Σ' Εσένα Παιδάκι...

Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Σ' Εσένα Παιδάκι...

Δημοσίευση από Giotoula »

:cry: @};- @};- @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Σ' Εσένα Παιδάκι...

Δημοσίευση από Danielli »

@};- :x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27250
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Σ' Εσένα Παιδάκι...

Δημοσίευση από Ellaki »

Βασουλίτσα @};- :x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Σ' Εσένα Παιδάκι...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

τόσο θεραπευτικό αυτό το κείμενο!! :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: Σ' Εσένα Παιδάκι...

Δημοσίευση από JOANNA »

Να θυμάσαι παιδάκι, ότι δεν έχει σχέση η Αγάπη μου για εσένα με τα λάθη σου...Αν κάνεις λάθη, πάλι για εμένα είσαι εσύ. Δεν μας αλλάζουν τα λάθη μας, αλλά τα λάθη αλλάζουν την αντίληψή μας για το ωφέλιμο για εμάς και την Ζωή μας. Όταν είμαστε μέσα στην Ζωή τα λάθη μας δεν αφορούν κανέναν άλλον, αν δεν τον βλάπτουν.

Να εμπιστεύεσαι τον Εαυτό σου και τότε κανένας δεν θα μπορέσει να σε βλάψει, αλλά χρειάζεται να παρατηρείς, να προβλέπεις και να νιώθεις την ροή της Ζωής, ώστε να μην διστάζεις να πολεμήσεις όταν είναι ανάγκη.
Είναι καλό να αφήνεσαι στην ροή του ποταμού, αλλά να έχεις και τον νου σου στα κλαδιά που μπορεί να σε τραυματίσουν, ώστε να τα παρακάμπτεις...Αν δεν προσέξεις τα κλαδιά, να είσαι έτοιμος να δεχτείς και τον τραυματισμό σου...Αυτό είναι Δικαιοσύνη...
Το Έλεος είναι ότι ποτέ ο Θεός δεν θα σε αφήσει να τραυματιστείς, περισσότερο από όσο αντέχεις...
Να μην πιστεύεις κανέναν που θα σου πει για το πώς είναι ο Θεός…Να ψάχνεις πάντα να τον νιώσεις μέσα σου…Στην πιο βαθειά σου Αλήθεια, παιδάκι…
Βασουλα μου :cry: :cry: :cry: :cry: @};- @};-
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Σ' Εσένα Παιδάκι...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:Yπάρχει μεσα μας ένα Παιδί…Αθώο και σταυρωμένο συγχρόνως…
Αγέννητο και γεννημένο…
Ένα Παιδί καταπιεσμένο, ντροπιασμένο, τιμωρημένο, τόσο πολύ φοβισμένο…

Κανείς δεν του μιλάει…Ξεχασμένο εκεί στο ασυνείδητο, παλεύει με το Φως και το Σκοτάδι…Κανέναν δεν ενδιαφέρει…

…παιδάκι γλυκό, δεν υπάρχει καλό και κακό για ότι κάνεις, όμως υπάρχουν πράγματα που είναι χρήσιμο να τα συζητάμε...Όχι για να αποφύγεις τα λάθη, αλλά για να μαθαίνεις να παίρνεις πιο ωφέλιμος αποφάσεις για εσένα και να χρησιμοποιείς αποτελεσματικά την εξυπνάδα σου...

Όσο δεν είσαι προετοιμασμένο για την Ζωή σου ακόμα, χρειάζεται να με εμπιστευθείς παιδάκι, όταν σου βάζω όρια. Αν δεν μπουν όρια από την αρχή, ποτέ δεν θα νιώσεις ασφαλής παιδάκι, στην Ζωή σου...Θα χρειάζεσαι να ελέγχεις τα πάντα, και πάλι ασφαλής δεν θα είσαι, γιατί θα σου λείπει το μέτρο και η ασφάλεια που σου παρέχω τώρα εγώ...Είναι εύκολο να είσαι ανεξέλεγκτο και παρορμητικό σαν παιδί, όταν άλλοι έχουν την ευθύνη σου και αυτό μπορεί να είναι αθώο, αλλά είναι και επικίνδυνο...

Για κάποια πράγματα μπορείς να αποφασίζεις εσύ, παιδάκι, για κάποια χρειάζεται να αποφασίζω εγώ, και αυτό γίνεται μόνο για την δική σου ευημερία και ασφάλεια, μέχρι να μην με χρειάζεσαι πια, γιατί θα γνωρίζεις πάντα πως θα δοκιμάζεις τα όρια σου στο καλύτερο δυνατόν για εσένα στάδιο, όταν θα παίρνεις αποφάσεις και θα τις στηρίζεις. Στην πορεία της Ζωής σου, παιδάκι, δεν πρέπει να εμπιστεύεσαι εμένα, αλλά εσένα…

Να θυμάσαι παιδάκι, ότι δεν έχει σχέση η Αγάπη μου για εσένα με τα λάθη σου...Αν κάνεις λάθη, πάλι για εμένα είσαι εσύ. Δεν μας αλλάζουν τα λάθη μας, αλλά τα λάθη αλλάζουν την αντίληψή μας για το ωφέλιμο για εμάς και την Ζωή μας. Όταν είμαστε μέσα στην Ζωή τα λάθη μας δεν αφορούν κανέναν άλλον, αν δεν τον βλάπτουν.

Ο κόσμος, παιδάκι δεν είναι τέρας που θα σε φάει...Να εμπιστεύεσαι τον Εαυτό σου και τότε κανένας δεν θα μπορέσει να σε βλάψει, αλλά χρειάζεται να παρατηρείς, να προβλέπεις και να νιώθεις την ροή της Ζωής, ώστε να μην διστάζεις να πολεμήσεις όταν είναι ανάγκη.
Είναι καλό να αφήνεσαι στην ροή του ποταμού, αλλά να έχεις και τον νου σου στα κλαδιά που μπορεί να σε τραυματίσουν, ώστε να τα παρακάμπτεις...Αν δεν προσέξεις τα κλαδιά, να είσαι έτοιμος να δεχτείς και τον τραυματισμό σου...Αυτό είναι Δικαιοσύνη...
Το Έλεος είναι ότι ποτέ ο Θεός δεν θα σε αφήσει να τραυματιστείς, περισσότερο από όσο αντέχεις...
Να μην πιστεύεις κανέναν που θα σου πει για το πώς είναι ο Θεός…Να ψάχνεις πάντα να τον νιώσεις μέσα σου…Στην πιο βαθειά σου Αλήθεια, παιδάκι…
Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν πως είναι ο Θεός και δεν θέλουν να κουραστούν να τον βρουν…Προτιμούν τον έτοιμο!

αυτά θα έλεγα στο κάθε παιδάκι, που νομίζει ότι είναι ενήλικας…
:cry: εκτυπωση και ψυγειο για να θυμαμαι οσα θελω να πω στο παιδακι μεσα μου ξανα και ξανα :romance-heartbeating: @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”