Οι δύο κόσμοι...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Οι δύο κόσμοι...

Δημοσίευση από Vasoula »

Μου ήρθε ξανά και διάβαζα το βιβλίο μου...
΄Ολα τα μηνύματα που είχα πάρει τόσα χρόνια πριν...

που ίσως στην αρχή δεν κατανοούσα απόλυτα...

όπως εσείς ένα πράγμα, που στην αρχή δεν καταλαβαίνετε, πολλές φορές, τι σας λέω...

Θυμάμαι που δεν είχα κανέναν να μοιραστώ όλη αυτήν την ομορφιά του Δρόμου μου...το πέσιμο, το σήκωμα, τις ανισορροπίες μου, το κλάμα μου, την χαρά μου για όσα πνευματικά βίωνα...
Μόνη μου από τις συνθήκες του κόσμου...

Τον είχα ρωτήσει τότε, θυμάμαι, γιατί αυτός ο Δρόμος έχει τόση μοναξιά...

Και μου είχε πει, τότε, θυμάμαι, ότι η ενότητα των ανθρώπων δεν είναι μέσα στις προσδοκίες τους...
Μου είχε πει, ότι οι άνθρωποι φαίνεται ότι είναι μαζί, αλλά είναι τόσο μόνοι τους μέσα τους, τόσο διαχωρισμένοι από το σύνολο, που το πιο μεγάλο τους όνειρο είναι η μοναστική ζωή...
΄Ολα αυτά τα μοναστήρια, μου είπε, που είναι γεμάτα, είναι γεμάτα από ανθρώπους που δεν αντέχουν τους ανθρώπους...
Μα και η κοσμική ζωή είναι γεμάτη από ανθρώπους που δεν αντέχουν τους ανθρώπους, μου είχε πει...Απλά κάποιοι δεν θέλουν ούτε να τους βλέπουν, θεωρώντας ότι οι άλλοι τους εμποδίζουν να δουν τον θεό...

Δεν μου αρέσει αυτό που μου λες...του είχα πει!
Θέλω τους ανθρώπους μέσα μου ενωμένους...θέλω να αγαπώ και να με αγαπάνε, χωρίς τίποτα να μπορεί να διαταράξει αυτήν την αγάπη...Χωρίς καμία ντροπή...

Θυμάμαι ότι είχε χαμογελάσει...

Θα τα σπάσω τα θρησκευτικά πρότυπα στους ανθρώπους, μου είχε πει...Θα δεις...Κάνε υπομονή και ξεκίνα από χαμηλά...

Τι εννοείς από χαμηλά? τον είχα ρωτήσει...

Θα το δεις...΄Ολα γίνονται όπως θέλει ο θεός...μου είχε πει!

Μετά από αρκετά χρόνια κατάλαβα τι εννοούσε...

Κατάλαβα ότι δεν μπορεί κανείς να ανυψωθεί στον θεό, αν δεν σταματήσει να ντρέπεται που είναι άνθρωπος...
Αν δεν φύγει από μέσα του η υποψία που του φύτεψαν οι πνευματικοί αρχηγοί του, ότι είναι ντροπή ο φυσικός κόσμος, ότι είναι τόπος εξορίας, ότι είναι πόνος και εξουδετέρωση...

Ποτέ ο άνθρωπος δεν θα μπορέσει να βιώσει την ενότητα της Αγάπης, αν η αγάπη ευτελίζεται μέσα στις ντροπές του...

όσο και να απομονώνεται απο τους ανθρώπους, ακόμα και στα πιο ψηλά βουνά να πάει, η ντροπή θα είναι πάντα μέσα του η αιτία να διαχωρίζεται ακόμα και από τα βουνά...

΄Ισως σήμερα υπάρχει αυτή η δυνατή πίεση από το είναι μας να συμφιλιώσουμε τους δύο κόσμους μας...Είναι πια μεγάλη ανάγκη να πάρουμε τον Δρόμο μας...όχι αυτόν που μας σπρώχουν τα πρότυπα να πάρουμε, αλλά αυτόν που μας ωθεί η Αλήθεια στην Ψυχή μας...
Και η Αλήθεια δεν μπορεί να αφορά παρά την Αγάπη και την Ενότητα...Η Αλήθεια δεν μπορεί παρά να αφορά όλη την Ζωή και όχι μόνο αυτήν που διαμορφώνεται στον φυσικό κόσμο...

Δεν θα εξελιχτούν μόνα τους τα πράγματα…Αλλάζουν οι ανάγκες και οι προτεραιότητες, όταν ο άνθρωπος εργάζεται συνειδητά προς την ανύψωση του Εαυτού του…
΄Ότι θεωρούσε συναισθηματική αγάπη, έρχεται σαν κατάσταση μέσα στο είναι του και τον διαφοροποιεί ως προς τον Εαυτό του, μα και ως προς το περιβάλλον του.


Eλεγα σήμερα σ' έναν φίλο, ότι πρέπει να συνηθίσει τους δύο κόσμους...Είναι απαραίτητο να συμφιλιωθεί με την αρμονία και των δύο...

O ένας κόσμος είναι του χρόνου και του χώρου, που μας είναι απαραίτητος για την φυσική μας ζωή, και ο άλλος ο αληθινός, ο κόσμος του Θεού...Δεν μάχεται ο ένας τον άλλον, γιατί συνήθως αυτό συμβαίνει στους ανθρώπους όταν βιώσουν πνευματικά την Ζωή... Μετά τους φαίνεται βαριά η φυσική ζωή...

Μα η βαθιά κατανόηση του γιατί είμαστε εδώ, φέρνει αυτήν την εναρμόνιση των δύο κόσμων μας, χωρίς καμία ανάγκη ο ένας να υπερισχύσει του άλλου...Είναι απλά μετά τα πράγματα...

Μπορούμε να βιώνουμε όλα τα συναισθήματα, όλες τις καταστάσεις, όλα τα συμβάντα, με πνευματική ωριμότητα...

Να ζεις στον υλικό κόσμο, χωρίς να εξαρτάσαι από αυτόν, μου είχε πει ο Δάσκαλός μου…

Τότε όλα αποκτούν εκείνη την μαγεία του "τώρα" που δεν υπάρχει σαν χρόνος μέσα σου, ουτε σαν χώρος...

Δεν περιμένεις το θεαματικό να σου κλέψει την προσοχή, για να νιώσεις αυτάρκης. Απλά βιώνεις την ζωή, όχι με ματαιότητα, αλλά ούτε με αγωνία...όλα τα συναισθήματα χωράνε στην αρμονία μετά, γιατί δεν υπάρχει “υπόγειο” να τα χώσεις, ούτε ανάγκη να φανείς κάτι άλλο από αυτό που ΕΙΣΑΙ...

Eίναι αποτέλεσμα αυτής της συμφιλίωσης η διατήρηση αυτού του αισθήματος πληρότητας ακόμα και όταν οι συνθήκες στον φυσικό κόσμο δεν είναι και τόσο ευνοϊκές

Η θεραπεία της διαμελισμένης Ψυχής μας, όπου το ένα μέρος της ατενίζει τον Θεό και το άλλο τον κόσμο, αφορά αυτήν την αγωνιώδη μάχη μέσα μας, όταν δεν ξέρουμε που ανήκουμε...

Ο Κόσμος του Θεού είναι ο Κόσμος του Ανθρώπου...
Είναι σαν να μένουμε σε ένα σπίτι στην πόλη, αλλά έχουμε και ένα σπίτι στην εξοχή...Δεν υστερεί το ένα του άλλου σε φροντίδα, αγάπη και προσοχή...Αν βλέπουμε το σπίτι στην πόλη σαν καταπίεση, τότε το σπίτι στην εξοχή θα το βλέπουμε σαν λύτρωση και δεν είναι αυτή η σημαντικότητα της Αλήθειας...

Εσείς πως νιώθετε τον Δρόμο σας?


καλημέρα φιλαράκια μου...
και δυνατά το λαλά

Θα είμαι δίπλα Σου
http://youtu.be/maAyfcO-X3k

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7577
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Re: Οι δύο κόσμοι...

Δημοσίευση από Madraoulas »

Εχεις δικιο Βασουλα.
Και το λεω γιατι το 'νιωθω' καθε φορα που το ακουω/διαβαζω να το λες.
Γιατι ο παπαρας το ξεχναω
Ξεχναω οτι..(ακριβως αυτο που γραφεις παρακατω)
Vaso έγραψε:

Η θεραπεία της διαμελισμένης Ψυχής μας, όπου το ένα μέρος της ατενίζει τον Θεό και το άλλο τον κόσμο, αφορά αυτήν την αγωνιώδη μάχη μέσα μας, όταν δεν ξέρουμε που ανήκουμε...

Ο Κόσμος του Θεού είναι ο Κόσμος του Ανθρώπου...
...να μην ξεχνω λοιπον οτι καθε μερα μια ομορφη μερα 'μεσα' μας κι 'εξω' μας

φιλακια πολλα @};- :x
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Όταν κάποια στιγμή κατάφερα και ξεκόλλησα από τη βαριά δόνηση της ύλης απογειώθηκα, έφυγα. Η καρδιά μου εκεί βρήκε τον κανονικό της ρυθμό, άκουγα καθαρά πια τους χτύπους της, ένιωσα της Ψυχή μου να αναπνέει. Βρήκα όλα αυτά που έψαχνα και τα ένιωθα να με αλλάζουν. Ήμουν αλλού στο χώρο που πάντα αναζητούσα. Αλλά...

όταν επέστρεφα ήταν όλα ίδια ή σχεδόν ίδια. Ναι ήμουν αλλιώς αλλά μια "δύσκολη" εμπειρία είχε την δύναμη να με προσγειώσει.... ανώμαλα. Γιατί η γλυκιά μου "δύναμη" ήταν στο αλλού.

Το παιχνίδι παιζόταν ανάμεσα σε γείωση και απογείωση. Δεν το ένιωσα αληθινό, έπρεπε κάπως να ισορροπήσει.

Συνειδητοποίησα ότι αυτή η ευδαιμονία έτεινε να γίνει άλλη μια διέξοδος, άλλο ένα σωσίβιο, άλλη μια σανίδα σωτηρίας, μια λύτρωση από τη σκληρή καθημερινότητα.

Αυτή η ευλογία ήταν κάτι που το ένιωθα, ήταν αληθινό μέσα μου αλλά δεν μπορούσε να συμβαδίσει με την βαθιά αποδοχή της ενσάρκωσής μου, με το εδώ και το τώρα μου.

Αυτή η ίδια η συνειδητοποίηση έκανε μια ρωγμή στο χώρο και στο χρόνο και η ευθεία γραμμή της Ζωής μου έκανε ένα άνοιγμα για να επιτρέψει σε όλα όσα περιέχω, σε όλα όσα νιώθω να εισρεύσουν
στο... τώρα μου.

Κατανόησα ότι αυτός είναι και ο σκοπός όλου του δρόμου και των εμπειριών του, να έρθουν στο τώρα, στην ευλογημένη στιγμή που βιώνω. Αυτός ήταν και ο μόνος τρόπος, έτσι όπως το ένιωσα εγώ τουλάχιστον, για να μπορέσω να βιώσω και όλα αυτά που κατανόησα και κατανοώ συνεχώς, που ένιωσα και νιώθω, ο μόνος τρόπος για να πάρουν σάρκα και οστά.

Αυτός ήταν ο μόνος τρόπος για να αποφορτιστούν από το βάρος των συναισθημάτων και να απαλλαγούν από την παγίδα των προσδοκιών. Για να μπορέσουν να βιωθούν, να μοιραστούν να βρουν την αναπνοή τους και τον ρυθμό της Ζωής.
Τα νιώθω στην κάθε αναπνοή μου.

I Feel You
http://www.youtube.com/watch?v=ukeRe0cy ... detailpage
:x
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Δημοσίευση από elenaki »

Αυτή η ίδια η συνειδητοποίηση έκανε μια ρωγμή στο χώρο και στο χρόνο και η ευθεία γραμμή της Ζωής μου έκανε ένα άνοιγμα για να επιτρέψει σε όλα όσα περιέχω, σε όλα όσα νιώθω να εισρεύσουν
στο... τώρα μου.

Κατανόησα ότι αυτός είναι και ο σκοπός όλου του δρόμου και των εμπειριών του, να έρθουν στο τώρα, στην ευλογημένη στιγμή που βιώνω. Αυτός ήταν και ο μόνος τρόπος, έτσι όπως το ένιωσα εγώ τουλάχιστον, για να μπορέσω να βιώσω και όλα αυτά που κατανόησα και κατανοώ συνεχώς, που ένιωσα και νιώθω, ο μόνος τρόπος για να πάρουν σάρκα και οστά.
Λιζακι μου..πολυ με ενεπνευσε αυτο :x :x :x

Αισθανομαι τον χρονο και το χωρο διαφορετικα στη καθημερινοτητα μου..
Αισθανομαι μια μεταλλαξη..δεν ξερω αν μπορεσω να το εξηγησω..
Ζηταω μεσα μου σε καθε ομορφη στιγμη να σταματησει οχρονος..
Ζηταω σε καθε νοσταλγια μου για αγαπημενους ανθρωπους μου να συμπτηχθει ο χωρος..
Αυτη η ρωγμη μεσα μου εχει συμβει και δεν υπαρχει γυρισμος..
Ακομη ομως το διαπραγματευομαι μεσα μου..πηγαινοερχομαι μεχρι να βρω την ισορροπια μου μεσα σ'αυτο..
Γιατι αυτο ειναι στο σχεδιο του δρομου μου και ειναι πολυ σημαντικο για μενα!!! :x
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ελενάκι! :-D :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Θυμάμαι ότι είχε χαμογελάσει...

Θα τα σπάσω τα θρησκευτικά πρότυπα στους ανθρώπους, μου είχε πει...Θα δεις...Κάνε υπομονή και ξεκίνα από χαμηλά...

Τι εννοείς από χαμηλά? τον είχα ρωτήσει...

Θα το δεις...΄Ολα γίνονται όπως θέλει ο θεός...μου είχε πει
:x :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Θα τα σπάσω τα θρησκευτικά πρότυπα στους ανθρώπους, μου είχε πει...Θα δεις...Κάνε υπομονή και ξεκίνα από χαμηλά...

Τι εννοείς από χαμηλά? τον είχα ρωτήσει...

Θα το δεις...΄Ολα γίνονται όπως θέλει ο θεός...μου είχε πει!
ακόμα παλέυω με αυτά τα πρότυπα ,σε μικρότερο βαθμό βέβαια όσο περνάει ο καιρός αλλά έχουμε δρόμο ακόμα :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Oι δυο κοσμοι..
Εκει που βρισκομαι στον πνευματικο κοσμο και πεταω στα συνεφα απολαμβανοντας την ημερα οπως και να εχει, κατι θα γινει για να με κατεβασει κατω...
Δεν ξερω αν πρεπει να συμβαινει ετσι για να βρισκομαι σε ισοροπια μα ειναι λιγο αποτομο το κατεβασμα και μου την σπαει,δεν εχω καταφερει να το ισοροπησω μαλον..
Στο κατεβασμα βοηθαει ο υλικος κοσμος γυρω μου και τα θελω μου σε αυτον,οποτε την εσωτερικη μαχη δεν την γλυτωνω(προς το παρον) @};- :x >:d<
Άβαταρ μέλους
rosalia
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 04 Δεκ 2010 11:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα, Ηλιούπολη

Δημοσίευση από rosalia »

O ένας κόσμος είναι του χρόνου και του χώρου, που μας είναι απαραίτητος για την φυσική μας ζωή, και ο άλλος ο αληθινός, ο κόσμος του Θεού...Δεν μάχεται ο ένας τον άλλον, γιατί συνήθως αυτό συμβαίνει στους ανθρώπους όταν βιώσουν πνευματικά την Ζωή... Μετά τους φαίνεται βαριά η φυσική ζωή...

Μα η βαθιά κατανόηση του γιατί είμαστε εδώ, φέρνει αυτήν την εναρμόνιση των δύο κόσμων μας, χωρίς καμία ανάγκη ο ένας να υπερισχύσει του άλλου...Είναι απλά μετά τα πράγματα...

Μπορούμε να βιώνουμε όλα τα συναισθήματα, όλες τις καταστάσεις, όλα τα συμβάντα, με πνευματική ωριμότητα...

Να ζεις στον υλικό κόσμο, χωρίς να εξαρτάσαι από αυτόν, μου είχε πει ο Δάσκαλός μου…
Τότε όλα αποκτούν εκείνη την μαγεία του "τώρα" που δεν υπάρχει σαν χρόνος μέσα σου, ουτε σαν χώρος...



Από μικρή ένιωθα να βρίσκομαι ανάμεσα στους δύο κόσμους. Μου άρεσε η παρέα, αλλά βίωνα μοναξιά ανάμεσά τους, γιατί δεν είχα κανέναν να μοιραστώ αυτά που ένιωθα. Λες και ήμουν από άλλον πλανήτη! Γι' αυτό όταν δεν υπήρχε επικοινωνία προτιμούσα να αποσύρομαι. Υπήρξαν πολλές φορές που ενιωσα απέραντη μοναξιά από τους ανθρώπους, αλλά ποτέ δεν ήμουν μόνη γιατί από παιδάκι, είχα τον Ιησού ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.

Στην εφηβεία μου, μου είχε περάσει από το μυαλό να μπω σε μοναστήρι! :? Τώρα καταλαβαίνω όμως το γιατί: Φοβόμουν τους ανθρώπους κι ένιωθα πιο οικεία κοντά στο Θεό.

Στην Εκκλησία μας ανησυχούν γιατί δεν υπάρχουν πια νέοι Ιερείς και Μοναχοί, κλείνουν μοναστήρια, ερημώνουν ενορίες. Αλλά εγώ πιστεύω ότι όλα αυτά είναι στο σχέδιο του Θεού.

Τώρα πια έχω την αίσθηση ότι βρέθηκα εδώ γιατί έχω μια "αποστολή". :-? Θα δείξει....
Ζω και απολαμβάνω την κάθε στιγμή και αφήνομαι να παίρνω μαθήματα από το κάθε τι που μου συμβαίνει.

Και νιώθω απέραντη ευγνωμοσύνη που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βρήκα ανθρώπους από τον "πλανήτη μου" ............ΕΣΑΣ!!! >:d< >:d< >:d< που μπορώ να επικοινωνήσω και να με καταλάβετε!!!! :x :x :x
Τα καλύτερα...έρχονται!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Από μικρή ένιωθα να βρίσκομαι ανάμεσα στους δύο κόσμους. Μου άρεσε η παρέα, αλλά βίωνα μοναξιά ανάμεσά τους, γιατί δεν είχα κανέναν να μοιραστώ αυτά που ένιωθα. Λες και ήμουν από άλλον πλανήτη! Γι' αυτό όταν δεν υπήρχε επικοινωνία προτιμούσα να αποσύρομαι. Υπήρξαν πολλές φορές που ενιωσα απέραντη μοναξιά από τους ανθρώπους,
Πόσο μου θυμίζεις εμένα. Έτσι, σαν "εξωγήινος" αισθανόμουν κι εγώ. Και ακόμα ίσως, καμιά φορά...

>:d< @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
rosalia
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 04 Δεκ 2010 11:28 pm
Τοποθεσία: Αθήνα, Ηλιούπολη

Δημοσίευση από rosalia »

Θοδωρή! >:d< @};-
Τα καλύτερα...έρχονται!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ο Κόσμος του Θεού είναι ο Κόσμος του Ανθρώπου...

@};- @};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Ολα αυτά τα μοναστήρια, μου είπε, που είναι γεμάτα, είναι γεμάτα από ανθρώπους που δεν αντέχουν τους ανθρώπους...
Μα και η κοσμική ζωή είναι γεμάτη από ανθρώπους που δεν αντέχουν τους ανθρώπους, μου είχε πει...Απλά κάποιοι δεν θέλουν ούτε να τους βλέπουν, θεωρώντας ότι οι άλλοι τους εμποδίζουν να δουν τον θεό...

2000 χρόνια παρεξήγησης!! :-( :-( :-(

Θεέ μου ας ξυπνήσουν από αυτήν την τρέλα...

για να μην έχουμε αυτά τα συμπτώματα της καταθλιπτικής ζωής που μαραίνεται...
Στην εφηβεία μου, μου είχε περάσει από το μυαλό να μπω σε μοναστήρι! Τώρα καταλαβαίνω όμως το γιατί: Φοβόμουν τους ανθρώπους κι ένιωθα πιο οικεία κοντά στο Θεό.

γιατί Ροζαλία μου...σ' αυτό που σκεφτόσουν, δεν ήσουν μόνη...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Vaso έγραψε:


2000 χρόνια παρεξήγησης!! :-( :-( :-(

Θεέ μου ας ξυπνήσουν από αυτήν την τρέλα...

για να μην έχουμε αυτά τα συμπτώματα της καταθλιπτικής ζωής που μαραίνεται...


:x :x :x

Αν μπορούσαν να καταλάβουν οι άνθρωποι
πόση διαστρέβλωση και δυστυχία τους έχουν
προκαλέσει η Εκκλησία και το κύκλωμα των
μοναστηριών , με τα θρησκευτικά πρότυπα
που είναι τα πιο βαθιά ριζωμένα μέσα τους ,
όχι να ξανακούσουν γιαυτούς θάθελαν ,αλλά
ούτε να περάσουν απέξω , όσο μακρύτερα τόσο καλύτερα.

Ομως έφτασε ο καιρός , ήρθε η ώρα να ξυπνήσουν επιτέλους
δεν πάει άλλο!!!!!!
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Aλεξιάκι...είναι πολλά τα χρόνια της καταπίεσης για να μας πιστέψουν...

...όμως...οι έσχατοι έσονται πρώτοι... :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”