Επιτρέπω...

Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μάνο :cry: @};-
τι όμορφο πράγμα το μοίρασμα @};-
σε νοιώθω.. όλοι οι κανόνες, ο κριτής, που έκλεισαν ασφυκτικά την αυθόρμητη αυτοέκφραση μας,
είναι τόσο σημαντικό που τα συζητάς όλα αυτά με τον Εαυτό σου και τους άλλους,


σε ευχαριστώ για το μοίρασμα σου :) >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από Ellaki »

Μάνο μου βρίσκεσαι ήδη στον δρόμο :x :x :x :x :x

σ' ευχαριστώ για το μοίρασμά σου >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από eirini »

Μάνο σ ευχαριστώ >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μάνο >:d< >:d< >:d< @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από Vasoula »

λοιπόν, σήμερα έλεγα ακριβώς στην ομαδούλα, ότι από μικρή ήξερα ένα πράγμα...μέχρι που μεγάλωσα το ίδιο πράγμα ξέρω...

Την Ζωή μου, δεν την χαλαλίζω για ΚΑΝΕΝΑΝ, όποιος κι αν είναι...

δεν έχει σχέση το "χαλαλίζω", ούτε με το "προσφέρω", ούτε με το "υποστηρίζω", ούτε με το "μοιράζομαι"

Δεν άφησα τα όρνεα να κατασπαράξουν ούτε ένα μόριο της Ζωής μου...
Και ξέρετε γιατί?

Γιατί ήξερα ότι το να Ζήσω είναι αποκλειστικά Απόφαση του Εαυτού μου...κανενός άλλου απόφαση δεν ήταν...

Νομίζω τελικά, είναι τούτο είναι η μεγαλύτερη γνώση που μπορεί να έχει ένας άνθρωπος...Μετά δεν τον αγγίζει η επίκριση, μπορεί να ζήσει και σαν αουτσάιντερ, ή σαν μειονότητα, γιατί δεν ζητάει αποδοχή για αυτό που δεν εγκρίνουν οι άλλοι...

Τούτη η έγκριση, σαν ανάγκη, οφείλεται μόνο στην συναισθηματική ανωριμότητα...Στο θάψιμο των συναισθημάτων, σαν απαγορευμένη ζώνη...
Και το θαμμένο ή παγωμένο συναίσθημα πως να ωριμάσει, αφού δεν του δίνεις κανένα περιθώριο?

Μένει εκεί και σε βάζει να κάνεις ακριβώς ότι δεν θέλεις....

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:Γιατί ήξερα ότι το να Ζήσω είναι αποκλειστικά Απόφαση του Εαυτού μου...κανενός άλλου απόφαση δεν ήταν..
:) :x :x :x
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από lazaros »

Μανο ειναι πολύ ομορφα αυτά που γράφεις... >:d< >:d< >:d<

[quote="Βασούλα']λοιπόν, σήμερα έλεγα ακριβώς στην ομαδούλα, ότι από μικρή ήξερα ένα πράγμα...μέχρι που μεγάλωσα το ίδιο πράγμα ξέρω...

Την Ζωή μου, δεν την χαλαλίζω για ΚΑΝΕΝΑΝ, όποιος κι αν είναι...

δεν έχει σχέση το "χαλαλίζω", ούτε με το "προσφέρω", ούτε με το "υποστηρίζω", ούτε με το "μοιράζομαι"

Δεν άφησα τα όρνεα να κατασπαράξουν ούτε ένα μόριο της Ζωής μου...
Και ξέρετε γιατί?

Γιατί ήξερα ότι το να Ζήσω είναι αποκλειστικά Απόφαση του Εαυτού μου...κανενός άλλου απόφαση δεν ήταν...

Νομίζω τελικά, είναι τούτο είναι η μεγαλύτερη γνώση που μπορεί να έχει ένας άνθρωπος...Μετά δεν τον αγγίζει η επίκριση, μπορεί να ζήσει και σαν αουτσάιντερ, ή σαν μειονότητα, γιατί δεν ζητάει αποδοχή για αυτό που δεν εγκρίνουν οι άλλοι...

Τούτη η έγκριση, σαν ανάγκη, οφείλεται μόνο στην συναισθηματική ανωριμότητα...Στο θάψιμο των συναισθημάτων, σαν απαγορευμένη ζώνη...
Και το θαμμένο ή παγωμένο συναίσθημα πως να ωριμάσει, αφού δεν του δίνεις κανένα περιθώριο?

Μένει εκεί και σε βάζει να κάνεις ακριβώς ότι δεν θέλεις....

:x :x :x :x[/quote]

Εκει θα μεινω,φτανει ποια....αι-σιχτηρ με τους βρυκόλακες που σκεφτομαι και πως θα τους μιλήσω.....ευγενικα η όχι έξω απο τον οικο μου.... :x @};- >:d<
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από AMALIA »

Βασουλα.. :x :x >:d< >:d<

παιδακια ολα.. :x :x >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Βασούλα

Μάνο

:x >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Μάνο @};- :x

Βασούλα :cry: @};- @};- :x >:d< >:d<
Vaso έγραψε:λοιπόν, σήμερα έλεγα ακριβώς στην ομαδούλα, ότι από μικρή ήξερα ένα πράγμα...μέχρι που μεγάλωσα το ίδιο πράγμα ξέρω...

Την Ζωή μου, δεν την χαλαλίζω για ΚΑΝΕΝΑΝ, όποιος κι αν είναι...

δεν έχει σχέση το "χαλαλίζω", ούτε με το "προσφέρω", ούτε με το "υποστηρίζω", ούτε με το "μοιράζομαι"

Δεν άφησα τα όρνεα να κατασπαράξουν ούτε ένα μόριο της Ζωής μου...
Και ξέρετε γιατί?

Γιατί ήξερα ότι το να Ζήσω είναι αποκλειστικά Απόφαση του Εαυτού μου...κανενός άλλου απόφαση δεν ήταν...

Νομίζω τελικά, είναι τούτο είναι η μεγαλύτερη γνώση που μπορεί να έχει ένας άνθρωπος...Μετά δεν τον αγγίζει η επίκριση, μπορεί να ζήσει και σαν αουτσάιντερ, ή σαν μειονότητα, γιατί δεν ζητάει αποδοχή για αυτό που δεν εγκρίνουν οι άλλοι...

Τούτη η έγκριση, σαν ανάγκη, οφείλεται μόνο στην συναισθηματική ανωριμότητα...Στο θάψιμο των συναισθημάτων, σαν απαγορευμένη ζώνη...
Και το θαμμένο ή παγωμένο συναίσθημα πως να ωριμάσει, αφού δεν του δίνεις κανένα περιθώριο?

Μένει εκεί και σε βάζει να κάνεις ακριβώς ότι δεν θέλεις....
@};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από Μάνος »

Γιατί ήξερα ότι το να Ζήσω είναι αποκλειστικά Απόφαση του Εαυτού μου...κανενός άλλου απόφαση δεν ήταν...

Νομίζω τελικά, είναι τούτο είναι η μεγαλύτερη γνώση που μπορεί να έχει ένας άνθρωπος...Μετά δεν τον αγγίζει η επίκριση, μπορεί να ζήσει και σαν αουτσάιντερ, ή σαν μειονότητα, γιατί δεν ζητάει αποδοχή για αυτό που δεν εγκρίνουν οι άλλοι...
Η ειρωνία είναι πως μέχρι τώρα (και ακόμα δηλαδή) νομίζω ότι ζω! Για να ακριβολογώ νόμιζα πως ζούσα και από τότε που ένιωσα πως κάτι δνε πάει καλά, από τότε που ξεκίνησα να ψάχνομαι, καμώνομαι πως ζω!!!
...Για να με αγγίζει όμως η επίκριση των άλλων, σημαίνει προφανώς πως ούτε καν έχω τη γνώση (!)
Τραγικό!!!!!
Ωραία, και τώρα τι; Αρχίζουν τα δύσκολα! Τώρα χάνεται ο έλεγχος... Στενεύει ο δρόμος και αρχίζει ο φόβος... ...διότι φοβάμαι και λιγάκι (να τα λέμε)

Πως τα αλλάζω όλα αυτά; :scratch:

Έχω απίστευτη δουλειά να κάνω... Θα χρειαστώ ένα γκαζμά, μυστρί, πιλοφόρι, φτυαράκι και δύναμη...

Παιδάκια σας ευχαριστώ πολύ!!!! >:d< @};- :x >:d< @};- :x

Ένιωθα και εξακολουθώ να νιώθω μεγάλη έκθεση μετά από αυτό το μοίρασμα... Δεν ξέρω αν έκανα καλά από τη μία, αλλά από την άλλη δεν το μετανιώνω κι όλας! Είναι περίεργο... Μοιράζεσαι πράγματα σε ένα φόρουμ με ανθρώπους που δεν έχεις συναντήσει ποτέ (πλην δυο εξαιρέσεων) και όχι μόνο αυτό, αλλά είσαι και στην άλλη άκρη του κόσμου!!!
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από Vasoula »

Μάνο μου για τους περισσότερους από εμάς (για να μην πω όλους) υπάρχει η εσωτερική γνώση, πως η φυσική απόσταση είναι το λιγότερο που σε χωρίζει από έναν άλλον άνθρωπο...
Υπάρχουν τόσες απόψεις, πεποιθήσεις, θεωρίες, πίστεις και ασυνείδητα συναισθήματα, που παρεμβάλλονται μεταξύ των ανθρώπων για να τους διαχωρίσουν, που η φυσική απόσταση είναι το πιο ανώδυνο...

Αν νιώθουμε Φίλοι μεταξύ μας, θα ανοίξουμε την Ψυχή μας, που αυτή δεν γνωρίζει από αποστάσεις...Δεν θέλει απλές γνωριμίες, ούτε συναναστροφές απλές...Αναζητάει πάντα το ουσιώδες και αυτό βρίσκεται πάντα μέσα μας...

Είμαστε έτσι κι αλλιώς μια μειονότητα...περίεργη, ατίθαση και ανυπότακτη, θα έλεγα...Και ίσως αυτό το "μειονότητα" είναι που ο κοινωνικός εαυτός των ανθρώπων δεν αντέχει και θέλει να χωθεί στο πλήθος, κι ας χαθεί...
Η ασθένεια των ανθρώπων ναι είναι η επίκριση...Όμως σκέψου, επικρίνουν, από την μια, κάποια διαφορετικότητα, από την άλλη όμως θέλουν να συναναστραφούν ακριβώς με αυτούς που επικρίνουν...Δεν είναι ειρωνικό?

Παρατήρησέ το, μέσα σ' αυτήν την υποκριτική διαδικασία της ζωής...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από Stefanos »

Βασούλα :x :x :x
Μάνο πόσο μα πόσο χαίρομαι για το μοίρασμα σου.
Είσαι στο μέρος που θα βρεις όλες τις απαντήσεις για τις απορίες σου >:d< >:d< >:d<
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Μανο μου τι ομορφο μοιρασμα γλυκουλι μου :* >:d< >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Agela
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2013 8:40 pm

Re: Επιτρέπω...

Δημοσίευση από Agela »

Θυμαμαι τον εαυτο μου Και θυμαμαι ενα ανθρωπο χαρουμενο με εμπιστοσυνη στο αυριο.Καπου στο δρομο αυτο το χασα .Δεν εχει σημασια ποτε και πως Μετα βρηκα εσας και <<κολησα >εδω μεσα,με σας τους <<αλαφροισκιοτους>> .Επετρεψα στον εαυτο μου να νιωθει μελος αυτης της υπεροχης παρεας Ε χετε κανει οι περισσοτεροι απο σας μια απιστευτη διαδρομη Δεν ξερω μεχρι θα φτασω γιατι ειμαι ακομα στην αφετηρια και σεις πολυ μακρια Επιτρεπω ομως στον εαυτο μου το δικαιωμα να αγωνιστει για αυτη τη διαδρομη.Επιτρεπω σε μενα να κλεινω τα αυτια στην κριτικη του καθενος Επιτρεπω στον εαυτο μου το δικαιωμα να νιωθει ευτυχισμενος Και του επιτρεπω να παλεψει για αυτο Για πρωτη φορα.

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”