ΕΜΠΝΕΥΣΗ...

Valia

Δημοσίευση από Valia »

έμπνευση για μένα είναι οι δυνατότητες του εαυτού μου που μου αποκαλύπτονται σιγά σιγά... ευχαριστώ πολύ για το κείμενο >:d< >:d< @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

'Εμπνευση για μένα είναι η στιγμή εκείνη που νοιώθεις παντοδύναμος μέσα στην ταπεινότητά σου, ταπεινός μέσα στην παντοδυναμία σου.

Τί δύσκολο που είναι να τα γνωρίζουν και τα δύο οι άνθρωποι, πόσο μάλλον να τα συνδιάζουν.

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Εμπνευση για μένα είναι καθετί καινούργιο που γνωρίζω για τον εαυτόμου.
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

:x :x @};- @};- @};- @};-
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ερχονται στην ζωή σας εκείνες οι στιγμές που θεωρούνται από εσάς 'δύσκολες'. Που εκεί χρειάζεται πίστη για να τις υπερπηδήσετε. Είναι οι στιγμές της δοκιμασίας, για να αισθανθείτε την αλήθεια της Αγάπης. Οτιδήποτε είναι από φως, δοκιμάζεται. Και η Αγάπη είναι φως. Σ' αυτές τις στιγμές μπορεί να αισθανθείτε "μικροί" ή ακόμα και δειλοί! Να ατενίσετε το Σύμπαν και να αντιληφθείτε ότι η "επιστροφή" είναι ένας δύσβατος δρόμος, και εσείς δεν έχετε, ή σας φαίνεται πως δεν έχετε, το κουράγιο να τον διανύσετε μέχρι τέλος. Είναι οι στιγμές που σας πνίγει ο θυμός, η απελπισία, ο πόνος, η αδικία, ο φόβος. Είναι οι στιγμές όπου ο εαυτός σας διχάζεται και η ενσάρκωση αποσπάται από το πνεύμα. Σας διαβεβαιώ, ότι αυτές οι στιγμές είναι ιερές! Μην ταράζεστε και θα διαπιστώσετε ότι κρατάνε ένα δευτερόλεπτο! Το φως έρχεται σαν ενοποιό στοιχείο και σας ευθυγραμμίζει ξανά με τον Ανώτερο Εαυτό σας. Σας ενώνει με την αιώνιο σπίθα του πνεύματος. Και βρίσκεστε ξανά στην αγκαλιά του Πατέρα / Μητέρας Θεού, για να συνεχίσετε με επίγνωση το έργο σας. Ο πειρασμός του συμβιβασμού είναι πάντα παρών. Είναι η υλική δόνηση που τον μεγαλώνει και τον τοποθετεί μπροστά σας σε γιγαντιαίες διαστάσεις. Ομως η Αγάπη τον διαλύει, τον κάνει ασήμαντο και στο τέλος ανύπαρκτο. Και είναι ανύπαρκτος στην ουσία. Γιατί τίποτα δεν μπορεί να σταθεί μεταξύ υμών και Εμού. Δεν υπάρχει τίποτα που να μας χωρίζει, εκτός από αυτό που αφήνετε εσείς να εισχωρήσει ανάμεσά μας. Μειώστε την απόσταση που μας χωρίζει και θα δείτε ότι τίποτα δεν μπορεί να μπει ανάμεσά μας. Αφήστε την Αγάπη μου να μπει στα κύτταρά σας και θα δείτε όλες τις δυσκολίες που προέρχονται από μνήμες, να διαλύονται. Και θα αναδύεται η θύμηση της πατρίδας σας. Αυτή η θύμηση θα σας κάνει δυνατούς, γιατί θα γνωρίζετε ποιοι είστε και που κατευθύνεστε. Ο προορισμός σας δεν βρίσκεται στην 3η διάσταση. Θα δείτε ξεκάθαρα τον δρόμο, τόσο φωτεινό που δεν θα έχετε πλέον καμία αμφιβολία για την πορεία σας. Σ' αυτές τις δύσκολες στιγμές σας δίνω το "χέρι μου" για στήριγμα. Δεν είναι όραμα, είναι υπαρκτό. Και αν δεν το αισθάνεστε είναι γιατί οι αμφιβολίες μπαίνουν ακόμα ανάμεσά μας. Ομως είμαι εδώ. Πάντα είμαι εδώ. Είμαι δίπλα σας και γνωρίζω όσο κανένας άλλος, πόσο εύκολα μπορείτε να παρασυρθείτε από την υλική δόνηση. Που σας τοποθετεί σε έναν διαρκή πόλεμο με τον ίδιο σας τον εαυτό. Θέλετε να αποδείξετε ότι είστε δυνατοί, ότι είστε καλοί, ότι είστε υπηρέτες της αγάπης και γι' αυτό πολεμάτε διαρκώς. Ο ένας με τον άλλον. Ομως τίποτα δεν χρειάζεται να αποδείξετε. Τίποτα σε κανέναν. Αγγίξτε Με! Για να διαπιστώσετε ότι είστε σαν και Εμένα. Ιδια ουσία, θεϊκή! Αφήστε αυτήν την θύμηση να σας κατακλύσει. Δέστε πόσο όμορφοι είστε! Κανείς δεν μπορεί να 'βλάψει' αυτήν την ομορφιά. Αφήστε την λοιπόν να εκδηλωθεί. Μέσα από την ίδια σας την ζωή. Οταν η γαλήνη κυριεύσει τις σκέψεις σας, τότε θα αναδυθεί από την καρδιά σας η αγάπη. Τότε θα εκδηλώσετε την αλήθεια. Και τότε θα εκδηλώσετε και Εμένα.

Ευλογία σε όλους
Πόσο συγχρονικό! :x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

@};- >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:-( :-( @};- >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

:x :x :x
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΕΜΠΝΕΥΣΗ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Για να μυρίζει πάντα τριαντάφυλλο, μου είχε πει, δεν χρειάζεται να το καλλιεργήσεις σε κήπο…Αυτό που χρειάζεται είναι να φυτέψεις το τριαντάφυλλο στην καρδιά σου…Μόνο εκεί μπορεί να γίνει όμορφο, μόνο εκεί δεν θα χάνει το άρωμα του…

Και αυτό ήταν ΄Εμπνευση για μένα…Να διατηρήσω το άρωμα της Αγάπης μέσα στην καρδιά μου!

Τι να μου κάνουν μετά οι λέξεις σου «ανθρωπάκο»? Απλά μου αποδεικνύουν κάθε φορά πως χρειάζεσαι να καλλιεργείς τα τριαντάφυλλα για να εμπνέεσαι, γιατί δεν μπορείς να δεις τον Εαυτό σου, παρά μόνο μέσα στην ύλη του…

Και γι’ αυτό στο αφιερώνω, με άπειρη Αγάπη…


Ερχονται στην ζωή σας εκείνες οι στιγμές που θεωρούνται από εσάς 'δύσκολες'. Που εκεί χρειάζεται πίστη για να τις υπερπηδήσετε. Είναι οι στιγμές της δοκιμασίας, για να αισθανθείτε την αλήθεια της Αγάπης. Οτιδήποτε είναι από φως, δοκιμάζεται. Και η Αγάπη είναι φως. Σ' αυτές τις στιγμές μπορεί να αισθανθείτε "μικροί" ή ακόμα και δειλοί! Να ατενίσετε το Σύμπαν και να αντιληφθείτε ότι η "επιστροφή" είναι ένας δύσβατος δρόμος, και εσείς δεν έχετε, ή σας φαίνεται πως δεν έχετε, το κουράγιο να τον διανύσετε μέχρι τέλος. Είναι οι στιγμές που σας πνίγει ο θυμός, η απελπισία, ο πόνος, η αδικία, ο φόβος. Είναι οι στιγμές όπου ο εαυτός σας διχάζεται και η ενσάρκωση αποσπάται από το πνεύμα. Σας διαβεβαιώ, ότι αυτές οι στιγμές είναι ιερές! Μην ταράζεστε και θα διαπιστώσετε ότι κρατάνε ένα δευτερόλεπτο! Το φως έρχεται σαν ενοποιό στοιχείο και σας ευθυγραμμίζει ξανά με τον Ανώτερο Εαυτό σας. Σας ενώνει με την αιώνιο σπίθα του πνεύματος. Και βρίσκεστε ξανά στην αγκαλιά του Πατέρα / Μητέρας Θεού, για να συνεχίσετε με επίγνωση το έργο σας. Ο πειρασμός του συμβιβασμού είναι πάντα παρών. Είναι η υλική δόνηση που τον μεγαλώνει και τον τοποθετεί μπροστά σας σε γιγαντιαίες διαστάσεις. Ομως η Αγάπη τον διαλύει, τον κάνει ασήμαντο και στο τέλος ανύπαρκτο. Και είναι ανύπαρκτος στην ουσία. Γιατί τίποτα δεν μπορεί να σταθεί μεταξύ υμών και Εμού. Δεν υπάρχει τίποτα που να μας χωρίζει, εκτός από αυτό που αφήνετε εσείς να εισχωρήσει ανάμεσά μας. Μειώστε την απόσταση που μας χωρίζει και θα δείτε ότι τίποτα δεν μπορεί να μπει ανάμεσά μας. Αφήστε την Αγάπη μου να μπει στα κύτταρά σας και θα δείτε όλες τις δυσκολίες που προέρχονται από μνήμες, να διαλύονται. Και θα αναδύεται η θύμηση της πατρίδας σας. Αυτή η θύμηση θα σας κάνει δυνατούς, γιατί θα γνωρίζετε ποιοι είστε και που κατευθύνεστε. Ο προορισμός σας δεν βρίσκεται στην 3η διάσταση. Θα δείτε ξεκάθαρα τον δρόμο, τόσο φωτεινό που δεν θα έχετε πλέον καμία αμφιβολία για την πορεία σας. Σ' αυτές τις δύσκολες στιγμές σας δίνω το "χέρι μου" για στήριγμα. Δεν είναι όραμα, είναι υπαρκτό. Και αν δεν το αισθάνεστε είναι γιατί οι αμφιβολίες μπαίνουν ακόμα ανάμεσά μας. Ομως είμαι εδώ. Πάντα είμαι εδώ. Είμαι δίπλα σας και γνωρίζω όσο κανένας άλλος, πόσο εύκολα μπορείτε να παρασυρθείτε από την υλική δόνηση. Που σας τοποθετεί σε έναν διαρκή πόλεμο με τον ίδιο σας τον εαυτό. Θέλετε να αποδείξετε ότι είστε δυνατοί, ότι είστε καλοί, ότι είστε υπηρέτες της αγάπης και γι' αυτό πολεμάτε διαρκώς. Ο ένας με τον άλλον. Ομως τίποτα δεν χρειάζεται να αποδείξετε. Τίποτα σε κανέναν. Αγγίξτε Με! Για να διαπιστώσετε ότι είστε σαν και Εμένα. Ιδια ουσία, θεϊκή! Αφήστε αυτήν την θύμηση να σας κατακλύσει. Δέστε πόσο όμορφοι είστε! Κανείς δεν μπορεί να 'βλάψει' αυτήν την ομορφιά. Αφήστε την λοιπόν να εκδηλωθεί. Μέσα από την ίδια σας την ζωή. Οταν η γαλήνη κυριεύσει τις σκέψεις σας, τότε θα αναδυθεί από την καρδιά σας η αγάπη. Τότε θα εκδηλώσετε την αλήθεια. Και τότε θα εκδηλώσετε και Εμένα.

Ευλογία σε όλους
Βασούλα μου γλυκιά!!!
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΕΜΠΝΕΥΣΗ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:-( :romance-heartbeating:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΕΜΠΝΕΥΣΗ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

:romance-heartsthree: :romance-heartbeating:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΕΜΠΝΕΥΣΗ...

Δημοσίευση από Annoula »

:romance-inlove: :romance-kisscheek:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΕΜΠΝΕΥΣΗ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:romance-heartbeating: :romance-heartstiny:
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΕΜΠΝΕΥΣΗ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- :romance-inlove: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”