Αντίο Γιάννη....

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

"Μια αγκαλια για όλους ηταν..."

Πολλά χρονια πίσω...

Ενας άνθρωπος που απο την πρώτη στιγμή μπηκε στην καρδιά μου...η κόρη του έγινε αδερφή μου...και εκείνος σταθηκε στο πλαι μου και έγινε ο πατέρας μου για όλα αυτα τα χρόνια!

Ζήσαμε τα πάντα...κάναμε τα πάντα...γελάσαμε...κλάψαμε...με συμβούλευε και τον συμβούλευα.....με βοήθησε πολύ...με αγκάλιαζε...και του τραβούσα τα μαγουλάκια....στις δύσκολες στιγμές μου ηταν εκει να μου δίνει κουράγιο...

Ηξερε τα πάντα για μενα....και οτι έζησα και ζουσα του το έλεγα...ειχε αυτα τα πονηρα ματακια που με καταλαβαιναν αμέσως..!

Ετρεχε για όλους....ποτέ δεν κοιταξε τον εαυτό του...δεν ήθελε να ενοχλήσει κανέναν και να του γίνει βαρος...μια διακριτική, αλλά τοσο εκρηκτική παρουσία..!

Ηξερε πολλα πράγματα και απο τον ενθουσιασμό του να βοηθήσει γκρίνιαζε, αλλά τον είχαμε μάθει...και μετα του κάναμε πλάκα...

Πέταγε τις σποντες του και έλαμπε η φατσούλα του...αμέσως με ένιωθε...και εγώ αμέσως τον έπιανα και γελάγαμε για αυτά που σκεφτόντουσαν τα πονηρά μας μυαλα..!!

Ηταν απλά εκει.....
Δεν αναζήτησα ποτέ τον αληθινό μου πατέρα...γιατί ο Γιάννης ηταν εκεί για μένα...ουσιαστικά...ειλικρινά....χωρίς όρους...

λίγο πριν πεθάνει, έφτιαξε το σπίτι που θα έμενα με τον άνθρωπο μου...ηταν τοσο ευτυχισμένος που με έβλεπε με τον συγκεκριμένο άνθρωπο...ήταν κάθε μέρα εκει να τρώμε σουβλάκια και να πίνουμε καφέ σε ένα σπίτι που δεν φτιαχνόταν με τίποτα!!!!

Αλλά μου έλεγε..."όλα θα τα φτιάξουμε, μη μου στεναχωριέσαι...εγώ είμαι εδω"...

Αρνήθηκα να πιστεψω οτι μας άφησε...του φωναζα να ξαναγυρισει πισω....αλλά κατάλαβα οτι έκανε κάτι για τον εαυτό του μια φορα και ηταν ευτυχισμένος για αυτο....
Ακόμα και τωρα δε μπορω να συνειδητοποιησω....αλλα ξερω οτι ειναι μεσα στο φως....ε Βάσω?


Γιάννη μου...μπαμπούλη μου γλυκέ....σε ευχαριστώ για ότι έκανες για μένα...για μας...


...το σπιτάκι είναι έτοιμο χάρη σε σενα...και το εμμανουελάκι βρήκε εναν μπαμπούλη που δεν το αγαπούσε αναγκαστικά επειδή ηταν παιδί του, αλλά γιατι το ήθελε....και το ένιωθε στην καρδούλα του!!

Σε αγαπάω πολυ και θα μείνεις χαραγμένος στην καρδιά μου...και κάπου θα ξαναβρεθούμε....(να παρακαλάς να μη σε πετυχω, γιατι θα τα ακουσεις...)!!!

Αντιο.....Γιαννη μου...
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

@};-
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

..................................................
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

(*) :cry: :cry: :cry: :cry:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

@};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

και το εμμανουελάκι βρήκε εναν μπαμπούλη που δεν το αγαπούσε αναγκαστικά επειδή ηταν παιδί του, αλλά γιατι το ήθελε....και το ένιωθε στην καρδούλα του!!
Εμμάκι μου!!μεσα στη θλίψη για όλο αυτό, να ξέρεις ότι είσαι ένας πολύ τυχερός άνθρωπος!!! @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

.........................
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

...
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

>:D< >:D< >:D< >:D<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Δωράκι μου....... :x

Τα λόγια ειναι περιττα το ξέρω......

Κατερινάκι μου, Τζοαννάκι μου, Βασάκι μου.....μαζι τωρα..

σας ευχαριστω ολους..
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

@};-
αλλα ξερω οτι ειναι μεσα στο φως....ε Βάσω?

στο φως αγάπη μου είναι...μην αμφιβάλεις ποτέ για ότι σου λέγω...
στο έχω υποσχεθεί, μόνο αλήθεια...ακόμα και αν σε "πονάει"...

Εμμα μου, να ξέρεις ότι επέλεξες τον πατέρα σου για να του δώσεις την ευκαιρία του...
Δεν φταις εσύ...ούτε εκεινος, για ότι δεν κατάλαβε...

Ο Γιάννης βρέθηκε κοντά σου για να δώσει φως στον δρόμο σου...δεν ήταν "κομήτης" και ούτε θα σβύσει ποτέ...
Είναι ένα λαμπερό αστέρι, που φωτίζει όλο και πιο πολύ τους δρόμους μας!

Μαζί, καρδούλα μου, για όσο επιλέξουμε... :cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Με συγκινείτε! :cry:

Αυτό θεωρώ είναι ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ

Συγχαρητήρια !
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Α να χαθείτε μεσημεριάτικα, κόντεψαν να με πάρουν τα ζουμιά

συμπεθέρα μου :x :x
νυφούλα μου :x :x
Είναι ένα λαμπερό αστέρι, που φωτίζει όλο και πιο πολύ τους δρόμους μας!
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αγγίξαμε το φως ε ? και μάλιστα όλοι μαζί.....
Αυτο είναι η ευτυχία . ακομη και μεσα απο την θλίψη........
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Μοιραστηκαμε εστω και λιγο απο το φως του για να μας δειξει οτι ειναι καλα εκει που ειναι.....

Ναι Βασακι μου.....μια αγκαλια για όλους και εμεις....
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”