Tης Παναγίας...

Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από lazaros »

@};-
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29986
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

8-x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Η Μαρία, σύμβουλος και αρωγός των καρμικών συνειδήσεων των ανθρώπων, τους οδηγεί με συνοχή στην ακολουθία του δρόμου των επιλογών τους, δίνοντας τους δύναμη και κουράγιο να τις πραγματοποιήσουν. Ενσταλάζει μέσα στην συνείδησή τους το θεϊκό «νέκταρ» που χρειάζονται για να τις «θυμηθούν»…

βαθύτερη σημασία της σύμπραξής της με την ανθρωπότητα, στο να κατανοηθεί η θεϊκότητα των ψυχών μας, ώστε να ακολουθήσουμε με ταπεινότητα και αφοσίωση τον δρόμο της δικής μας αφύπνισης.

Η δική της ενέργεια μπαίνει στον κόσμο των μορφών και δρα μέσα από όλους τους ανθρώπους, δίνοντας τους την έμπνευση και την αγνότητα που χρειάζεται αυτή η εποχή για να διαλύσει τον «μύθο» του θεού και να υποδεχτεί τον «Χριστό» σαν εκείνη την συνειδητότητα που μετουσιώνει την ύλη σε φωτεινή πραγματικότητα και δίνει στον καθένα μας την δυνατότητα να αγκαλιάσει τον θείο Εαυτό του.

Η «παλιά» ενέργεια της δέσμευσης και της τυφλής πίστης, δίνει σιγά σιγά την θέση της στην νέα ενέργεια της Χριστικής συνείδησης, της ομαδικότητας και της ενότητας, ώστε μέσα από τις θεϊκές ποιότητες του ανθρώπου να αναγνωριστεί η ουσιαστική ελευθερία της διαδρομής που οδηγεί κατ’ ευθείαν στην «καρδιά» του θεού.

:x @};- @};-

οσο για το κοκκινο χαλι... :-(
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Μάνος »

Κάνουν οι μλκες ότι μπορούν για να αποπροσανατολίσουν τον κόσμο από την εσωτερική του δύναμη και να "ζει" μέσα σε ένα κοπάδι... Τους δημιουργούν φόβους, ανύπαρτκες ανάγκες και τους τροφοδοτούν με ανοησία καλά κρυμένη πίσω από κάθε τους κίνηση... Ειδικά τώρα με την κρίση, ο κόσμος είναι πολύ πιο ευάλωτος και εύκολη λεία! Και φυσικά η κρίση είναι η απάντηση σε όλα! Η κρίση μας φταίει για αυτή μας την κατάντια! ...Άλλα είπαμε: της κοντής τουσούς της φταίνει οι τρίχες!
...Και το δυστύχημα είναι πως τα καταφέρνουν και ο άνθρωπος φαίνεται να αντέχει και άλλο παραμύθι, κι αλλο φόβο, κι άλλο τσίρκο με κόκκινα χαλιά...(!) Το ερώτημα είναι εμείς τι κάνουμε γι όλο αυτό...;
:-( :-( :-(
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88506
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Vasoula »

απλά δεν συμμετέχουμε, Μανούλη μου...

Ξέρεις αυτή η εικόνα είναι απεχθής...Πολλοί άνθρωποι δεν μπορούν να βάλουν τον Εαυτό τους σ' αυτήν την θέση, ούτε σαν υποψία...
Το εμφανές μπουσούλημα το αποφεύγουμε...

όμως τελούμε βαφτίσεις και γάμους καθώς και πλείστα όσα έθιμα της θρησκείας..αυτό είναι το αφανές μπουσούλημα...

Εχτές στο φβ όλοι εύχονταν χρόνια πολλά, και διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι ήταν αυτοί που θεωρούν την θρησκεία υπέρτατη ανοησία...

Προς τι τα χρόνια πολλά? Κοροϊδεύουμε τον Εαυτό μας, Μάνο μου...

και αυτό που χρειάζεται να κάνουμε, είναι ότι μισούμε να μην το κάνουμε...Δεν γίνεται να είσαι ολίγο χριστιανός...


Το μεγαλύτερο μου "γιατί", που δεν κατάφερε να απαντηθεί από κανέναν μέχρι στιγμής...

Όταν ζορίζει, όλοι στρίβουν δια του αρραβώνος...


>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:απλά δεν συμμετέχουμε, Μανούλη μου...
Βάσω έγραψε:Το εμφανές μπουσούλημα το αποφεύγουμε...
όμως τελούμε βαφτίσεις και γάμους καθώς και πλείστα όσα έθιμα της θρησκείας..αυτό είναι το αφανές μπουσούλημα...
Βάσω έγραψε:Όταν ζορίζει, όλοι στρίβουν δια του αρραβώνος...
^:)^ ^:)^ ^:)^

Συγχρονικότατο!!! Ο αδερφός μου, μου ανακοίνωσε περιχαρής πως θα παντρευτεί την καλή του σε έναν χρόνο... Το τι χαρά έκανα δε λέγεται... Όμως όχι τόσο για το γάμο,όσο για το ότι θα έχω την αφορμή να έρθω Ελλάδα και φυσικά να συμμετάσχω κι εγώ στο πανυγήρι(!)
...Διαβάζοντας όμως την απάντηση σου Βασούλα μου μου ήρθε το ανοξείδωτο: Μα τι παπαριές είναι αυτές;;; Δηλαδή χρειάζεσαι ένα πρόσχημα για να επιστρέψεις;;; Όποτε γουστάρεις εσύ και όποτε νιώθεις θα το κάνεις, ανεξάρτητα από γάμους και πανυγήρια!!! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ δνε έχεις να λογοδοτήσεις σε κανέναν για την απόφαση σου αυτή και τον λόγο που σε ώθησε στο να κάνεις αυτό το ταξίδι!!!
...Αυτά σκέφτηκα! ...Δεν αφήνω όμως τα μυαλά μου να πάρουν και πολύ αρέα, γιατί ταυτόχρονα είμαι και ρεαλιστής: Τώρα με τη νέα μου δουλειά οι ώρες μου όλο και αυξάνονται με αποτέλεσμα να αρχίσω επιτελους να αποταμιεύω!!! Είπαμε, θα γίνω ζαμπλούτου για να μπορέσω να σας φιλοξενήσω όλους στην βιλάρα μου όταν έρθετε!!! :)) :)) :))
Οπότε για την ώρα επιλέγω να μείνω στο ξεβόλεμα, να μπορώ να αποταμιεύω, να γνωρίζω ταυτόχρονα τις ομορφιές της Μελβούρνης και όποτε μου τη βαρέσει, θα σας έρθω!!!

>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88506
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Vasoula »

:) Ετσι, έτσι Μάνο μου >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Μάνος »

:* >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27313
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Ellaki »

τα κόκκινα χαλιά μας μαράνανε :-s

Μανούλη :* :*
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από lazaros »

Μανο... >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μάνο μου :* >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Μανουκο >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μάνο! :) O:-)
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Μάνος »

Αγαπάκια μου >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33566
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Tης Παναγίας...

Δημοσίευση από Annoula »

@};- @};- @};-

Μάνο >:d< >:d<
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”