MHNYMA ΑΠΟ ΤΟΝ Ρ'ΤΑΑΗ

Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

MHNYMA ΑΠΟ ΤΟΝ Ρ'ΤΑΑΗ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Σας παραθέτω το παρακάτω κείμενο ακριβώς όπως μου δόθηκε από αγαπημένους φίλους.

Απολαύστε το! @};- @};-

ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ Ρ’ΤΑΑΗ

Αγαπημένοι, την τελευταία φορά είπαμε πως η αγάπη είναι η δύναμη που κατοικεί μέσα σας και διαφωτίζει τα φυσικά αποτελέσματα του ν’ αγαπάτε κάθε κατάσταση που αντικρίζετε απόλυτα.

Το πρώτο βήμα αφορά το να αναλάβετε την ευθύνη για τις δημιουργίες σας, που ονομάζεται πραγματικότητα. Από την θέση του να αναλάβετε την ευθύνη σας, εισέρχεστε στον χώρο της δύναμης σας, της επιλογής. «Επιλέγω την αγάπη».

Θα δείτε, πως όλοι ζείτε μέσα στον φόβο. Ο φόβος είναι η αντίθετη πολικότητα της αγάπης. Ο φόβος είναι τα πάντα –κάθε συναισθηματική αντίδραση, κάθε συναισθηματική απόκριση- που δεν είναι αγάπη. Δεν παίζει κανέναν ρόλο τι όνομα του δίνετε. Μπορείτε να το ονομάσετε απογοήτευση, άγχος, θυμό, ζήλεια, αυταρχικότητα, πάθος, απληστία, εκμετάλλευση.
Όλα αυτά, όλα όσα δεν είναι αγάπη αποτελούν εκδήλωση του φόβου.

Τώρα, τι συμβαίνει όταν βρίσκεστε σ’ αυτό τον χώρο του φόβου?
Προσπαθείτε να το ξεπεράσετε, το απωθείτε μακριά σας, προσπαθείτε να το συντρίψετε, τρέχετε μακριά, τα αφήνετε πίσω σας, τα κρύβετε κάτω από το χαλί.
Έχετε εκπαιδευτεί να κάνετε έτσι, να είστε δυνατοί, να τα ξεπερνάτε όλα. Αποτελεί μέρος του προγραμματισμού σας, αν και παρόλα αυτά δεν φέρνει αποτέλεσμα. Τίποτε απ’ όλα αυτά δεν φέρει αποτελέσματα. Κοιτάξτε τον κόσμο γύρω σας.
Δεν είναι ακριβώς μια παιδική χαρά αγάπης…
΄Ετσι, μένει να μάθετε να επιλέγετε την αγάπη. Όλα αυτά αφορούν στο να μεταμορφώσετε τη ζωή σας,να διαλέγετε την αγάπη, να ξέρετε πώς να επιλέξετε την αγάπη.

Γνωρίζετε, πως δεν μπορείτε να μεταλλάξετε ιδιαίτερα ότι κάνετε.
Αυτές οι συμπεριφορές ή πράξεις τις οποίες βρίσκετε απαράδεκτες και τις κρίνετε αρνητικά, όλα αυτά που προσπαθείτε να κρύψετε απ’ την ζωή σας, είναι αυτά που καθορίζουν τη ζωή σας. Όταν τα αναγνωρίσετε, χρειάζεται μόνο να τα αγκαλιάσετε, για να δημιουργήσετε την μεταμόρφωση. Είναι πολύ απλό.
Η μεταμόρφωση είναι πολύ απλή εάν διατίθενται τα εργαλεία και η συνταγή.
Πώς να αγαπήσετε, ότι έχετε κρύψει?

Χρειάζετε να γίνετε ανιχνευτές του εαυτού σας.
Αυτό δεν είναι τόσο δύσκολο, εάν κάθε φορά που βρίσκετε τον εαυτό σας να κριτικάρει αρνητικά κάτι που βρίσκεται έξω από εσάς, λέτε «Αχά, εδώ υπάρχει κάτι που πρέπει να δω».

Πως γίνεται αυτό? Λοιπόν, καθένας σας είναι ο κεντρικός ήλιος του δικού του σύμπαντος. Δεν υπάρχει τίποτα έξω από εσάς. Όλα αποτελούν έναν καθρέφτη, που αντικατοπτρίζεται πίσω σ’ εσάς, ώστε να σας δείξει ποιοι είσαστε και που βρισκόσαστε την κάθε τωρινή στιγμή.

Δεν είναι το να πείτε : «Ωραία, είδα κάποιον να δαγκώνει τον σκύλο του και άρα σημαίνει πως εδώ υπάρχει μια αντανάκλαση, ενώ εγώ ποτέ δεν έχω δαγκώσει τον σκύλο μου». Δεν λειτουργεί έτσι.
Το καθρέφτισμα έχει να κάνει με μια συναισθηματική αντίδραση.
Κάθε απόκριση, κάθε αντίδραση ή συναίσθημα που δεν είναι αγάπη, είναι φοβική αντίδραση.

Έτσι, όταν φαίνεται ότι εξαπατήθηκες και ξεσπάς με οργή, ποιος είναι ο φόβος σου εδώ? Εάν μπεις βαθιά μέσα του, πρόκειται για τον φόβο του να βρίσκεσαι σε αδύναμη θέση. Συνταυτίζεστε με την μικρή δημιουργία κακομεταχείρισης, γιατί καθένας σας γνωρίζει την εκμετάλλευση. Δεν μιλάμε ομοιόμορφα για το δάγκωμα, αλλά όλοι σε κάποιο επίπεδο γνωρίζετε την εκμετάλλευση.
Και έτσι, όταν βλέπετε κάποια αβοήθητη, αδύναμη και πληγωμένη ύπαρξη άμεσα αντιδράτε με αυτό τον τρόπο.

Τώρα, αυτή η αντίδραση οργής δεν αντιστοιχεί σε αντίδραση ενός λογικού ενήλικου όντος. Είναι η αντίδραση του πληγωμένου παιδιού, του παιδιού που ορίστηκε συγκεκρμένα μέσα στην περιοχή του στήθους σας συνήθως κατά την περίοδο μέχρι τα έξι σας χρόνια. Το όνομα αυτού του μικρού παιδιού που ζει μέσα στην περιοχή του στήθους σας είναι φόβος. Όλη σας την ζωή τρέχατε μακριά, ακυρώνατε και προσπαθούσατε να ξεπεράσετε τον φόβο, γιατί έχετε γαλουχηθεί πως έτσι μόνο μπορείτε να να ασχοληθείτε μαζί του.

Αλλά γνωρίζετε, πως ο φόβος είναι μονάχα αυτό το μικρό εγκαταλειμμένο παιδί. Το μόνο που επιθυμεί το μικρό αυτό παιδί, είναι να το πάρετε στα χέρια σας, να το κρατήσετε στο στήθος σας και να του πείτε πόσο πολύ το αγαπάτε. Ανοίξτε τα χέρια σας και φέρτε το προς το μέρος σας, πείτε του:
«Αγαπημένο της καρδιάς μου, μην φοβάσαι. Δεν θα σ’ αφήσω ποτέ. Σε αγαπώ ολοκληρωτικά. Είμαστε μαζί για πάντα, εσύ και εγώ, μέσα σε αυτό το ασφαλές και θαυμαστό σύμπαν και μαζί θα επιστρέψουμε σπίτι».

Εάν, κρατήσετε αυτό το μικρό παιδί στην αγκαλιά σας, μέχρι να νιώσετε την ζεστασιά να απλώνεται στο σώμα σας, κάτι μαγικό θα συμβεί. Δημιουργήσατε ένα θαύμα μεταμόρφωσης, γιατί βρίσκεστε στο κέντρο σας, γιατί τα ενεργειακά κέντρα σας είναι ανοιχτά και τώρα είστε έτοιμοι να κάνετε την επόμενη υπέροχη δημιουργική επιλογή.

Η μεταμόρφωση δεν σχετίζεται με την νόηση.
Εάν μπορούσατε να μεταμορφώστε μέσω του νου σας, ο κόσμος σας θα ήταν πολύ διαφορετικός. Ο νους δεν μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο. Το μυαλό σχεδιάστηκε, ώστε να είναι το πιστό όργανο της καρδιάς, ώστε να θέτει σε ισχύ ότι κάνει την καρδιά να χαίρεται.
Ο τρόπος μεταμόρφωσης είναι ο εναγκαλισμός, το να αγαπήσετε πλήρως αυτό το μικρό αγόρι ή κορίτσι που ζει μέσα στο κέντρο του στήθους σας, που επιθυμεί μόνο την απόλυτη και άνευ όρων αγάπη.

΄Εχει να κάνει επίσης, με την ραγισμένη καρδιά. Η πληγωμένη καρδιά είναι που δημιουργεί ασθένειες.
Τα σώματά σας είναι σχεδιασμένα να αντέχουν εκατονταετίες ζωής. Σε άλλους πολιτισμούς, που υπήρξαν πολύ πριν από τον κόσμο αυτό, πράγματι υπήρχαν για εκατοντάδες έτη. Τα σώματά σας δεν φθείρονται.

Αν δεν αντιμετωπίσετε τα συναισθηματικά σας ζητήματα, ζώντας με την ραγισμένη καρδιά σας και τον φόβο, τότε η ενέργεια της κίνησης δεν θα είναι ευθυγραμμισμένη.
Θα είναι κλειδωμένη μέσα σε αρνητική κριτική για το ποιοι είστε και δεν θα είναι εφικτό να ρέει μέσα στην ενσάρκωση σας και να αποθηκευτεί μέσα στην κυτταρική σας δομή. Τότε το σώμα λέει «Στοπ! Υπάρχει κάτι εδώ με το οποίο πρέπει να ασχοληθείς». Αν δεν το κάνεις, επανέρχεται ξανά και ξανά μέχρι το σώμα σου να παραδοθεί εντελώς, μέχρι να προχωρήσεις στο επόμενο τόλμημα.

Φυσικά, ο θάνατος από μόνος του είναι μια ψευδαίσθηση. Έχετε ζήσει χιλιάδες ζωές, που αποκαλείτε προηγούμενες ή μελλοντικές ενσαρκώσεις. Όλες τους συμβαίνουν ταυτόχρονα, γιατί έξω από αυτή την χωροχρονική συνέχεια δεν υφίσταται χρόνος. Είστε τόσο εντυπωσιακά πολυδιαστατικοί, που υπάρχετε σε κάθε διάσταση ή βασίλειο, από αυτά που ορίζετε ως αγγελικά έως την ίδια την Κενότητα της Δημιουργίας.

Αν αναζητάτε πνευματικούς οδηγούς και αγγέλους, κοιτάξτε μέσα στον εαυτό σας. Είσαστε απόλυτα και πλήρως συνδεδεμένοι με τον αγγελικό εαυτό σας, με την φωτεινή οντότητά σας. Δεν είστε διαχωρισμένοι. Εσείς είστε αυτοί που έχουν την δύναμη. Εσείς είστε αυτοί που έχετε την γνώση. Είστε εσείς αυτοί που είναι παντοδύναμοι, αιώνιοι. Είστε πνευματικά όντα. Και η δύναμη σας, η αλήθεια σας, είναι η αγάπη.

Τα πάντα έχουν να κάνουν στην πραγματικότητα με την ικανότητα επιλογής περισσότερης αγάπης, περισσότερης χαράς, περισσότερου γέλιου, περισσότερης έκπληξης, περισσότερης ομορφιάς, περισσότερης αρμονίας, περισσότερης γαλήνης και νηφαλιότητας στην καθημερινή ζωή σας. Η φώτιση έχει να κάνει με αυτά και με την πλήρη αγάπη απέναντι στο κάθετι που αντιμετωπίζετε.

Τίποτα από όλα αυτά δεν έχει σχέση με το να είστε καλοί. ΄Εχει σχέση με το να είστε αληθινά ο εαυτός σας. Δεν υάρχει κανένας να σας κρίνει. Είστε θεοί και θεές που παίζουν το παιχνίδι αυτό.
Δεν υπάρχει Θεός, ο οποίος καθισμένος ψηλά σε κάποιο σύννεφο και κρατώντας ένα μικρό βιβλίο, λέει
«Ω, πολύ άσχημα, Λάθος επιλογή».

Ποτέ δεν έχεις κάνει κάποια λανθασμένη επιλογή, ποτέ δεν έχεις πάρει κάποια λανθασμένη απόφαση. ‘Εχεις κάνει κάποιες επιλογές μέσα από την Θεϊκή ενέργεια σου. Επίσης, έχεις κάνει κάποιες επιλογές μέσω της φοβισμένης μικρής ύπαρξης που ζει στο κέντρο του στήθους σου, η οποία δεν γνωρίζει πως στην πραγματικότητα, είσαι μια δυνατή, σπουδαία, θαυμαστή πνευματική ύπαρξη.

Αυτό είστε αγαπημένοι μου. Όλη η σοφία βρίσκεται μέσα σας. Δεν είστε διαχωρισμένοι από αυτό που ονομάζετε Θεό/Θεά. Δεν είστε διαχωρισμένοι από την φωτισμένη οντότητα σας, την ενέργεια της ψυχής σας. Η ψυχική σας ενέργεια μοιάζει με μια πελώρια χρυσή σκάλα ή νήμα, που υπάρχει μέσα στην αιωνιότητα.
Αυτό είστε και είστε μοναδικοί. Είστε πράγματι ένας τόνος, μια δονούμενη συχνότητα με ήχο και χρώμα, μοναδικοί, αναγνωρίσιμοι, το πιο όμορφο κόσμημα στην κορωνίδα της θεϊκότητας.
Πράγματι θαυμάσιο!


Νamaste
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

O θεός μέσα μου χαιρετά τον θεό μέσα σου, Δημητρούλα :x :x :x

ανεξάρτητα από ποιόν προήρθε το μήνυμα είναι μια αλήθεια που αποτελεί για τον καθένα μας έναν μοναχικό Δρόμο αυτοπραγμάτωσης... @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

@};- @};- @};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

:x :x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: MHNYMA ΑΠΟ ΤΟΝ Ρ'ΤΑΑΗ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

ARTYADIS έγραψε: «Αγαπημένο της καρδιάς μου, μην φοβάσαι. Δεν θα σ’ αφήσω ποτέ. Σε αγαπώ ολοκληρωτικά. Είμαστε μαζί για πάντα, εσύ και εγώ, μέσα σε αυτό το ασφαλές και θαυμαστό σύμπαν και μαζί θα επιστρέψουμε σπίτι».
@};- @};- @};-
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

@};-
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Έχετε ζήσει χιλιάδες ζωές, που αποκαλείτε προηγούμενες ή μελλοντικές ενσαρκώσεις. Όλες τους συμβαίνουν ταυτόχρονα
Αυτό τριγυρίζει στο μυαλό μου τελευταία.. αλλά όχι έτσι ακριβώς. Σκεφτόμουν πως έχουμε την δυνατότητα να ενσαρκωθούμε σε όποιο σημείο του χωροχρόνου θέλουμε.. αυτό που ονομάζουμε παρών είναι απλά ένα σημείο στον αέναο κύκλο του χωροχρόνου! :x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου
Valia

Δημοσίευση από Valia »

συγκλονιστικό κείμενο!!! Δημητρούλα σ ευχαριστούμε :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Πολύ όμορφο.. :x :x :x :x :x
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

O θεός μέσα μου χαιρετά τον θεό μέσα σου, Δημητρούλα
Βασούλα μου, αγαπημένη μου... @};- @};-

Κορίτσια @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

πολύ ωραίο :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

πολύ όμορφο το κείμενο Δημητρούλα μου :x :x :x

>:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Δήμητρα, ευχαριστώ πολύ για το κείμενο,
πραγματικά, ήταν ότι χρειαζόμουν. >:d< :x
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

:x :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”