ΠΙΣΤΗ - ΧΑΡΑ

Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27294
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΠΙΣΤΗ - ΧΑΡΑ

Δημοσίευση από Ellaki »

Το θέμα είναι ότι εμείς οι ίδιοι οραματιζόμαστε και υλοποιούμε αυτό που πιστεύουμε ότι είμαστε.

Οι αθλητές που προσπαθούν να σπάσουν ρεκόρ, το βράδυ πριν κοιμηθούν οραματίζονται την νίκη τους και τις οδηγίες τις δίνει ο ίδιος ο προπονητής τους. Γνωρίζουν ότι χρησιμοποιούν ένα μικρό μέρος του εγκεφάλου τους και προσπαθούν να ενεργοποιήσουν μεγαλύτερο ποσοστό.
Έχουν έναν στόχο και αφιερώνονται σε αυτόν.

Βέβαια το να γίνεις όσο πιο συνειδητός μπορείς, είναι λίγο ασαφές για να το οραματιστείς. Αλλά βάζοντας μικρούς ενδιάμεσους στόχους γίνεται ευκολότερο. Το πιο σημαντικό ερώτημα θεωρώ ότι είναι το πως δεν θέλω να βλέπω τον εαυτό μου. Απαντώντας σε αυτή την ερώτηση με ειλικρίνεια έχεις μια κατεύθυνση και αρχίζεις να δημιουργείς κάτι νέο, έτσι όπως εσύ το θέλεις ή διατηρείς το παλιό αλλά με την επίγνωση το έχεις επιλέξει.

:romance-inlove:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΙΣΤΗ - ΧΑΡΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Υπάρχει μία αιτία που παραχωρεί ένας άνθρωπος την δύναμη του...

αυτή είναι
στεκομαι μπροστα του σαν φοβισμενο παιδακι!!!
και το αποτέλεσμα αυτής της αιτίας είναι ότι δεν μπορεί ένας άνθρωπος να ξεχωρίσει εύκολα την πρόθεση από την πράξη, οπότε η ειλικρίνεια πάει μόνο υπέρ της πρόθεσης..
Απαντώντας σε αυτή την ερώτηση με ειλικρίνεια


:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΠΙΣΤΗ - ΧΑΡΑ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

εγώ πάλι αμφιταλαντεύομαι κάπως νομίζω ,κάποιες φορές νιώθω και πιστέυω πώς είμαι πιο δυνατή από τον σαμποτέρ και άλλες νιώθω αυτό ακριβώς που λέει και η Μπεττούλα ,και θυμώνω με τον εαυτό μου που νιώθω αδύναμη :-(
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27294
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΠΙΣΤΗ - ΧΑΡΑ

Δημοσίευση από Ellaki »

Vasoula έγραψε: 28 Απρ 2019 8:13 am Υπάρχει μία αιτία που παραχωρεί ένας άνθρωπος την δύναμη του...

αυτή είναι
στεκομαι μπροστα του σαν φοβισμενο παιδακι!!!
και το αποτέλεσμα αυτής της αιτίας είναι ότι δεν μπορεί ένας άνθρωπος να ξεχωρίσει εύκολα την πρόθεση από την πράξη, οπότε η ειλικρίνεια πάει μόνο υπέρ της πρόθεσης..
Απαντώντας σε αυτή την ερώτηση με ειλικρίνεια


:romance-heartstiny:
Υποθέτω ότι εδώ έρχεται η Πίστη να στηρίξει την Δύναμη για να φύγεις από τον ρόλο του φοβισμένου παιδιού και να αναλάβεις δράση.
:romance-inlove:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”