ΕΜΠΝΕΥΣΗ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΕΜΠΝΕΥΣΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Υπάρχουν στην ζωή μας εκείνες οι δύσκολες στιγμές...

που νιώθεις να αδειάζεις...

που κάθε λέξη που ακούς, είναι τόσο βροντερή που σπάει η Ψυχή σου...

που η απογοήτευση σε ρίχνει στο σκοτάδι της ζωής και πονάς από το πέσιμο...

προδόθηκες...έτσι νομίζεις!

όταν κάνεις όνειρα για τους ανθρώπους, αυτά παθαίνεις...

όταν βλέπεις την θεϊκή σπίθα μέσα τους, νομίζεις ότι την βλέπουν και εκείνοι...

συγχωρείς την άγνοια, μα πόσο να αντέξεις την λάσπη πια?

μου είχε πει ο δάσκαλός μου...όταν φτάσεις πολύ κοντά στον θεό, τότε μπορείς να μπαίνεις και στην λάσπη, χωρίς να χάνεις το φως!
Μέχρι τότε, μαζί θα περνάμε τις δύσκολες στιγμές...
Οραματίσου, σταμάτα να ονειρεύεσαι...και κυρίως σταμάτα να ελπίζεις...!!!!

Επεσα πολλές φορές...το να κρατιέσαι, στην αρχή του Δρόμου σου, μακριά από την ανθρώπινη ασέβεια, είναι δύσκολο...΄Εχουν οι άνθρωποι λέξεις, που γίνονται μαχαίρια και σε κόβουν...αόρατα μεν, αλλά ποιός είπε ότι το αόρατο δεν είναι αληθινό?

και εκείνος ερχόταν και με έπαιρνε έξω από τον χρόνο...

Μου έβαζε μουσική να ακούω, που δεν ήταν του κόσμου τούτου...
Μου έδινε χρώματα να δω, που δεν ήταν παρά παραλλαγή του λευκού, με όλη την ποικιλία μιας χρωματικής παλέτας που είχε βάση την έμπνευση...

Με ταξίδευε στο μακρινό μου αστέρι, μέσα σε μια θάλασσα από ροζ ζελέ…

Μου έδειξε έναν κόσμο αληθινό, αλλά το κυριότερο ήταν, πως με έμαθε να τον διατηρώ, πέρα από τις φυσικές του προσδοκίες…

Οι λέξεις πληγώνουν…αλλά τώρα μπορώ κάθε πληγή να την κάνω Έμπνευση!

Η Έμπνευση για κάποιους μπορεί να είναι φαντασίωση…
Ένας κόσμος «μικρός», χωράει και «μικρές» αγάπες…

΄Όμως ο Κόσμος του Θεού μόνο κάτι «μεγάλο» μπορεί να προετοιμάσει για εμάς…
Εκεί που δεν ψάχνεις ανθρώπους, αλλά τον ’νθρωπο…
Εκεί που δεν ψάχνεις αγάπες, αλλά την Αγάπη…
Εκεί που δεν ψάχνεις παρηγοριά, αλλά σε οδηγεί η ΄Εμπνευση…

«Σαγαπώ» μου είχε πει και αυτή η ενότητα μου έδωσε μέσα μου το σημάδι του σημαντικού…

Μου έδωσε το χέρι του, μα το σημαντικό είναι ότι εγώ το έπιασα…
Αφέθηκα να με ανυψώσει…
Αφέθηκα να μου δείξει τις ποιότητες ενός Ανθρώπου, για να γνωρίζω τι σημαίνει ΄Ηθος…

΄Όταν έχεις ΄Εμπνευση δεν είσαι παρά ο Εαυτός σου…ανεξάρτητα από το τι πιστεύει η ανθρώπινη συνήθεια…Συνήθεια, είναι μια λέξη χωρίς έμπνευση…Δεν σε ταξιδεύει, δεν σε ελευθερώνει παρά μόνό με λέξεις…Οι πράξεις δεν συμβαδίζουν με την «απελευθέρωση», όταν οι λέξεις δεν έχουν γίνει Λόγος ΄Εμπνευσης…

Εξακολουθούν και είναι το ίδιο σκληρές, όσο και οι πράξεις της συνήθειας…

Για να μυρίζει πάντα τριαντάφυλλο, μου είχε πει, δεν χρειάζεται να το καλλιεργήσεις σε κήπο…Αυτό που χρειάζεται είναι να φυτέψεις το τριαντάφυλλο στην καρδιά σου…Μόνο εκεί μπορεί να γίνει όμορφο, μόνο εκεί δεν θα χάνει το άρωμα του…

Και αυτό ήταν ΄Εμπνευση για μένα…Να διατηρήσω το άρωμα της Αγάπης μέσα στην καρδιά μου!

Τι να μου κάνουν μετά οι λέξεις σου «ανθρωπάκο»? Απλά μου αποδεικνύουν κάθε φορά πως χρειάζεσαι να καλλιεργείς τα τριαντάφυλλα για να εμπνέεσαι, γιατί δεν μπορείς να δεις τον Εαυτό σου, παρά μόνο μέσα στην ύλη του…

Και γι’ αυτό στο αφιερώνω, με άπειρη Αγάπη…


Ερχονται στην ζωή σας εκείνες οι στιγμές που θεωρούνται από εσάς 'δύσκολες'. Που εκεί χρειάζεται πίστη για να τις υπερπηδήσετε. Είναι οι στιγμές της δοκιμασίας, για να αισθανθείτε την αλήθεια της Αγάπης. Οτιδήποτε είναι από φως, δοκιμάζεται. Και η Αγάπη είναι φως. Σ' αυτές τις στιγμές μπορεί να αισθανθείτε "μικροί" ή ακόμα και δειλοί! Να ατενίσετε το Σύμπαν και να αντιληφθείτε ότι η "επιστροφή" είναι ένας δύσβατος δρόμος, και εσείς δεν έχετε, ή σας φαίνεται πως δεν έχετε, το κουράγιο να τον διανύσετε μέχρι τέλος. Είναι οι στιγμές που σας πνίγει ο θυμός, η απελπισία, ο πόνος, η αδικία, ο φόβος. Είναι οι στιγμές όπου ο εαυτός σας διχάζεται και η ενσάρκωση αποσπάται από το πνεύμα. Σας διαβεβαιώ, ότι αυτές οι στιγμές είναι ιερές! Μην ταράζεστε και θα διαπιστώσετε ότι κρατάνε ένα δευτερόλεπτο! Το φως έρχεται σαν ενοποιό στοιχείο και σας ευθυγραμμίζει ξανά με τον Ανώτερο Εαυτό σας. Σας ενώνει με την αιώνιο σπίθα του πνεύματος. Και βρίσκεστε ξανά στην αγκαλιά του Πατέρα / Μητέρας Θεού, για να συνεχίσετε με επίγνωση το έργο σας. Ο πειρασμός του συμβιβασμού είναι πάντα παρών. Είναι η υλική δόνηση που τον μεγαλώνει και τον τοποθετεί μπροστά σας σε γιγαντιαίες διαστάσεις. Ομως η Αγάπη τον διαλύει, τον κάνει ασήμαντο και στο τέλος ανύπαρκτο. Και είναι ανύπαρκτος στην ουσία. Γιατί τίποτα δεν μπορεί να σταθεί μεταξύ υμών και Εμού. Δεν υπάρχει τίποτα που να μας χωρίζει, εκτός από αυτό που αφήνετε εσείς να εισχωρήσει ανάμεσά μας. Μειώστε την απόσταση που μας χωρίζει και θα δείτε ότι τίποτα δεν μπορεί να μπει ανάμεσά μας. Αφήστε την Αγάπη μου να μπει στα κύτταρά σας και θα δείτε όλες τις δυσκολίες που προέρχονται από μνήμες, να διαλύονται. Και θα αναδύεται η θύμηση της πατρίδας σας. Αυτή η θύμηση θα σας κάνει δυνατούς, γιατί θα γνωρίζετε ποιοι είστε και που κατευθύνεστε. Ο προορισμός σας δεν βρίσκεται στην 3η διάσταση. Θα δείτε ξεκάθαρα τον δρόμο, τόσο φωτεινό που δεν θα έχετε πλέον καμία αμφιβολία για την πορεία σας. Σ' αυτές τις δύσκολες στιγμές σας δίνω το "χέρι μου" για στήριγμα. Δεν είναι όραμα, είναι υπαρκτό. Και αν δεν το αισθάνεστε είναι γιατί οι αμφιβολίες μπαίνουν ακόμα ανάμεσά μας. Ομως είμαι εδώ. Πάντα είμαι εδώ. Είμαι δίπλα σας και γνωρίζω όσο κανένας άλλος, πόσο εύκολα μπορείτε να παρασυρθείτε από την υλική δόνηση. Που σας τοποθετεί σε έναν διαρκή πόλεμο με τον ίδιο σας τον εαυτό. Θέλετε να αποδείξετε ότι είστε δυνατοί, ότι είστε καλοί, ότι είστε υπηρέτες της αγάπης και γι' αυτό πολεμάτε διαρκώς. Ο ένας με τον άλλον. Ομως τίποτα δεν χρειάζεται να αποδείξετε. Τίποτα σε κανέναν. Αγγίξτε Με! Για να διαπιστώσετε ότι είστε σαν και Εμένα. Ιδια ουσία, θεϊκή! Αφήστε αυτήν την θύμηση να σας κατακλύσει. Δέστε πόσο όμορφοι είστε! Κανείς δεν μπορεί να 'βλάψει' αυτήν την ομορφιά. Αφήστε την λοιπόν να εκδηλωθεί. Μέσα από την ίδια σας την ζωή. Οταν η γαλήνη κυριεύσει τις σκέψεις σας, τότε θα αναδυθεί από την καρδιά σας η αγάπη. Τότε θα εκδηλώσετε την αλήθεια. Και τότε θα εκδηλώσετε και Εμένα.

Ευλογία σε όλους



@};-

Εμπνευση…Τι είναι για εσάς?


Δυνατά το λαλά, φιλαράκια μου…. :x
http://youtu.be/v38TT7q_O6k
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

΄Όταν έχεις ΄Εμπνευση δεν είσαι παρά ο Εαυτός σου…ανεξάρτητα από το τι πιστεύει η ανθρώπινη συνήθεια…Συνήθεια, είναι μια λέξη χωρίς έμπνευση…Δεν σε ταξιδεύει, δεν σε ελευθερώνει παρά μόνό με λέξεις…Οι πράξεις δεν συμβαδίζουν με την «απελευθέρωση», όταν οι λέξεις δεν έχουν γίνει Λόγος ΄Εμπνευσης…
@};- @};- @};- :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33488
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

΄Όταν έχεις ΄Εμπνευση δεν είσαι παρά ο Εαυτός σου…ανεξάρτητα από το τι πιστεύει η ανθρώπινη συνήθεια…Συνήθεια, είναι μια λέξη χωρίς έμπνευση…Δεν σε ταξιδεύει, δεν σε ελευθερώνει παρά μόνό με λέξεις…Οι πράξεις δεν συμβαδίζουν με την «απελευθέρωση», όταν οι λέξεις δεν έχουν γίνει Λόγος ΄Εμπνευσης…
αυτό ακριβώς :x :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ομως τίποτα δεν χρειάζεται να αποδείξετε. Τίποτα σε κανέναν. Αγγίξτε Με! Για να διαπιστώσετε ότι είστε σαν και Εμένα. Ιδια ουσία, θεϊκή! Αφήστε αυτήν την θύμηση να σας κατακλύσει. Δέστε πόσο όμορφοι είστε! Κανείς δεν μπορεί να 'βλάψει' αυτήν την ομορφιά. Αφήστε την λοιπόν να εκδηλωθεί. Μέσα από την ίδια σας την ζωή. Οταν η γαλήνη κυριεύσει τις σκέψεις σας, τότε θα αναδυθεί από την καρδιά σας η αγάπη. Τότε θα εκδηλώσετε την αλήθεια. Και τότε θα εκδηλώσετε και Εμένα.

:-( :-( @};- @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

@};- @};-

:x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Όταν έχεις ΄Εμπνευση δεν είσαι παρά ο Εαυτός σου…ανεξάρτητα από το τι πιστεύει η ανθρώπινη συνήθεια…Συνήθεια, είναι μια λέξη χωρίς έμπνευση…Δεν σε ταξιδεύει, δεν σε ελευθερώνει παρά μόνό με λέξεις…Οι πράξεις δεν συμβαδίζουν με την «απελευθέρωση», όταν οι λέξεις δεν έχουν γίνει Λόγος ΄Εμπνευσης…

Εξακολουθούν και είναι το ίδιο σκληρές, όσο και οι πράξεις της συνήθειας…

Για να μυρίζει πάντα τριαντάφυλλο, μου είχε πει, δεν χρειάζεται να το καλλιεργήσεις σε κήπο…Αυτό που χρειάζεται είναι να φυτέψεις το τριαντάφυλλο στην καρδιά σου…Μόνο εκεί μπορεί να γίνει όμορφο, μόνο εκεί δεν θα χάνει το άρωμα του…

Και αυτό ήταν ΄Εμπνευση για μένα…Να διατηρήσω το άρωμα της Αγάπης μέσα στην καρδιά μου!
:x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Όταν έχεις ΄Εμπνευση δεν είσαι παρά ο Εαυτός σου…ανεξάρτητα από το τι πιστεύει η ανθρώπινη συνήθεια…Συνήθεια, είναι μια λέξη χωρίς έμπνευση…Δεν σε ταξιδεύει, δεν σε ελευθερώνει παρά μόνό με λέξεις…Οι πράξεις δεν συμβαδίζουν με την «απελευθέρωση», όταν οι λέξεις δεν έχουν γίνει Λόγος ΄Εμπνευσης…

Για να μυρίζει πάντα τριαντάφυλλο, μου είχε πει, δεν χρειάζεται να το καλλιεργήσεις σε κήπο…Αυτό που χρειάζεται είναι να φυτέψεις το τριαντάφυλλο στην καρδιά σου…Μόνο εκεί μπορεί να γίνει όμορφο, μόνο εκεί δεν θα χάνει το άρωμα του…

Και αυτό ήταν ΄Εμπνευση για μένα…Να διατηρήσω το άρωμα της Αγάπης μέσα στην καρδιά μου!
:x :x :x @};-
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Ομως είμαι εδώ. Πάντα είμαι εδώ.
@};- :x :x >:d<
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

:-D :-D :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Δημοσίευση από Giotoula »

Αχ, Βασούλα... 8-> :x :x
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Ρεε παιδιά πείτε μας όμως και την άποψη σας, αφού μας ρωτάει η Βασούλα :-D :-D :-D

Έμπνευση για μένα είναι όταν μιλάει ο θεός μέσα σου, όταν τον εκφράζεις με κάθε τρόπο... με μουσική, με σχέδιο, με ιδέες.. είναι όταν πηγαίνεις να παίξεις πιάνο και γλυκές μελωδίες ακούγονται χωρίς καν να προσπαθήσεις...

στις στιγμές αυτές νιώθεις οτι μπορεί να κάνεις τα πάντα.. αλλά δυστυχώς είναι στιγμές και μετά χαλάει το πράγμα :P :P :D :D
και μόνο σαν λέξη πάντως μου αρέσει τόσο πολύ... :x :x
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31520
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Εμπνευσή για εμένα είναι ο ’νθρωπος

και ξέρω ότι αυτή η έμπνευση είναι που με καρατάει σε αυτές τις δύσκολες στιγμές
Μέχρι τότε, μαζί θα περνάμε τις δύσκολες στιγμές...
και είναι αλήθεια ότι δεν είσαι μόνος

ο ’νθρωπος γνωρίζει τον πειράσμο, γνωρίζει τον συμβιβασμό και εγώ προσωπικά ζήτησα την βοήθεια του να με έχει στο νου του γιατι ζόρίζομαι γμτ όταν απλώνεται η λάσπη....

:-( @};-

ευχαριστώ για την έμπνευση το είχα ανάγκη αυτο το ποστ σήμερα @};- @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πολέμησα, στην αρχή του Δρόμου μου, την απογοήτευση...

Εχεις εσύ την καλοπροαίρετη διάθεση να αγγίξεις τον θεό και νομίζεις ότι όλοι έχουν το ίδιο...

Και συνεχώς και συνεχώς νιώθεις προδωμένος...


Μου είχε πει ο δάσκαλός μου, να μην σε απασχολεί το μαζικό...Η εργασία μας γίνεται στο συλλογικό...Από εκεί να εμπνευστείς!!!

Αυτός το είπε τότε, αλλά ποιός τον άκουγε τότε?

Σήμερα το ξέρω καλά, πως ότι κάνεις για τον θεό, δεν έχει την παραμικρή ανταπόκριση στον κόσμο του ανθρώπου, σαν αμεσότητα, έχει όμως Στόχο...

Αυτόν τον καιρό μου ήρθε μπροστά μου το κοσμικό κακό και πως παραπλανά μέσα από την απογοήτευση τους ανθρώπους που έχουν καλή προαίρεση, αλλά δεν είναι ακέραιοι στην κατεύθυνσή τους...

Το είδα με τα μάτια μου...Και λυπήθηκα, αλήθεια!

Ο άνθρωπος του θεού, δυστυχώς, δεν μπορεί να προχωρήσει χωρίς έμπνευση...Μπλέκεται στον κόσμο!

Και αυτό που λες Αμαλάκι μου, για μουσική, ζωγραφική κλπ είναι ακριβώς αυτό που έχει την λιγότερη διάρκεια, αν δεν το ταυτίσεις με έναν Στόχο...΄Οραμα, καλύτερα... Εκφραση, ανάταση, ανύψωση, όλα αυτά μέσα από μια Τέχνη, όμως η κύρια Τέχνη είναι η ίδια η Ζωή με ΄Οραμα...Αυτό κι αν χρειάζεται κατεύθυνση...

έτσι για να προφυλάξεις τον Στόχο σου και να μην...
αλλά δυστυχώς είναι στιγμές και μετά χαλάει το πράγμα

:-( @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

@};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24524
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Ο άνθρωπος του θεού, δυστυχώς, δεν μπορεί να προχωρήσει χωρίς έμπνευση...Μπλέκεται στον κόσμο!

Και αυτό που λες Αμαλάκι μου, για μουσική, ζωγραφική κλπ είναι ακριβώς αυτό που έχει την λιγότερη διάρκεια, αν δεν το ταυτίσεις με έναν Στόχο...΄Οραμα, καλύτερα... Εκφραση, ανάταση, ανύψωση, όλα αυτά μέσα από μια Τέχνη, όμως η κύρια Τέχνη είναι η ίδια η Ζωή με ΄Οραμα...Αυτό κι αν χρειάζεται κατεύθυνση...
κατεύθυνση >>>> στόχος+ έμπνευση >>>>΄Οραμα = Ζωή

:x :x :x @};- @};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”