ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29972
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Χρυσούλα @};- :x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33555
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Annoula »

Χρυσούλα @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11707
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από konstantinos s. »

@};- @};-
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Χρυσούλα.. @};- @};- :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

HARIDEA έγραψε:Όταν η Θέληση λέει «Είμαι Φως» τότε το σκοτάδι παλεύει για κυριαρχία
Την προκαλεί, της δημιουργεί αμφισβήτηση για το τι μπορεί να πράξει, την κάνει να νοιώθει ανάξια να είναι Φως.
Εκείνη την στιγμή που το σκοτάδι εξαπολύει κύματα ισοπέδωσης η εστιασμένη Θέληση αναφωνεί: « Εγώ Είμαι η αληθινή Παρουσία, Εγώ Είμαι το Φως που χαράζει τον Δρόμο και τίποτα δεν μπορεί να σταματήσει την πορεία μου.»
Χρυσουλα :x @};- την πρωτη φορα δεν το ειχα δει.. τωρα ηρθε η απαντηση.. :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από elenaki »

« Εγώ Είμαι η αληθινή Παρουσία, Εγώ Είμαι το Φως που χαράζει τον Δρόμο και τίποτα δεν μπορεί να σταματήσει την πορεία μου.»
Χρυσουλι μου.. @};- :romance-heartbeating:
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από AMALIA »

Όταν η Θέληση λέει «Είμαι Φως» τότε το σκοτάδι παλεύει για κυριαρχία
Την προκαλεί, της δημιουργεί αμφισβήτηση για το τι μπορεί να πράξει, την κάνει να νοιώθει ανάξια να είναι Φως.
Εκείνη την στιγμή που το σκοτάδι εξαπολύει κύματα ισοπέδωσης η εστιασμένη Θέληση αναφωνεί: « Εγώ Είμαι η αληθινή Παρουσία, Εγώ Είμαι το Φως που χαράζει τον Δρόμο και τίποτα δεν μπορεί να σταματήσει την πορεία μου.»
@};- :x
Τότε αναλογίζομαι πόσο ευλογημένο είναι σκοτάδι, γιατί χωρίς αυτό δεν θα είχα νοιώσει ποτέ την Θέληση μου, χωρίς αυτό δεν θα είχα συμφιλιωθεί με αυτούς που νόμιζα εχθρούς μπαίνοντας σε ένα συνεχή πόλεμο με τον εαυτό μου.

Μέσα από την ισορροπία Φως-Σκοτάδι ξεδιπλώνεται ο αληθινός Εαυτός!!!!!!!
Ετσι ακριβως... @};- :-(


Χρυσουλιτσα γλυκια... @};- :x >:d<
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από eirini »

Χρυσουλίτσα >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23450
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:x :x @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
strapiri
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 09 Ιουν 2014 9:03 pm

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από strapiri »

"Ήλιος και φως αγαπημένη"
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:Το πιο εύκολο πράγμα στην ζωή μας είναι να ζούμε…
Μα συγχρόνως είναι και το πιο δύσκολο…Σχεδόν ακατόρθωτο μοιάζει…
Η ημέρα καλοδέχεται την νύχτα, επιτρέποντάς της να εισχωρεί μέσα της, με μια απροκάλυπτη ταπεινότητα και αποδοχή της ενότητάς τους.
Καμία δεν προσπαθεί να αλλάξει την Φύση της άλλης…
Δεν πολεμούν…κυλάνε αρμονικά και γεμίζουν η μία την άλλη, σαν μια φυσική συνέχεια της Νομοτέλειας ενός Θεικού Σχεδίου…
Η τέλεια παράδοση...

Και αν η θέληση λέει «είμαι φως», τότε η ίδια θέληση προσπαθεί να κρύψει το σκοτάδι…
Στην ουσία, έτσι γιατί η Ζωή τα φέρνει, η κάθε κατάσταση προσπαθεί να κρυφτεί πίσω από τις δικές της Δυνάμεις…Η μία να αποδείξει στην άλλη, ότι είναι πιο ισχυρή...

Πλάκα έχει…

Γιατί καμία Φύση δεν πολεμάει τον Εαυτό της, τελικά...

Κι αν φαίνεται έτσι στον άνθρωπο, είναι γιατί φούσκωσε το μυαλό του με το φως, που έχασε τα όρια του στο σκοτάδι…
@};- @};- @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18602
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Το πιο εύκολο πράγμα στην ζωή μας είναι να ζούμε…
Μα συγχρόνως είναι και το πιο δύσκολο…Σχεδόν ακατόρθωτο μοιάζει…[quote="Χρυσούλα]Όταν η Θέληση λέει «Είμαι Φως» τότε το σκοτάδι παλεύει για κυριαρχία
Την προκαλεί, της δημιουργεί αμφισβήτηση για το τι μπορεί να πράξει, την κάνει να νοιώθει ανάξια να είναι Φως.
Εκείνη την στιγμή που το σκοτάδι εξαπολύει κύματα ισοπέδωσης η εστιασμένη Θέληση αναφωνεί: « Εγώ Είμαι η αληθινή Παρουσία, Εγώ Είμαι το Φως που χαράζει τον Δρόμο και τίποτα δεν μπορεί να σταματήσει την πορεία μου.»

Τότε αναλογίζομαι πόσο ευλογημένο είναι σκοτάδι, γιατί χωρίς αυτό δεν θα είχα νοιώσει ποτέ την Θέληση μου, χωρίς αυτό δεν θα είχα συμφιλιωθεί με αυτούς που νόμιζα εχθρούς μπαίνοντας σε ένα συνεχή πόλεμο με τον εαυτό μου.

Μέσα από την ισορροπία Φως-Σκοτάδι ξεδιπλώνεται ο αληθινός Εαυτός!!!!!!!
[/quote][/quote]
:x :x :x
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από eirini »

Κι αν φαίνεται έτσι στον άνθρωπο, είναι γιατί φούσκωσε το μυαλό του με το φως, που έχασε τα όρια του στο σκοτάδι…
Εγώ Είμαι το Φως που χαράζει τον Δρόμο και τίποτα δεν μπορεί να σταματήσει την πορεία μου.»

Τότε αναλογίζομαι πόσο ευλογημένο είναι σκοτάδι, γιατί χωρίς αυτό δεν θα είχα νοιώσει ποτέ την Θέληση μου, χωρίς αυτό δεν θα είχα συμφιλιωθεί με αυτούς που νόμιζα εχθρούς μπαίνοντας σε ένα συνεχή πόλεμο με τον εαυτό μου.

Μέσα από την ισορροπία Φως-Σκοτάδι ξεδιπλώνεται ο αληθινός Εαυτός!!!!!!!
:x :x :x :x :x
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23450
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Στην Σιωπή, οι Δυνάμεις φιλιώνουν, παραδίνονται η μία στην άλλη…στον πόλεμο, διαλέγουν εχθρούς…
:x >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΦΩΣ-ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από eirini »

Όταν η Θέληση λέει «Είμαι Φως» τότε το σκοτάδι παλεύει για κυριαρχία
Την προκαλεί, της δημιουργεί αμφισβήτηση για το τι μπορεί να πράξει, την κάνει να νοιώθει ανάξια να είναι Φως.
Εκείνη την στιγμή που το σκοτάδι εξαπολύει κύματα ισοπέδωσης η εστιασμένη Θέληση αναφωνεί: « Εγώ Είμαι η αληθινή Παρουσία, Εγώ Είμαι το Φως που χαράζει τον Δρόμο και τίποτα δεν μπορεί να σταματήσει την πορεία μου.»

Τότε αναλογίζομαι πόσο ευλογημένο είναι σκοτάδι, γιατί χωρίς αυτό δεν θα είχα νοιώσει ποτέ την Θέληση μου, χωρίς αυτό δεν θα είχα συμφιλιωθεί με αυτούς που νόμιζα εχθρούς μπαίνοντας σε ένα συνεχή πόλεμο με τον εαυτό μου.

Μέσα από την ισορροπία Φως-Σκοτάδι ξεδιπλώνεται ο αληθινός Εαυτός!!!!!!!
:-( @};-
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”