Οικογένειες αγγέλων

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

=)) =)) =))
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Καλέ με σήματα μορς τους φωνάζεις εσύ τους αγγέλους; Και εμας μας έχεις τρελάνει στο διαλογισμό... :-? :P :P :P
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

κι εγώ έτσι ξεκίνησα Μαράκι...Με διαλογισμό!
Εξελίχτηκε όμως η επικοινωνία μου! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

:)) :D :D @};-
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31520
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =))
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:D :D :D :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16493
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Vaso έγραψε:κι εγώ έτσι ξεκίνησα Μαράκι...Με διαλογισμό!
Εξελίχτηκε όμως η επικοινωνία μου! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
^:)^ ^:)^ ^:)^ :D :D :P
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:πρώτα θα προσευχηθώ για εσάς...Εικόνα

και μετά...

θα φωνάξω τους αγγέλους για βοήθεια Εικόνα

και μετά...

να μην σας κρατάω άλλο...bye bye! Εικόνα
Βασούλα με έστειλες πρωί πρωί

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Danny έγραψε::D :D :D :D

Τουλάχιστον θα προσευχηθεις πρώτα... να μην πάμε αδιαβαστες... =)) =)) =)) =)) =))
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Οικογένειες αγγέλων

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Βρεθήκατε κοντά μου, την εποχή που ήρθα. ΄Έχετε μνήμες από αυτήν την εποχή. Ο καθένας για διαφορετικό λόγο επέλεξε να ενσαρκωθεί ξανά σ’ αυτήν την εποχή, σήμερα που είμαι πάλι εδώ κοντά σας. Με όλους όσοι με αναζητούν σήμερα, με όλους όσοι με νιώθουν κοντά τους σήμερα, υπάρχει μία σχέση. ΄’λλοι όμως διάλεξαν την σημερινή τους ενσάρκωση για να αντιμετωπίσουν για άλλη μια φορά ακόμα τις δυσπιστίες τους και την αμφισβήτηση της διδασκαλίας μου. ΄’λλοι γιατί θέλουν να βοηθήσουν στην εξάπλωση της αγάπης μου. Και άλλοι γιατί απλά τους το ζήτησα τότε. Δεν είναι οι ίδιοι λόγοι. Ο καθένας θα βρει όμως τον λόγο και ανεξάρτητα από αυτόν θα προετοιμαστεί να τον αντιμετωπίσει. Να αντιμετωπίσει την μεγάλη πρόκληση του «εμπιστεύομαι»! Την μεγάλη πρόκληση του «αποδέχομαι». Την μεγάλη πρόκληση του «ταπεινώνομαι».


:cry: :cry: :cry:

έψαχνα να βρω τι συμβολίζει το πράσινο χρώμα που είδα κατά τον διαλογισμό μου σήμερα και η αναζήτηση με έβγαλε εδώ.. @};-

Ήταν σαν μια ατελείωτη πράσινη φωσφοριζέ λουρίδα που πηγαινορχότανε αέρινα και άκουγα τον εαυτό μου να λέει "μη βιάζεσαι... άσε το χρώμα να έρθει σε εσένα.. θέλει το χρόνο του και το χώρο του" και μετά διαβάζω αυτό ...
Το πράσινο χρώμα, απο την άλλη, το έχουν αντιληφθεί σαν απορροή του κέντρου της καρδιάς, και είναι ένα "θεραπευτικό" χρώμα που δίνει ανάπτυξη στον εσωτερικό "χώρο", ώστε να συντελεστεί μια θεραπεία...
Αν είδες πράσινο, ίσως έχεις ανάγκη για περισσότερη εσωτερική θεραπεία, στο κέντρο της καρδιάς...
και το νιώθω οτι έχει να κάνει με το κέντρο της καρδιάς... Α ρε Βασούλα τι να πω???? :x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Οικογένειες αγγέλων

Δημοσίευση από Vasoula »

ότι μ' αγαπάς ;;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Οικογένειες αγγέλων

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Σ'αγαπάω... :x :-( :-(
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Valia

Re: Οικογένειες αγγέλων

Δημοσίευση από Valia »

αχ, κι εγώ σ αγαπώ Βασούλα μου :')
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Οικογένειες αγγέλων

Δημοσίευση από Vasoula »

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re:

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Διαβαζα για τους αγγέλους και καθώς μου αρεσε πολύ είπα να το "ξαναβγάλω" προς τα "επάνω"... Χιχι :romance-heartstiny:
Vasoula έγραψε: 29 Ιουν 2007 8:26 pm
τι μυήσεις μπορεί κανείς να πάρει στην 3η διάσταση?
Οι μυήσεις που παίρνεις εδώ, όπως πχ. οι μυήσεις στο ρέικι…
κατά την διάρκεια των οποίων αφυπνίζονται λειτουργίες του θεϊκού ανθρώπου...είναι η επαφή με την ανώτερη δόνηση του φωτός, σαν ουσία, και όχι οραματικά...

Και πως μπορεί κάποιος να είναι σίγουρος ότι αυτό που λαμβάνει είναι από τον ανώτερο εαυτό του και δεν είναι ενα ενισχυμένο Εγώ

Πρώτα δουλειά με τον εαυτό, και να είσαι σίγουρη πως όταν γίνει η «συνάντηση» με τον Εαυτό σου, θα ξέρεις πολύ καλά τον ρόλο του «εγώ» (του χαρακτήρα σου)
Ο άνθρωπος μετά παραμένει σε απόλυτη ταπεινότητα…νιώθει τον ρόλο του, νιώθει την θεϊκότητά του, δεν τον κουνάει τίποτα από την εσωτερική υποταγή και αφοσίωση στην θεότητα, που έχει ανακαλύψει μέσα του.
Οι «επικοινωνίες» δεν είναι για να προβλέψουν τον μέλλον κανενός ανθρώπου. Δεν είναι κριτικές για κανέναν άνθρωπο. Μία βασική «διδασκαλία», στην αρχή ακόμα του δρόμου, είναι ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ. Και όσο και αν σου φαίνεται αδύνατον, πίστεψέ με,ότι όταν ισορροπήσεις το γήινο με το θεϊκό, δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο, παρά να αγαπάς και να έχεις απέραντη κατανόηση για τις δυσκολίες των ανθρώπων, να αναγνωρίσουν την «ψευδαίσθηση» της τρίτης διάστασης.
Η ζωή μας εδώ είναι ακόμα μία δράση και δεν είναι πόνος και δυσκολία.
Βέβαια και αυτά μέσα στο «παιχνίδι» της εδώ ζωής μας είναι, αλλά σίγουρα, όταν γνωρίζεις, παραμένεις σταθερός στην πορεία που έχεις χαράξει. Και περνάς πάνω και μέσα από τα εμπόδια, που τελικά εσύ ο ίδιος θέτεις στον δρόμο σου, με στόχο την ενότητα και την δράση της θεότητας μεσα από εσένα, ακόμα και εδώ στην 3η διάσταση. Ο ρόλος του σώματος αυτός ακριβώς είναι. Χρειάζεται και το εγώ, γιατί αλλιώς δεν θα υπήρχε δυνατότητα στο Πνεύμα να εκδηλωθεί εδώ. ΄Ομως η βασική διαδρομή του εγώ μας είναι να γίνει Εαυτός, όπου σ' αυτόν εμπεριέχεται και η θεότητα.
Και έτσι γνωρίζεις ότι δεν σου "μιλάει" το εγώ. Αναγνωρίζεται πια, αφού έχεις ενωθεί με την αγνότητα! Αναγνωρίζεις πια κάθε μικρό ή μεγάλο εμπόδιο που προέρχεται μόνο από το "εγώ".
Γιατί, όπως σας έχω πει, πάντα εδώ στην τρίτη διάσταση, έχει έναν δυνατό ρόλο, ή μάλλον εμείς του έχουμε επιτρέψει να έχει...Και αυτή είναι όλη η ουσία της 3ης διάστασης.
Μην ξεχνάς πως ακόμα και στον Ιησού που είχε αντίληψη ξεκάθαρη, ήρθαν στιγμές που το εγώ του κυριάρχησε έστω και για μερικά δευτερόλεπτα...!!!! Γι' αυτό και υπάρχει απέραντη κατανόηση και βοήθεια από όλες τις πνευματικές διαστάσεις!!!! Γνωρίζουν πολύ καλά τι συμβαίνει, το μόνο που δεν μπορούμε μεταξύ μας να ισορροπήσουμε, είναι ο χρόνος!!!

αν κάποιος ζει με αγάπη, με κατανόηση, συμπόνια, αλλά δεν έχει άλλου είδους επικοινωνίες....θεωρείται "κοιμισμένος" ?
και σημαίνει οτι δεν πορεύεται στο δρόμο του Θεού?
Δυστυχώς Πέννη μου ναι!
Ο δρόμος του Θεού, είναι ένα ακόμα πρότυπο από την θρησκεία μας.
Δεν υπάρχει άλλος δρόμος, εκτός από αυτόν της θεότητας.
Ακόμα και αν δεν το αντιλαμβάνεται κανείς, θεωρώντας δρόμο του θεού μόνο την καλοσύνη, που αυτό είναι ένα θρησκευτικό πρότυπο, έχει να κάνει με όσα η θρησκεία μας έχει πει για τον «φόβο του Θεού»!!! Ο Θεός θα μας κρίνει όταν έρθει η ώρα. Κανείς δεν θα μας κρίνει, γιατί η θεότητα εμπεριέχει τα πάντα, όλα είναι θεότητα, άρα δεν υπάρχει κάτι έξω από εμάς που θα κρίνει τις πράξεις μας, σαν ενσάρκωση.
Ο «δρόμος του Θεού», είναι απλά ο δρόμος προς την ένωση με τον Ανώτερο Εαυτό μας, που όταν γίνει, δεν διαχωρίζεσαι από ότι περιέχεται στην θεότητα. Και αυτό σημαίνει ότι τα εμπεριέχεις όλα και όλα εμπεριέχονται σε σένα.

Ο δρόμος μας προς τον Ανώτερο Εαυτό μας και την ένωσή μας μαζί του, περιέχει μόνο θεϊκές ποιότητες, που σε κάνουν να βιώνεις κάθε λεπτό την ενότητα με όλη την δημιουργία.
΄Οσο κι αν είσαι ελεήμων ή φιλεύσπλαχνος, αν δεν προσανατολιστείς προς τον θεϊκό Εαυτό σου, πάντα θα υπάρχουν «κενά» στην εξέλιξή σου.
Η αφοσίωση στον δρόμο της ανώτερης δόνησης περιέχει «γνώση» του Εαυτού.
Αλλιώς η καλοσύνη είναι απλά το αντίθετο της κακίας. Χωρίς να βιώσεις την θεότήτα όμως, η καλοσύνη θα έχει πάντα όρια!!!
Και θα πάψει να υφίσταται, αν κάποιος σε βλάψει…
Τις ακτίνες τις κατακτάμε μία μία.....? Υπάρχει κάποια σειρά...?
Η κάθε ακτίνα έχει και μια υπηρεσία. Που αντιστοιχει στην δική σου δόνηση, στο δικό σου ψυχογράφημα και είναι συμβατή με την δική σου διαδρομή.
΄’λλος φτάνει στην ένωση μέσα από την καθαρότητα, άλλος μέσα από την θεραπεία, άλλος μέσα από την γνώση, άλλος μέσα από την εμπιστοσύνη κλπ.
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αφήνει τα άλλα πεδία εκτός διεργασίας.
΄Ολες οι ακτίνες έχουν σαν κύριο μήνυμα την «θεία Χάρη».
΄Ετσι για να την λάβεις, εργάζεσαι με το σχέδιό σου.

Εμένα, π.χ. το σχέδιο μου είναι η «ανάληψη»!!!
Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν εργάζομαι με όλες τις ακτίνες για να ολοκληρώσω το σχέδιό μου. Αυτή είναι και η υπηρεσία μας, σαν ψυχές.
Δεν θα μπορούσα να αγγίξω καν το θέμα της «ανάληψης», αν δεν είχα δουλέψει με την καθαρότητα, αν δεν είχα δουλέψει με την γνώση, με την θεραπεία, με την αφοσίωση, με την ταπεινότητα.
΄Αρα βλέπεις ότι δεν απομονώνουμε κάποια ανώτερη δόνηση. Εργαζόμαστε όμως προς την κατεύθυνση του στόχου, εκμεταλλευόμενοι τα «μηνύματα» όλων των ακτίνων.



Και αν κάνει κάποιος δουλειά με τον εαυτό του, αλλά δεν εννοεί να μπει στη διαδικασία να "μιλάει", σημαίνει οτι δεν παίρνει τον δρόμο προς το φως?
Μα τι σημαίνει «να μιλάει»??
Τι σημαίνει για σένα?
΄Ετσι κι αλλιώς η καθοδήγηση από τον Ανώτερο Εαυτό μας, μας φέρνει μηνύματα με στόχο την εξέλιξη…μέσα από δράση και όχι μόνο αντίδραση.
Το να μιλάει κανείς ή να μην μιλάει, είναι απλά η απόφασή του να εμπιστευθεί τα αόρατα πεδία. ΄Όταν οι θεϊκές ποιότητες κατακλύσουν την ζωή του, τότε η «επικοινωνία» είναι απλά θέμα διαδικαστικό. Ο «εσωτερικός» δάσκαλος έρχεται σαν φως στην ζωή μας, να φωτίσει κάθε μικρό ή μεγάλο «σκοτάδι»! Με όσες επιβεβαιώσεις…

Η «επικοινωνία», δεν αφορά μόνο την δική μας διαδρομή. Η σοφία των λόγων και των εξηγήσεων βρίσκει βιωματική εφαρμογή στην ζωή όλων των ανθρώπων.
Από εκεί και μετά μπορείς με μια λέξη να απαλύνεις την «ψευδαίσθηση» της ύλης και να βοηθήσεις τους άλλους ανθρώπους να ανακαλύψουν, να ψάξουν, να βρουν…
Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει «μυστήριο» πια για την ζωή, αλλά υπάρχει μόνο επίγνωση.


Δεν ξέρω αν σε βοήθησα, ή σε μπέρδεψα.
Αλλά σου εξιστορώ βιωματικές αλήθειες και όχι απλά γνώση που έχει προέρθει μόνο από διάβασμα.
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”