ΜΝΗΜΕΣ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Σαν ήμουν παιδί ο κόσμος μέσα μου είχε Μνήμες…
Το να θυμάσαι ποιος είσαι είναι το πιο δύσκολο πράγμα στον φυσικό μας κόσμο…
Σε κάνει να στέκεσαι με σεβασμό σε ρίζες που δεν έχουν αξία, παρά μόνο για το υλικό σου σώμα και να παραβλέπεις την αληθινή σου προέλευση…

Ξεχνάς…

Είναι η πιο οδυνηρή κατάσταση να ξεχνάς, απλά γιατί φοβάσαι να θυμάσαι…

Το να πας πίσω στον χρόνο σε γεμίζει ενοχές και βιαιότητα, για όσα «ανάγκασαν» την Ψυχή σου να γίνει μόνο ένα άτομο δειλό και φοβισμένο…
Και έτσι ξεχνάς…

Ξεχνάς να Ζήσεις…

Ξεχνάς να Ερωτευθείς…

Ξεχνάς να Θυμάσαι…

Γιατί έχεις ξεχάσει πως Είσαι ΄Ανθρωπος…έχεις φοβηθεί τις Μνήμες γιατί το πιο συνηθισμένο είναι να μην θυμάται κανείς και εσύ δεν θέλεις να διαφέρεις…

Εχεις ξεχάσει πως είναι να Ζεις
πως είναι να Νιώθεις
πως είναι να Είσαι Ελεύθερος

Υπάρχει μέσα σου κάτι που προσπαθεί να στο θυμίσει…Να σου θυμίσει τι Είσαι, αλλά η παράδοση το έβγαλε από μέσα σου και το έκανε θεό…
Να γιατί ξεχνάς…

Γιατί μέσα σου έμεινε ένα κενό…Χωρίς Μνήμες που πας ω άνθρωπε να γεμίσεις αυτό το κενό?

Όσους έρωτες και να ζήσεις, ούτε ένας δεν θα γεμίσει το κενό αυτό…΄Οσα και να ζήσεις στην ζωή σου, ούτε μία στιγμή δεν θα γεμίσει αυτό το κενό…

Είναι πια ανάγκη να Θυμηθείς…

Να πολεμήσεις γι’ αυτές τις Μνήμες και ας σε κοροϊδέψουν, ας σε καταδιώξουν…

Το να θυμάσαι την υλική σου προέλευση, δεν έχει αξία για την Ψυχή σου, αλλά για τον φόβο σου…Τον τρέφεις με μνήμες που σε κάνουν μικρό και δειλό, μπροστά στον απεριόριστο Δημιουργό σου…

Τι πολεμάς? Τι φοβάσαι? Τι αγαπάς ω άνθρωπε?

Το ξέρω ότι πολεμάς και φοβάσαι την πλάνη…Θέλεις να είσαι αυτός που έμαθες πως είσαι και ξέχασες να πολεμάς για αυτό που αληθινά Είσαι…Γιατί η Αλήθεια είναι πλάνη στον κόσμο μας…και έτσι ζεις στον πραγματικό κόσμο του ανθρώπου, ξεχνώντας τον αληθινό κόσμο του θεού…

Θυμήσου…είναι πλέον απαραίτητο ω ΄Ανθρωπε…

Η Αγάπη δεν έχει υποκρισία…Είναι κατάσταση της Μνήμης Σου…Και ο καιρός πλησιάζει…
Η Κατεύθυνση Μας πιέζει πια να γίνει ο Στόχος Μας…

Το 2012 είναι από μόνο του το βέλος που θα στοχεύσουμε την Κατεύθυνση Μας…

Και αυτήν την φορά δεν πρέπει να αστοχήσουμε…


Εικόνα



Εσείς? τι πολεμάτε? τι φοβόσαστε? τι αγαπάτε?

καλημέρα @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

για μένα απάντησες ήδη Βασούλα... όλο το κείμενο ήταν η απάντηση ... :-(

ξέχασα και φοβάμαι να θυμηθώ... μα είναι πια ανάγκη και δεν θέλω να το αποφεύγω άλλο γιατί τώρα πια είμαι σίγουρη οτι τίποτα άλλο δεν θα γεμίσει το κενό... :-( :-( :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Φοβαμαι αυτα που θελουν οι ανθρωποι ως σκοπο στη ζωη τους,τις αξιες που νομιζουν οτι ειναι αληθινες..
Ολα αυτα που ερχονται συντομα και δεν ειναι οι ανθρωποι ετοιμοι....νομιζω...
Φοβαμαι οτι δυστιχως δεν θα μπορεσω να τους δειξω, αν δεν προλαβω εγω να μαθω πρωτα..
Είναι πια ανάγκη να Θυμηθείς…
Γαμωτο πρεπει θυμηθω... @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Γαμωτο πρεπει θυμηθω...
Τασούλη μου!... Για τον Εαυτό μας ρε γμτ!!

Όμως όπως λέει και μια αγαπημένη Ψυχή, με το ζόρι δεν γίνεται να διευρύνουμε τη Συνείδησή μας!
Σιγά... σιγά και σταθερά! >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Φοβαμαι αυτα που θελουν οι ανθρωποι ως σκοπο στη ζωη τους,τις αξιες που νομιζουν οτι ειναι αληθινες..
Ολα αυτα που ερχονται συντομα και δεν ειναι οι ανθρωποι ετοιμοι....νομιζω...
Φοβαμαι οτι δυστιχως δεν θα μπορεσω να τους δειξω, αν δεν προλαβω εγω να μαθω πρωτα..
Πολέμησε γι' αυτό που Είσαι αληθινά...

κι αν δεν τον θυμάσαι, ρίξε μια ματιά δίπλα σου και δες τι πολεμάει ο κόσμος σου...ο δικός σου κόσμος!
Το θέλεις?

κι αν νιώσεις αυτό το τσίμπημα στην καρδιά, αν η Ψυχή σου φωνάξει "όχι", τότε θα ξέρεις, πέρα από κάθε αμφιβολία, ποιόν Κόσμο θα υπερασπιστείς...

Δεν είσαι μόνος σου ω ΄Ανθρωπε...αλλά από την άλλη μην συνασπίζεσαι με ότι πληγώνει τον Κόσμο του Θεού...

Μην ψάχνεις εχθρούς, εκεί που δεν υπάρχουν...

Μην ψάχνεις τον σατανά και το κακό για να το πολεμήσεις, γιατί είσαι ανίσχυρος να τα ανακαλύψεις...Κρύβονται συνεχώς στην πλάνη σου, ότι τα πολεμάς...

Εχε υπόψη σου, ω ΄Ανθρωπε, ότι ο εχθρός δεν είναι φανερός...Θα ήταν ευκολο τότε να κάνεις μάχες...Η Νίκη όμως έρχεται όταν σταματήσεις να πολεμάς...Αυτήν ακριβώς την στιγμή που δεν χρειάζεται να κάψεις τις μάγισσες στην πυρά, αλλά να αθωώσεις τον εαυτό σου, για ότι νομίζεις ότι σε μάγεψε...

Δεν βαρέθηκες να ακούς για εξωγήινους εχθρούς? Από τους γήινους ποιός θα σε σώσει?

Ασε τον θρησκευτικο θεό και τους αγίους στην ησυχία τους...Το να γίνεις σαν κι αυτούς είναι εύκολο...Το να γίνεις ΄Ανθρωπος είναι δύσκολο...
Και ένας που ήρθε να μας το δείξει τον κάναμε μύθο!

όπως βλέπεις οι δυσκολίες δεν είναι γιατί δεν είσαι άγιος, αλλά γιατί νομίζεις ότι θα γίνεις, αν κάνεις...

η αγνότητα δεν έρχεται από άγιες πράξεις, αλλά από το είναι σου!

Θυμήσου το επιτέλους!


:cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

:-<
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

βαθιές ανάσες, Τασούλη...

να θυμάσαι ότι τίποτα δεν μπορεί να σε απειλήσει, αν δεν σταθείς μπροστά του σαν ένοχος!


>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από elenaki »

Εσείς? τι πολεμάτε? τι φοβόσαστε? τι αγαπάτε?
Εχω σταματησει να πολεμαω Βασουλι μου...με κουρασε τοσο πολυ..και χωρις αποτελεσμα!!
Φοβαμαι μηπως δεν προλαβω να θυμηθω το ολο μου..αλλα για οσα εχω θυμηθει νιωθω ευγνωμοσυνη..
Αγαπαω ολα μου τα χαρισματα που εχω ανακαλυψει με τη βοηθεια σου,αλλα μαθαινω να αγαπω και τις σκιες μου..
Μαθαινω να Ειμαι αυτο που Ειμαι!! @};-
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Η Νίκη όμως έρχεται όταν σταματήσεις να πολεμάς...Αυτήν ακριβώς την στιγμή που δεν χρειάζεται να κάψεις τις μάγισσες στην πυρά, αλλά να αθωώσεις τον εαυτό σου, για ότι νομίζεις ότι σε μάγεψε...
:x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Vaso έγραψε: Μην ψάχνεις εχθρούς, εκεί που δεν υπάρχουν...
:cry:
Μένω εδώ :-?
Vaso έγραψε: Δεν βαρέθηκες να ακούς για εξωγήινους εχθρούς? Από τους γήινους ποιός θα σε σώσει?
:cry:
Μήπως οι εξωγηίνοι?? :D
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Θα θυμηθώ ... θα κοιτάξω πέρα από τους φόβους μου και θα θυμηθώ τον κόσμο μου,
τον κόσμο του Θεού.

Θα θυμηθώ τα δώρα Του ... Το Φως, Την Αγάπη και Τη Δύναμη.

Θα θυμηθώ Εμένα... Εσένα... @};-


:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μην ψάχνεις τον σατανά και το κακό για να το πολεμήσεις, γιατί είσαι ανίσχυρος να τα ανακαλύψεις...Κρύβονται συνεχώς στην πλάνη σου, ότι τα πολεμάς...

Εχε υπόψη σου, ω ΄Ανθρωπε, ότι ο εχθρός δεν είναι φανερός...Θα ήταν ευκολο τότε να κάνεις μάχες...Η Νίκη όμως έρχεται όταν σταματήσεις να πολεμάς...Αυτήν ακριβώς την στιγμή που δεν χρειάζεται να κάψεις τις μάγισσες στην πυρά, αλλά να αθωώσεις τον εαυτό σου, για ότι νομίζεις ότι σε μάγεψε...
πόση αλήθεια Βασούλα

συνέχεια έρχονται γεγονότα τώρα τελευταία για να δώ αυτό ακριβώς που λές @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Υπάρχει μέσα σου κάτι που προσπαθεί να στο θυμίσει…Να σου θυμίσει τι Είσαι, αλλά η παράδοση το έβγαλε από μέσα σου και το έκανε θεό…
Να γιατί ξεχνάς…

Γιατί μέσα σου έμεινε ένα κενό…Χωρίς Μνήμες που πας ω άνθρωπε να γεμίσεις αυτό το κενό?

Όσους έρωτες και να ζήσεις, ούτε ένας δεν θα γεμίσει το κενό αυτό…΄Οσα και να ζήσεις στην ζωή σου, ούτε μία στιγμή δεν θα γεμίσει αυτό το κενό…

Είναι πια ανάγκη να Θυμηθείς…

Να πολεμήσεις γι’ αυτές τις Μνήμες και ας σε κοροϊδέψουν, ας σε καταδιώξουν…

Το να θυμάσαι την υλική σου προέλευση, δεν έχει αξία για την Ψυχή σου, αλλά για τον φόβο σου…Τον τρέφεις με μνήμες που σε κάνουν μικρό και δειλό, μπροστά στον απεριόριστο Δημιουργό σου…

Τι πολεμάς? Τι φοβάσαι? Τι αγαπάς ω άνθρωπε?

Το ξέρω ότι πολεμάς και φοβάσαι την πλάνη…Θέλεις να είσαι αυτός που έμαθες πως είσαι και ξέχασες να πολεμάς για αυτό που αληθινά Είσαι…Γιατί η Αλήθεια είναι πλάνη στον κόσμο μας…και έτσι ζεις στον πραγματικό κόσμο του ανθρώπου, ξεχνώντας τον αληθινό κόσμο του θεού…

Θυμήσου…είναι πλέον απαραίτητο ω ΄Ανθρωπε…

Η Αγάπη δεν έχει υποκρισία…Είναι κατάσταση της Μνήμης Σου…Και ο καιρός πλησιάζει…
Η Κατεύθυνση Μας πιέζει πια να γίνει ο Στόχος Μας…
Α ρε Βασούλα...! :romance-kisscheek:
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΜΝΗΜΕΣ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Αχ η συγχρονικότητα :romance-heartstiny:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”