Αντιο...... ή στο επανιδείν....?

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

κανενας.....και ποτε!!!
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Δημοσίευση από JOANNA »

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΝΑΡΙ....ΜΟΥ....

ΕΕΕΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ... ΘΕΛΩ ΤΟ ΣΦΗΝΟΠΟΤΗΡΟ ΜΟΥ....

ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΡΘΩ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ...
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

                    • Εικόνα
Γιάννη.......

Ησουν για μένα ένας φάρος.. Σε γνώρισα πριν δύο χρόνια και 7 μήνες .. 21 ιουνίου 2006...
Απο την πρώτη μέρα μου στάθηκες.. κάθε μέρα που περνούσε δενόμασταν όλο και περισσότερο..
Θυμάμαι κάθε στιγμή που ζήσαμε μαζί.. απο τις πιο απλές τις πιο καθημερινές.. τα εσπρεσάκια που πίναμε στην κουζίνα του σπιτιου και τα λέγαμε για την καθημερινότητα μας και για τα οποια προβλήματα αντιμετωπίζαμε,.. για το ρέικι, για την σκωτία,
ιστορίες απο το παρελθόν και όνειρα για το μέλλον... δουλειές που κάναμε μαζί και ο ένας συμπλήρωνε τον άλλον στο πως θα φτιάξουμε το κάθετι...
την εκδρομή στην Βουλγαρία... τα όσα λέγαμε στην διαδρομή όταν οδηγουσαμε με την κατερίνα και τον ρουντάκο στο πίσω κάθισμα να κοιμούνται.. τις δουλειές και τις εκδρομές που κάναμε εκει τα γέλια και τις χαρές, τις αγωνίες, τα ψώνια και οι έξοδοι,

Δεν θα ξεχάσω την έκπληξη που μου κάνατε τα χριστουγεννα 2006 -2007 όταν γυρισα ελλάδα και μου είχατε στολίσει με την κατερίνα και με τη μάνα μου την σοφίτα με λαμπάκια δενδράκι μπαλόνια και όλα τα υπόλοιπα...

Θυμάμαι την πρώτη μας συνεδρία.. το χαμόγελό σου όταν άνοιξα τα μάτια μου.. την συζήτηση που κάναμε.. την αγάπη που ένοιωθα να με γεμίζει.. την αγάπη που μου έδειχνες..

Με θεώρησες κομμάτι της οικογένειάς σου, και εσύ και η γιαγιά... και όλοι... και εγώ Γιάννη σε ένοιωθα πατέρα μου κάποτε είπες ότι αν είχες και ένα γιο θα ήθελες να ήμουν εγω αυτός... Γιος σου έννοιωσα αυτά τα λίγα χρόνια που σε έζησα...

Δυστυχώς είχαμε και την σκωτία και σε έβλεπα απο κοντά μόνο καλοκαίρι και χριστουγενα.. αλλα κάθε μέρα σχεδόν σε έβλεπα και απο την κάμερα στο msn δίπλα στην Κατερίνα να μου χαμογελάς και να μου λες να ξυριστώ....

Πόσα σχέδια και όνειρα κάναμε το καλοκαίρι... για διακοπές .. για ταξίδια, για το μέλλον...

Δεν μπορώ να το χωνέψω ότι έφυγες έτσι ξαφνικά ότι δεν θα μπορέσω να σε αγκαλιάσω ξανα.. να μιλήσω μαζί σου να μ' ακούσεις όπως άκουγες ολο τον κόσμο γυρω σου και τα προβλήματά του και έκανες ότι μπορουσες για να τα λύσεις...
Δεν μπορώ να χωνέψω ότι δεν θα μου δοθεί η ευκαιρία να σου δείξω κι εγω το πόσο σ'αγ'απησα και σ'αγαπώ ότι δεν θα μας δοθεί η ευκαιρία να κάνουμε όλοι μαζί όλα όσα ονειρευόμασταν...

’λλαξες τις ζωές πολλών ανθρώπων ... και τη δική μου ριζικά.. απο τη μέρα που σε γνώρισα...

Ξέρω ότι όλα όσα λέω είναι εγωιστικά αλλα μου λείπεις πολύ .. πάρα πολύ και δεν περάει μέρα που να μην σε σκεφτώ εσένα και όλα όσα περάσαμε και όσα όνειρα κάναμε...

Ήσουν είσαι και θα είσαι μοναδικός... η καρδιά σου χωρούσε όλο τον κόσμο. η αγάπη σου αστείρευτη και ανιδιοτελής, αγάπη πηγαία, απεριόριστη και δίχως όρους....

Πάντα θα υπάρχεις μέσα στο μυαλό μου και στην καρδιά μου σαν πατέρας μου...

Στεναχωριέμαι που δεν θα είσαι και σωματικά παρων , σε ότι ζήσουμε απο δω και πέρα ή κατερίνα και εγω,
αλλα ξέρω ότι θα είσαι πάντα δίπλα μας με το χαμόγελό σου και την αγάπη σου να φωτίζει τη ζωή μας..


Σ'αγαπώ.....
                    • Εικόνα
yannis έγραψε:ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΣΑ ΔΙΝΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΠΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

:cry: @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Σ'αγαπώ.....
@};- @};- @};- @};- @};- @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Maraki »

..Ηλία μου... @};-
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Ηλία @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

@};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

:cry: :cry: :cry: @};- @};- @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Ηλία μου σε όλους λείπει......!!!! Όμως προχωράμε όλοι μαζί στο κοινό όραμα .... Το ρέικι που για μένα είναι η Συμπαντική Αγάπη θα μας θυμίζει πάντα τον αγαπημένο μας φίλο που η καρδιά του ήταν γεμάτη από απέραντη αγάπη προς όλους.......!!!!!!! @};- @};- @};-
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Efthimia
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: 23 Οκτ 2008 6:25 pm

Δημοσίευση από Efthimia »

Ηλια μου.. >:d< >:d< >:d<
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ηλια :-( @};-
Άβαταρ μέλους
xamogelo
Δημοσιεύσεις: 1020
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2008 8:17 am
Τοποθεσία: Κύπρος

Δημοσίευση από xamogelo »

>:d< @};- μαζι με ενα δακρυ απο συγκινηση Ηλία μου γλυκέ
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

:-( :-(
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

@};- @};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”