονώσουμε οτιδήποτε εμπορικό από την σημαντικότητα του μάρκετινγκ, τα στάδια του είναι μέρος μια εξελικτικής διαδικασίας που μας αφορά σε εσωτερικό επίπεδο...
Ερευνα - Πειραματισμός - Εφαρμογή

Το μάρκετινγκ έχει μέσα του και τον ενθουσιασμό της καινοτομίας που συνδέει τα στάδια μεταξύ τους...Γεννιέται ένα προϊόν και χρειάζεται να οραματιστείς την δυναμική του, αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να έχει επιτυχία...
Έτσι έχουμε ακόμα κάποιες σημαντικές ποιότητες του μάρκετινγκ...τον ενθουσιασμό, το όραμα, την πίστη...

Η επιτυχία εξαρτάται από όλους αυτούς τους παράγοντες και τα εξελικτικά στάδια που συμβαίνουν μέχρι την τελική παρουσία...
Και σε όλα αυτά τα στάδια, αυτό που συντονίζει τις προσπάθειες είναι η έκπληξη...
Χρειάζεται να αφήνεσαι στην έκπληξη, να της επιτρέπεις να σε συγκινεί...


Μπορούμε λοιπόν σ΄αυτήν την πεζή και κενή ίσως και αρνητική ερμηνεία του μάρκετινγκ να δώσουμε την εσωτερικότητα που της λείπει, για να γίνει ωφέλιμη διαδικασία και όχι στεγνά εμπορική...

Όλα εδώ, σε τούτον τον κόσμο έχουν διπολική ερμηνεία...Μπορείς να πάρεις μηνύματα αρνητικά-υλικά, μα μπορεί να πάρεις και μηνύματα θετικά-εσωτερικά...

:) >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31550
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

πραγματικά δεν το είχα συλλάβει έτσι και είναι τόσο Αλήθεια αυτό που λες
ότι τελικά ακόμα και η πιο συνδεδεμένη αρνητικά έννοια έχει όντως όπως το περιγράφεις
τόσες ποιότητες! O:-)
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17570
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Α, Βασουλα τι ομορφο :* @};- @};- @};-
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

είναι πολύ σημαντική η εργασία που έκανα...Σε όλα τα επίπεδα της επέτρεπα να με εκπλήσσει...

Δεν ήταν μόνο εξαρτητική η σχέση μου με την εργασία μου...Ήταν ανάπτυξη και βαθιά εμπειρία στις ερμηνείες και όχι στα σημεία μόνο...


>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29972
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};- >:d< :x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Δεν ήταν μόνο εξαρτητική η σχέση μου με την εργασία μου...Ήταν ανάπτυξη και βαθιά εμπειρία στις ερμηνείες και όχι στα σημεία μόνο...
πόσο σημαντικό είναι αυτό για να Ζεις την κάθε σου στιγμή, να την Ζεις με την ολότητά σου και όχι την έλλειψή σου! >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι Ελλάκι μου...Αυτό που με βοήθησε στο τότε ήταν ότι δεν είχα παρελθόν και δεν είχα και μέλλον...
Έτσι χρησιμοποίησα όλες τις μελλοντικές ποιότητες στο παρόν μου...

αυτό το "θα" αν δεν το αφήσεις να αλωνίζει μέσα σου, γίνεται άμεσα εφαρμόσιμο, γιατί έχει όραμα και ποιότητα, μα έχει και βόλεμα και φόβο, όταν του επιτρέψεις να γίνει ελπίδα...

θα γίνω κάποτε Άνθρωπος...λέει το "θα" στο μέλλον...
Τι μου χρειάζεται? Αγάπη, όραμα, ακεραιότητα, θάρρος, πίστη, δύναμη, θέληση, απόφαση, λέει το "θα" στο παρόν...

παίρνεις λοιπόν τις μελλοντικές ποιότητες και τις τοποθετείς στο "τώρα"...

Μόνο εσύ μπορείς να το κάνεις αυτό...Κανένας άλλος στον κόσμο...ούτε στην Γη, ούτε στον Ουρανό δεν υπάρχει κανείς που να μπορεί να κάνει την λάσπη, όραμα, για εσένα...

Αυτό το "θα" ψόφησε την γάτα, Φίλοι μου!!! :))

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17570
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

θα γίνω κάποτε Άνθρωπος...λέει το "θα" στο μέλλον...
Τι μου χρειάζεται? Αγάπη, όραμα, ακεραιότητα, θάρρος, πίστη, δύναμη, θέληση, απόφαση, λέει το "θα" στο παρόν...

παίρνεις λοιπόν τις μελλοντικές ποιότητες και τις τοποθετείς στο "τώρα"...
Πωπω, ομορφο!!! @};- @};- @};- @};-
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από eirini »

αυτό το "θα" αν δεν το αφήσεις να αλωνίζει μέσα σου, γίνεται άμεσα εφαρμόσιμο, γιατί έχει όραμα και ποιότητα, μα έχει και βόλεμα και φόβο, όταν του επιτρέψεις να γίνει ελπίδα...
πόση Αλήθεια.. @};- :x
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29972
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

θα γίνω κάποτε Άνθρωπος...λέει το "θα" στο μέλλον...
Τι μου χρειάζεται? Αγάπη, όραμα, ακεραιότητα, θάρρος, πίστη, δύναμη, θέληση, απόφαση, λέει το "θα" στο παρόν...

παίρνεις λοιπόν τις μελλοντικές ποιότητες και τις τοποθετείς στο "τώρα"...

Μόνο εσύ μπορείς να το κάνεις αυτό...Κανένας άλλος στον κόσμο...ούτε στην Γη, ούτε στον Ουρανό δεν υπάρχει κανείς που να μπορεί να κάνει την λάσπη, όραμα, για εσένα...
:romance-heartbeating:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

ουτε εγω το ειχα σκεφτει ποτε ετσι το μαρκετινγκ!! :x @};-
Vaso έγραψε: αυτό το "θα" αν δεν το αφήσεις να αλωνίζει μέσα σου, γίνεται άμεσα εφαρμόσιμο, γιατί έχει όραμα και ποιότητα, μα έχει και βόλεμα και φόβο, όταν του επιτρέψεις να γίνει ελπίδα...

θα γίνω κάποτε Άνθρωπος...λέει το "θα" στο μέλλον...
Τι μου χρειάζεται? Αγάπη, όραμα, ακεραιότητα, θάρρος, πίστη, δύναμη, θέληση, απόφαση, λέει το "θα" στο παρόν...

παίρνεις λοιπόν τις μελλοντικές ποιότητες και τις τοποθετείς στο "τώρα"...

Μόνο εσύ μπορείς να το κάνεις αυτό...Κανένας άλλος στον κόσμο...ούτε στην Γη, ούτε στον Ουρανό δεν υπάρχει κανείς που να μπορεί να κάνει την λάσπη, όραμα, για εσένα...
@};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε:
θα γίνω κάποτε Άνθρωπος...λέει το "θα" στο μέλλον...
Τι μου χρειάζεται? Αγάπη, όραμα, ακεραιότητα, θάρρος, πίστη, δύναμη, θέληση, απόφαση, λέει το "θα" στο παρόν...

παίρνεις λοιπόν τις μελλοντικές ποιότητες και τις τοποθετείς στο "τώρα"...

Μόνο εσύ μπορείς να το κάνεις αυτό...Κανένας άλλος στον κόσμο...ούτε στην Γη, ούτε στον Ουρανό δεν υπάρχει κανείς που να μπορεί να κάνει την λάσπη, όραμα, για εσένα...
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: KAΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

Δημοσίευση από elenaki »

αυτό το "θα" αν δεν το αφήσεις να αλωνίζει μέσα σου, γίνεται άμεσα εφαρμόσιμο, γιατί έχει όραμα και ποιότητα, μα έχει και βόλεμα και φόβο, όταν του επιτρέψεις να γίνει ελπίδα...

θα γίνω κάποτε Άνθρωπος...λέει το "θα" στο μέλλον...
Τι μου χρειάζεται? Αγάπη, όραμα, ακεραιότητα, θάρρος, πίστη, δύναμη, θέληση, απόφαση, λέει το "θα" στο παρόν...

παίρνεις λοιπόν τις μελλοντικές ποιότητες και τις τοποθετείς στο "τώρα"...

Μόνο εσύ μπορείς να το κάνεις αυτό...Κανένας άλλος στον κόσμο...ούτε στην Γη, ούτε στον Ουρανό δεν υπάρχει κανείς που να μπορεί να κάνει την λάσπη, όραμα, για εσένα...
Βασουλα μου.. @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”