Αντιο...... ή στο επανιδείν....?

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Maraki »

Ichor έγραψε:Δηλαδή θέλετε να μου πείτε.... ότι σε εσάς... .... .... ..... ..... ..... ...... ......(όλα αυτά χωρίς καμια διάθεση κριτικής....!)
Πένυ..έχεις πολυ θυμό μέσα σου...και ειναι προφανές πως είσαι θυμωμένη με τον ευατό σου... @};-
..Η επίθεση και κριτική που κάνεις νομίζω ότι είναι μόνο στον ευατό σου... @};-
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Επειδη βαρεθηκα να διαβαζω αλλες πονεμενες καρδιες...θα πω μονο το εξης...και θα ρωτησω εσενα πρωτα Πεννυ...

Ο γιαννης τι σου ηταν που κανεις σαν υστερικια?Γιατι αμα ηταν γκομενος, δεν ησουν η μονη....για αυτο χαλαρωσε και σεβασου τη Βασω,εμενα..και τα παιδια..τον Ηλια και την Κατερινα..

Και επιτελους δεν ειπε κανεις οτι ξεχαστηκε ο Γιαννης...αλλα εχει περασει λιγος καιρος..και σεβαστειτε το...ολοι σας!!!!!

Φτανουν οι σπαραγμοι και οι υστεριες......

Οποιος απο δω και περα, μεχρι να περασει ενα διαστημα, θελει να εκφρασει τον οδυρμο του και τον πονο του για τον Γιαννη...ας τα γραψει σε μια κολλα χαρτι!!!

Δε με νιαζει τι θα σκεφτειτε...ειλικρινα....δεν δινω δεκαρα...αλλα οπως σας σεβομαι εγω...και η Βασω...θα σεβαστειτε κι εσεις εμας..


Ελπιζω να εγινα κατανοητη..ευχαριστω..
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Εμμάκι σ' αγαπώ καρδούλα μου :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Α ρε Εμμα...

Είσαι κοριτσάκι μου πολύ μπροστά!!! >:d<

Κάτι αντίστοιχο έγραψα αλλού... :x
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Εμμακι ...

παω να φτιαξω βαλιτσα σου ερχομαι ....



>:d< >:d<
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ

ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ..
:madfrown:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Λυπάμαι κι εγώ!

Το θέμα δεν κλειδώνει ακόμα Ηλία μου!

Γιατί εγώ δεν έχω μιλήσει ακόμα...

Μετά να κάνετε όλοι ότι θέλετε!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Ουφ!!!!Ευτυχώς καθάρισε η Έμμα γιατί είχα αρχίσει να φορτώνω και ίσως δεν ήμουνα τόσο διακριτική.......!!!!!!!
Νομίζω, ότι ο επίλογος σε αυτό το θέμα θα γραφεί από την Βάσω και μόνο...!!!!!
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θέλω να μείνω στα αισθήματα μου…Να νιώσω τον Εαυτό μου και το χάος που έχει δημιουργηθεί όλον αυτόν τον καιρό, μετά την αποχώρηση του Γιάννη…
Με αγάπη και ευγνωμοσύνη για την αλήθεια…

Η αλήθεια μπορεί να έχει δύο όψεις, δεν το ξεχνώ…΄Όμως αυτή την στιγμή δεν με ενδιαφέρει η αλήθεια ούτε την Πέννης, ούτε καμιάς άλλης…

Με ενδιαφέρει η αλήθεια που βιώνω εγώ, γιατί αυτή θα μου δείξει τον δρόμο παρακάτω…

Εδώ μέσα είναι το σπίτι μου…Δεν έχω μοιραστεί μαζί σας μόνο ένα αόριστο όραμα…ένα άψυχο ολοφώτεινο όραμα, που δεν έχει στηρίγματα στην ζωή μας.

Εχω μοιραστεί όλον τον Εαυτό μου μαζί σας, χωρίς ποτέ να παρεμβληθεί η παραμικρή σκιά μεταξύ μας. Ξεκάθαρη και φωτεινή είναι η αλήθεια μου, το ίδιο λευκή, σαν την αγάπη μου για εσάς!

Το γνωρίζω πολύ καλά ότι το ανθρώπινο στοιχείο που έχει δομήσει την προσωπικότητά μας περιέχει μέσα του την πόλωση.
Και η αγάπη μου δεν θα μπορούσε να είναι αγνή, αν αυτήν την πόλωση την έφερνα ενεργά και στο σπίτι μας!

΄Ολο αυτό που βίωσα εχτές μαζί σας, όπου σε όποιο ποστ και να έμπαινα, διάβαζα και έκλαιγα, όλη σας η αγάπη για μένα, όπου σε όποιο ποστ έμπαινα και διάβαζα ήταν φωτεινή και χωρίς σκιές, έκλεισε τους πόλους της λύπης και της χαράς, κάνοντας τους μια ευλογημένη σιωπή…

Αδικία και δικαιοσύνη, ηθική και ανηθικότητα, καλό και κακό είναι οι δοκιμασίες μας, αυτές που μας αποδεικνύουν καθημερινά ότι η ζωή μας δεν είναι ένα τυχαίο συμπαντικό φαινόμενο, αλλά μια φωτεινή διαδρομή που τα περιέχει όλα.

΄Ετσι με σεβασμό σ’ αυτό το «όλα» και απεριόριστη αγάπη στον πόνο των ανθρώπων, υποκλίθηκα στην δοκιμασία μου και την αγκάλιασα.

Ο Γιάννης φωτίζει την ζωή μου και ότι μου ήρθε πικρό και αταίριαστο με την αγάπη που έχω μέσα μου, το ενσωματώνω στο «όλα» και στο κρυστάλλινο αστέρι που έχω στην καρδιά μου και χτυπάει στον ρυθμό της ανθρωπότητας…

Πάντα στην ζωή μας θα έρχονται άνθρωποι που με τις πράξεις τους θα «προσβάλουν» τον θεό…Τώρα κατάλαβα, ότι αυτό γίνεται γιατί δεν τον γνωρίζουν…
Και ας έχουν κάνει όλα τα πνευματικά σεμινάρια που υπάρχουν στην γη, για να τον μάθουν…
Τους διαφεύγει ίσως, ότι ο θεός δεν μπορεί να γίνει αντικείμενο μάθησης…
Τον θεό τον βιώνουμε μέσα από την αγάπη, την συγχώρεση και την ίδια μας την θαυμάσια ζωή…

Εύχομαι με όλη μου την ψυχη, να βρεθούν για όλους οι διαδρομές για να επιστρέψουν στην καρδιά του θεού…

Μέχρι τότε, εγώ θα μείνω εδώ για να βοηθώ στην αποκατάσταση του εσωτερικού σχεδίου αγάπης!!

Σας παρακαλώ ταπεινά και με άπειρη ευγνωμοσύνη και αγάπη, να μην χρησιμοποιήσετε ξανά αυτά τα ποστ για τον Γιάννη…
΄Οσοι νιωθουν ότι χρειάζονται ακόμα την παρουσία του για να βρουν την διαδρομή τους, ας πάνε στο κοιμητήριο που φιλοξενεί το σώμα του και ας κλάψουν για την χαμένη τους δύναμη…

Και όταν καταλάβουν ότι ο Γιάννης δεν τους έδινε παρά μια πλασματική δύναμη, όταν καταλάβουν ότι η συνύπαρξη δεν περιέχει μόνο το σωματικό επίπεδο των ανθρώπων, τότε θα σεβαστούν και το σπίτι μας και την θεραπεία τους!!!

Μια αγκαλιά για όλους και άπειρα ευχαριστώ για όλη σας την συμπαράσταση…

@};- @};- @};- @};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

>:d< @};-
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βάσω αυτά που αισθάνομαι τούτη τη στιγμή για σενα δεν μπορούν να περιγραφούν με καμια λέξη!!!σε αγαπώ και σε ευχαριστώ για όλα!!άλλη μια φορά επιβεβαιώνεις το φως στο δρόμο μας για την καρδιά του Θεού!!

Σε αγαπώ!!! @};- @};- @};- @};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Maraki »

Vaso έγραψε:Μια αγκαλιά για όλους και άπειρα ευχαριστώ για όλη σας την συμπαράσταση… @};- @};- @};- @};- @};-
Μια αγκαλιά για σένα και άπειρα ευχαριστώ για όλη σου την συμπαράσταση...@};- @};- @};- @};- @};-
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

maria έγραψε:
Vaso έγραψε:Μια αγκαλιά για όλους και άπειρα ευχαριστώ για όλη σας την συμπαράσταση… @};- @};- @};- @};- @};-
Μια αγκαλιά για σένα και άπειρα ευχαριστώ για όλη σου την συμπαράσταση...@};- @};- @};- @};- @};-
Και εγω σε ευχαριστω που υπαρχεις στη ζωη μου, στη ζωη μας.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Η αγκαλια οσο παει ....μεγαλώνει Βασούλα..... >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Σας παρακαλώ ταπεινά και με άπειρη ευγνωμοσύνη και αγάπη, να μην χρησιμοποιήσετε ξανά αυτά τα ποστ για τον Γιάννη&#133;
:-? Μηπως να τα γραφαμε ολα αυτα που ασθανομαστε σε καποιο αλλο ποστ .....οπως το Θελω η το Ευχαριστω :-? @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”