ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ιωάννα μου, υπέροχο! @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Sofoula »

Ιωαννούλι, είσαι απίστευτη! :* :clap:

Βασίλη μου, έχει απόλυτο δίκιο, το εφαρμόζω κάθε μέρα και περισσότερο :D
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Valia

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Valia »

μπράβο Ιωαννάκι, τι καλά που το εφάρμοσες!! O:-) O:-)

Βασιλάκι :x
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

:x :x :x
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Και όταν έβγαινα έξω και άκουγα τις δυνατές φωνές, ένιωθα κομμάτια από το δίκτυο ενότητας μέσα μου να τραυματίζονται.
ετσι γινεται, ακομα και με τις εντασεις που δημιουργουνται μεταξυ των ανθρωπων. Οταν μεινεις στη σιωπη ακομα νιωθεις τον αποηχο τους :-( :-( :-( :-(
Αυτό το 5ο κέντρο, που είναι σημαντικό για την εσωτερική καθοδήγηση, μπλοκάρει κυρίως από τις φωνές…

Σαν να θέλουν οι άνθρωποι να καλύψουν την εσωτερική τους φωνή…να μην την ακούνε, γιατί τους οδηγεί με έναν τρόπο που είναι ασύμβατος με τις εντολές που παίρνουν από τα πρότυπα της εκπαίδευσης τους, όταν προσπαθούν να τους κάνουν ανθρώπους.

Φωνάζουν, ουρλιάζουν, για να μην ακούνε τον Εαυτό τους, και όσο δεν τον ακούνε, θέλουν να τους ακούσουν οι άλλοι…Να επιβληθούν, να είναι παρόντες στην ζωή με έναν ασύμβατο για την Ψυχή τους τρόπο. Δυνατά, εξουσιαστικά, άγρια…
ποσα χρονια εζησα κι εγω μεσα σ' αυτο δεν θυμαμαι πια :-( :-( :-( :-( και τι δεν θα δινα να το παρω πισω.... ουτε η ασθενεια βελτιωσε τα πραγματα... ισα ισα νομιζω πως τοτε ηταν που απογινε το κακο με τις φωνες και τους καυγαδες. Φωναζα οσο πιο πολυ μπορουσα για να μ' ακουσουν, να με προσεξουν, να μ' αγαπησουν... ματαια... και τοσο αρρωσταινα.. μεχρι που καταλαβα ποσο ματαιο ηταν ολο το προηγουμενο, πως η Ψυχη μου δεν θα αντεχε ουτε ενα τι παραπανω απο ολο αυτο..... και ετσι αρχισα να ψαχνω αλλο τροπο..... μεχρι που καποια στιγμη εγινα κουφη. Επαψα να ακουω αυτα που δεν ηθελα να ακουω. εγινα σαν τους κουφους που ακουνε τους ψιθυρους και τωρα καταλαβαινω οτι αυτη ηταν η αναγκη που πηγαζε απο μεσα μου, να ακουω τη Φωνη μεσα μου :-(
δεν χρειάζονται, μετά, φωνές ούτε μέσα, ούτε έξω...Χρειάζεται ακεραιότητα να ακολουθείς αυτό που θέλεις, χωρίς να το δικαιολογείς...
αυτο το κραταω @};-

και χαιρομαι πολυ Ιωαννα για το "πειραμα" σου >:d< >:d< >:d< >:d<
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Πίστευα πάντα ότι ο λόγος της ασθένειας των ανθρώπων ήταν γιατί φωνάζουν πολύ, ο ένας στον άλλον…

Αυτό το 5ο κέντρο, που είναι σημαντικό για την εσωτερική καθοδήγηση, μπλοκάρει κυρίως από τις φωνές…

Σαν να θέλουν οι άνθρωποι να καλύψουν την εσωτερική τους φωνή…να μην την ακούνε, γιατί τους οδηγεί με έναν τρόπο που είναι ασύμβατος με τις εντολές που παίρνουν από τα πρότυπα της εκπαίδευσης τους, όταν προσπαθούν να τους κάνουν ανθρώπους.

Φωνάζουν, ουρλιάζουν, για να μην ακούνε τον Εαυτό τους, και όσο δεν τον ακούνε, θέλουν να τους ακούσουν οι άλλοι…Να επιβληθούν, να είναι παρόντες στην ζωή με έναν ασύμβατο για την Ψυχή τους τρόπο. Δυνατά, εξουσιαστικά, άγρια…

Η Ψυχή ακούει τον ψίθυρο…κάθε λέξη με ένταση την πληγώνει…την συρρικνώνει…την κάνει να φοβάται τον κόσμο που ήρθε να βιώσει…

Η φωνή έχει ήχο, δόνηση…Κάθε τι στον κόσμο μας έχει ήχο και δόνηση…
Παρομοίαζα την Ψυχή με ένα τζάμι, που όταν παίζει δυνατά μια μουσική στον χώρο, τρίζει και μπορεί να σπάσει κιόλας από την ένταση…

Αυτή ήταν η δική μου άποψη, τεκμηριωμένη από τον δικό μου πειραματισμό…

Μέχρι που έφτασε στα χέρια μου ένα βίντεο, που αποδεικνύει ότι η Σοφία υπάρχει μέσα μας, τόσο αυθεντικά, όσο και στην Φύση…
Βασούλα μου Αγαπημένη! :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Το βιντεάκι εξαιρετικό!!!
:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- :x :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Annoula »

:romance-kisscheek: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”