ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ ΟΡΑΜΑΤΙΣΜΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Καλώς ήρθες Αφανή και απο εδώ!!

θα ήθελες να μας πεις τις δικές σου βιωματικές εμπειρίες απο την παραπάνω τεχνική???γιατί τεχνικές υπάρχουν πολλές, το πιο ενδιαφέρον σε όλα αυτά είναι το μοίρασμα των εμπειριών!! ;)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ναι φυσικα και θα σας πω...Λιπων αυτη η πρακτικη εχει σκοπω να διοξη την σκωτινη σε ολους μας ενεργια και να φερη φως ..επισης δινει ασφαλια σε εκεινων οπου κανει αυτην την πρακτικη και φερνη ποιο κοντα του τους αγγελους.
Εγω επειδη τα τελευτεα χρονια αρχιζω να ασχολουμε περισοτερω και ποιο σωβαρα με τον διαλογισμο και τους αγγελους μιας και ειμαι και πολυ μικρος (16 κιολας) εχω βιοση πολλα οπου θα σας τα περασω..παντως αυτη η πρακτικη με κανει να τους νιοθω και να αγαπω τα παντα πανω στην γη.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Είναι πολύ όμορφη η ενέργεια των Αγγέλων, Αφανή ήρωα!! :x

Σου έυχομαι καλή περιήγησε εδω μέσα!!είναι πολύ όμορφο που σε αυτή την ηλικία ψάχνεις να βρεις απαντήσεις στις υπρξιακές σου αναζητήσεις!!εδω μέσα θα βρεις πολλά θέματα που πιστέυω θα σου αρέσουν πολύ και θα παντήσουν σε πολλά τέτοια ερωτήματά σου!!καλή περιήγηση σου έυχομαι!!

>:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Εγω επειδη τα τελευτεα χρονια αρχιζω να ασχολουμε περισοτερω και ποιο σωβαρα με τον διαλογισμο και τους αγγελους μιας και ειμαι και πολυ μικρος (16 κιολας) εχω βιοση πολλα οπου θα σας τα περασω..παντως αυτη η πρακτικη με κανει να τους νιοθω και να αγαπω τα παντα πανω στην γη.
ΕΥΓΕ :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

KEEP WALKING............................
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Καλώς μας ήρθες Αφανή ήρωα!! είμαι βέβαιη ότι θα απολαύσεις εσύ το φόρουμ κι εμείς τις εμπειρίες σου! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μικρέ μου φίλε, αφανή ήρωα...(αλήθεια ποιό είναι το όνομά σου?)

θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μην βάζεις στο φόρουμ επικλήσεις τέτοιου είδους, που χρειάζονται μια προχωρημένη τεχνική διαλογισμού μέσω επικλήσεων, γιατί το φόρουμ είναι ανοιχτό σε όλους, ακόμα και σε όσους δεν είναι μέλη και μπορεί να το διαβάσει ο οποιοσδήποτε!

Επειδή θεωρώ ότι τέτοιου είδους διαλογισμοί χρειάζονται κυρίως να έχουν γνώση και πνευματική πρόθεση, και δεν μπορούν να απευθυνθούν στον οποιοδήποτε, είμαι αναγκασμένη να τον διαγράψω, για να προστατέψω τους αναγνώστες που δεν έχουν ακόμα την απαιτούμενη γνώση να πράξουν αυτοβούλως.

Λόγω του νεαρού της ηλικίας σου, θα ήθελα να σου συστήσω απλά, να είσαι και εσύ αρκετά προσεκτικός με τους διαλογισμούς-οραματισμούς-επικλήσεις του τάγματος των Ελοϊμ, καθώς και με την επίκληση του ονόματος του Θεού!
Το Α και το Ω, δεν γνωρίζω αν ξέρεις τι αντιπροσωπεύει, και αν δεν ξέρεις, καλό θα ήταν να μάθεις!

Αυτά με όλη μου την αγάπη!! >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Έχει σχέση με τα ελοχίμ του Λιακόπουλου; :P
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:P :P
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

οκ δεν ειξερα οτι ειπαρχουν μελη οπου απλα κιτανε και δεν ξερουν θεωρια και κανουν μονο πρακτικη χωρις να εχουν στο μιλαω τους τους κυνδινους .
Το ονομα μου ειναι Χρηστος ...παρολου ομως οτι ειμαι 16 και αποτι ξερω η γνωση δεν εχει ηλικιες παρα μονο σωστη οριμοτιτα και ανοιχτω μιαλω ,θελω να σου πω οτι εχω και εμπιρια και ιδιολεξια γιατι εχω σωστο δασκαλο.
Δεν θελω να σου απαντησω τη ξερω και τη δεν ξερω γιατι δεν ειμαι ψονιο και δεν θελω να το παιξω ανωτερως κανενως.
Παντα με αγαπη . @};- :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

οκ δεν ειξερα οτι ειπαρχουν μελη οπου απλα κιτανε και δεν ξερουν θεωρια και κανουν μονο πρακτικη χωρις να εχουν στο μιλαω τους τους κυνδινους .
Χρήστο το φόρουμ απευθύνεται σε όλους τους ανθρώπους και δεν έχουμε βάλει κάποια διαχωριστική γραμμή έτσι ώστε να συμπεριλάβουμε στην παρέα μας μόνο αυτούς που γνωρίζουν ''θεωρία" και "πρακτική"ή μόνο αυτούς που κάνουν Ρέϊκι ή μόνο αυτούς που ασχολούνται με τον εσωτερισμό και πάει λέγοντας!!άν και οι όροι "θεωρία" και "πρακτική"για μενα είναι λίγο σχετικοί!!

άλλωστε κατ'αυτόν τον τρόπο θα αποκλείαμε άτομα που βρίσκονται στην πορεία της διερευνισής τους όσον αφορά τέτοιου είδους ζητήματα και δεν υπάρχει νόημα σε αυτό!!

@};- :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Eσύ γνωρίζεις τι ξέρεις, εγώ δεν χρειάζεται να ξέρω, Χρήστο μου! :x

Είναι κάτι που δεν αφορά εμένα, αλλά εσένα και την εξέλιξή σου!
Δεν σε προσέβαλα, αναφέροντας το νεαρό της ηλικίας σου, ούτε εκφράστηκα ποτέ ότι είσαι ανώριμος. Πως σου ήρθε κάτι τέτοιο?
Απλά επειδή έχω περάσει από την δική σου ηλικία και τον ενθουσιασμό της, σου είπα να είσαι λίγο πιο προσεκτικός με τις επικλήσεις! Εσύ φυσικά γνωρίζεις καλύτερα και ο δάσκαλός σου επίσης! :x

Σε ευχαριστώ για την κατανόηση της διαγραφής του οραματισμού! Είναι κάτι που δεν κάνω ποτέ, να διαγράψω ποστ κάποιου μέλους, παρά μόνο αν νιώσω ανησυχία για το σύνολο των αποδεκτών! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλα εκανες και το εσβισες ..Ο λογως μου ηταν τετιος γιατι εχω γνωριση παρα πολυ κοσμο του χωρου και ανακαλιψα οτι εγω οπου ειμαι 16 ειμαι ποιο προσεκτικος απο αυτους οπου ηταν 30 και 40 ..πιστευω πως εχω μαθει αρκετα απο μικρη ηλικια και θα σινεχισω να το κανω για να βοηθισω με την γνωση μου ανθρωπους οπου τν εχουν αναγκη :x ..ποτε μου δεν κανω επικλισης σε πραγματα οπου δεν ξερω ..αν ποτε κανω ΑΝ ΟΜΩΣ θα ειμαι πολυ προστατευμενως γιατι ξερω τη γινετε οταν παιζης με πνευματα και οτιδιποτε αλλο .Μονο Αρχαγγελους και αγγελους προσκαλω οταν τους εχω αναγκη ομως ..μην τους ενοχλουμε κιολα τοσο . :x

Να εισαι καλα ..ελπιζω να μην ειπαρχι καμια παρεξιγιση απο εκμερους μου. :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:-D @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ ΟΡΑΜΑΤΙΣΜΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από Μάνος »

L-) Οι επικλήσεις τι είναι;;;
Όταν δηλαδή επικαλείται κάποιος την βοήθεια ενός αρχαγγέλου;
Αν είναι αυτό, τότε συνήθως για ποιους λόγους το κάνουμε;
Μπορεί να γίνει ταυτόχρονα μαζί με έναν διαλογισμό ή είναι κάτι ξεχωριστό;
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ ΟΡΑΜΑΤΙΣΜΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευση από Vasoula »

καλά Μάνο μου, μάθε πρώτα την Τέχνη του διαλογισμού και μετά θα μάθεις και λεπτομέρειες για τις επικλήσεις...

Φυσικά και μπορείς να επικαλείσαι την υποστήριξη από Πνευματικές Οντότητες, όπως πχ. κάποιον Αρχάγγελο, σε κάποια δύσκολη φάση της Ζωής σου...Είναι σαν να καλείς έναν Φίλο...Όμως σ' αυτήν την περίπτωση χρειάζεται να έχεις και ανοιχτά τα "αφτιά" σου για να τους "ακούς", γιατί άλλα θέλουμε και άλλα χρειάζεται να πάρουμε, μερικές φορές...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”